Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

petrakladivikova
22. máj 2013

Ahojte... Chcela by som reagovať na túto tému, lebo pred pôrodom som taktiež čítala tieto názory a dosť som mala s toho pôrodu v LC strach ale opak je pravdou. Rodila som 9.Mája manžel ma odviezol do nemocnice o jednej ráno... Sestričky ma hned po príchode skontrolovali aj maličkú bolo všetko v poriadku len som mala ešte hockoľko času... tak mi poradili čo robiť aby som sa rýchlejšie otvárala stále ma chodili pozerať, kontrolovať... snažili sa mi pomôcť aby som to mala čo najskôr za sebou... Pani doktorka ma kontrola každú hodinku bola super... Ked už videli že mám veľké bolesti dali mi infúziu aby mi pomohli... Ked prišlo k pôrodu sestričky mi stále hovorili ako ma dýchať, mali sme veľmi ťažký pôrod boli sme na sale vyše hodiny ale nakoniec s pomocou doktorov a sestričiek mala bola o 7.15 hod, na svete.... nedám ten personál za nič... boli super... celý pobyt v nemocnici boli od upratovačiek, sanitáriek, sestričkiek na oddelení či na novorodeneckom až po doktorov a doktorky všetci super. Odporúčam všetkým mamičkám 🙂

zuzkalenka
24. máj 2013

@petrakladivikova Tak super. Prajem veľa zdravia celej rodinke. A ktorá Dr. bola pri pôrode?

petrakladivikova
25. máj 2013

zuzkalenka . Ahoj a dakujeme veľmi krásne. Neviem meno to ma v tej chvíli veľmi nezaujímalo, ale bola to mladá dlhovlasá blondínka. Strašne milučká bola 🙂

dajdarax
8. jún 2013

Baby idete niekto o nejaký mesiac rodiť do Lučenca?

denisa1986
12. jún 2013

ahojte baby..Citam si tu vase prispevky o nemocnici LC...sice som len v 6 mesiaci, termin mam v septembri ale uz sa zacinam bat!!!Chcem sa spytat..tie co ste tam uz rodili mali ste porodny plan?Ak ano brali ho do uvahy?A este otazocka..ked ste uz porodili ako to prebiehalo s dietatkom..dali vam ho hned na telo a pockali s pupocnou snurou kym dopulzuje?Alebo hned strihali a odnasali dietatko!Ja by som chcela aby s tou snurou pockali kym dopulzuje a aby som mala na brusku dietatko..Viem ze teraz sa mi to lahko vravi..ale zatial to chcem takto..mate niektora skusenot?

maggie37
15. jún 2013

@denisa1986 Pôrodny plán v Lučenci neakceptujú a dotepať pupočník tiež nenechávajú. Vyskúšať môžeš popýtať kadečo, ale ak nebudeš rodiť jediná a nebudú mať náladu, pochybujem že ti vyhovejú. Odporúčam Bansku Štiavnicu ak máš takuto predstavu o pôrode...

ivanka85
16. jún 2013

Kocky ako je to s nausnickami,v con ste si ich doniesli a na kolky den uska prepichuju?

zuzkalenka
16. jún 2013

@ivanka85 naušničky dajú na 3 deň v pôrodnici ak chceš (dones ich namočené v liehu)
ja osobne som dala malej prepichnúť ušká u Dr keď mala 2m.
A teraz sme bez naušničiek lebo nám nerobili dobre 😒

ivanka85
17. jún 2013

@zuzkalenka dakujem 🙂

ivkarrbt
29. jún 2013

Ahojte idem vam aj ja napisat svoju skusenost.Tie nausnicky aj nam v LC prepichovali ale az v den ked sme mali ist domov a znasali sme ich dobre sme uska cistili lebo hnisali ale od vtedy dobre mala ich ma vzdy uz 2roky🙂 Aj ja som rodila dve deticky moje v Lc aj ked som z Detvy vecsi strach som mala zo zvolenskej nemocnice, a kedze som mala aj dokotra v Lc isla som rodit tam.Rodila som dobre obaja sa mi narodili po termine pri prvom som lezala uz u nich a pri druhom mi den pred tym ako som mala ist lezat sa malicka pytala sama.Ja mozem len pochvalit aaj sestricky skvele aj detske aj pre mamicky.Stale chodili sa pytat nas ci nepotrebujeme nice inym maminkam ktore nevladali deticky aj vzali aby si odddychli zopakovali aj tri razy ked som nieco nevedela,no klobuk dole zlate su 🙂 a dobre sa spravali aj ku mne aj ked som bola mlada a sama bez manzela,lebo su aj famy ze ked si sama ze sa zle spravaju ku mne dobre este mi aj kabelku z izby doniesli ked som uz po porode chcela volat manzelovy take mile k ubolenej maminke 🙂 tak ja mam len takuto chvala bohu dobru skusenost 🙂

ivkarrbt
29. jún 2013

@denisa1986 aj ja si myslim ze nenechaju ale po porode hned dietatku veznu a poumyvaju pomeraju a zabalia a potom ho donesu k maminke.ale vsetko to sa da vidiet ja som lezala hned na kraji tak som mala dobry vyhlad ale som ho videla hned ako sa narodilo.🙂 drzim palce 🙂

monikaaa89
5. júl 2013

ahojte baby, ja tiez idem rodit do LC, citam si akoto tam prebieha, no necham sa prekvapit na vlastnej kozi 🙂 ...akurat by som chcela vediet co si treba vziat pre seba a pre babo do nemocky, citam si zoznamy,ale kazdy je iny... ale konkretne co do LC nemocnice... budem rada ak sa niektora ozve a poradi...dakujem..pekny den

zuzkalenka
5. júl 2013

@monikaaa89 ja som rodila pred 4 r ale určite sa nič také nezmenilo mala som zbalené pre dieťa: 2 balíky pampers tie najmenšie, olivový olej, peroxid, košieľky asi 5 ks, uteráčik, obyčajné plienky 10ks, sudokrem, vat. tampóny, fľaštičku na čaj a aj na mlieko, vlhké utierky, dupačky, a potom oblečko ktoré som jej dala na cestu domov.

monikaaa89
10. júl 2013

@zuzkalenka ahoj,dakujem za radu... niektore veci mam aj ja zbalene,ale este musim doplnit vybavu... dufam ze na nic nezabudnem..ale ak by nahodou nieco tak mi to donesu... este raz velmi pekne dakujem..

monikaaa89
10. júl 2013

@dajdarax ano aj ja sa tam chystam rodit do lc, ale termin mam az v auguste... teda o chvilku,..

mirka099
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monikaaa89
6. aug 2013

ahojte baby.... kto sa chysta najblizsie dni rodit do luceneckej nemocnice???

mirellka
6. aug 2013

@monikaaa89 ahoj aj ja sa chystám, TP mám 16teho tak sa tam asi stretneme 🙂

zora256
12. sep 2013

@monikaaa89
@mirellka Ahojte žienky prosím keď sa vám bude dať napíšte mi čo ste potrebovali a aj využili v pôrodnici a k pôrodu treba vlastnú nočnú košelu či na pôrod dajú oni? A akoto je z klystírom a aj na príjme sono robia? kontrolujú ozvy a pupočník,vposlednom čase sa akosi veľa detí uškrtí pupočnou šnúrou a preto sa pítam,či sono robia,pred pôrodom vten deň.Ja sa rozhdoujem medzi touto a Štiavnockou pôlrodnicou keďže do levíc už nemôžem kvôli tomu ,že sa za uplynulý mesiac infikovalo 20novorodencou a 1 zomrelo a vpondelok ejdno bábo umrelo pri pôrode kvôli pupočníku na krku ☹ smutné a Nitra ich udala na súd Levickú pôrodnicu.Takže tak,prvéhos om rodila tam rped vyše 2rokmi,a druhé čakám na apríl.

fiflenka
12. sep 2013

@zora256 ahoj,ja som rodila v aprili v LC,tiez som chcela Stiavnicu,ale nakoniec sa veeeeeelmi tesim ze som bola tam.Potrebovala som a ozaj aj vyuzila : jednorazove podlozky pod seba, jednorazove poporodne nohavicky,vlozky,kozmetiku (myslim sampon a sprchac,zubna pasta,kefka),toaletny papier,uterak,nocnu koselu nedavaju,takze 1x na porod a potom na prezliekanie,urcite si zober vodu zo sebou,a potom potrebujes pre krpca veci - plienocky jednorazove,vlhcene utierky,tamponiky a lieh na pupok,na zadocek som ja mala sudocrem,oblecko,ciapocky,rukavicky,bavlnene plienky a nezabudni ze v den odchodu babatka kupu a treba im uteracik- ja som nemala :D,flasticku ak nebudes mat mliecko aj cumlik ak chces.Dufam ze som nic nezabudla :D Klistyr ti urobia urcite,a ono je to aj fajn,po porode nemas problem ze ako nato 😉 Mne na prijme sono nerobili ale na monitore som bola napojena niekolkokrat a aj sestra chodila kontrolovat ozvy veeeeeeeelmi casto.Lucenec urcite super na porod,velmi uzasny pristup od upratovaciek az po lekara - vsetci boli nesmierne ludsky a su to ozaj odbornici,ja LC len odporucam

fiflenka
12. sep 2013

@fiflenka este som zabudla ze papuce a taktiez potrebujes pohar a komplet pribor 😀

zora256
12. sep 2013

@fiflenka Ďakujem krásne za rady,dúfam,že aj mne dobre dopadne aj tento pôrod,že bude snáˇ)d ešte lepší 🙂

zora256
12. sep 2013

@fiflenka A ešte dúfam,taniere netreba?😀 A ozaj aká bola strava dala sa?A za nadštandard sa platí koľko,alebo nevieš?

fiflenka
12. sep 2013

@zora256 hlavne pozitivne mysliet a povedat si ze dnu mohlo a von musi 😝 krasny porod zelam 🙂

zora256
12. sep 2013

@fiflenka Veľmi pekne ďakujem :-
Ste moc milá,a veru von raz musí 🙂

fiflenka
12. sep 2013

@zora256 taniere netreba,zatial 😀 ja som jedna z mala ktorej chuti nemocnicna strava,takze ja sa stazovat nemozem,ale sa mi zdalo divne ze sestricky vraveli napr.ze nejest cibulu koli kojeniu a na ranajky sme mali cibulovu natierku 😀 nadstandard je 20-25 uz si presne nepamatam,ale ma to aj nevyhody,sice som mala vlastnu sprchu a klud,ale strasne som sa nudila ked maly spal.........som sa tesila ze tam budem telku pozerat,ale nebola tam 😀 a este ked pojdes na stravu tak babo musis nechat v izbe same to je tiez take...........ale zasa navstevy mohli byt v izbe s nami a maleho aj chytit na ruky nie len tak cez sklo 😠

zora256
13. sep 2013

@fiflenka Ahoj!
No to je dosť 20-25eu,ja som pri prvom bola z jednou mamičkou a vieš mliečko sa na 3deň spúšťa,tak asi preto dali cibuľu prvý deň že to ešte nešlo do mliečka 🙂A ja som tiež taká,že mi nemocničná strava tiež chutí,veď je zdravšia než domáca 😀 A ja by som bola na 63km od domu,takže len na druhý deň by som mala naávštevu a potom by už len premňa prišlia si by som sa unudila v nadštandardnej izbe.

fiflenka
13. sep 2013

@zora256 ale tu cibulu malo cele oddelenie,takze aj zeny ktore uz kojili :D veru to by si sa unudila a urcite su to vyhodene peniaze za nadstandard,ale mne islo hlavne o tie navstevy,nepacilo sa mi ze by moj muz maleho nemohol ani chytit,len pozerat cez sklo na neho ☹ porod nestihol,tak si ho pestoval pozdejsie 😀

zora256
13. sep 2013

@fiflenka Ahoj!
Tak to verím 🙂A perinky dali na bábätká či aj to svoje bolo treba vziať?

fiflenka
13. sep 2013

@zora256 ano perinky davaju svoje a ked sa stane nehoda,ze ocika babatko,alebo tak,tak ju v pohode vymenia,ale zober si veeeeeeeela bavlnenych plienok,tych sa som spotrebovala,a aj nozky babatku do nich balili......a kedy mas presne termin??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre