Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

evina0
21. máj 2010

ahojte. ja som mala ist opet do MT na poradnu v stredu ale kedze som bola u svojho lekara u nas a ziadna zmena tak sme do MT uz nesli.s lekarom som volala a dohodli sme sa na pondelok ak sa nic neudeje.
tuto noc som prekvapujuco dobre spala bez nejakych vecsich kontrakcii len par krat som sa zobudila ale nemusela som vstat a ani ist na WC 😕 😕 aj teraz sa celkom dobre citim. Manzel vravi len aby to nebolo ticho pred burkou 😉 tak uvidime. rano som dokonca musela maleho budit aby sa aspon trosku pohybal a teraz aspon sem tam troskicku posmatre nozickami tak som kludna 🙂
s tou EPI som natom rovnako,teraz to neriesim a budem nad nou uvazovat len vetdy ak sa bolest nebude dat vydrzat. inak uz sa mi aj o nej snivalo ze som sa branila lebo mi sli zavadzat kanilu aja som nechcela 😀 a odts casto sa mi sniva aj o porode.
prajem Vam pekny dnik aj vikendik

marylinm
21. máj 2010

Žienky,ak Vám môžem poradiť, poviem Vám jedno. Pôrod je individuálny u každej ženy a je o tom,ako si ho usporiadate v hlave. Ak si vopred poviete,že ja to nezvládnem a bude to bolieť, tak ho naozaj nezvládnete a bude to bolieť. Áno, pôrod bolí, to Vám nebude nikto vyhovárať, no je však predovšetkým o veľkej trpezlivosti. Ak idete rodiť prvýkrát, musíte počítať s tým že to môže (ale aj nemusí 🙂 )trvať dlhšie. Takže obaliť sa veľkou trpezlivosťou a s úsmevom do toho 🙂

milyangel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denduska
21. máj 2010

milyangel, ty si odkial spadla, ja uz mam dve deti a prve som rodila takmer dvanast hodin a este mi to aj ti co si hovoria doktori napisali do papierov..ale som ja senzacna, podla teba 😀 porod nie je len samotne vytlacenie dietatka von, zacina uz o cosi skor, ale skoda na teba minat asi cas a nieco ti vysvetlovat 😝 akosi nechapem o co ti ide, tu len vyryvat, si vobec z MT alebo okolia alebo si tam rodila alebo ides? alebo si precitaj nazov temy 🙄

ozaj zienky, tak kde su nejake nove babena? som sem nakukla a vy ste este stale kinderka 🙂

milyangel
21. máj 2010

je úplne jedno či som alebo nie som z Martina....Nikdy by som si nedovolila hovoriť o Tebe, že si senzačná, keby som o tom nebola presvedčená....Nevyrývam, mám predsa nárok vyjadriť svoj názor, pretože tu človek aj keby chcel poradiť, tak drvivá väčšina "TEHU" si poradiť nedá alebo si vezme len to zlé. Viem čo je pôrod, veľmi dobre to viem, denduska Teba komentovať je tiež strata času...

sorciera24
21. máj 2010

ja som rodila 15 hodin.....ale s mojim pozitivnym myslenim na porod, so skvelym personalom Martinskej porodnice som to zvladla 🙂 ale aj vdaka EPI, musite uznat, 15 hodin bolesti uz bolo dost a EPI bola vykupenie a bolo to potom uplne v pohode 🙂

denduska
21. máj 2010

citujem teba: Odkedy sa rodí 12 hodín???? To sa ešte nepodarilo nikomu, ak sa to prihodí Vám, dajte vedieť, to bude senzácia!
Tak si najprv precitaj co si napisala a potom sa urazaj. Len som ti dala vediet, ze sa rodi aj 12 hodin a casto aj dlhsie. Ocividne mas nejaky problem, mozno nejaku zlu spomienku alebo skusenost, co mi je naozaj uprimne luto...ale takymto sposobom nepomozes ani sebe ani tym ktore to este len caka..a ani my ti nemozeme pomoct, lebo nevieme o co ide..a ci sa to vobec da 😒

denduska
21. máj 2010

a to ze som senzacna, bola len ironicka poznamka...ja mam teda od toho riadne daleko.

katrinka8
21. máj 2010

Denduska, ahoj - ako sa mate? 🙂 My sme veru zatial este kinderka, ale Evina vyzera, ze kazdu chvilu uz mozno ani nebude kinderko, vsakze? 😀 Asi nam tu coskoro pribudne dalsie babuliatko - len tak dalej 😉 Ja este stale nic, ziadne "priznaky" - este aj spim v noci celkom dobre, musim uznat 😉

Milyangel - naozaj nerozumiem, o co Ti ide 😕 😖 Myslim, ze baby, ktore idu rodit prvykrat maju toho o porode nacitaneho dost a chcu pocut aj realne skusenosti tych, co uz to maju za sebou v konkretnej porodnici - a to nielen tie negativne, ale hlavne pozitivne skusenosti. A tie, ktore, uz rodili azda sami najlepsie vedia, ako svoj porod prezivali a ako dlho trval. Ako napisala denduska, samotny porod babatka je tzv. druha doba porodna - ta, samozrejme, netrva 12 hodin. Ale k porodu patri aj prva doba porodna, a ta veru 12 hodin trvat moze, a tretia doba porodna - porod placenty. Takze "vseho- vsudy" porod moze trvat aj viac ako 12 hodin.
Neviem, co nam chces poradit, kedze pises, ze , "drvivá väčšina "TEHU" si poradiť nedá alebo si vezme len to zlé". Zatial som ani v jednom Tvojom prispevku nenasla ziadnu radu a uz vobec nic pozitivne - len same utoky na tie baby, ktore sa naozaj pomoct snazia. Je mi luto, ak si prezila nieco neprijemne pri porode, ale takymto sposobom urcite nepomozes sebe a ani inym. Ale kedze netusime, o co ide, tak je asi zbytocne to riesit...

lelask
21. máj 2010

ahojte tak ja mam teda zmiesane pocity z MT porodnice. Je tazke vybrat si Dr. ktory by bol ideal,maju tam toho dost. Stravila som tam pred porodom nejaky ten tyzden a poviem vam nezavidim im,nemala by som na to zaludok.Malo spia a viete si predstavit aky je clovek ked je nevyspaty 😠.
Dolezite je nedat si s..t na hlavu.Aj so mnou sa bavili ako s h....m.Manzel sa tam s jednym mladym aktivnym Dr. dohadal(skoro sme pisali aj staznost-hroza to bola skoro som od stresu porodila predcasne.Potom aj tomu doktorkovi robilo 3 3. No a potom som mala mozem to nazvat nadstandartnym pristupom.
Sestricky su tam mile-teda ak ste aj vy mile 😉 . Treba si z toho spravit prijemny zazitok.
Prajem vam vsetkym lahky porod a teste sa na tie uzasne stvorenicka 😵 stoji to za to!!!!!

PS;nech je porod akykolvek o dva dni si aj tak poviete ,ze by ste do toho isli zas 😀

romy01
21. máj 2010

ahojte kocky
Kati na pasy pojdem zrejme v pondelok / alebo c stredu ) - podla pocasia 😀 Nechce sa mi vlacit po dazdi do centra. Bude to moja prva kontrola pasmi tak som zvedava a sa tesim - Neviem vobec co to obnasa ale mozno uvidim alebo zapocuujem babatko ??? Neviem teda ci je to tak ,ale bolo by to fajn.

milyanjel - tak ako pisu baby - ani ja som nenasla ziadnu radu, postreh alebo postoj k teme. Zatial si len utocila , si ustipacna a tvaris sa akoby si zožrala všetku môdrosť sveta. Mne je úplne fuk že za pôrod sa považuje druha alebo x-ty faza . Ono plati ze vsetky fazy su fazy porodu a mjej mame napr pri mne odtiekla plodova vody v sobotu a kontrakcie a bolesti prisli o par hodin a porodila ma az v pondelok naobed - takze rodila dva dni . A smej sa kolko chces a modli sa aby sa to nestalo tebe alebo tvojmu decku raz.

lelask
21. máj 2010

romy zober si uterak pod hlavu na pasy -aspon moj postreh 😉 a vodu na pitie. Mozno budes pocut ako babo kope ak nebude driemat 😀

romy01
21. máj 2010

aha - dik za postreh, to je dobry napad

zuzub
21. máj 2010

ahojte 🙂 ja mám za sebou pôrod v MT nemocnici a poviem vám, že som bola veľmi spokojná.hlavne čo týka MUDr.Gala proste jednotka s hviezdičkou, veľmi príjemný profesionálny prístup, čo určite pomohlo k tomu, že som mala pôrod, ktorý prajem každej tehulke 😉 ( nechodila som na žiadnu prípravu ani nič podobné ani mm som nemala pri pôrode a bolo to úplne v pohode )
sestričky boli tiež fajn niektoré viac niektoré menej milé, ale poradili pomohli, hlavne čo sa týka kojenia nakoľko som mala na začiatku trošku problémy....
takže vám všetkým prajem podobné skúsenosti ako som mala ja s pôrodnicou v Martine 🙂

romy01
21. máj 2010

baby este sa chcem opytat - kontrolovali vam pred porodom aj esp existuju nejake merania aby sa zistilo, ci nehrozia komplikacie a pod?

zuzab a ty si si toho doktora zazmluvnila, ci si len natrafila na jeho službu?

zuzub
21. máj 2010

ja som s ním bola dohodnutá, že mi pôjde ku pôrodu,ale zhodou okolností mal v ten deň službu 😅

romy01
21. máj 2010

aha, no a aj si platila, ze si bola dohodnuta ?

zuzub
21. máj 2010

nie,platí sa len vtedy ked je lekár mimo služby a ho zavolajú, je to 165€

katrinka8
21. máj 2010

Romy, mozes si zobrat aj nieco na citanie, ak by si tam musela byt dlhsie - ako my minule 😀 zato vcera som nestihla ani stranu docitat, tak to rychlo slo 😀 Ale dost dlho sa caka na samotne meranie, teda, ja chodievam okolo osmej - tak som dost dlho vcera cakala. A niekto tu aj radil daco male pred tym monitorovanim zjest, aby sa babatko prebralo a mohli ho odmonitorovat.
Tam Ti takymi pasmi pripevnia na brucho 2 "diody" - neviem, ako sa to odborne vola, pripomina mi to tie take hrube gumene kolesa, co sa nimi posiluju ruky tym, ze ich stlacas v dlaniach. Pri tom lezis na posteli. Niekedy si tam kratko, napr. 10 - 15 minut, ale niekedy aj zo 1/2 hodinky, podla toho, ako babtko "spolupracuje" 🙂 Jedna ta dioda monitoruje babatko a druha vraj pripadne kontrakcie maternice - na monitore ukazuje vzdy 2 cisla. Budes pocut aj "zvuky" babatka, predpokladam, ze je to srdiecko. Alebo aj jeho kopance, ak bude kopat ako nasa mala 😀 Ale tak to je len moje laicke vysvetlenie - mozno baby vedia presnejsie 😉

magdal1
21. máj 2010

milyangel= no niektore mame precitane a viac krat odrodene. Iste vies,ze porod ma viacej faz t,j, 1.doba porodna, 2.doba porodna., 3.doba porodna = a tie vsetky spolu veru tych 12 hodin kluuudne muozu byt, pripadne ako ja som to zazila 2x kontrakcie celu noc t.j. tych 8hodin po 10,7,5,2 minutach, cez den klud a na dalsi den v noci opat az po narodenie dietatka, takze dalsich 8-9hod.

romy01
21. máj 2010

a co sa tyka merania, mas nejake vysledky z toho ? Vedia napr povedat ake je asi dlhe alebo kolko asi vazi ? A co napr meranie panve - teda ze ci sa tadial babatko prepcha ? Mozno sa pytam hlupo ale nenatrafila som nikde na tieto veci

lelask
21. máj 2010

romy panvu ti bude merat tvoj gynekolog. A na soneak poprosis by ti mohli povedat miery.

Treba zjest nieco sladke aby sa babo prebralo ak spinka

romy01
21. máj 2010

dik moc za info 😀

baby prajem pekny vikendik 😀 😀 😀

evina0
21. máj 2010

milyangel mam s teba velmi zmiesane pocity, tak sa nejdem radsej na tvoju adresu ani vyjadrovat...nesud nas co vieme a co nie lebo nas absolutne nepoznas...chod si inde robit neklud a nie sem !!!!!

romy01
23. máj 2010

Ahojte, tak zajtra rano idem prvy raz do MT nemocnice na pasy. Tak som zvedava a potom vam napisem ze co sa dialo a ake som mala dojmy. 🙂

romy01
24. máj 2010

tak cafte.

dnes som mala na pasoch premieru a celkom rychlo mi to ubehlo. Cakala som ai hodku a pol a na pasoch som bola asi 10 min. Dost ma zarazilo co bolo potom, lebo baby co sli predomnou potom cakali na vysledky na chodbe a sestricka vzdy vysla, povedala ze je vsetko ok a dala im papiere. Potom prisla druha doktorka a mna si po pasoch ta lekarka zavolala do ambulancie. Otazky co mi dala ma sokli - vraj - su rodicia a surodenci ziví a zdraví ? Trpíte na nejakú zavažnú chorobu ? Prekonali ste nejakú operaciu ? Musela som vypadat ako dement lebo mi spadla sanka pri tych otazkach. Potom ma poslala von a za min mi strcila do ruk papiere - ani buu ani muu, musela som si sama prestudovat papier, kde sa zda ze je vsetko v poriadku. Teda ta baba bola dost sucharka a stroha - teda fest neprijemna. Neviem ci si potom volala aj dalsie kočky tak som odtial vyletela rychlo az sa za mnou zaprasilo. Inak sestricka mi zabudla dat precitat lajster ktory potom chcela aby som podpisala - nechapem preco to nerozdavaju babam uz v cakarni ked je cas citat. Potom sa ponahlaju a clovek im podpise aj darovanie oblicky ani nevie ako.
Inak to bolo fajn ale ma mrzi ze ta komunikacia je tam pod uroven. Chcela som si zistit aj info o EPI a aj o moznosti darovania pupocnikovej krvi, ale z toho pristupu som mala pocit ze ich netreba otravovat. Zrejme sa na to opytam ked pojdem na druhe poschodie kuknut porodnicu. Tam snad bude mat niekto cas a zaujem poskytnut informacie

evina0
24. máj 2010

dnes som bola na kontrole v Mt a zatial ziadna zmena na krcku stale oklo 2 cm a na volny prst otvorena.aj CTG mi robili aj silna kontracia tam bola, ale potom sa zase vsetko upokojilo. videli sme maleho aj na UZV a vraj uz ma do 4 kg(3800-4000g) takze bude to valibuk
lekar ma potesil ze sa mozeme vratit aj v noci ale aj za tyzden lebo porod sa tazko odhaduje a ked sa spusti tak uz sa babeno len narodi a nic ho nezastavi snad to tak aj bude.
Vsimla som si ze trosicku aj spinim a verim ze to je len s vysetrenia ked ma kontorloval lebo je to len hnede jemne spinenie nie krv.takze este som kludna.ale akosi castejsie mi dnes tvrdne brusko no pri mojom stasti sa to zase zastavi a kontrakcie zmiznu lebo su nepravidlne.
no a v piatok mam porodnikovi opet volat a ak dovtedy neporodim tak utorok ci stredu nastupujem do porodnice a porod mi vyvolaju.lebo on 6.6 oadchadza a dovtedy chce aby bol maly na svete.aby som sa netrapila a zbytocne nepenasala.ja len verim ze sa vyvolavanie nebude diat a maly si to dovtedy rozmysli a narodi sa 😵

evina0
24. máj 2010

romy tie otazky lekarky su normalne sice mna sa take nic nepytali ale ked som mala plany poplach a lezala uz v porordnici to iste sa my vypytovali a to som bola v kontrakciach- oni to zakladaju do tvojo chorobopisu az sa potom nato uz nemusia opet pytatat. a k tomu CTg je tam vzdy velaaaaa zien tak sa niet co cudovat takemu fofru inak by sme tam cakali donekonecna.mne staci ked mi potom lekar povie aky je vysledok a od sestriciek nic nechcem lebo sa vzdy na moje otazky len divne kukaju..

romy01
24. máj 2010

ved hej evina, ale ono sa da opytat aj inak - napr - vyskytla sa u niektoreho z rodicov nejaka choroba ako napr - onkologicke ochorenie, cukrovka a pod ? A nie ze ci su zivy a zdravi. Mna ani nenapadlo povedat ze tato ma cukrovku - bolo to v prilis rychlom fofre a fakt ma zaskocila takou otazkou. Navyse tam maju o mne informacie v pc, lebo som tam bola par tyzdnov dozadu na sone a doktor si tam o mne nasiel vsetko co sa tykalo vlanajsej operacie tak tam maju aj tie ostatne udaje. no ale nevadi. Celkovo to nerobilo na mna vyslovene zly dojem, luslo mi to rychlo co potrebujem to viem, len som bola zaskocena - asi ze som necakala ze sa ma vobec nieco opytaju, ked sa tam nikogo predo mnou nic nepytali. 🙂
evina ozaj a t tom vyssom tt uz aj pozeraju v nemocke zospodu ? Som myslela ze iba u obv gyn

evina0
25. máj 2010

romy mna pozeral odspodu uz v 32 tt lebo som mala tlaky odspodu tak mam kukol.ale koli tomu ze som ho prosila a ja tam navstevujem lekara co ma aj operoval aj liecil, takze ma aj dobre pozna .. inak nepozeraju odspudu ale ja ho mam aj zajednaneho k porodu tak asi aj preto je viacej ochoty! lebo je fakt ze odbornost je skvele ale ide to tam ako na beziacom pase.
napr ked som dosla s kontrakciami tak manzela poslali ze nech ide cakat von ze sa mu ozvem ked ma napoja na pasy ale mobil som nehala v taske a daleko od seba tak som mu volala az po 2 hod a on cakal v aute. a to mi mobil podala az lekarka co mala vtedy sluzbu.sestricky boli neviem kde- lekarka na man chodila kukat a bola veeelmi minlucka 😉
inak vcera som si vsimla jemne spinenei a dnes znova a som kdesi citala ze to moze byt par dni pred porodom ze sa maternica pripravuje tak uvidime ved do terminu mam 7 dni 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre