Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

bocmanka
10. jún 2010

🙂 🙂
zuzi neboj,...dobre bude

zuzanockamt
10. jún 2010

@bocmanka dufam 🙂 ... musim byt pozitivna 🙂

bocmanka
10. jún 2010

🙂 zuzi, ja mám názor, že všetko máme v hlave, ako sa nadstavíme, tak nemôže byť zle..
ale stále platí pravidlo, že lekár drží s lekárom, učiteľ s učiteľom...
a ak je nespokojnosť, treba si povedať svoje v každom prípade, lekári sú tu pre nás, rovnako ako sestričky..
a už som kuk, povolanie má byť poslaním...
aj keď samozrejme je kopec výnimiek 😖 😖 škodaaaaaaaa

pozri ja som to prežila trikrát a zvládla som to, a vieš že mám trikrát cisársky rez 😖 a taaak veľmi som chcela rodiť spontánne, žiaľ nedalo sa, moje hyperaktívne deti boli a sú hyperaktívne už od bruška..

bocmanka
10. jún 2010

@zuzanockamt
držím palceeeeeeee

milyangel
10. jún 2010

@denka1 odkiaľ máš také info o tom Dr. Žúborovi? Že je s prednostom veľký kamarát a pod....ako som za,že ak je niekto nespokojný, treba si povedať a dupnúť, či sťažovať sa, ale toto sú dosť interné veci pôrodnice, ak aj sú tam také "blízke" vzťahy, pochybujem že sa dostanú von, Ty tam robíš?

romy01
10. jún 2010

ahojte dievcata - Ja som pocula zas ze prava ruka pana Danka je pan doktor Matusek, takze o tychto veciach by som dost pochybovala ze kto s kym drzi a tak. Ale denka ako pisu baby , dupni si a aj sa stazuj, ja budem len rada ked tam pojdem budem kludnejsia.
zuzanocka a ty sa neboj. SI este v n izkom tt a uvidis ze tieto stresy ta prejdu. Ja to mam za par a citim sa akoby som mala pred sebou este cele mesiace - myslim psychicky - som v pohode. Predsa len tych zien co majuakt dobre skusenosti tych je ovela ovela viac. Aj ked je smutne ze su aj take co si z toho zial prinesu nocnu moru kvoli nalade lekara. No moj nazor je ze treba byt pripravena na komplikacie, verit vsak ze to cele prebehne OK a bez strachu. Ak sa dobre 0% za nami
Po tom co napisala denka som vsak rozhodnuta ze keby sa mi stalo nieco take ze lekar na mna bude ziapat alebo ma urazat a podobne, ak by sa choval arogantne - vyhodim ho zo saly a hotovo. To je moj postoj

denduska
10. jún 2010

ahojte, fiha to su mi veci 😕 ja som Zubora videla dvakrat na vizite, prehodili sme dve vety a bol fuc, takze k nemu sa neviem vyjadrit......inak ja nemam velmi povahu zeby som na niekoho vyletela, ale stalo sa mi ked som bola so starsou dcerkou v nemocnici, ze som zotrela doktorku pod ciernu zem...az som sa sama sebe cudovala kde sa to vo mne berie 😅
kazdopadne, denka, gratulujem!!!! 😵 😵 😵
@pettrunka, ja som rodila druhu pri Dokusovi, aj som to tu pisala skus nalistovat niekde v diskusii, bude to prispevok zo 14.aprila alebo 15... bol v pohode. Zato ta jedna sestra bola priiiiiiserna, bolo jej jedno ze je tam so mnou aj moj muz, bola hrozna! este teraz ma striasa ked si na nu spomeniem, nebyt tej druhej, tak budu musiet zo mna dieta vystrihnut, lebo ma totalne zdekompenzovala. kebyze nemam take bolesti, prisamvacku by som jej jednu zavalasila.

Kazdemu len a len zdrave deticky a krasne porody prajem 🙂

katrinka8
11. jún 2010

Ahojte babule, vidim, ze ste sa tu dako rozrastli, nestiham Vas citat, tak to snad dobehnem. Chcem Vam len povedat, ze v pondelok, 7. juna sa nam narodila dcerka Terezka, je krasna, zdrava a tesime sa z nej. Pred 4 hodinkami sme prisli domov z porodnice. Len v skratke zatial, ze "pobyt" v porodnici bol naozaj fajn - hoci doma je len doma 😀 - , ako som predpokladala, vsetci velmi zlati a ochotni. Potom Vam napisem, ako porod 🙂 Doktor Zubor je dost drsny, ked tu bola o nom rec, co som ockom nakukla. Som rada, ze som s nim mala tu cest len pri jednom "vysetreni" - nastastie len jednom 😉 Ale ostatni doktori boli skveli, sestricky tiez. Zatial ahojte 🙂

doseti
11. jún 2010

@katrinka8 gratulujem ku bábätku...nech je zdravá 🙂

zuzadula
11. jún 2010

@katrinka8 , srdecne gratulujem k malej princezne a prajem vam obom vela zdravia a stastia 🙂.. a pravej domacej pohody!!! 😵

denduska
12. jún 2010

katrinka gratulujem 😵 a kde si nechala miery? 😎 😀

romy01
12. jún 2010

katrinka aj ja gratulujem a posielam malej pusinku - CMUK

katrinka8
13. jún 2010

Caute babul, dakujem za blahozelania. Denduska, na miery som akosi v tej rychlosti pozabudla 😀 Trosku nas prekvapili, 3.750 g a 54 cm 😕 😎 A to sme s mm boli male babatka, obaja 50 cm a 3.000 g - tak neviem, po kom to nase babo tak narastlo 😀

Denka, my sme spolu rodili, resp. mna presunuli po Tebe do porodnej saly v pondelok 😉 Ako sa ma Viktorka? Zajtra maju nase princezny tyzden, tak to leti, ani sa mi to nezda.

Co sa tyka Dr. Zubora, ked som este bola v druhej sale (nie tam, kde Ty), tak siel okolo a sestricka ho poprosila, nech ma pozrie, ako som otvorena a ci uz treba klystir a on prisiel ako velka voda, vrazil mi ruku dobrezenie do zaludka a cosi zamrmlal a odisiel. Tak som len vytrestila oci a asi som aj mimovolne povedala "au" - ale on nic - ako prisiel, tak odisiel. A potom so ho pocula, ako sa ruti po chodbe ako zmyslov zbaveny a krical na sestricku: "Sestricka, sestricka, ten pan sa mi tu vyhraza" - Potom som ho uz, nastastie, videla len na vizite. Chvalabohu, ze tam boli ini doktori.

Mna prijal v nedelu v noci Dr. Krivus - ten bol strasne zlaty. Potom uz bol pri mne Dr. Dokus, tiez OK, ale hlavne velmi mladucka Dr. Kapustova (teda dufam, ze sa tak vola). Zo zaciatku som ani nevedela, ze je doktorka, lebo nemala tu menovku - az ked povedala, ze ma prezrie 😀 , ale strasne bola zlatucka. Mila, jemna, prijemna a velmi kludna. Malej sa vobec nechcelo, o 7:30 som uz vraj bola na 10 otvorena a mala som do polhodiny porodit (vraj prva zo vsetkych sal) a baby, mala sa narodila o 11:18 - ako posledna. Kontrakcie som vraj mala krasne, ale tlaky ziadne 😠 A to som mala v sebe 2 oxytociny a nic. Tak som ju musela tlacit len tak - bez tlakov. No tlacte, ked sa Vam nechce 😎 Skoro slo, chudtko, kliestami, ale nakoniec sa podarilo 😉 - najma vdaka jednej zlatuckej sestricke a tiez podpore doktorov (boli tam 4, ale Zubor medzi nimi nebol) a hlavne mm.

Romy, a Ty ako sa citis? Uz sa Ti to blizi 😉 Dufam, ze budes mat len dobre skusenosti a pri porode len dobrych doktorov a dobre sestricky 😉 Inak, aj ked tie kontrakcie boli znesitelne (pri 3 minutach sa mi v pohode dali predychat), nakoniec som si dala EPI a som rada - neviem si predstavit trpiet tam od 7:20 do 11:18. Takto mozem povedat, ze mam fakt velmi dobry zazitok z porodu (napriek drobnym komplikaciam, ktore nastastie dobre dopadli - tie hroziace klieste a mala uz mala zelenu vodu) - ziadne traumy, horory ani nic podobne 😉

mircova
13. jún 2010

Ahojte mamičky, aj budúce mamičky,
som rada že som objavila túto stránku 🙂 dozvedela som sa toľko vecí (aj také čo som netušila, že by ma mali zaujímať) 😅
Len pekne píšte, čo a ako a ja sa budem s vami vzdelávať, už sa teším 😅 Ak budem mať aj ja nové info určite sa s vami podelím.

denduska
14. jún 2010

katrinka, tak este raz veeeeelke blahozelanie, hlavne nech ste zdravucke obe, my mame dnes 2 mesiace, sila, ved som len teraz rodila, akoby to bolo vcera. U dr.kapustovej som bola aj ja raz, ked som bola na pasoch, a bola hrooozne zlata, take mile ziena...este nepooznacene pracou 😅
A krasne miery..my sme mali tiez 54 cm, tak sa priprav, teraz nosi body 3-6 mesiacov a je jej akurat 😀

mackopuf
14. jún 2010

@katrinka8 blahozelam k malinkej 😉 . Tak to je super,ze mas dobry zazitok s porodu. Nech ste zdrave a hlavne vela mliecka prajem.
Aj ja potvrdzujem,ze dr.Kapustova,je velmi mila dr...ako pisala denduska,je fakt vidiet,ze je este mladucka,ze to nerobi velmi dlho 😵 ,no nech jej ten pristup vydrzi 😎

denka1
14. jún 2010

katrinka 8 gratulujem k narodeniu malinkej Terezky .Som rada,ze vam vsetko dobre dopadlo.Vidis chodili sme okolo seba a teraz si piseme. 🙂 Myslim si,ze sme sa aj stretli na chodbe 🙂
To, co si pocula,ze ten pan sa mi vyhraza(akoze vyhraza)bol moj manzel.Bolo to tam dost pestre a ako pises,jediny kto bol na tej sale neprijemny, bol dr Zubor.Naozaj neprijemny clovek.Inac sestricky boli super ,aj co sa menila smena.
Ako sa ma Terezka?Dnes nam maju nase dievcatka tyzden,aj som si to moje vrabciatko odvazila a pekne mi pribera.710g od prepustenia, je nadhera 🙂 Dufam,ze aj tebe malinka pekne papka a buclatie 🙂
romy aj tebe sa to uz krati,ako sa citis?Prajem ti ,aby cely porod prebehol rychlo a ako si to planujes.Naozaj sa nemas coho obavat,MFN je uz na zahranicnej urovni,mozem to naozaj porovnat s Nemeckom,kde som rodila.Tam ti babatko nezoberu na noc a tu ano,teda na tu prvu noc.Dopraju ti tu oddych, hned po porode,pekne ti dietatko vykupkaju kazdy druhy den a donesu na izbu prezlecene a vonavucke.
Som rada,ze si tu piseme svoje skusenosti,aspon sa tu mamicky vela docitaju a naberu vela info.
Drzim palce a hlavne prajem rychle a pohodove porody 🙂

romy01
15. jún 2010

ahojte mamicky 😀 a buduce mamicky 😀
katrinka tak to si mala ozaj poekny zazitok z porodu - myslim to ze si to dobre vnimala a celkovy dojem bol pozitivny. Moc si ma tym potesila. Ja sa inak stale citim akoze nic - ja kozmonaut . Nic necitim, len sem tam ma tlaci drobcek dole na tie panvove kosti akoby si tam oprel hlavicku no a par krat som zacitila akoby bolest pri ms ale to bolo veeelmi slabucke a s ms sa to neda porovnat co sa intenzity tyka. Ja fakt len dufam ze nebudem prenasat, lebo doktorka odhadovala ze maly je vacsi az takmer dva tyzdne - to bolo na sone v 30tt. Pritom ja aj mm sme tiez boli krpci okolo 3000g tak neviem po kom by mal byt nas drobcek velky.
denka a tu staznost ste podali ? Celkom ma zaujima ci v takom pripade pride aj nejake pisomne ospravedlnenie alebo aspon nejaka reakcia zo strany nemocnice
Inak sa nam dlhsie neozvala evuliatko, neviete co je s nou ?

vitaj mircova - len sa pekne vzdelavaj citaj aj pis co mas nove a tak. Je tu fajn pokec. 🙂

evina0
15. jún 2010

ahojte tehulky a maminky. konecne mam trosicku casu napisat Vam.
2 juna 16.58 sa nam narodil syncek Mário s mierami 4310g a 55 cm ale nakoniec porod nutne skoncil sekciou.nejdem Vam teraz rozpisovat a strasit Vas co sa stalo , hlavneje ze vsetko dobre dopadlo a sme zivy a v poriadku.snad len jednou vetou - maly nepostupoval dole, bol na mna az priiiilis velky a klesali mu ozvy srdiecka ked mi pridali oxitocin takze nebolo sance porodit prirodzene.Vsetko dobre dopadlo a sme v poridku.
ja som prve noci lezala na poopúeracke na trojke ale v piatok rano som uz bola so syncekom . prvu noc som si ho dala este postraziz sestrickam lebo po sekcii mi bolo este dost zel a unatahovala som sa s malym ale potom ostatne noci sme travili uz spolu.lezala som tam 5 dni. v porordnici musi byt dietatko 4x 24 hodin a potom pustaju.
mozem povedat ze pristup lekarov, sestriciek je uuzasny a tymto ak niekto aj cita tak s celeho srdiecka s Majkom dakujeme ta vsetko.za straostlivost o mna aj maleho.mliecko sa nam spustilo po sekcii az pomaly pri odchode s nemocky ale aj tak ho nemma nejak vela tak odsavam zbieram mu davku a dokrmujeme lebo maly je velky papkac.v porodnici mi kazdy vravel ze vyzera ako 3 mesacne babo nie novorodenec aj detska lekarka bola udivena aky je velkyyyy 🙂 🙂 a ked som videla ostatnme deticka tak nas maly tam bol ako obor 😵 😵
takze sa drzkajte , myslite pozitivne a ani sa nenazdate a budete mat svoje uzlicky stastia v naruci.
my si doma pomaly zvykame s Majkom na seba riesime cim dokrmovat lebo beba mu asi nesedela tak sme zacali dvat nutrilon a uvidime.vsetko sa teraz toci len oklo Majka takze neni casu na net 😒 🙂 🙂
prajeme pekny dnik a keby ste chceli vidiet foto majko ma album 😵 😵 😵

romy01
15. jún 2010

ahoj evina

gratulujem k Majkovi. a drzim palce nech sa mliecko spusti. Vraj po sekcii sa spusta pomalsie ale urcite sa da nejak tomu pomoct.
Ak sa mozem opytat - kolko si pocas tehulkovania pribrala a ked si bola na sone, vedeli ze bude maly vacsi ?

mackopuf
15. jún 2010

@evina0 gratulujem k malemu Majkovi 🙂

evina0
15. jún 2010

romy ja som nabrala 20kg ale ja som postupne priberala ale az tak po 5 mesiaci.mala som na uvod etapy ze mi netravilo aj tak v polke tehu, tiez mi zle travilo.vtedy som nepribrala.na sone videli ze bude macko ale typovali tak 3700 az 4000 g a on mal 4310 cize sono sa dost seklo.mne ale lekar podla velkosti bruska vravel ze budem mat velke dieta ale sam sa cudoval ze az take velke necakal.som ho musela dobre krmit ked sa taky velky narodil.
inak teraz som zhodila uz 12 kg celkom a s porodnice som odchadzala len o 7kg lahsia zvysok siel uz doma dole 🙂 🙂

mircova
15. jún 2010

@romy01 Ďakujem za privítanie a držím palce na rukách aj nohách nech to dobre dopadne.

romy01
15. jún 2010

no evina, mne v 30 tt odhadovala lekarka ze maly bude mat minimalne 3500 ale od tej doby sa aj tak neviem dozrat a priberam aj teraz, par dni pred púorodom. Mama plus 19 kg a dost sa bojim ze tiez bude velky. Neviem ako to bezi - robi sa aj pred porodom nejake meranie v nemocke aby sa pripadne pristupilo k sekcii skor ako zacne porod ?

mircova dakujem a urcite aj ja potom popisem ze co a ako v tej nasej nemocke na okraji mesta 😀

mircova
15. jún 2010

Ako to tu tak čítam tak všetkým mamičkám sa rodia krásne veľké detičky. 😅
Mojej kamarátke sa narodil synček a mal 50cm a kolegyni z práce tiež chlapček a mal 54 cm,
obidvoch som videla cca po 2 týždňoch a neverila som aký veľký rozdiel je tých pár centimetrov na takom malom dieťatku.
Obidve rodili v MT (normálny pôrod) a boli veľmi spokojné.Tá čo má toho chlapčeka 54 cm povedala, že ju museli dlho šiť, ale bola taká šťastná, že jej to ani nevadilo.

romy01
15. jún 2010

zrejme je to taky trend - ked si clovek uvedomi ze ake chemikalie su v potravinach - aj v ovoci a zelenine tak sa nemozeme cudovat.

zuzanockamt
15. jún 2010

no s tymi velkymi detmi sa teraz ozaj vrece roztrhlo ... ja tiez necakam, ze nas bude mat menej ako 4 kg ... to bude brutus

evina0
15. jún 2010

romy v nemocke sa nerobi meranie lebo ani sono neurci presnu vahu len odhadne..sekcia sa robi len v nutnom pripade ked je zle.netreba sa bat ja som sla rodit tak ze porodim normalne aj ked je velky ale okolnosti sa zvrtli a bola nutna sekcia ☹ ale co uz som rada tak ci onak ze maly je v poriadku.
treba mysliet pozitivne a vraviet si zvdali to ine zvladnem to aj ja.
inak co sa tyka klizmy ako zeny strasia ake to je tak ja mozem povedat ze pohoda ..ked to treba tak treba netreba si lamat hlavu nad tym. a sitie? neviem co je horsie ci byt zasita par stehmi dole alebo mat rozrezanu maternicu 15,5 cm rezom...podla mna tie stehy su pohodicka. mna strasne bolela ta rana ale teraz uz je pohoda aj sa uz normalne otocim v posteli aj vstanem.len ked bolo teplo a spotili sa mi tie stehy tak to straaaasne stipaloa le aj to som prezila a teraz uz nato ani nemyslim a vravim si dobre mi je a este lepsie s drobcekom ked ho mam v narucii.

romy01
16. jún 2010

no evina, ono si fakt nevyberieme, ked treba tak treba a ked uz nieo boli ci stipe uz sa da len cakat ze to prejde. Len ma niekedy desia take spravy ze niekedy zena trpi aj 16 hodin a nakoniec aj tak skonci sekciou. Ja osobne sa modlim aby som sekciu nemusela podstupit, ale ked uz si to clovek musi vytrpiet aspon nech je to bez tych kontrakcii pred tym. Nech je aspon nieco pozitivne na tom, lebo sekcia je podla mna to posledne co by som chcela zazit.
Baby idem do poradne tak mi drzte palce nech sa uz nieco pohlo lebo uz zacinam byt nedoskava 🙂

milyangel
16. jún 2010

Romy01 - pokiaľ nemáš dôvod na sekciu (napríklad nejaká prekážka, ktorá bráni porodiť normálne alebo nejaké ochorenie, pri ktorom sa normalne rodiť neodporúča), tak Ti ju žiadny lekár neurobí len, aby si sa netrápila. Bohužial, všetkým ostatným kazdý lekár musí dať šancu rozbehnut normalny porod, takze bez tych bolestivych kontrakcii to nejde a pokial ten porod nepostupuje, co bohuzial neoplyvni nikto a ani to dopredu nikto nevie urcit, alebo sa po niekolkych hodinách nieco skomplikuje, je nutne ten cisarsky urobit v zaujme babatka ale aj maminky....je to nefer, ale taka je priroda, treba byt naladena pozitivne, nemysliet na to, co ak.....alebo keby sme spravili toto,tak by sa to MOZNO nestalo....jednoducho nechat to na prirodu a mysliet len pozitivne....Ved zeny robia vela pre babo uz len tym,zektehotenstvu pristupuju zodpovedne pravidel.prehliadkami a riadia sa pokynmi lekarov, tak to netrebapodcenit ani pri porode, kazdy jeden lekar aj porodna asistentka vie co robi a viepreco tam je, ci uz ide o mladeho alebo starsieho cloveka.....takze nepodcenujme ich, tesme sa na nase babatka a urobme pre nich co najviac,aj keby sme sa po niekolkohodinovom trapeni museli nechat "rezat"....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre