Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

lola77
25. apr 2012

@bibka1308 Tak to si mala fakt rýchly pôrod 🙂 Dúfam, že aj ja budem mať taký 🙂

localoca
30. apr 2012

Ja mam tiez skusenosti s Luceneckou porodnicou,ale velmi zlu skusenost,proste az tak ze teraz ako sa mi blizi dalsi porod tam mam cim dalej vacsi strach,nechcem rodit v luceneckej nemocnici,radsej sa budem trepat do RS alebo do madarska do salgotarjánu,pre mna lucenecká nemocnica je obrovská nula,rodila som pred 6timi rokmi pri dr.Vráblovi(teraz je uz anesteziolog vraj) cele to trvalo cca 26 hodim mozno aj viac,nechce sa mi to ratat na minuty,zacalo to doma s kontrakciami kazdych 5 minut okolo obeda,tak som si zobrala papierik a pisala presny cas kazdej kontrakcie,aby som vedela skontrolovat tie intervaly medzi ne...toto takto islo do vecera do 9ej,som lezala,pisala kontrakcie a cakala,potom tie kontrakcie boli uz kazdé 2 minuty,tak som zavolala RZP,zobrali ma do porodnice,tam ma vysetril dr.Braunstein,ze len na 2prsty som otvorená,a prelozil ma na gynekologiu aby som cakala,no celu noc kontrakcie kazdé 2 minuty,nespala som ani minutu rano mi dali injekciu na vyvolavanie a nic tak sme cakali ja nadalej na izbe sama s kontrakciami silnejsiami este o 100percent,aj som si poplakala,a ked sestricka ma prisla skontrolovat tak mi vravela ze co placete ved to je nic,to je len porod,nie ze by ma podporovala,ale este takto sa spravala,potom okolo 11ej mi medzi vlekymi bolestami a vkrcoch mi odtiekla plodová voda,vsetko okolo mna bolo mokré,na zemi bolo malé jazierko,tk som utekala za sestrickou,bolo to jasne vidiet ze to je plodovka ale skontrolovalala,potom ma poslala pre veci na izbu som mala jednu velku cestovku a dalsiu velku tasku,ale ani s jednou mi nepomohla,ja som to sama vlacila cez celu gynekológiu a porodnicu,potom ma dr.Braunstein zas vysetril,otvorená este stále len na 2 prsty,tak som isla na cakacku,tam ma dali na zaznam,bolesti boli neznesitelné,tak som si aj tam poplakala,a tam ta sestricka zas co placete nemate dovod na to aby te plakala a tak,hnustná,vraj nech si urobim mikrospánok medzi bolestami,urobili mi krystir,isla som do sprchy,z toho sa troska ulavilo,potom naspat na zaznam,a ani neviem ako som sa dostala uz na porodny stol mihlo byt tak pol 3ej,tak ma este oholila doktorka,a nahle som dostala také bolesti ze som potrebovala tlacit,ona mi spojila nohy,prevratila ma na bok a vraj mam predychat,tak ale to neustupovalo,ale sa stupnovalo,tak som uvidela doktora som ho tam zavolala,ze nech pride ku mne a on sa ma este na porodnej sale opytal ze co sa deje?no co sa asi moze diat na porodnici,tak potom si tam vsetko pripravili,no doktor doslova ma tam dole roztiahol ja som tlacila uz hadam 30x a este stale nic,uz som nevladala som bola celá spotená,tak jedna sestricka mi zacala tlacit malicku z brucha von,a nakoniec o 15:30 sa narodila,chvala bohu zdrava,krasna 🙂 prichadzalo zasivanie,mam strasne vela stehov neviem kolko presne ale poslednych 7 som citila normálne,tak som sa zacala dvihat a sestricka na to ze pani tá a tá darmo cuvate mi ajtak pojdeme za vami,no vravim koniec,uz aby som mala po vsetkom,zasil ma ako tak(dodnes je to bolestivé) potom dr. ma nechal tam ostala tam sestricka som ju poziadala aby mi podala mobil ze chcem oznámit rodine ze som uz porodila,no mala som ja co povedat co tá spustila na mna,ze co si ja myslim ze ona je nejaká sluzka,ze ona ma musi najskor ocistit,ze nech som trpezlivá,ale ze ked sa mi nepaci tak ma moze nechat tak zakrvavenu aká som atd. ale to uz fak neni velka namaha podat ten sprosty mobil,ved to len sekunda,potom som tam lezala 2 hodinky,prisiel cas na prelozenie do izby,prisla tam nejaká sestricka s vozikom vraj mam preliezt,ale mi nepomohla ani len troska,iba tolko mi povedala ze sa mam poponahlat lebo jej konci smena a nema cas na to aby cakala kym ja sa tam trapim,no vravim pekne,potom ma tam odviezla na tu izbu a kazala aby som zavolala sestricku ked mi bude treba na zachod,tak som zavolala,ona ma mala dosikovat na zachos pockat na mna a dosikovat ma naspat na postel,na zachod ma dosikovala ale uz nacakala na mna,takze ja som mohla kludne aj odpadnut tam,nikto by si to nevsimol,ratala som kazdu minutu kedy nas prepustia,dali mi prepustaciu spravu do ruky,malu som obliekla a prisla sestricka z novorodeneckého a vraj kto vam obliekol malu?tak vravim ja,a ze vy ste to dokazala?vravim nie aj ked podem domov tak vam za kazdym budem volat aby ste mi prisli obliect malu,tak ostala hotová ze aj ja somsi otvorila papulu,tak a pobalila som sa odniesla veci rodine,vratila sa pre malu a isla domov bez toho aby som niekomu za nieco podakovala alebo hoco,proste oni si tam nezasluzili nic odomna....toto je moj pribeh,a zato nechcem rodit v LC,len uz ked ozaj neostava iné na vyber

bibka1308
1. máj 2012

@localoca Ahoj, tak ako som písala, ja mám úplne inú skúsenosť. Neviem, v ktorom roku si rodila, ale je možné, že sa stal personál ústretovejší. Aj ja som pred pôrodom deň ležala na gynekológii a keď mi po vizite povedal Dr. Bolgáč, že som na 4 cm otvorená a mám sa pobaliť na sálu, sestrička ma upozornila, že len uterák, toaleťák a vložky. Povedala mi, že ostatné veci - 1 kufor - mi donesie na vzdycháreň sama, a tak aj bolo. Po pôrode a zašití sa ma pôrodná asistentka sama od seba opýtala, kde mám telefón, išla mi preň, zakryla ma a nechala v kľude telefonovať. Pri prevoze na izbu mi druhá sestrička pomohla preliezť z postele na posteľ, dokonca mi na posteľ naložila aj kufor a odviezla ma na izbu. Sestrička z pôrodnice mi pomohla osprchovať sa a počkala, kým sa nevycikám. A tá bola milá a ústretová. Nikoho som tam pred pôrodom nepoznala a nikomu som nedala úplatok, takže boli milé samé od seba. Najmenej sympatická mi bola Dr. z novorodeneckého oddelenia - bola taká ľadová kráľovná, bez mimiky, úsmevu, strohá, odmeraná.

rebeka25
1. máj 2012

@localoca - Ahoj, no keby som mala ja takú skúsenost ako ty, tiež by som sa nehrnula znova rodiť do LC nemocnice ale by som zvazovala ine. Ale tiež musím povedať, že moja skúsenosť( už som ti pisala aj vyssie) bola ovela pozitivnejsia (r.2010) . Sestričky boli úplne v pohode, jedna viacej druha menej , tiež som išla aj na gyn.ležať, kde mi ona brala tašku, ešte som sa jej spýtala či môžem na konkrétnu izbu, kde mi ležala spolužiačka, tak bez všetkého 🙂 A inak ja som vobec nebola "kludna a ticha" rodicka som sa tam riadne nakričala(kočky sa rano aj pytali kto robil taky krik 🙂) , pri kontrakciach som nabytok presuvala 🙂 Ale vždy prišla sestrička uchlacholila ma že ešte jedna kontrakcia a pôjdeme rodiť (tych ešte jednych bolo asi 8) Vyjednavala som s nou na epidural , cisarsky rez, snažila sa mi vysvetliť prečo to už nie je možne- Môj muž nemal byt pri porode, nemal ani to poučenie, ale sestričky pristali na to ked som ich poprosila že môže nakoniec tam byť, dostal rychlopoučenie oni mu dali vsetko co tam mal mat ....Na novorodeneckom, bola jedna presne ako napisala @bibka1308 že ľadova královna velmi pekná ženska, ale taka brrrr. Ale ostatne tiež v pohode. Ja netvrdim že su to večne usmiate ženske, odhodlane splniť všetko čo na rodičkach vidia , ale robia si svoju robotu dobre, a nestretla som sa s tym že by maminke nepodali telefón,nezobrali tašku, nepomohli na postel a pod. Ja som po pôrode chcela sa isť sama osprchovať a vycikať bolo mi dobre, ale ma ani nepustili aby sa mi niečo nestalo, stala tam sestrička kým som sa nedala "dokopy" .

Takže zhrnutie: Dalšie dieťa, zasa LC nemocnica, bez všetkeho. Kočky čo Vas to teraz čaka, určite dostanete plny "servis" netreba sa bať. Inak ja neviem či sa za poslednych 6-7 rokov tam tak rapidne zmenil personal, ale co mam kamosky že tak davnejšie rodili, tiež vela dobreho nepovedali 😝 ...Ale teraz tomu už tak nie je... 😀

localoca
2. máj 2012

@bibka1308
@rebeka25 no ja som rodila v roku 2006,takze 6rokov dozadau,a zeraz mam strach z LC porodnice,som citala o tom vela,a skoro kazdá maminka(su aj vynimky) pise hovori ze je to tam fajn,tak jasné ze za 6 rokov sa to mohlo zmenit,ale aj tek je tam ten strach,ked si clovek tam prezije nieco neprijemné,uvidime,ako to dopadne,neviem nakoniec kam sa dostanem,ale urcite napisem svoju novu skusenost,a dufam ze uz taku prijemnejsiu 🙂

macuka
25. máj 2012

@localoca ahoj ja som rodila tiez pred 6 rokmi v LC, a teraz o tri tyzdne rodim, a normalne premyslam ze si vyziadam bud dr. Kriza, alebo Vrabla, lebo ked som rodila prvy krat bol tam novy doktor, a navyse mala som zaistenu EDU, lenze ziadny anesteziolog nemal na mna cas, pre vaznejsie pripady..Nakoniec jedna mila sestra pomohla, volali sme primarovi anest. domov, a ten dobehol z postele, a strasne mi pomohol..Verim ze Boh pri mne stal a bude aj teraz, ale radsej si vyziadam dr ktorym verim a o ktorych viem ze maju ludsky pristup, ktori nie su ticho, ale komunikuju s rodickou, pretoze je to dolezite...Celkovo by som nesla do inej nemocice, verim ze to dopadne dobre, len si trosku lepsie zaistim veci dopredu.... 🙂

kikoslawa
3. jún 2012

Boze zienky,,, aj ja mam rodit v Lucenci sice az v oktobri ale bojim sa po tychto komentaroch ci to bude to najlepsie riesenie ...

bibka1308
4. jún 2012

@kikoslawa Ničoho sa neboj, je to tam fajn.

zuzkalenka
5. jún 2012

@kikoslawa neboj sa neni to tam také strašné 😉

kikoslawa
5. jún 2012

@bibka1308 Dakujem za podporu 🙂 neviete vsak ako je to s oteckom pri porode ?

kikoslawa
5. jún 2012

@zuzkalenka dakujem pekne aj vam 🙂 bojim sa dost ale ani neviem coho vlastne..

alusha
5. jún 2012

@kikoslawa otecko moze byt pri porode, ak budes rodit sama a nebude tam ina mamicka 🙂

zuzkalenka
5. jún 2012

@kikoslawa to je v pohode, každý sa bojí lebo nevie do čoho ide ale neni sa ozaj čoho obávať 😉

bibka1308
5. jún 2012

@kikoslawa Je však potrebné, aby bol otecko poučený ako sa má na sále správať. A ináč každý sa bojí, nie si sama. Ja som rodila druhýkrát a bála som sa neskutočne.Okoliu som to síce nehovorila, ale dennodenne som počas posledných 6 týždňoch nad pôrodom rozmýšľala. A nakoniec to bolo super rýchle, že by som rodiť aj zajtra. 🙂

kikoslawa
7. jún 2012

@alusha aha ci je mozne ze budeme aj viac naraz, nwm vobec ako to chodi ako to vyzera...je to moj prvy porod 🙂 dakujem

alusha
7. jún 2012

@kikoslawa ano, su tam asi styri porodne stoly, oddelene zavesmi...

kikoslawa
7. jún 2012

@alusha ..no zbohom 🙂 apson v tom mozno nebudem sama ked budem tlacit 🙂 dakujem za infoo

alusha
7. jún 2012

@kikoslawa ja ked som rodila prveho, tak sme tam boli styri, sme spolu predychavali na vzdycharni 🙂 a ked som rodila druheho - to bolo v noci, som bola sama a bol aj manzel so mnou 🙂 ja mam len dobre spomienky na porody 🙂

kikoslawa
7. jún 2012

@alusha Fuu,tesim sa z jednej strany..tak dufam, ze mam aj naco 🙂 dakujem 🙂

bibka1308
14. jún 2012

@kikoslawa A tie závesy stoja za to. Ja som rodila (podotýkam, že rýchlo a bez kriku) a vedľa na stole oddelená závesom bola baba na monitore, ktorá mala rodiť v máji. Bola tam počas môjho pôrodu a zašívania. Až potom ju odpojili a mohla popri mne prejsť. Ani sa na mňa chudera nepozrela isto mala traumu ( aspoň ja by som ju mala, keby som bola v bezprostrednej blízkosti pôrodu a všetko počula). Nie je tam žiadne intímne prostredie, ale v danej ituácii ti to bude určite jedno 😉 .

zuzkalenka
15. jún 2012

@bibka1308 to si pamätám ja som ležala asi 2tt pred pôrodom na gynde a tiež sme chodili na pásy na sálu a aj keď nejaká žena rodila no tak to bol zážitok. Ja si pokojne ležím a zrazu sa dohrnú na sálu a že pôrod a to jedna spoluobčianka začala rodiť a kričala ako kedy ju trhali že ona nejde rodiť, a že to je posledný krát čo rodí a tak to bol des a najlepšie bolo že dr. Tomašovič jej hovoril že citujem: No zatlač nech to máme vonku aby si o rok mohla zase prísť. (to bol jej 7 pôrod) akože sila nie????

foggy6
15. jún 2012

ahojte 🙂 ja sa tiež chystám rodiť v Lučenci verím že bude ok 😀 teraz chodím do poradní k Dr.Križovi a kebyže ho chytím aj na pôrod tak idem úplne bez obáv 😉 Ozaj, ja mám termín 15.9. ... Je pravdepodobnosť že sa tam s niektorou z vás stretnem?? 🙂

bibka1308
15. jún 2012

@foggy6 Aj keď chytíš pri pôrode Tomašoviča, Bolgáča, Fulajtárovú, tak to bude super, neboj.

bibka1308
15. jún 2012

@zuzkalenka No ja by som takýto zážitok nechcela mať. Pre mňa bolo strašné, keď som 2 dni po pôrode do mojej VIP izby počula revať nejakú ženu. Robila ukrutný krik a neverím, že sa jej tým krikom uľavilo, iba sa vyšťavila, ale asi pozerala veľa amerických filmov. 😀

zuzkalenka
15. jún 2012

@bibka1308 Neviem prečo tak kričia. Ja viem že každý to prežívame inak ale kričanie nepomôže ani pri rodený ani pri hádke 😉
Ozaj dr. Kožíková ešte robí v nemocnici nevieš????

foggy6
15. jún 2012

@bibka1308 Aj ja som počula že v LC je super personál, preto som sa aj rozhodla pre Lučenec... Čoskoro tam bude rodiť aj jedna moja známa tak som zvedavá na najčerstvejšie "pikošky" 😝

bibka1308
15. jún 2012

@zuzkalenka Robí, ale cirkulovala na inom oddelení, pretože sa chystala na atestáciu. Keď som bola ja v pôrodnici, tak cez víkend slúžila práve ona.

zuzkalenka
15. jún 2012

@bibka1308 tak dúfam že tam už nebude robiť

mt1986
15. jún 2012

@zuzkalenka - aj ja sa modlím, aby kožíková nerobila, ked tam nastúpim 😒 bo bohvie ake recenzie som na ňu nepočula všetko zle... ☹

zuzkalenka
16. jún 2012

@mt1986 no ani ja nemám na ňu dobré spomienky 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre