Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

kacenkha
10. jan 2008

ivkamt, neviem či Ťa ešte stihnem, ale aj Ti chcem zaželať veľa šťastíčka, aby si si priniesla domov krásne a zdravé bábätko.. Hlavne sa neboj, o nejaký čas budeš na to spomínať s úsmevom.. ten žilný katéter nie je taký hrozný a vôbec keď uvidíš bábätko - zabudneš 🙂 .. Poradím Ti ešte jedno - keď budeš na čokoľvek zvedavá, tak sa pýtaj, určite Ti poradia a aj Ty budeš pokojnejšia.. Ty ideš rodiť klasicky, alebo chceš epidurál? A ešte mi prepáč moju zvedavosť, aké meno idete dať bábätku?
Ešte raz Ti želám všetko dobré a potom sa prosím ozvi, ako ste dopadli.. Držím palčeky.. papa

bibinka
10. jan 2008

ivkamt- tak už si asi porodila,ohlás sa a daj vedieť ako to tam prebiehalo a rýchlo sa zregeneruj. pa.

revayova
23. jan 2008

v MT porodnici je super.

ivkamt
25. jan 2008

No tak už to máme za sebou.Malinký sa na rodil 10.01. o 23.15. a teda dával si načas. Toho 9.01. ked som písala že mám kontrakcie ma poslali ešte y nemocnice domov, že ešte to niesú tie pravé..no o desiatej večer sa mi už moc nepravé nezdali..aleboli len každých 10 min ☹ , tak som nestresovlala a pekne predýchavala až do osmej rána, kedy už yačali byť každých 5 min.tak som sa ospršila a šli sme, či to teda už je ono...o deviatej som bola otvorená na 4 prsty.dali mi ten klistír..kupila som si ten YAL, ale sestrička ma ukecala na normálny, lebo že ten lepšie prečistí 😕 ..no a potom už ku mne pustili aj draheho, zaviedli mi ten žilný kateter,..asi po hodke mi pustili vodu..kontrakcie stále pravidelne každé 2-3 minútky 😖 .okolo dvanástej sme postúpili len na 5 a pol palca, kontrakcie desne, tak som si okolo pol druhej dala epidural, aj napriek tomu že sa desne bojím tých ihiel 😉 .no a potom ulava..sprchovať sme sa mohli hoci kedy, pokial tam niekto nedostával klistir, čo bolo dosť často..v ten den tam rodila min. 6 žien..a všetky to stihli skor než ja 😝 .no a tak sme sa trápili, dostávali dávku epi za dávkou a ked už prestala účinkovať aj štvrtá, tak sme začali rodiť..vyzeralo to tak, že ma netreba nastrihavať, ale potom sa to dáko zvrtlo a som sa total roztrhala. 😖 .no a to šitie, nič noc ☹ ..ale malý, ten sa nám podaril...

Inak sestričky boli milé, až na to že toho mali asi trošku moc a občas sme im museli aj 3-4 krát pripomenúť čo sme potrebovali.doktorov sa pri mne vystriedalo tiež dosť a všetci boli fajn..Epidural tiež odporúčam.ušla sa mi aj izba na novom oddelení-sú fakt pekné, všetok personál ochotní, všetci boli pripravení kedykoľvek pomocť.Malinkého mi hned po porode priložili.Drahý bol so mnou až do úplného konca.odchádzal okolo druhej rano..inak strava nič moc..teda aspon ja som si teda nepochutila 😝 ..a myslim že aj nie celkom vhodná..hrášok, pomaranč a tak....na štvrtý den sme mali byť prepustení, ale malý dostal žltačku, tak sme museli ostať ešte 1 noc a to tak, že ja na prvom poschodí na nepeknej iybe pre sprevádzajúce matky a malinký na 3tom poschodí pod lampou a každe 2-3 hodky som cupitala s natrhnutou prdelkou za nim na kojenie..

ale už sme domka 😀 a je to suuuper pocit byť mamina.a myslím, že aj malinký je spokojný.. 😎

bibinka
28. jan 2008

ivkamt- gratulujem ku krásnemu chlapčekovi!!! 😉 😉 😉 . vidíš,ani si sa nenazdala a máš pri sebe ten svoj poklad.
čítam,že aj pôrod u teba prebehol "štandartne",čiže úplne normálne, i keď niektoré "nepríjemnosti" sú prirodzené. vidím,že niektoré sestričky nemajú skúsenosti s yalom,no veď sa nič nestalo,keď ti dali klasiku. epidurálku si prežila,aj ti asi dosť pomohla,čo? ja som nad takým niečím aj uvažovala,ale u mňa sa to tiež vyvíjalo inak ako som predpokladala a tak som si ju nedala.
no,hlavne, že ste zdraví,šťastní a prajem vám len veľa zdravíčka a mliečka,aby synček pekne rástol 😉 😉 😉 a tebe aby si sa pekne rýchlo zregenerovala. 😉

kacenkha
28. jan 2008

Ivka, zo srdca Vám gratulujem k bábätku. To nevadí, že všetko nevyšlo celkom presne podľa Tvojich predstáv - veď nakoniec ste v poriadku aj s maličkým. Tiež Vám želám veľa zdravia, nech sa skoro dáte do poriadku. Veľa šťastia!

ivkamt
28. jan 2008

Dakujem Vám veľmi pekne.Vaše rady mi dosť pomohli...aspon som viac menej vedela do čoho idem...Ešte ray moc dík...

bibinka
1. feb 2008

ivkamt-ak pôjdeš ešte raz rodiť ,tak budeš pripravená dokonale. 😉

emjee
8. aug 2008

durni • 26tt • Včera o 09:27
Ahojte chcela by som sa Vás opýtař či mi neviete niektorá poradiť ako to je ked by som chcela ísť rodiť do Martinekej nemocnici? Bola ste tam nietorá rodiť? Som z iného mesta a neviem ako sa tam hlásiť alebo ako to treba či to treba ísť tam nahlásiť a koľko dopredu a tiež aké su Vaše skúsenosti s touto nemocnicou ? A ako to tam vypadá ked je to teraz ževraj prerobené? Dopláca sa keď niekto leží na prerobenom odelení či ako?
Viem že mám asi na to ešte čas len by som chcela pre istotu vedieť ako postupovať a či sa tam netreba náhodou nahlásiť omnoho skor. Dúfam že mi budete vedieť niekto poradiť.

blovitc120 • 35tt • Včera o 09:44
O martinskej pôrodnici tu už téma je, túto ti zamknú, daj si vyhľadávať. Platí sa len za apartmány 3000 na noc alebo ak chceš byť sama v izbe 1000 na noc. Dopredu treba prísť len ak chceš konkrétneho doktora alebo apartmán, alebo máš plánovanú sekciu, dohodnúť sa. Inak ťa musia prijať, ak prídeš že rodis. Akurát sa opýtajú, prečo mt ak si z iného mesta. Inak personál je super aj je to pekne prerobene, no vďaka tomu, že chodia sem rodiť ženy z celého okolia, nielen my martinčanky, kapacita je preplnená a môže sa stať, že zo začiatku 1-2dni ani nebudeš v pôrodnici ale na gynekologii, lebo jednoducho nie je posteľ. Ležala som tam mesiac, tak môžem povedať, že lepšie sestričky si ani neviem predstaviť, aj dr. sú super, ale hovorím, za deň je vďaka cudzím okresom aj 10 pôrodov a natresk, nakoľko je len 18 lôžok.

jablcko1 • Dnes o 08:58
Ahojte!
Zaujímalo by ma, aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Martine. Aký je prístup a starostlivosť lekárov, sestričiek. Na čo alebo na koho si treba dať tam pozor. Rada by som vedela dobré ale aj zlé stránky tejto pôrodnice. Čo vám tam dajú, myslím tým či dávajú vložky, košele, oblečenie pre dieťa a pod. Ďakujem krásne!

mamiska • 1d • Dnes o 09:28
ahoj Jablcko, ja som v MT rodila v decembri 2004 a bola som nad mieru spokojna... 😉 aj ked som bola medzi poslednymi co som rodila este na starej sale 😅 porod mi prebehol velmi rychlo, tak ani mena dr. som nestihla zapamatat 😀 no boli vsetci uzasni, aj co sa tyka sestriciek, pomahali ako sa dalo, ozaj im za to velmi dakujem.
Jedina vec co sa mi nepacila, bolo to, ze 2 hodiny po porode ma priviezli na izbu a v priebehu par minut mi doniesli malu s papierom na podpis, ze preberam za nu zodpovednost vylucne ja a ked cosi, tak mam prist za sestrickou ☹
no neviem...ako prvorodicka som asi potrebovala povedat aj cosi viac 😒 nemala som ziadne skusenosti s babatkami, tak sme sa museli s dcerkou potrapit ako sme vedeli... ☹ sestricky chodili, ale bolo nas tam v tom case pomerne vela, tak casu na zvys nemali... vtedy ma sokla este jedna vec, mala sa mi narodila rano o 8mej a umyt som ju mohla az na druhy den vecer ☹
Neviem ako to tam funguje dnes, ale hygienicke potreby som musela mat vsetky, kosele sme mali nemocnicne, vymienali sa kazdu chvilu, oblecenie mali deticky ocislovane - ale velmi pekne, cistucke...vlozky manzel daval aj na salu moje...
Pevne verim, ze ti idpisu baby, ktore tam rodili po mne a podaju ti lepsie info...aby som aj ja mala prehlad, keby cosi

srnkamt
8. aug 2008

ahoj jablcko1 ja som rodila v MT...porod ako OK ale potom pristup personalu sa mi az tak moc nepacil...nehovorim prostredie je OK...za jedno ked porodis male ti donesu asi po 2 hodkach..nechaju ho s tebou asi tiez 2 hodky..mne sa nepacilo napriklad ze upratovacky chodily okolo 5.00 rano upratovat a utierat prach na lampach ktore mas presne nad hlavou..takze nic moc..strava bola priserna...bola som tam 5 dni a 5 dni som mala na ranajky rozok maslo cierny caj pomaranc...obed varene zemiaky platok MASTNEHO masa uvareneho na vode ziadna chut "akoze omacka" bola zahustena voda!!!a este som zabudla dodat slivkovy kompot bol tiez v kuse 5 dni...ale to by sa este dalo zvladnut nie kazdemu sa da vyhoviet...no ale ako prvorodicke mi vadilo ze sesrticky s novorodeneckeho chodily niekedy len raz za den a to len z dveri pozreli ako sa mame a isly prec..potom prisly az vecer zobrat male na kupanie.. vobec som moju malu nekupala sama...ved na to tam maju na kazdej izbe aj vanicku ale bohuzial nestalo sa tak...vydela som uplne cudzie novorodena ktore sa prave narodilo...ukazala nam sestricka na "nom" ako sa kupe tak priblizne a bolo...mne osobne sa stalo ze sa mi asi na 3 den naliali tak prsia ze som mala teplotu vecer o 18.00 som vravela sestricke..povedala odstriekajte si pod tecucou vodou...lenze ono to neslo..sla som za nou...NIKOHO NEBOLO ANI V SESTERNI ANI NA NOVOR.ODD. dockala som sa az okolo 22.00 ked som mala prsia zerave a hrcate ako nikdy...musela "ZOBUDIT" pani doktorku ktora mi pichla injekciu..do trana som si mlieko musela odstriekavat... 😖 moj pocit s porodnice... 🙄 sice pekne prostredie ALE CO S TOHO... ☹

srnkamt
8. aug 2008

zabudla som dodat vlozky musis mat svoje..najlepsie bez kridel a co najhrubsie...najlepsie su s bavlnenym povrchom a co najobycajnejsie... 🙂

tina33
23. nov 2008

Ahojte maminky.Som z okolia Žiliny a obidva pôrody som mala v Martine. 8.3.2007 sa mi narodil synček cisárskym rezom po 13 hodihách pre komplikácie, no nakoniec to dopadlo dobre. Sestričky boli naozaj milé. 6.6.08 sa mi narodila dcérka a pri pôrode som mala Dr. Boďovú (na jej druhé priezvisko si nespomínam). Bola naozaj veľmi milá, som jej vďačná, že odviedla skvelú prácu. Sestričky boli taktiež veľmi milé. Pred druhým pôrodom som bola hospitalizovaná na ženskom odd. v ŽA pre hroziaci predčasný pôrod. Bola tam jedna sestrička, nie moc prívetivá. Išla až pod kožu, myslím, že bola dosť netaktná. Pýtala sa na veci, ktoré ju vôbec nemuseli zaujímať. Nemala ma moc v láske, keď sa dozvedela, že chcem ísť rodiť do MT.Ironicky mi povedala, že je to moja vec, kde sa rozhodnem rodiť.Pri odoberaní krvy (každy pondelok skoro ráno), keď mala službu, nebolo to nič moc. Posledný raz, predtým ako som odišla z nemocnice na vlastnú žiadosť, mi zobrala krv až na 4 krát. Bola som z nej nervózna a vystresovaná. Ináč ostatné boli fajn. Prajem veľa šťastia a síl budúcim maminkám pri pôrode.

emjee
1. feb 2009

lea132 • Dnes o 15:49
Ahojte, vedeli by ste mi niektora poradit, ako to chodi v Martinskej porodnici? Za co vsetko sa plati a pod, aky je pristup lekarov...? Mate skusenosti s nadstandartnou izbou? Dik za rady

sisi33
2. feb 2009

Ahojcek,
ja som rodila v MT cisárskym rezom a bola som veľmi spokojná... personál pôrodnice bol užasný... horšie skúsenosti mám uz so sestrami na novorodeneckom...
Platí sa za epidurál 3000, za manžela pri pôrode 1000, a čo sa týka nadštandardnej izby je super, ale len ak tam chceš bývať aj so svojím mužíčkom, pretože všetky izby su velmi pekné, nové a vôbec nepôsobia tak "nemocnične"...

danka.k
3. feb 2009

emjee ja som rodila v martine... pristup sestriciek pri porode bol velmi dobry... o desiatej a okolo jednej v noci ma bol pozriet doktor "velmi mily" asi musel kvoli mne vstavat.. no ale po 4 uz prisiel iny doktor velmi mily... a ten sa uz potom nepohol nikam... a po porode bola starostlivost dobra.. sestricky mile, poradili vo vsetkom.. takze drzim palce pri porode..

ikke
2. jan 2010

esmemia • Dnes o 13:57
Zienky prosim Vas mozete mi niektora poradit co si treba pobalit do porodnice v Martine???Hladala som aj na nete,ale nic konkretne som nenasla a pomaly by som si to chcela vec po veci zhanat a chystat.Nikdy nevieme co sa moze stat.Rodit mam v prvej polovicke marca,ale mam rada vsetko na poriadku. 🙂

cikyta
2. jan 2010

Ikke-Tak mne bolo treba pre bábo pampersky,vlhčene obrusky,olivový olej(ale mne ho bolo treba len na cvičenie s malej nožičkami,inak ho netreba),bábätku vecičky na cestu domov.Čo sa týka vaty,dezinfekcie na pupok-to tam maju na izbe.Aj rybiu mastičku na riťku.(aj ked vziať si svoju-napr.sudocreme nieje na škodu)Sestričky tam bábätká každe ráno kupu,takže netreba pre bábätká už nič.
Potom pre vlastnu hygienu vložky-super obyčajky dlhé,sieťove nohavičky (nieje nutnosť,ale padli velmi vhod),mydlo,uterák,kefku,pastu,krem,šlapky,pižamo daju,ale možeš mať aj svoje.Mala som aj nepremokavu podložku pod sebou.Tiež nemusí byť,ale cítiš sa tak lepšie a čistejšie.Aj bábo si na tom vyzlečieš,prebalíš.Každý den si meriaš teplotu a teplomer tam maju,ale tiež pre lepší pocit je mať svoj.Potom toaleťák,odsávačku na prsia-na rozbiehanie mliečka.
Inak asi nič.Hlavne vela vložiek,toaleťáku a malemu plienky.To je základ.
Ak čosi,napíš mi IP.Lebo malá mi tu lobzuje a tak dufam,že som na nič nezabudla.

No a doklady:občiansky,sobášny (alebo ak niesi vydatá-z matriky písomný suhlas druha na priezvisko bábätka)

esmemia
2. jan 2010

ikke a cikyta velmi pekne Vam dakujem 🙂

lienka1076__2
3. jan 2010

Ahojky.
Chcem sa spýtať, že ako to funguje, keď chcem ísť rodiť do MT pôrodnice.
Som zo Žiliny, ale moc sa mi ZA pôrodnica napáči. Mám sa tam ísť zaregistrovať, alebo niečo také? Nebude s tým problém, ked nie som z MT? A ako dlho pred pôrodom by som sa tam mala nahlásiť?
Som čítala, že keď chce žena ísť rodiť do inej pôrodnice, ako je v jej bydlisku, tak tam musí chodiť do tehotenskej poradne posledné dva mesiace.
Prosím Vás ako to funguje v Martine?
Ďakujem a prajem krásny deň.
😉

cikyta
3. jan 2010

Lienka-bola som na izbe s babenkou zo ZA a veru mi nič nespomínala o poradniach,ale hádam bude niekto vedieť.Viem len,že bola spokojná a nemala s ničím problém.

cikyta
3. jan 2010

Písala som jej na skype,tak hádam odpíše.Potom dám vedieť.

lienka1076__2
4. jan 2010

To by bolo super. Chcem tam radšej zájsť aj osobne, aby som to videla a popýtala sa na nejaké veci. Tak uvidím čo mi povedia.

cikyta
5. jan 2010

Takže tá moja kamarátka zo ZA mi napísala,že jej gynekolog povedal,že ked na nu prídu pôrodne bolesti,stačí prísť hned do MT na pôrodnicu a nič iné okolo toho.Tak aj urobila. 🙂

lienka1076__2
5. jan 2010

Tak to je super, že s tým nerobia nejaké problémy. Keď chcem epidurálku, to len poviem, keď tam dojdem rodiť a oni mi ju dajú? No už mám depku z toho čo ma čaká, aj keď mám ešte dosť času, ale každým dňom je to horšie. Už nech je to za mnou. ☹

cikyta
6. jan 2010

Ano Lienka.Ak chceš EPI-daju ti ju hned,ako prídeš.Žiadne objednávanie a pod.netreba.
Ovšem,ak nemáš problém s krvou(ako ja)-vtedy ti ju nedaju,ani keby si na kolenách prosila. 😉
A strach daj ešte nateraz bokom,kým ti rastie bábo v brušku-inak sa narodí a bude nervozne,uplakane...atd. 😉

denduska
6. jan 2010

ahoj lienka, ja mam tiez kamosku zo ZA, a rodila v MT, viem ze ona si dohodla doktora, lebo prvy porod (v BA), mala hrozny, a tak uz sa poistila, a chodila tam tusim mesiac pred porodom..az to tak vyslo, ze prisla raz na poradnu a uz si ju nechali ze uz rodi 😅 vobec o tom nevedela takze jej sa to oplatilo.
epidural, tak ako napisala cikyta. Kvoli mne sa dotrepala doktorka z domu presne o polnoci a som jej velmi vdacna.

mirko
6. jan 2010

ahojte, epiduralku si dohodnete pri vypisovani papierov, ziadne objednavanie, ziadne cakanie na anesteziologa, vzdy tam jeden je....ja som tam rodila 2x a obe deti mi rodili ti isti doktori, prvy krat boli akysi neprijemni, no teraz som ostalo velmi milo prekvapena...porozpravali sa, povedali co vsetko mi robia a preco to robia 😲 takto som" zirala" ---ale ja to mam do inej temy... 😉

evina0
9. mar 2010

ahojte aj ja idem rodit do Mt aj ked som s Pu..operovali ma tam na endometriozu.liecila som sa tam takze aj rodit tam budem.
pocula som same dobre veci na Mt porodnicu tak verim ze budem dalsia spokojna mamicka.uz len to stihnut, ale lekar mi povedal ze to stihneme. len ma trosku znepokojilo ze beru na prijem az ked 10 dni prenasa zena, ze neni su zastanci aby tam zena bola skor..o to viac sa bojim porodu. no verim ze vsetko dobre dopadne a na epiduralku mi lekar povedal ze staci povedat a daju mi ju..takze uvidime ake budu bolesti a podla toho sa rozhodnem.

citala som ze je tu este jedna tema o Mt porodnici?????neviete mi poradit link???dakujem

naomi23
25. mar 2010

Ahojte mamičky z Martina, prípadne tie, ktoré v MT rodili. Chcem sa vás opýtať, ako by som sa mohla dostať k Dr. Gallovi a ako prebieha zazmluvňovanie lekára v martinskej pôrodnici, koľko sa platí (oficiálne i neoficiálne), keby som si ho chcela dohodnúť k pôrodu. Zaujímajú ma vaše skúsenosti z praxe. Ďakujem za odpovede!

barboragondova
25. mar 2010

Mile mamicky v ocakavani ! V stredu sme navstivili (tri zilinske duly) martinsku porodnicu a p. profesor Danko nas oficialne prijal, aby sme sa dohodli na nasej spolocnej spolupraci. Mali sme z toho ten najlepsi pocit, krasne vynovene oddelenie, porodne boxy, velmi mila stanicna sestra, ktora nam ochotne vsetko poukazovala, a co bolo velmi prekvapive, aj sestricky sa tesia na nasu pritomnost. Cize co sa tyka martinskej porodnice, mamicka si k porodu moze zobrat aj manzela aj dulu. Jediny problem je ten, ze treba zaplatit za obe osoby po 33 eur. Pevne verim, ze aj toto je len otazkou casu a poplatok za dulu sa postupne zrusi ......... .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre