Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

zsumienka
15. nov 2009

ahojte baby,aj ja som rodila min.rok v lc,dalo sa to vydrzat podla mna ja som rodila u Vargu bol naozaj super,ale tie sestricky na novorodenecko,fu no daco hrozne...teraz kolo1.12mam termin s druhym babo,a poviem vam ze sa riadne bojiim..uz to moze prist kazdu chvilu som v 38tyzdni,caka este niekto na ten termin..hm.. 😉 snad prezijeme

sonamajko
16. nov 2009

ahojte, aleela ako si na tom? stále ostáva termín 21 december? Lebo mne doki povedal, že to bude vraj skorej, ale neviem podľa čoho tak posúdil, uvidíme....kto máte termín ešte kolo dvadsiateho? Donesieme domov vianočné darčeky,len dúfam že budem do Vianoc doma,chi.

veronika81
16. nov 2009

sonamajko, dopredu by som určite peniaze nedávala 😒 Kamoška takto chcela dať jednému a on ani nezobral, že dopredu nie..vraj potom keď všetko dobre dopadne, potom ak chcú sa môžu poďakovať. No aspoň charakter. Lebo som počula aj to, že peniaze zobrali a k pôrodu neprišli..
Ja som sa tiež pre pôrodom dohodla s Dr. Križom, súhlasil, dal mi číslo na seba, aj keď nebolo treba lebo akurát mal službu v deň môjho pôrodu 😉 Nič som dopredu nedávala, aj tak sa o mňa pekne staral 😀 chodil ma pozerať, pýtal sa ako sa cítim a tak, zlatý bol 😉

michaelak.
24. nov 2009

Ahojte!Ja by som sa chcela opytat ci nahodou niektora z vas nebola na 3D,4D ultrazvuk v Lucenci.Na nete som nasla,ze v Zlatej ulicke je GA a tam to robia.

alusha
25. nov 2009

Ano, je tam 3D, ja som objednana v decembri 🙂

gergi7
26. nov 2009

michaelak., robia ho a cena je tusim 1300 -1400 sk 😉

veronika81
27. nov 2009

michaela, ja som bola pred rokom, robí to Dr. Križo. Platila som 1500 Sk, dostaneš aj fotky a na DVD nahraté celé vyšetrenie 😵

Alusha, tak naši muži sa zase stretli 😀

alusha
28. nov 2009

veronika 😀 vidis, to je osud 😀 este ze spravili tie skusky 😀

macalc
8. dec 2009

Ahojte.....

Chcela by som sa podelit o tom aká je nemocnica v LC ja som na pôrod čakala 5 dní od piatku mi odtekala plodová voda ale som sa neotvárala do nedele som bola lahšia o 5 kg a v pondelok po vizite mi dali tabletku na vyvolanie pôrodu ale ani tak sa som nevedela otvorit v pondelok večer ma rukou rozťahoval prímar dr.Bilelik veľmi milý človek a v utorok po vizite ma vyšetril a povedal že ideme rodiť cela rada že budem za vodou som sa trápila z infúziou od pol 10-tej a mala som strašné bolesti ale neotvárala som sa dalej o jednej som povedala že už mi je jedno čo budú somnou robiť ale nech niečo robia lebo už som bola strašne unavená a počkali sme na dr.Bielika a on rozhodol o 14:30 že ideme na sekciu lebo malá bola zle otočená a bola aj zaseknutá a začala jej opúchať hlavička tak preto bola sekcia malá bola o 15:00 na svete bolo tam viac lekárov primár dr.Bielik ,dr.Varga dr.Tomašovič dr.Kožiková a dr.Križo a aj sestričky boli v pohode.Ale ja som toho názoru keď budem ešte raz rodiť tak jedine sekcia lebo čo som videla tie baby čo sa trápili a rodili prirodzene tak som mala dosť.Nechcela som týmito riadkami nikoho znechutit ale ja som to zažila takto ale aj napriek všetkému neľutujem -

sonamajko
16. dec 2009

ahojte....
tak aj my už máme potom, a sme už doma aj so synčekom Jakubkom...ja by som sa tiež chcela podeliť o zážitok z pôrodu...v stredu v noci o pol druhej my odtiekla plodová voda, a šup do pôrodnice, sestričky úžasné milé zlaté, povzbudili, že ešte chvíľu to potrvá,lebo bolesti neboli žiadne po hodinke prišli aj kontrakcie samozrejme hned v dvojminutových intervaloch, ale otvorená som bola len na šesť prstov, tak sme sa trápili do osem dvadsať a šup Kubko bol na svete, pri pôrode úžasný pán doktor Lorinz s pánom doktorom Vargom, bolo treba tlačiť na bruško, bolesť poriadna, hlavne to šitie, ale ten úžasný pocit vidieť a cítiť to miminko....celých 5 dní v pôrodnici bolo skvelých, sestričky úžasné aj s doktormi, poradili, pomohli, povzbudili, maličký nám ostal v nemocnici pod lampou, mna pustili domov, s plačom,no s povzbudením, že všetko bude v poriadku, a tak aj bolo, máme za sebou prvú spoločnú noc s naším synčekom a tým chcem vyvrátiť všetko zlé čo som počula na Lučenskú pôrodnicu, že je to nepravda,lebo ja mám úžasnú skúsenosť všetci boli proste skvelý...

veronika81
16. dec 2009

sonamajko, gratulujem k Jakubkovi 😵 Veľa zdravia jemu aj celej vašej rodinke, nech vám rastie do krásy.

To šitie..juuuj aj u mňa to bola bolestivá skúsenosť, ale aj keď možno ešte teraz nevieš poriadne sedieť, každým dňom na to viac a viac zabudneš 😉
Všetko dobré prajem!

alusha
18. dec 2009

aj ja sa pripajam ku gratulacii, super ste to zvladli 🙂 🙂

sonamajko
18. dec 2009

Dakujeme pekne... 🙂

ywonnee
7. jan 2010

ahojte kocky ako Vas tu citam tak sa celkom pripravujem na porod v LC... mala som ist rodit do PP ale popravde vobec sa mi tam nechce cestovat a potom aj s detmi spet to by bol zabijak pre mna aj pre deti... hlavne muz by somnou nemohol ist takze neviem neviem ako by som zvladla cestu sama... tak sme sa nakoniec rozhodli pre LC.. kedze vo VK porodnica nieje... chcem sa len spytat ako je to s tym poplatkom a pristupom partnera pri porode... moj doki vravel ze na pripravu tam nemusim chodit ze pojdem rovno od neho a poplatok mi tiez nevedel povedat... ale susedina sestra tam uz zacala chodit do poradne a vraj je poplatok 30eur a partner musi vraj absolvovat skolenie na porod... no on uz jeden ma za sebou tak mi to pride uplne zbytocne tak neviem... skuste mi o tom nieco viac napisat aby ma to nahodou neprekvapilo ked tam pridem....

ywonnee
11. jan 2010

no tak vidim ze kazdy srsi ochotov....

veronika81
11. jan 2010

ywonnee, čítala som aj tvoj predošlý príspevok, ale neviem ti poradiť, keďže som muža pri pôrode nemala.. Iba som sa pýtala doktora (už priamo v poradni v nemocnici), že ako je to s jeho prítomnosťou, čo je lepšie a tak.. a povedal mi, že ak má chlap čo i len najmenšie pochybnosti čí ísť alebo nie, tak je lepšie neísť. No a keďže ten môj dosť váhal, tak som potom sama povedala, aby nešiel a viac sme to neriešili..

Čo sa týka poradne ten posledný mesiac pred pôrodom (a podľa termínu pozerám, že to ty už si), podľa mňa by si mala chodiť už do nemocnice, kde chceš rodiť. V prvom rade kvôli tomu, že tam robia každý týždeň sono a kontrolujú ozvy, neviem či to tvoj dr. robí, možno ano. A samozrejme aj kvôli tomu, že keď máš takéto otázky, tak najlepšie na to ti odpovedia doktori priamo tam.
Ale ja som nepočula, že by chlap chodil na nejaké školenie na pôrod 😕 Akurát robia školenie na epidurálku, na tom som bola, síce mi ju potom nepichli.

ywonnee
11. jan 2010

Veronika dakujem, ja o epi zaujem nemam a moj doktor mi robi vsetky vysetrenia co aj v nemocnici takze usetrim niekolko hodin (cesta tam, spet a potulovanie po meste) kedze mam auto pokazene... no dufam ze to o tom skoleni pre muza pri porode su len babske reci... ja sa ho pre istotu este v najblizsej poradni spytam lebo chodi tam stale rodit a aj ma sluzbu ked neordinuje v Krtisi... chcem sa spytat aj to ze ci je dovoleny len partner ci by to nemohla byt aj mama, partner asi bude v praci a on si nemoze dovolit len tak odist aj ked pojde o porod... no uvidim a dakujem ....

zelinka37
12. jan 2010

ahoj ywonne, ja mam termin 21.1 a tiez som sa informovala ako je to s pritomnostou manzela pri porode. V lucenskej nemocnici to funguje tak, ze to skolenie, co si spominala je potrebne absolvovat. Byvaju kazdu parnu stredu v mesiaci o 13:30. A veru plati sa aj poplatok 30 eur plus si ma partner doniest aj jednorazove oblecenie zakupene v zdravotnickych potrebach (za 3 eura). Tak je to napisane na papieri, to som si vypytala v nemocnici, tam kde sa chodi do poradne posledny mesiac. Ten papier treba podpisat a doniest - asi potom ku porodu. Hacik je vsak v tom, ze sa moze stat, ze ak nastatnu nejake komplikacie pre ktore partner ku porodu nebude moct ist, tak peniazky sa ti uz nevratia.
A myslim si, ze keby si tam chcela ineho rodinneho prislusnika (mamu, sestru) tak sa to urcite da - za tych istych podmienok.

ywonnee
12. jan 2010

zelinka dakujem no to si ma moc nepotesila lebo moj muz na skolenie nebude moct ist kazdu stredu je v praci a starka(mama) pride az tesne pred porodom s tatier k nam takze to budem musiet asi absolvovat sama... heh no bude sranda ale pride mi uplne zbytocne to skolenie ked moj muz uz raz pri porode bol a vie ako to chodi... no nic nebudeme vymyslat ak maju byt taketo caviky okolo toho tak to radsej zvladnem aj sama...

allsa
12. feb 2010

ahojte,práve som čítala vaše príspevky k nemocnici v LC,a rada by som tiež prispela svojou skúsenosťou.Keď sa mi pred necelými troma rokmi mala narodiť dcérka,chcela som ísť rodiť do MT,ale nakoniec som šla do LC (som z VK),pretože som počula,že je tam dobrý prístup.Rodila som sekciou a bola som spokojná.Dr.boli v pohode aj sestričky na oddelení,no tie sestričky na novorodeneckom okrem jednej či dvoch = hrôza. Presne ako ste písali- malú mi doniesli-priložte si ju,nakŕmte a zmizli.To že som nevedela ako sa mám pár hod.po sekcii uložiť mi nik nepovedal,ani čo robiť kedže som mala problémi s bradavkami.Chcem pochváliť jednu sestričku z odd.,je staršia,aj keď to bude hlúpo znieť bez urážky trochu tmavšia,ale je naozaj SUPER! Poradila mi polohu pri kojení,čo robiť,aby sa malá dobre prisala,povzbudzovala,a hlavne hneď na začiatku svojim ráznym prístupom dosiahla,že som sa po tej sekcii veľmi rýchlo postavila na a neležala nečiinne na posteli. Teraz ma to čaká znovu,niekedy v auguste,tak som zvedavá čo bude.Všetkým vám prajem príjemné chvíľky čakania,rýchly pôrod s dobrým Dr. a potom už len hurá domov.

rebeka25
22. feb 2010

Fuk ja len oprašujem tuto temu aby sa dostala dopredu 🙂 Moj porod je este daleko, ale budem rada ak sem budu pribudat skusenosti

gabina99
8. mar 2010

Ahojte ja sa len chcem opytať či niekto nebol nedavno v Lučenskej porodnici,lebo mam za chvilu termin a dosť mam z toho blby pocit....Budem rodiť druhy krat a nemam dobre skusenosti z prveho porodu....a ešte sa chcem opytať či nie je možne si priplatiť za pobyt v porodnici,aby sa to tam dalo lepšie vydržať........a kolko sa teraz plati za epidu.....

alusha
9. mar 2010

ahoj gabina, mna to tiez coskoro caka... epiduralka stoji 150eur... teraz akurat tam robia nadstandardne izby, v najblizsich dnoch by vraj mali byt hotove a bude sa platit asi 17eur za noc 🙂 ja mam dobru skusenost z prveho porodu, ale aj tak sa bojim, je to asi normalne ☹

zelinka37
10. mar 2010

ahojte... aj mna pred porodom zaujimalo vsetko co sa toho tyka, najma ohlasy na lucenecku porodnicu, kedze som tam rodila aj ja. (bolo to pred siestimi tyzdnami, takze spomienky su este celkom cerstve 🙂 )
porodne bolesti ma chytili doma, bola som sest dni po termine a na druhy den som uz mala ist lezat, nastastie ma moja mala posluchla a vybrala sa sama 🙂 manzel mi stale neveril ze je to uz tu, lebo som bola vysmiata ako leco, ale to preto, lebo som bola rada, ze sa to uz konecne zacalo (tie posledne dni boli uz fakt hrozne). Stihla som doma este aj sprchu a slo sa... prijali ma asi o pol11, hned mi urobili zaznam a vraj to vobec nevyzera na porod. Ze to moze trvat este aj 2-3 dni. To ma hned presiel smiech. Aj som sa pytala domov, ale uz ma nepustili. Nastastie 🙂
Akurat mal sluzbu dr. Varga, pozrel a vraj otvorena na 2cm. Nic moc. povedal, ze pride o tretej ako to pokracuje. Sestricky mi hovorili, ze si mam ist radsej lahnut aby som potom vladala. Tak som si medzi trojminutovymi kontrakciami aj podriemala. Zaznam robili tusim kazdu hodinu a tam to stale na porod nevyzeralo. Doktor prisiel o stvrtej a to uz som bola na 7cm. Takze uz mi ani klystir nestihli dat. 😖 Potom to uz islo rychlo. Pichli mi infuziu na zosilnenie kontrakcii a malicka sa narodila o pol8 rano na tretie zatlacenie. Pri porode mi bola dr. Pancikova, ktora bola tiez velmi mila. Pre mna bolo na porode najhorsie to sitie lebo malicka mala dost velku hlavicku. Ale vsetko sa zahojilo 🙂
Takze skusenosti z prveho porodu su celkom dobre. Personal na porodnickom oddeleni bol fajn (az na dve sestricky, ktore mali sluzbu ked ma prijimali, mohli ohovarat aspon tam, kde by sme ich nepoculi, ale ked sa o siestej menili sluzby uz to bolo uplne o niecom inom), doktori ako aj sestricky mali skvely ludsky pristup, ked mohli pomohli. A to iste aj na novorodeneckom. Ukazali nam ako sa starat o deticky, ked sme si nevedeli s nimi dat rady tak pomohli, poradili tak si myslim, ze vcelku fajn pobyt 🙂
Najvacsiu staznost mam na tvrdost posteli. nikdy som sa tak netesila na moju makucku postel 🙂
Tak nech vam to teda rychlo prejde, nech mate co najmenej bolestny porod aby ste si potom mohli vychutnavat chvile s malymi vonavymi uzlikmi 😉

gabina99
11. mar 2010

sevaste...to je trochu prehnana ta suma za tu epiduralku,už nevedia čo za to pytať,zarabaju na našom utrpeni 😀
Zelinka musim povedať,že si mala fakt šťastie na sestričky,lebo ked ja som rodila prvy krat tak som take šťastie nemala,na novorodeneckom boli odmerane a ofučane sestričky

alusha
11. mar 2010

ahojky, aj ja si myslim, ze je to dost, v inych nemocniciach stoji eda 2-3tis. Sk... ja by som to chcela vydrzat bez nej, no uvidime, pre istotu som sa bola preskolit 🙂 a este za otecka pri porode sa plati 30eur 🙂

gabina99
11. mar 2010

urobili si z porodu biznis 😀

veronika81
26. mar 2010

alusha ahoj 😉 gratulujem k Filipkovi 😵 veľa zdravia a radosti prajem. Mužíček sa pochválil môjmu, tak viem 🙂

a aby som nebola mimo témy, aký bol pôrod? Znova spokojnosť?

inak gabina, trefná poznámka s tým biznisom 😀 😝

alusha
27. mar 2010

ahoj veronika, no teeeeda, spravy sa siria rychlo 🙂 dakujem za gratulaciu 🙂 dnes nas pustili akurat domkov... porod bol fajn, rychlejsi ale bolestivejsi, no ale dalo sa vydrzat, manzel bol so mnou pri porode a bol tiez spokojny 🙂 rodil nas doktor Varga a bol straaasne zlaty, tak isto aj sestricky... pomahali, v pozadi im bezala v telke Ordinacia v ruzovej zahrade, takze ako doma 🙂 no teraz mi je uz veselo, ale nebolo vsetko jedno 🙂 na novorodeneckom tiez dobre, mile sestricky... malicky zatial poslucha, len papa a buva 🙂 jedine co ma trapi je velky nastrih, takze to este dost boli, ale vsetko sa zahoji 🙂 epiduralku sme si nedavali, lebo to zase bola rychlovka 🙂

michaelak.
4. máj 2010

Ahojte!Ja by som sa chcela opytat,tie co ste rodili teraz dakedy alebo sa chystate rodit co mi bude treba pre babo do porodnici?Uz by som si chcela zbalit tasku.Pre mna uz ako tak mam nachystane veci ale pre babo neviem.Mam na mysli oblecenie,ci nam daju nemocnicne alebo si mame svoje doniest,lebo v kazdej porodnici je to ine.A jednorazove plienky kolko ks budem asi tak potrebovat kym budeme v nemocnici?Viem,ze ten zoznam co vsetko potrebujem dostanem ked zacnem chodit do poradni v LC,ale to bude dakedy az po 37tt a ja uz by som si chcela teraz dakedy skompletizovat tasku. Ahojte!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre