Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

alusha
4. máj 2010

ahoj michaela, veci pre babo ti daju erarne, ale potom ked ho uz budes mat na izbe, mozes si ho prezliect do vlastnych veciciek, takmer vsetky mamicky to tak robili... treba ti kosielku, rukavicky, ponozky, ciapku a zopar latkovych plienok... jednorazovych plienok by ti malo stacit takych 40kusov 🙂 a pre babo este potrebujes lieh na pupok, vatu, krem na zadocek... ak este nieco potrebujes vediet, kludne sa pytaj...

michaelak.
5. máj 2010

Dakujem alusha!A ked nie su ziadne komplikacie tak sa v porodnici ostava kolko 4alebo 5dni?A na izbu mi kedy daju babo?A uz ked mi ho daju na izbu,tak uz aj v noci bude so mnou?

alusha
6. máj 2010

v nemocnici si 5dni vratane dna porodu, ja som porodila druheho v utorok o 23:10 a v sobotu sme isli domov, stihli sme to este pred polnocou, tak sa nam pocital aj utorok 🙂 na izbu ti ho daju na druhy den po porode a uz je potom s tebou stale aj v noci...

ivanka85
6. máj 2010

ahojte, ja budem tiez rodit v LC, citala som, co si treba doniest pre babatko ale co si treba vziat pre seba?dik za odpovede

alusha
6. máj 2010

ivanka, pre seba potrebujes nocne kosele, zupan, papuce, poporodne vlozky, hygienicke potreby, uteraky, a dobre su aj tie jednorazove podlozky do postele, a este podprsenky na kojenie su fajn... a hlavne vela vody na pitie, aby sa dobre rozbehla laktacia... vlastne pre seba potrebujes vsetko🙂) este ma napada pohar na pitie, aj teplomer je dobre ked mas vlastny, toaletny papier... ak ma este nieco napadne tak napisem 🙂

ivanka85
6. máj 2010

dakujem allusha - tie podlozky a nohavicky som uz v lekarni kupila..kosel a zupan mam,este tie vlozky kupim..a nejake gumene slapky do sprchy?

alusha
6. máj 2010

mozes si zobrat aj slapky do sprchy, ja som mala tiez...

aleela
7. máj 2010

ivanka a zober si nieco na papanie. ja som na to zabudla a jedlo v porodnici stoji za figu, tak som bola prvyden hladna ako vlk. A porod ma dost vycerpal, tak som potom hlusila keksiky jedna radost. mi ich manzel nestihal nosit 🙂 - strasne mi chutili, asi som potrebovala doplnit energiu.
A ja som mala termosku a kazdy den som poprosila sestricku o horucu vodu a robila som si caj. a tie podlozky si zober aspon 1 na den, aby si bola v cistom a nemusela sa prosit o prezlecenie plachty.
a co by som si ja teraz zobrala, by boli vlhcene dezinfekcne utierky na wc. Sice 2x denne vsetko v izbe utieraju tym dezinfekcnym prostriedkom a zmyvaju, zato zachod a sprchu neumyli ani raz.... a to asi kazda maminka cika na zaciatku v sprche, a nazachod si potrebuje aj sadnut, nie len v polohe lyziara tam nacvicovat.... 😖

ivanka85
7. máj 2010

o tom jedle som uz pocula od viacerych🙂a kolko je na izbe posteli?

alusha
7. máj 2010

na izbe su 3 postele 🙂 a to jedlo sa fakt zide, ja som bola hrozne hladna po porode a kym mi daco dali som tiez keksiky vyjedala 🙂

michaelak.
9. máj 2010

Ahojte!Alusha a teraz ma napadlo,treba pre babo brat aj postolkove nohavicky na siroke balenie?Dakujem 😉 !

alusha
9. máj 2010

michaela netreba, v nemocnici sa nebali nasiroko a najnovsie sa vraj uz nebali nasiroko do prvej kotroly klbov a potom podla vysledkov, to nam napisali aj do spravy o novorodencovi a prepustacej spravy... a ked sme boli na prvej kontrole klbov v jednom mesiaci, tak nam povedali, ze je vsetko ok a nemusime balit vobec... ale ja som balila ten prvy mesiac, lebo mi doktorka kazala, ze pre istotu, ale uz nebalime 🙂

gabina99
13. máj 2010

Ahojte kocky, tak to je riadna novinka s tym balenim na siroko. A chcem sa opytat ake mate skusenosti s tou zavinovackou na suchy zips? Mne to pride take nie moc pevne. Neviem aku si mam kupit 😀

gergi7
13. máj 2010

gabina99, ono je to teraz taky hit nebalit nasiroko 🙂 . Babatka sa nemusia balit vtedy, pokial su nie su v perinke 😉 . Ja ako zdravotnik nie som toho zastancom a maleho budem balit tak isto ako aj dcerku. Stale lepsie ako cakat do prvej kontroly ci je alebo nie je vsetko ok.

jamajka09
13. máj 2010

Ahojte! Asi je to od veci, ale chcem si prečítať príbeh, ktorý tu napísala "mien", ale neviem to nájsť. Ako mám nájsť tú str. 70? Veľmi ma zaujíma jej skúsenosť z pôrodu v LC. Vďaka!

gergi7
13. máj 2010

jamajka, tak ten pribeh si uz neprecitas 😅 . Mien pravdepodobne poziadala admina o jeho vymazanie 😉 ,
A to bolo uz davnoooooo,

gabina99
18. máj 2010

ahoj gergi, ja si tiez myslim, ze je lepsie balit ako fakt cakat ci to bude dobre alebo nie.....

gergi7
18. máj 2010

gabina99, tak je 😉

gabina99
18. máj 2010

gergi ale sa ti to uz riadne krati, nebojis sa?

gergi7
18. máj 2010

gabina, ja som mala termin uz vcera 😀 😀 😀 a nic sa nedeje 😅 . zajtra mam poradnu, tak som zveeedava.
a ci sa bojim? sama neviem! som na to kadejako. sucho-teoreticky viem do coho idem 😀 . Prvy porod bol strasne rychly a verim tomu, ze druhy bude este rychlejsi 😀 .
Toto tehu mi straasne rychlo ubehlo.

gabina99
21. máj 2010

ale inac, tak nejako rychlo to uslo aj mne, uz za chvilu by sme mali aj my ist.......
ale ja sa bojim, aj ked viem co ma caka 😵
tak drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo

gergi7
21. máj 2010

gabina, dakujeme. No ja by som bola radsej, keby ze neviem do coho idem 😅

nordi
3. jún 2010

HALOOO JE TU NIEKTO?

ivanka85
4. jún 2010

ahoj nordi, Ty si z VK?

reiva
11. jún 2010

Ahojte. Má niekto z Vás skúsenosť s Lučenskou pôrodnicou? Ako sa tam chovajú k maminám, aký prístup majú lekári a sestričky? Je to ozaj také zlé ako sa hovorí? Alebo sa tam už pomery zlepšili?

alusha
11. jún 2010

reiva, ja mam cerstvu skusenost a nemas sa coho bat... doktori su velmi dobri a mili vsetci a sestricky tiez v pohode, neboj 🙂

gergi7
12. jún 2010

alusha, ja mam tiez cerstvu skusenost! No moj komentar sa sem nehodi!!!!!! Síce 100 ludi - 100 chuti............ 😀
Reiva, ako vravi alusha, nemas sa coho bat 😉 .

reiva
13. jún 2010

Ahojte. Ďakujem za všetky Vaše názory. Tak trocha sa obávam, nakoľko som zatiaľ počula o lučenskej pôrodnici menej toho dobrého. A neviete náhodou, či si môže mamička vybrať ako bude rodiť, alebo čakám až príliš veľa? Pýtala som sa na to kamarátky, ktorá už má tri detičky a tá ma vysmiala, že čo čakám, že je to klasika v ľahu s vyvesenými nohami 😒 Veľmi ma to nepotešilo, ale ak je ozaj tak, tak s tým nič nenarobím.Zvládnem to. Veď ste to zvládli i vy maminy 🙂

alusha
14. jún 2010

reiva, poloha klasika v lahu, to je fakt 🙂 ale neboj sa vyzdrzis, nie je to nic prijemne, ale stoji to za ten maly pokladik 🙂

reiva
15. jún 2010

🙂 však áno alusha, pre ten malý pokladík vydržím všeličo ... už sa nevieme drobca dočkať... 🙂 ja som predtým pracovala v zahraničí a asi som si naivne myslela, že Slovensko pokročilo v týchto veciach dopredu 😀 ... no teraz mi začali robiť starosti genetické testy, že vraj sú pozitívne 😒 povedali mi, že vraj nič vážne, že to sa mi len potvrdila trombóza - no ja to "za nič vážne" nepokladám... ale sa ma snažila dr. len upokojiť, lebo inak je to super lekárka... 🙂 ešte sa musím genekologa opýtať ako je to s tými takými inými genetickými testami na iné ochorenia... že vraj sa robia len po 30-tke, no ja by som preventívne pre istotu chcela byť v pokoji... by som neverila aké všelijaké veci ma začnú zaujímať, keď príde bocian 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre