Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

zdenka270921
31. aug 2012

@ivanka12 🙂 6.október..možno sa stretneme 🙂

ivanka12
31. aug 2012

@zdenka270921 no je to dost mozne 🙂 tak potom daj vediet kedy zacnes aj ty chodit do nemocnice 😉

kikoslawa
31. aug 2012

Zienky ktoré ste uz rodili v LC nemocnici, nevedeli by ste poradit nejaký zoznam co si tam treba vziat ?? 🙂 Dakujem za kazdu radu.

kattarinab
31. aug 2012

@kikoslawa každu poradnu mi mrkne maličku na chvilku a ukáže na 4D sone 😉

kikoslawa
1. sep 2012

@kattarinab a za to platis? Sak mne len dva razy robil..joj :P 😒

beba.k
1. sep 2012

@kikoslawa zoznam by ti mohli poskytnut aj u tvojho gynekologa alebo potom priamo v nemocnici na prizemi, kde robia gynekologicke sono, je tam zoznam na nastenke... pripadne si pozri na inych forach, velmi sa to nelisi

kattarinab
1. sep 2012

@kikoslawa nie neplatím 😉 ked si jeho pacientka tak neplatíš - je to ako bežné vyšetrenie....

kiara0666
1. sep 2012

@ivanka12 tak to je fakt asi dost pozde...preco len teraz?

maggie37
2. sep 2012

@kattarinab prosím ťa ak to nie je tajne, koho máš gynekologa? dakujem 🙂

zdenka270921
3. sep 2012

@ivanka12 No tak mna este objednal na 17teho k sebe na poslednu poradnu..tak ja uz nemocnicu asi navstivim len rovno pri porode 😅 ale tuto stredu idem prvykrat na tie cvicenia, co byvaju dole na prizemi (ja viem, trosku neskoro🙂 , ale aspon nejaka priprava z mojej strany 🙂

ivanka12
4. sep 2012

@kiara0666
@zdenka270921 no tak ja som volala este vcera do tej nemocnice ci to nie je pozde ked tam pojdem na prvu poradnu az 24.9. a ta sestra mi hovori ze nie, ze oni objednavaju po 37tt a ja ze budem 37+5. Cize budem mesiac bez kontroly, ale ked je to normalne tak v poriadku...co uz mam na to povedat 🙂
ja som tiez chcela chodit na cvicenia, ale dako nevydalo...stokrat som volala aj s kamoskou do tej nemocnice ale nikto to tam nikdy nebral 😒 a teraz by som uz cvicenia asi nezvladla 😅

zdenka270921
4. sep 2012

@ivanka12 nooo,lebo tá pani dva mesiace nerobila tie cvičenia, keďže boli dovolenky, tak mala veľa zastupovania..preto aj ja idem zajtra prvýkrát.. že aspoň nejaké základné veci sa dozviem - dýchanie pri pôrode a také 🙂

ivanka12
4. sep 2012

@zdenka270921 to sa zíde 🙂 ja sa už môžem spoliehať len na to aké inštrukcie mi dajú pri pôrode 😀

kiara0666
4. sep 2012

@ivanka12 najdôležitejšie je naučiť sa dýchat pri kontrakciach a pri porode !!! ja som si vsetko studovala sama doma z netu.

ivanka12
4. sep 2012

@kiara0666 ja si tiez len z netu studujem i ked neviem ci v tom strese a tych bolestiach to zvladnem tak ako to pisu 😀 nasla som tuto stranku: http://tehotenstvo.rodinka.sk/rodime/porod/dych...

kiara0666
5. sep 2012

@ivanka12 velmi dobry clanok, neboj kazda zena to zvladla a zvladnes to aj ty! sestricky ti to este budu pripominat,co mas robit. aspon mne veeelmi pomohli.

foggy6
8. sep 2012

žienky tak pridávam svoju skúsenosť s pôrodom aj ja, už týždeň hrdá mamička 🙂 malá sa vypýtala na svet dva týždne pred termínom, večer o desiatej mi začala odtekať voda tak sme trielili do nemocky, tam ma vyšetrili a poslali ešte poležať na gynekológiu kým sa riadne neotvorím. ešteže som tam neležala dlho, prístup sestričiek dosť taký odveci... okolo jednej v noci začali prvé silné kontrakcie, niečo po druhej som už ležala na sále. sestričky boli super, možno trochu tvrdšie, ale veľmi mi pomohli (vedia prvorodičku nakopnúť) 😀 stále mi pomáhali s dýchaním, hovorili mi, čo ma čaká. rodila som pri dr. Kožíkovej a nemôžem na ňu povedať jedného krivého slova!! neviem čo spravila tým, ktoré majú na ňu zlý názor, ale podľa mňa je to jedna úžasná žena, veľmi milý prístup, ako pri pôrode tak aj po ňom! no to čo sa hovorí o oddelení šestonedelia je pravda, sestričky sú tam odmerané, akoby ste ich zaťažovali pre ne zbytočnými otázkami... 😠 ja som mala nadštandardnú izbu a neľutujem, aspoň som mala pohodlie a malú som si mohla naplno užiť. ak vystihnete že bude voľná, neváhajte, za tie peniaze to stojí (najmä vlastná kúpeľňa ktorá je po prirodzenom pôrode na nezaplatenie 😀 ) sestričky z detského sú také aj také, ale s kojením vám veru veľmi nepomôžu 😠 radšej vám strčia do rúk fľaštičky s mliekom a čajom aby ste dieťa dokrmovali 😠 tak sme sa trápili s malou viac-menej samé, samozrejme, nechcem krivdiť, boli tam také tri úžasné sestričky, ktoré ochotne pomohli a vysvetlili keď ste chceli... Tie určite spoznáte na prvý pohľad 🙂 pôrodu sa vôbec nemusíte obávať, najhoršie sú kontrakcie, najmä pre prvorodičky, keď neviete čo máte očakávať 😖 a verte, že to čo počúvate o kontrakciách si neviete živo správne predstaviť! už keď sa začne pôrod všetko má rýchly spád, 5x riadne zatlačíte a je to 🙂 to bol pre mňa už zážitok... píšem len za seba, svoje dojmy, ja som mala dosť rýchly pôrod teoreticky začalo sa to o desiatej večer a o 5:20 ráno bola malá na svete 😀

kikoslawa
8. sep 2012

@foggy6 V 🙂 dobrom zavidim,ze to mas uz za sebou 🙂 Prajem vam skore uzdravenie obom a vela radosti s malinkou 🙂

kattarinab
9. sep 2012

@foggy6 aj si jej tam davala prepchnuť ušká? Robia to tam bežne? Ak ano ,kedy?

zuzkalenka
9. sep 2012

@kattarinab áno prepichnúť ušká môžeš aj hneď v pôrodnici tuším to robia 2 deň po narodený a platí sa ale neviem koľko 😒
My sme dali keď mala 2m u Dr. Noskovej 😉

kattarinab
10. sep 2012

@zuzkalenka som sa informovala u mojej pediatričky, ale ona to nerobí 😖 tak to skusim hned v pôrodnici

huxy
10. sep 2012

@kattarinab ušká prepichnú v pôrodnici,ak o to požiadaš.je tam nejaký poplatok,treba si doniesť naušničky.a robia to v posledný deň-v deň odchodu.až po očkovaní na tetanus tuším 🙂

zuzkalenka
10. sep 2012

@kattarinab tak jasné daj jej tam prepichnúť keď sa dá len naušničky si dones a treba ich nechať 24h v liehu namočené

lola77
10. sep 2012

@kattarinab V pôrodnici prepichujú ušká v deň odchodu z nemocnice 🙂 tuším 10 eur to stojí. Nám prepichovala naša pediatrička za 7 eur 🙂

kattarinab
10. sep 2012

@huxy
@zuzkalenka
@lola77 oki dakujeeeeeeem 😉

bibka1308
10. sep 2012

@kattarinab V marci stálo prepichnutie ušiek 7 € a tak ako píše @lola77 v deň odchodu domov.

foggy6
11. sep 2012

@kattarinab áno, dala som jej prepichnúť v ten deň, keď nás prepúšťali. len treba buď doniesť skôr náušnice, alebo ich doma namočiť do liehu. a potom už len povedať sestričkám z detského, že chceš prepichnúť, zaplatíš im 7e a spravia to 😀 malú mi doniesli a už ani neplakala 😝

foggy6
11. sep 2012

@kikoslawa ďakujeme 😀 neboj, ani sa nenazdáš a budeš to mať za sebou aj ty 😝 nám sa malá vypýtala dva týždne skôr, ani by mi cez deň nenapadlo, že večer budem rodiť 😀 strašne rýchlo to zbehlo celé 😅

kikoslawa
11. sep 2012

@foggy6 Neviem preco ale aj ja si myslim,že budem rodiť skôr ako v termíne... 🙂 dúfam prežijem,neviem sa dočkať,itak to očakávanie a túžba už držať ho v rukách a hladiť je vačšia ako strach 🙂 pekný dník.

maggie37
12. sep 2012

Náhodou nemáte niektorá skusenosť s priebehom cisárskeho v LC pôrodnici?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre