Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

trasko
5. nov 2012

magdus a ozaj,aku mas odsavacku?ja som same pluska pocula na tu na vysavac.aj doktorka ju chvalila.a citala som,ze DM ma lacnejsiu ako lekarne.a este som sa docitala,ze su odsavacky kde nemusis mat vysavac s regul.vykonom.urobi spravny podtlak 0.02baru do 1700w vykonu vysavaca.ja kupim taku.mensie zlo par sekund hluku vysavaca ako dlhy plac dietata a nasledne dalsie sopliky,nie?

meggynkaa
6. nov 2012

@trasko ja mám tú na vysávač,kupila som ju v lekarni a stala do 15 eur.Je to dost ale pomaha,vytiahne skoro všetko.Predtym som mala tu balonikovu ale nic nevytiahla.

trasko
6. nov 2012

no mame po poradni.matusko ma 3tyzdne a 2dni.vazime 4930g.

irmingard
7. nov 2012

Ahojte baby, viem, ze kusok asi mimo temy, ale potebovala by som poradit dobreho gynekologa v lc..a ak mozte aj napisat dovod preco ho povazujete za dobreho..momentalne mam svojho, ale uvazujem o zmene..vopred vdaka za odpovede

terezicka
7. nov 2012

@irmingard a ku komu chodíš?

irmingard
7. nov 2012

@terezicka ahoj, chodim ku Krizovi..menila som len nedavno gynekologa, ale cakam dvojicky a mam zdravotne problemy, ktore su podla neho ok..a ked som sa spytala ci mi moze spravit kontrolne SONO tak ma odmietol..ku koncu mesiaca mam poradnu tak uvidim..

terezicka
7. nov 2012

@irmingard ja chodím tiež k nemu ale som spokojná...ešte celkom chvália napr. orsága...no určite by som ti neodporučila rufíniho...

irmingard
7. nov 2012

@terezicka dakujem...do konca mesiaca mam este cas na rozmyslenie..tak snad dovtedy pribudnu aj ine nazory 🙂

denka7
7. nov 2012

ahojte...ja som tiež ležala pár dní pred pôrodom (prenášali sme 7dní) na gynekologii-bolo to iba o čakaní,dosť na nervy a psychiku lebo cez vikend sa nic nedialo (slúžil akurát môj doktor Križo,myslela som si že bude so mnou niečo robiť-ale nič-bola som tam zbytočne od piatku rána) až v pondelok rano po veľkej vizite ked ma vyšetril primár a povedal mi,že ak do rana sa nič neudeje tak v utorok ráno ideme na sekciu!!!! mala som veľký strach aj napriek tomu,že som už pred 11 rokmi rodila cisárskym- ale v BB pri plnej narkoze , v LC je žena pri plnom vedomí dostane epiduralku a všetko vníma ... rodila som pri Dr.Križovi je to dobrí doktor ... na pôrodnici su super sestricky,milé a srandistky...... ja mám naozaj dobré skúsenosti až na to dlhé čakanie a môžem sa podakovať primárovi,že to všetko urýchlil !!!!!!! a aj celému personálu !!!!! 😉

berni01
7. nov 2012

@denka7 ahoj citam si tvoj prispevok a toje fajn ked si bola spokojna s primarom v lc. ja som rodila pred 9 mes. primar so mnou riadne vybabral nechal ma pretahovat 17 dni tyzden som lezala na gynde a nic davali mi injekciu raz za den a ze treba vydrzat to bolo cele. tak od stredy do pon.toto ale nic sa nepohlo a potom pondelok na sale vyvolavacka ani potom nic ale ja som uz necitila pohyby a primar ze mam byt pokojna ze urcite porodim utorok to iste robili so mnou ele uz som bola totalne mimo tlak som mala 200 na 140 a rychlo mi dali magnezium a potom bolo lepsie. ale malemu sa ani tak nechcelo ist von. potom primar odisiel a dr.varga mi chcel hned urobit cisarsky ale povedal ze az ked to primar dovoli. tak si predstav ze od rana bolo toto a vecer o 19 45 sa maly narodil sekciou. ale robili mu uz aj masaz srdca, tazko dychal... strasili ma ze mu nebudu fungovat oblicky ale chvala bohu uz teraz vsetko je ok. 11 dni sme boli na detskom. a vsetko bolo v poriadku pocas teh. a toto vsetko nemuselo byt keby mal primar iny pristup. takze moj nazor je takyto.

rebeka25
7. nov 2012

@irmingard- ja chodim k Tomasovicovi som spokojna, ale tam asi prechadzat nebudes, ale zeny su celkom spokojne z Balkom... Keby som menila isla by som tam ale uprimne vraj to nie je najlahsie prechadzat uz ked si tehotna, ze vtedy nechcu velmi brat ...

denka7
7. nov 2012

@berni01 ja som niečotaketo zažila v BB pri prvej dcere...vtedy som preťahovala 14dní,nevedela som sa otvoriť -len mi pichali vyvolavačky a nič...nakoniec mi museli robiť sekciu v poslednej chvíli !!! malá bola v inkubatore 4 dni -našťastie,nevedela sama cikať iba po infuzke,tiež ju oživovali no proste niečo hrozné 😢 !!! Chvala bohu sme sa zo všetkého zlého vylízali...teraz má 11a pol roka-kočka naša a je uplne zdravá !!! lekári radi čakajú kým pôrod nezačne sám-ja to chápem ALE ked už je po termíne pár dní tak by to mali okamžite RIEšiť 😉 🙂

irmingard
7. nov 2012

@rebeka25 ahoj, vdaka za nazor, Balko aj Tomasovic maju ordinaciuz na rovnakom mieste, ale to urcite vies..no ja som presla aj teraz ked som uz bola tehotna a mne sa jedna viac menej o Pn, pretoze cakam dvojicky...a povedal mi, ze to vobec dovod na PN nie je...a ze zneuzivam socialny system..podotykam v zviote som na PN nebola...tak to ma dost dojalo..

irmingard
7. nov 2012

@rebeka25 mala oprava...pomylila som si ho s Balcom..a co Balko? nejake dobre ohlasy na neho?

trasko
7. nov 2012

Magduska dnes sme boli na sono coxy v tej Detve.vsetko v poriadku-nemame balit na siroko.tesime sa velmi!stretla som sa tam aj s Kalasovcami...Detu odporucam.nebo a zem s Lucencanmi!perfekt pristup,minumum placu,nijake dsastaky,organizovane-taka tabulka a tam,ze dnes budu vysetrene tieto deticky...cas a meno.beru ozaj na cas.ziadny stres proste.a neplatili sme nic aj ked nie sme odtial.IRMINGARD to je tazko takto radit.kazda ma asi ine skusenosti s kazdym lekarom.

irmingard
7. nov 2012

@trasko ved mne je to jasne,ja si chcem len spravit nejaky prehlad na zaklade nazorov a potom sa rozhodnem

meggynkaa
7. nov 2012

@trasko avoj Viki,no nás v pondelok čaká sono a pravdu ti poviem že mám už teraz strach lebo nič dobré som nepočula na Lc.Potom ti napíšem ako som dopadla.No tom som rada že ste dobre dopadli,a hlavne ked si bola spokojná z prístupom lebo v Lc sa ho asi nikdy nedostaneme ☹. Tak aj Mirku si stretla?Vravela som jej že sa tam chystáš 🙂 Zajtra idem s Liankou ku doktorke lebo mi veľmi grcká po kojení,nepáči sa mi to.

rebeka25
7. nov 2012

@irmingard - aj ja si ich furt mylim 🙂 Myslim Balka toho co ma ordinaciu na Rubanisku, moja mam zacala stresovat teraz ked som otehotnela ze co budem robit ak Tomasovic prestane ordinovat a blablabla tak strasne chcela aby som k nemu presla vtedy som si robila taky prieskum medzi znamymi co k nemu chodia a vsetky su spokojne . No na Kriza ja mam svoj nazor....

maggie37
8. nov 2012

@rebeka25 môžem sa zapojiť, ten názor máš negatívny či pozitívny na spomínaného doktora? Lebo ja som prešla od Dr. Tomasov... ku Dr. Kri.... a posledné dni rozmýšľam tiež nad zmenou doktora... Ja už neviem sama...

mirellka
8. nov 2012

Kočky ahojte,vidím že práve riešite to čo aj ja riešim.Ja chodím k Balkovi na Rúbanisku 1,5 roka sa snažíme o bábo a stále nič môj dr akosi nič s tým nerobí.Najskôr som chodila na folikulku no 10 € každý mesiac je ozaj dosť a tak radšej meriam bt a viem že ovu je.Aj sa nám tehu podarilo no skončilo ešte na začiatku samo. Keď som ho žiadala o Hormonálny profil povedal že na to ešte máme čas.Napísal clostil a dufík.No to bolo na jar a teraz som bola pred cca 3 týždne s tým že stále sa nedarí či teda ten Hp mi spraví tak už bol nahnevaný že ho o to žiadam že je to zbytočné keď ovulku mám.Že už nemám 26 a tak je to v rukách toho hore. Mám 32 a jedno 8 ročné dieťa.Trošku sa ma dotkol jeho prístup a preto chcem vymeniť. Viete prosím poradiť niekoho?
a ešte jedna otázočka.Neviete či sa dá v LC spraviť u niektorého urológa spg?Balko tvrdí že len na Sliači že v Lc to nik nerobí.Nie som Lučenčanka,prisťahovala som sa sem pred 3 rokmi tak moc lekárov nepoznám.Ďakujem vám vopred za vaše reakcie. 🙂

trasko
8. nov 2012

magduska ak chces dam ti cislo do Detvy a zavolas tam.ok?a je prasok do mliecka co tak zahusti pri zvrackani sa uziva aj my ho uz mame napisem ti do internej posty cislo a zavolaj mi kludne.

rebeka25
8. nov 2012

@maggie37 - myslis na Balka? No ja nemam ziadny , len som pocula od jeho pacientok ze je v pohode, vraj teraz nie je az taky srandista , mal nejaky zdravotny problem 2roky do zadu a bol dlho PN ale ze inak v pohode. No rozdiel je ten ze on je len v ambulancii nema toho tak vela 😝 čo je na jednej strane super, no na druhej ja neviem ....

trasko
8. nov 2012

baby zacinaju mi vlasy dupkom vstavat-nejak sa nam stupnuje nespokojnost a nespavost.maly dnes preplakal 3/4 dna.nespal v kuse ani hodinu.kazdych 10-15 minut je hore a place.vcera v noci bol kazde 2hod hore.jedla som dnes o 3tej prvy krat.ja uz nechapem.vsetko som uz vyskusala.bezradna som.ako ste na tom vy?

rebeka25
8. nov 2012

inak este : Keby ze tu ma ordinaciu Mudr Braunstein tak som v momente u neho to je podla mna skvely odbornik a aj velmi sympaticky človek hat no vcul ale nema....

maggie37
8. nov 2012

@rebeka25 To su moje slova, aj ja by som hned prestupila k Braunsteinovi...
Myslela som Dr. Križa, si písala že más nanho svoj názor... či je pozitivny či negativny...

ivanka12
8. nov 2012

@trasko ahoj, my mame rovnaky problem...uz som si myslela ze sme len my nejaki ini 🙂 u nas to trva uz nejaky tyzden...tiez nespi, mam pocit ze trpi nespavostou alebo co...a ked aj horko tazko ako tak zadrieme a ulozime ho do postielky, tak o 2 minuty uz mrnci a takto je to dookola...v noci tiez vydrzi spinkat 2 hodinky...tiez uz skusame vsetko mozne...je aj dost nervozny, podrazdeny, nekludny...neviem co to ma byt

simi505
8. nov 2012

@irmingard ja som rodila cisarskym pri Krizovi a som velmi spokojna s nim.. 🙂

meggynkaa
8. nov 2012

@ivanka12
@trasko babenky tak nás je asi viacej ... aj moja je nepokojná už asi týžden dnes som bola u doktora,tak nám zistil že Lianka má nafúknuté bruško tak nám dal espumisan.Aj dnes skoro vkuse na rukách a plač plač a plač.Už aj mne je z nej do plaču.Dnes kľudne spinkala len vtedy ked bola v kočíku.Dúfam nám to už prejde lebo aj ja som z toho unavená.

meggynkaa
8. nov 2012

@mirellka no aj ja chodím ku Balkovi, a poviem ti že sa veľmi zmenil.Ja som pred mesiacom porodila a nebola som spokojná z jeho prístupom a bolo nás viacej,ktoré neboli spokojné.Uplne je taký odmeraný a nervozny.Predtým bol super doktor.

v555
8. nov 2012

@maggie37 neviem,či tu v lučeneckom okrese nájdeš lepšieho než je dr.Križo.Má toho síce straaaašne veľa ale tu si nenavyberáš....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre