Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

zuzananinka
8. okt 2010

baby chcem sa opytať potrebovali ste pre babatko lieh, vecicky, plienky a teda vsetko co treba alebo niektoré veci dali aj v porodnici - ja som rodila pred 7 rokmi - no malu som dostala az na 6 den koli mojmu poporodnemu stavu - tak ani neviem cerpať zo svojich skusenosti -dakujem
@peta_22 ja mam termin 18.11. no lezim uz od 22.týždna tak sa mozno stretneme

baby a este ak ma niekto skusenosti s epidurálkou - ta priprava čo je tam potrebná, kde prebieha?

alusha
8. okt 2010

@zuzananinka v porodnici ti nedaju nic, vsetko si musis priniest, zoznam ti daju v poradni v nemocnici, ked si vypytas... priprava na epiduralku byva tiez tam kde sa chodi do poradne posledne tyzdne, v nemocnici na prizemi 🙂

zuzananinka
8. okt 2010

@alusha dakujem - a ty si chodila ku komu v nemocnici a či sa tam dlho čakalo a vlastne ake skusenosti si mala pri porode - ak budes mat cas trosku mi popis - dakujem este raz

alusha
8. okt 2010

@zuzananinka chodila som do poradne ku krizovi, vecer ti napisem do IP podrobnejsie, ked okupem decka 🙂

zuzananinka
8. okt 2010

@alusha dakujem si zlata

peta_22
10. okt 2010

@kati84 ..kujeeem.. 🙂 ..aa..urcite dam vediet potom..snad popri tom malom zivom batozteku aj stihat nieco este budem.. 🙂

peta_22
10. okt 2010

@ivanka85 ..jeejda..teda ste sa trosku poponaahlali.. 🙂 ..ale hlavne, ze vse dobre dopadlo.. aa ze ted sa uz mozete tesit jeden z druheeho.. 🙂 ..aj ja duufam, ze vsetky tie mamkovskee "povinnosti" zvlaadnem..uff..bo zatial si to ani predstavit poriadne neviem.. 🙂

peta_22
10. okt 2010

@zuzananinka ..hm..takze komplikacie nejakee nastali..??..musii to byt naarocnee..ked si takto na seba pozor musiis daavat..aale tak..kvoli babatku sa to oplatii iste.. aa hmm...aj ja sa chystaam na epiduraalku..od buduuceho tyyzdna do lc do poradne maam chodit..tak sa skuusim popyytat na veci okolo toho..snaad mi ju aj stihnuu pichnuut..ked uz sa k porodu schylovat bude.. 🙂

helka101
11. okt 2010

No baby, druhy pôrod v Lučeneckej pôrodnici zamnou... 😵 same chvaly zase môžem pisať, sestričky mile, ochotne.. aj vtipne 😀 doktori tiež... 😎 odrodila ma MUDr. Pančikova... zlata to žena 🙂 pôrod trval rovných 100minut, a mala bola vonku po 3zatlačeniach... 😵 kontrakcie som mala každe 3minuty, hned od začiatku, ale dalo sa to predýchať, až neskôr ked prišli tlaky, to bolo "pestre" ale to šla už mala vonku 🙂

takže žiadny strach... pevne nervy.. a vela štastia, aby ste to mali rychlo a hlavne v ramci možnosti miernebolestivo 😵

peta_22
11. okt 2010

@helka101 ..blahozelaam k baabatku.. 🙂 ..nech sa mu tu vo svete velkyych darii..aa..veela radosti okolo vsem prinaasa.. 🙂 ..hmm..snaad si tuu milotu, ochotu a vtip zachovajuu vsetci v porodnici aj v case, ked sa ja pred nich dostanem.. 😉

helka101
12. okt 2010

@peta_22 dakujeme peti 🙂 akože je pravda, že ja som tam zase pred pôrodom ležala 5dni, ale videla som ako sa spravali aj k rodičkam čo tam prišli - rovno rodiť, a odpustili si pobyt v nemocke 😠 čo mne umožnené nebolo 😅
takže nemaj obavy, hore hlavu, určite to zvladneš, a bude to super 🙂 🙂 🙂 🙂 držím palce, aby ti všetko dopadlo tak dobre ako mne 😉 😉

peta_22
12. okt 2010

@helka101 ..no..uvidiime.. 🙂 ..ale dakujeem..za povzbudenie..istee je len jedno..ze vse bude nakoniec tak ako maa byt.. aa mne zostaava uz len verit, ze maa byt a bude dobre.. 🙂 ..ja len duufam, ze v nemocnici nebudem musiet lezat dlhsie nez je fakt nutnee..aj keed..co by sme pre baabatko nespravili, ze..?!.. 😉

ajkalc
12. okt 2010

@kati84 ahoj.ja mam 17.1. trosku popzdejsie.ale dufam,ze to bude skor,lebo anjelik je uz teraz vacsi

kati84
13. okt 2010

@ajkalc ahoj mozno sa tam aj stretneme ....drzim ti palce

zuzananinka
13. okt 2010

@peta_22 to lezanie sa da a co ma tesi, ze uz pomaly konci - ja idem 20.10.na prvu poradnu do nemocnice tak som zvedava ako dlho tam budem - a prosim ak teda sa co to dozvies o epiduralke tak daj vediet - vdaka /ze kto robi tu pripravu a ci staci ist jedenkrat../

peta_22
15. okt 2010

@zuzananinka ..ajoj.. 🙂 ..takze 20-teho do poradne v Lc ides..??..aj ja.. 🙂 ..aa tiez prvyykraat..takze sa zrejme o tej epi co-to dozvieme obe hned v jeden dniik.. 🙂 ..

zuzananinka
15. okt 2010

@peta_22 a o kolkej ides?

peta_22
15. okt 2010

@zuzananinka ..no..na desiatu ma objednali..aa ani neviem ku komu vlastne.. 🙂

alusha
15. okt 2010

baby to skolenie na epiduralku byva v stredu, kazdu druhu a robi ho primar anesteziologie... a tu dalsiu stredu byva skolenie pre oteckov, ktori chcu byt pri porode a tak to striedaju, aspon ked som ja rodila, to tak bolo...

zuzananinka
15. okt 2010

@peta_22 no vtedy by tam mal byt Krizo - lebo ja chodim k nemu do poradne a teda teraz mi len napisal cas ze od 9.30 do 11.00 mam prist - ale teda ja fakt teraz rozmyslam ci som tam nemala aj zavolat niekomu? musim to v pondelok este zistis, ze ako

@alusha diki - kto je tam primar nevies? ja idem na to skolenie ako zalozny plan pre pripad ak by mi to vyslo, že rodim 24 hodin po injekcii fragminu - neplati sa dopredu?

zuzananinka
15. okt 2010

@peta_22 tak ak tam niekto odpadne - tak to som ja 😀 😀 😀 kludne sa mi prihovor ked sa preberiem 😀

peta_22
15. okt 2010

@zuzananinka ..no..ja chodiim ku gynekologicke k nam do Pt..takze ona mi povedala, ze si tam zavolat maam..aa objednat sa..ale ked ty chodiis priamo k nemu..tak neviem..mozno teba vezme automaticky..ale opyytat sa je istota asik.. 🙂 ..aa jeejda..len neodpaduuvaj..si mozeme ako poznaavacie znamenie aj cosi ineeho dohodnuut.. 😉 😀

zuzananinka
15. okt 2010

@peta_22 ty chodis ku farkasovej? alebo tak nejak sa vola? ci sa mylim

peta_22
15. okt 2010

@zuzananinka ..ano..k nej...pamat na priezviskaa maas dobruu.. 🙂

alusha
16. okt 2010

baby, k tej poradni, chodte tam co najskor, lebo tam sa neobjednava na cas, robia od nejakej deviatej alebo ako a berie to zaradom najprv na sono vsetky zeny a potom vsetky cakaju a zase po poradi kto ako prisiel ich berie na vysetrenie, takze sa pripravte, ze tam budete sediet do obedu 😒
@zuzananinka uz sa nepamatam na meno toho primara, ale neplati sa dopredu, za epiduralku si platis len ak ti ju naozaj pichnu a aj za otecka pri porode, ak sa bude dat a bude s vami, tak sa plati 30eur...

peta_22
16. okt 2010

@alusha ..dakujeme za info.. 🙂 ..tak to aby som si tam rovno nezabudla vziat aj nejakuu-tuu knizku..aa hodnyy kuusok trpezlivosti.. 😉 ..este som sa chcela opyytat..ked uz raz ma vysetrii v poradni v nemocnici jeden gynekoloog..budem uz chodit staale k nemu..??..ci si ma buduu prehadzovat..??.. bo neustaale k niekomu ineemu chodit..to nic mooc..aj ked..ono je to v podstate jedno..aale..🙂

vlastusss
19. okt 2010

😕 ahojte babenky...noo som rada ze som tu nasla takuto temu, lebo sa mi to uz ukrutne rychlo blizi a musim sa priznat, ze sa zacinam bat ☹ ani nie toho porodu ako doktorov a toho prostredia 😒
mam termin toho 19 novembra..a vcera ma doktor teda nepotesil ked mi povedal ze to vypada na zrusenie nemocnice, ale ze by som to mala teoreticky stihnut..
a chcem sa opytat, ze ked chcem aby bol moj manzel pri porode musi chodit na nejake skolenie alebo na nieco take??kedy to mam spomenut doktorovi....aaaa ci si planujete odlozit aj pupocnikovu krv....hm?

alusha
20. okt 2010

@vlastusss manzel by mal absolvovat jednu prednasku, robia ju v nemocnici kazdu druhu stredu, aspon ja ked som rodila, to tak bolo... zaplatit 30eur a kupit si jednorazove oblecenie k porodu...

vlastusss
20. okt 2010

@alusha aha??no ja to mam tak cune, ze este idem k doktorovi druheho novembra a pak ma posle do lucenca..tak je to nie??ze potom budem chodit kazdy tyzden do tej nemocnice kde som sa rozhodla rodit...len dufam ze to este stihnem 😀 lebo ja som tam este vobec nebola, noo prednaska..jaj!!mojho manzela na to este dostat 😅

alusha
20. okt 2010

@vlastusss ano tie posledne tyzdne sa chodi do nemocnice... ta prednaska to je nejakych dvadsat minut, ukazu vam porodnicu, nieco porozpravaju a vybavene 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre