Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

rebeka25
4. dec 2011

@zuzanka7834 - u pani Cicelovej sa necvici? Ako to? Tiez som pocula ze sa cvici u orsagha ale neviem ci nie len jeho pacientky, a potom sa cvici v nemocnici, v telocvicni co je vedla sona....

zuzanka7834
4. dec 2011

@rebeka25 Pani Cicelova meni miesto a nemaju tam este koberec ci co. Tak neviem, ci sa uz tento tyzden bude cvicit alebo este nie, mam si volat 😉

zuzkalenka
5. dec 2011

@zuzanka7834 skús v nemocnici tam kde je sono tam zvyklo byť na nástenke napísané kedy a kde sa cvičí 😉

zuzanka7834
5. dec 2011

@zuzkalenka dakujem, vybehnem tam zajtra

zuzkalenka
5. dec 2011

@zuzanka7834 a ak tam nič nebude tak sa opítaj sestričiek určite ti poradia 🙂
a kedy máš termín?

zuzanka7834
5. dec 2011

@zuzkalenka 15. maja

mirka251
5. dec 2011

@zuzanka7834 ahoj ,ani sa nam neprides pochvalit,ze cakas babo 🙂 gratulujem 😉 a prid nas kuknut do nasej temy

zuzkalenka
5. dec 2011

@zuzanka7834 😉 tak to je ešte dosť 😵
tak sa len drž a všetko dobré 🙂

mirka251
5. dec 2011

@zuzanka7834 a este som zabudla cvici sa dole v nemocke,tam kde je sono,kazdu stredu,len neviem o kolkej 😉

zuzanka7834
5. dec 2011

@mirka251 dakujem Miri 🙂 nechodim na MK tak casto posledne mesiace a ked, tak vacsinou len po taketo prakticke rady 😉 Ako sa mate s Diankou? To uz musi byt kocka velka, uz aj sedite?

zuzanka7834
5. dec 2011

@mirka251 Len neviem, ci prave tam necvici ta pani Cicelova a tej sa teraz hlada nove miesto na cvicenie, resp. zariaduje a mam si zajtra volat, ci uz bude tuto stredu pripravene alebo nie. Hladam si alternativy, lebo chcem chodit niekde cvicit kym som tu, 26.12. odchadzam spat do UK, takze chcem vyuzit cas, lebo ma fakt zacinaju boliet krize (teraz peciem ako diva, takze dlho stojim na nohach) a to este nemam ani velke brusko. Davam si nejake neskodne natahovacky vecer pred spanim, ale boli to aj tak...

mirka251
5. dec 2011

@zuzanka7834 mame sa dobre,iba raz sme mali horucky,chvala bohu,ale to sme leteli aj na pohotovost 😢 uz sedi,ale len s oporou,este ju nechcem davat samu,lebo sa este vala do predu,ale je zlata a nedala by som ju za nic 🙂 a ake mas tehotenstvo,mas aj nevolnosti ci nie?

mirka251
5. dec 2011

@zuzanka7834 na moje narodky odchadzas 😀 😀

zuzanka7834
5. dec 2011

@mirka251 prve mesiace som prezvracala cele, teraz je to uz klop klop lepsie, tak dufam, ze sa to uz konecne ustalilo a uz bude iba dobre 🙂
Ty si na Stefana? Jej, vianocne babatko 😵

zuzanka7834
5. dec 2011

@mirka251 Nechodievas do LC? Na prechadzky asi nie...

mirka251
8. dec 2011

@zuzanka7834 nie moja boli sme parkrat,ale malicko 😉 ked tak ideme na nakup a dost

zzzz128
5. jan 2012

Ahojte baby.Som z NZ,ale zrejme budem rodiť v LC,lebo sa sťahujeme kúsok odtiaľ.Aká je tam pôrodnica? Lekári? Koho by ste mi odporučili za gynekológa? Díky,mám z toho strašný stres,nikoho tam nepoznám...

ajkalc
5. jan 2012

@zzzz128 ja chodim ku Orsaghovi.a som maximalne spokojna.ale kazdy lekar ma za a aj proti.aj Krizo,aj Balco....to su este taki ziadani.a nemocnica?na porodnici su dve nadstandardne izby.a tie su super.ale aj cele gyn-por oddelenie je v porovnani s inymi na fajn urovni.ked si pomyslim,ze vo vacsine nemocnic su este spolocne wecka,sprchy.....brrrr.a personal?ked ty si fajn,tak su aj oni.ja som rodila v januari 2011 a na pana primara nemam najlepsie spomienky.nechal ma lezat tyzden s preeklampsiou.sekciu mi urobil az ten,ked primar odisiel z trojdnovej sluzby.a tlak som uz mala 220/120 a o mojich pečenovych testoch ani nehovorim....ale on je z BB 🙂 ale to uz je jedno.uz je rok po a vsetko je ok.takze zabudnute.

zzzz128
5. jan 2012

@ajkalc jej díky za odpoveď,ja som prýkrát rodila v NZ,tu to poznám a bojím sa hrozne niekde inde...Aj ohľadne toho,že dcérku som mala sekciou,a rada by som aj druhé mala sekciou,bolí ma jazva už teraz atď.Tu viem že by mi ju spravili,len neviem ako je to tam,lebo som počula o niektorých nemocniciach že silou mocou chcú normálne pôrody 😒

ajkalc
6. jan 2012

@zzzz128 veru.mna preto nechali tak dlho cakat,lebo mi nechceli robit sekciu,kedze som bola druhorodicka a prvy siel velmi rychlo.tu primar je proti sekciam.ale aj tak nakoniec ju museli urobit.ale primar ju nerobil ☹ musela som cakat,kym sa mu skonci sluzba a kym pridu novi lekari do sluzby

zzzz128
6. jan 2012

@ajkalc a dá sa tam zajednať lekára? No to je dosť smutné že človek nemôže o svojom tele rozhodovať,duplom o svojom dieťati ☹ Lebo budeme bývať v Klenovci,bližšie by to bolo do RS,ale vraj tam je nanič nemocnica.... A gynekológa chcem tiež v LC,lebo som čítala že posledné 4 týždne pred pôrodom má žena chodiť do poradne do nemocnice,keď tam chce rodiť...

ajkalc
8. jan 2012

@zzzz128 no zajednat si lekara vies,ale ja s tym nemam skusenost.ja tam mam zname porodne asistentky.a to bolo premna najdolezitejsie.lebo na tych asi viac zalezi.

kiara0666
13. jan 2012

@zzzz128 ahoj,kamaratka je z LC a predsa isla rodit do RS, primar je tam lučensky vyborny dokror Balco! bolo to jej druhe dieta a povedala,ze pristup v RS je lepsi.
napr:
ja byvam v LC v centre a myslela som,ze nemocnica je na konci sveta,kazde zatrasenie v aute ma bolelo...odporucam vybrat si co najblizsie nemocnicu.

reiva
13. jan 2012

@zzzz128 Moja sesterka rodila pred dvoma mesiacmi v RS a bola veľmi spokojná. Myslím si, že je to individuálne. Vždy sa nájde aj dobrá aj zlá skúsenosť. Ja som napríklad rodila v Lučenci, lekára som si nezajednala (takže v tomto ti neviem poradiť), ale s manželom sme boli dohodnutí, že bude pri pôrode a bolo to v pohode. Bola som rada, že je so mnou, hoci mi nevedel pomôcť fyzicky ale psychicky mi moc pomáhal. Myslím si, že je lepšie, zvoliť si nemocnicu bližšie 😉 ak sa bojíš, či máš pochybnosti, tak si skús zajednať dr k pôrodu 😉

reiva
13. jan 2012

Baby a neviete, kam sa presťahovala p. Čičelová?

zzzz128
13. jan 2012

@kiara0666
@reiva ahojte,veď to rozmýšľam,či RS,či LC,som naklonenejšia k tomu LC,lebo si myslím že je to väčšia nemocnica,ja som z toho somár ☹

reiva
13. jan 2012

@zzzz128 Nezáleží na veľkosti nemocnice. Zvoľ si tú, ktorá ti viac vyhovuje. Tu v Lučenci je napríklad možnosť priplatiť si samostatnú izbu. Tiež je možnosť mať niekoho blízkeho pri pôrode. V RS neviem ako to je, bolo by dobré, keby si si to aj tam oťukla a potom sa rozhodneš. Čo som počula, tak v RS robia aj lekári, ktorí robili predtým v LC. Napríklad zase LC má primára z BB- dochádza do LC.

zzzz128
13. jan 2012

@reiva No hej,len keď ja ani jednu nepoznám...Na každú počujem nejaké negatíva,napr.že v RS je veľa cigánok,že si tam musí človek dávať pozor na veci...Ja by som už rada cisársky,aj prvý pôrod som mala tak,tak aj o to mi ide,lebo v niektorých nemocniciach idú silou mocou normálne,a ja sa bojím že sa niečo stane ☹

reiva
13. jan 2012

@zzzz128 Pozri sa, aj v LC je veľa cigánok. Ale izby sú oddelené, pre nás majú tak dvoj, trojposteľové izby, zadné izby sú pre cigánky a tam je oveľa viac postelí. Čo sa týka tých negatív a pozitív - 100 ľudí 100 chutí - nemôžeš to brať doslova. Popýtam sa sesterky ako to je v RS a dám ti vedieť cez víkend, ok? Snáď ti to pomôže pri rozhodovaní. Popýtam sa aj na gynekológa 😉 myslím, že pohodlnejšie a jednoduchšie by bolo rodiť v RS, nemala by si to tak Ďaleko. A ak sa môžem opýtať, prvýkrát si rodila cisárskym z odporúčania svojho lekára, alebo si chcela?

zzzz128
13. jan 2012

@reiva Ďakujem,ak budeš taká dobrá 🙂 No bola som na akútnu sekciu,nepostupujúci pôrod...Ale jazvu cítim už teraz,keď dvíham malú atď,tak sa bojím rodiť normálne.Pri malej som chcela normálne,ale teraz si už netrúfam... V marci sa sťahujeme a ja som z toho jeleň...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre