Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

ajkalc
12. nov 2010

@pastelka99 termin mam 17.1. Budem rodit urcite v Lucenci. Ty sa chystas inde? Stiavnica?

pastelka99
12. nov 2010

Aha, už som si to všimla, že kedy máš termín...som tu nová, takže ešte nie som taká zbehlá 🙂
Áno ja budem rodiť tiež tu v Lučenci, a chcem preto získať aspoň nejaké skúsenosti od mamičiek , čo to už majú za sebou 🙂.
Môj doktor - gynekológ a jeho chcem mať aj pri pôrode je MUDr. Tomašovič.
Ty máš koho doktorka a chceš alebo budeš rodiť prirodzene, či volíš epidurálku???

ajkalc
12. nov 2010

@pastelka99 ja chodim k Orsaghovi. Chcela by som EPI,ak mi ju stihnu dat. Prve islo von rychlo.tak dufam,ze pri tomto mi ju stihnu dat. Ale urcite si ju budem pytat. Chcem pri porode aj manzela. A uz mam aj podpisanu zmluvu s Ceptrou.

pastelka99
12. nov 2010

tú epidurálku si treba vopred vybavovať, treba niečo podpísať, nejaké školenia a tak...
akurát dnes som sa v tescu stretla s pôrodnou sestrou a pýtala som sa jej ohľadom epidurálky, tak mi povedala jej názor, že by si ju vybavila, ale keď budú bolesti zvládnuteľné a pôrod bude mať rýchly spád, tak o ňu požiadať nemám.
Aj ja chcem mať muža pri pôrode a aj on tam veľmi chce byť, no vravela mi, že treba niečo tiež vybavovať okolo toho, nevieš náhodou, že čo???A čo je to tá Ceptra???

ajkalc
12. nov 2010

ked budes chodit do poradne do nemocnice uz, tak tam sa robi prednaska na epi a aj pre oteckov. to treba absolvovat. a ceptra-to je pre odber pupocnikovej krvi.chceme si dat odobrat a uskladnit.

pastelka99
29. nov 2010

@ajkalc
Ahoj 🙂
15 decembra idem do nemocnice do poradne ku Krizovi a tam bude aj skolenie ohladom epiduralky...tie skolenia sa konaju prvu a tretiu stredu v mesiaci a presne na december to vychadza na 1. decembra a 15 december, tak ja som sa objednala na 15 december....
Mam termin 3 januara tak dufam, ze to mala vydrzi dovtedy, lebo tu epi chcem mat urcite a doktora pri porode tiez....

ajkalc
29. nov 2010

@pastelka99 no ja idem ku svojmu gyn 7.12. takze by som sa mala asi poponahlat objednat na 15.12.no uvidim.lebo to nechcem zmeskat.dakujem za info

pastelka99
29. nov 2010

nie je zač aj nabudúce....zavolaj si do nemocnice do terminovanej poradne..., ale to ti isto tvoj gynekolog povie...

hapty
3. dec 2010

ahojte ja mam termin 21. decembra...a tiez budem rodit v lc .... chcela som sa opytat co vsetko treba doniest pre babetka na kupanie,,,,

rebeka25
3. dec 2010

hapty@ - nic oni ti ho okupu den pred odchodom

zuzananinka
4. dec 2010

@hapty jasom im dala velku plienkovu osusku co som si priniesla - odo mna aj pytali

veronika81
4. dec 2010

od nás pred rokom a pol pýtali, keď ho brali na kúpanie, jednu látkovú plienku, jednu jednorázovú a vlhčené utierky 🙂

huxy
5. jan 2011

ahojte.viem mi prosim vas niekto napisat,co vsetko si mam so sebou doniest do nemocnice pre miminko?v nemocnici som totiz citala,ze treba nejake veci,len si uz presne nepamatam,co.vopred dakujem.

ivanka85
5. jan 2011

@huxy my sme si mali doniest len plienky, vlhcene obrusky a oblecenie, v ktorom pojde babatko domov, ale to Ti potom moze doniest aj manzel..rodila som v juni 2010

marta.96
6. jan 2011

Po pôrode ti bábo oblečú do ich vecí,mne bolo povedané ,že ak mám svoje veci že si ju mám prezliecť.Ale perinku ti požičajú ak ti bude treba a možno aj oblečenie,neviem.A ako písala zuzananinka,treba nejakú osušku .

veronika81
6. jan 2011

Mne bolo príjemnejšie mať malého vo vlastných veciach, pri prvom prebaľovaní som si ho prezliekla. Myslím, že to tak robí väčšina mamičiek. Perinku som nemala, to dajú oni. Priebežne, ak som niečo potrebovala, tak mi to muž alebo rodičia doniesli. Pre bábätko treba plienky, vlhčené obrúsky, lieh na pupček, vatu. Pre maminku vložky.
Z vlastných skúseností odporúčam ešte veci ako: šľapky do sprchy, odsávačku (majú ich pár na oddelení, ale to ak niekomu požičajú, tak je to do konca pre tú mamičku, to by sa nemalo medzi sebou požičiavať), príbor, pohár, veľa veľa minerálky,, toaletný papier, kamilkovú tinktúru (na oplachovanie odspodu, pekne to lieči šitie), viac kusov nočných košiel, také podložky pod seba na posteľ (neviem ako sa to volá, ja to volám prebaľovacia podložka, dostať to v lekárenských potrebách), nohavičky som mala jednorázové (tiež z lekárenských potrieb).
A jedno čo som vôbec nepotrebovala.. časopisy 😅 mala som ich plno, ale ani jeden som za celý pobyt v nemocnici do rúk nechytila, nebolo času.

huxy
6. jan 2011

dakujem velmi pekne za odpovede

huxy
7. jan 2011

este mam jednu otazku.moze hned na druhy den po porode prist pozriet babatko aj otec?lebo pred par rokmi vraj v rs to nebolo mozne.a co ostatna navsteva,rodicia a tak,kedy mozu oni vidiet babo prvykrat? dakujem

ivanka85
7. jan 2011

@huxy pravdaze moze a nasi prisli o dva dni po porode

veronika81
7. jan 2011

@huxy môže aj čakať na chodbe (aj byť pri teba na sále, ak to momentálna situácia dovolí 🙂 ) a ak bude čakať na chodbe, sestrička mu ho ukáže cestou do inkubátora 😉 Kamoškin muž dokonca dal sestričke do ruky kameru a ona išla dieťatko natočiť do inkubátora 🙂 a to bolo na svete ozaj pár minút. K tebe ho určite hneď nepustia, lebo dve hodiny ešte ležíš na sále. Ale po prevoze na izbu ak budeš schopná sa postaviť (ja som napríklad nevládala vstať), tak myslím nič nebráni, aby si prijala návštevu. Aj keď osobne si myslím, že vtedy budeš chcieť hlavne ležať 😉 Držím palce!

huxy
7. jan 2011

dakujem za odpovede

ajkalc
10. jan 2011

Ja som rodila sekciou a manzel bol na sale. Na porodnej. Nie na sekciovej. Takze ked ho vybrali z mojho bruska,tak on ho videl skor ako ja. Aj si ho pekne pofotil,aj popestoval. Az potom ho doniesli mne. A ak chcete prijimat navstevy, tak urcite chodte na nadstandardnu izbu. Tam su navstevy povolene okamzite. Ale ide aj o sukromie. Tych 51 E stalo za to. Bolo tam ticho. Kdezto na normalnych izbach vkuse niekto beha,trieska dverami. A hlavna vyhoda je chladnicka a mikrovlnka. Pri dokrmovani ohromne posluzi. Mate mlieko pri sebe a hocikedy si ho prihrejete. A aj samostatne WC a kupelna je super.

veronika81
10. jan 2011

@ajkalc trošku ti budem oponovať, ale nemyslím to v zlom 😉 Vidím, že máš dve detičky, tak si už asi vedela čo a ako.. ja ako prvorodička som zvažovala nadštandard, ale potom som si povedala, že to tých pár dní vydržím a myslím, že som dobre urobila. Veľmi mi pomáhalo, že som mala na izbe ďalšie dve mamičky, mohli sme sa porozprávať, všetko sme prebrali ohľadom pôrodu, starostlivosti, ja som ani nevedela ako mám malému dať plienku 😀 vo všetkom mi poradili, pomáhali sme si, keď som sa šla napr. sprchovať, tak mi na malého dali pozor, keby niečo.. tiež keď som mala návštevu (ale to sa nadštandardu netýka, lebo tam tuším pustia na izbu, neviem..), tak ak sa zobudil, prišli ma zavolať. Proste mne tá spoločnosť veľmi vyhovovala, sprchy a wc sa dali zniesť, ano nie je to päťhviezdičkový hotel 😅 ale tých pár dní sa dá vydržať. Ja by som sa v úplnom tichu zbláznila 🙂 A nemusíte sa báť, že ako spolubývajúcu vám dajú "pani z osady" 😅 také majú zvlášť izby na konci chodby..
Mliečko čo som odstriekala, som nosila k sestričkám do chladničky, nebol problém si ho hocikedy vyzdvihnúť, ohrievač mliečka bol na chodbe.
Ak budem raz rodiť druhýkrát, znova zvolím normálnu izbu, nie je to také hrozné, ako to možno vyzerá 😉

veronika81
10. jan 2011

@ajkalc nakukla som ti do fotiek 🙂 a zdali sa mi veeeľmi známe..už viem, fotila ťa Saška 😉 Videla som ich na FB

iivkam
11. jan 2011

@veronika81 aj ja suhlasim s Tebou aj ja som zvazovala ze ci si vybrat nadstandard alebo izbu z ostatnými mamičkami, tiež som nakoniec zvolila spolocnosť mamičiek a tiež som sa vela naučila pri nich lebo boli obidve druhorodičky a ja ako prvorodička som mala dosť problem, že čo a ako s malým babom, mi veľmi pomohli na začiatku. Určite aj nadštandard má svoje výhody čo si tiež mamičky tam pochvalovali, ale tiež by som znovu volila spoločnosť mamičiek skor tam presiel čas keď sme sa mohli cez deň aj porozpravať 🙂

ajkalc
11. jan 2011

@veronika81 aj mne velmi pomohli pri prvom babatku ine maminy.presne ako tebe 🙂 ale teraz som ja stravila tyzden pred porodom v nemocnici. ja trpim silnymi migrenami a v tehotenstve sa pridruzili aj ine problemy. takze premna bol ten tyzden predtym na gynde utrpenim. na migrenu treba ticho a tmu.a tam sa mi dalo spat max 3-4 hod. bola som uplne vycerpana vysokym tlakom,sustavnymi migrenami. na gynde na izbe jedna pretelefonovala asi 20 hod denne.cely bozi den telefenovala.a este ku nam davali baby,ktore boli malo otvorene.takze sa ich tam uz par vystriedalo. niektore to znasali statocne,ale boli tam aj take,co prekricali vsetky pociatocne kontrakcie. takze mne ten klud na nadstandarde prisiel ako balzam. a aj som sa po sekcii rychlejsie zotavila.dokonca ma pustili o den skor,ako sa pustaju ine ženy. verim tomu,ze keby som bola na izbe s inymi po sekcii,tak by ma "stiahli" so sebou. ja som odchadzala domov o den skor ako srna a oni este len polihovali. ja som fakt bola vdacna za ticho a pokoj.

ajkalc
11. jan 2011

@veronika81 ano.fotila ma Saška

huxy
15. jan 2011

chcem sa spytat este jednu vec.kamaratka mi hovorila,ze po porode by si mala matka pritlacit brucho,aby sa jej kus maternica upravila a vysla nepotrebna krv.je to pravda?tiez mi hovorila,ze sa stal pripad,ze doktorka pritlacila matke brucho,doslova z nej vystriekla krv a museli ju hned operovat /neviem presne z akych dovodov,ale predpokladam,ze z neprimeraneho stlacenia/.tak prosim o odpoved,ci je to tak a ci to nie je nebezpecne.dakujem

veronika81
15. jan 2011

@huxy s takýmito rečami sa nezaoberaj, zbytočne sa stresuješ. To sú historky typu "jedna babka povedala", nevieš čo je pravda. K tomu stlačeniu, ano po pôrode sa stláča brucho, ale robí to doktor, odborne..ten už hádam vie čo robí. Ak sa dobre pamätám, robil mi to po šití.. Nebolo to nič strašné, zabolelo to trošku, ale dá sa to vydržať 😉
Mysli radšej na príjemnejšie veci 🙂

huxy
15. jan 2011

dakujem veronika.budem sa snazit nemysliet na neprijemne veci,a sustredit sa len na to,ze malinke bude uz na svete.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre