Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

denka1
23. júl 2010

@mackopuf Som zvedava,tak potom daj vediet.Skoda,ze ich nemaju aj tu v MT.Uz som je chcela kupit,ked Vikinka bola v brusku 🙂

mackopuf
23. júl 2010

@denka1 jasne,dam hned vediet. Ale vyzera to tak,ze ta pani s nimi "obchoduje" lebo ich ma vela,vozi ich z UK. Takze ak budeme spokojni,dokupujem este jednu na cajik. 🙂

denka1
23. júl 2010

@mackopuf Tak ak budes spokojna,tak by sme sa potom mohli dohodnut a objednala by si aj mne.Som zvedava,aky ma dudel,ci ako Avent,tvrdy,alebo,ako Lovi cicikovy 🙂

mackopuf
23. júl 2010

@denka1 no to som zvedava aj ja,aky to ma dudel. A normalne to najdes,na bazari v dojcenskych potrebach. Ak by si to nenasla,tak jasne,objednam ti to ja,ked mi napises potom udaje 😉

denka1
23. júl 2010

@mackopuf ok,daj potom vediet.Tiez by som pristala,keby ten caj tiekol pomalsie:(

mackopuf
23. júl 2010

@denka1 jasne,dam . A ako sa ma Viktorka? Ako spinkava? Este sa kojite?

mircova
25. júl 2010

Ahojte ďakujem za odpovede.
Ja chcem pre bábo všetko naj ako asi každá mamina 😀 tak všetko zisťujem na nete v časopisoch a tak a potom
sa neviem rozhodnúť, čo kúpiť. Veď uvidím, čo bude najlepšie pre môjho drobčeka keď sa už narodí 🙂

bamarama82
25. júl 2010

ahojte, chcem sa opytat, ktore ste rodioli v martine sekciou, mali ste uplnu narkozu alebo spinal? mohol byt pri tom aj manzel? ako to tam vyzera-prerobene, stare, nadstandardna izba? co hovorite na personal? dakujem

denka1
25. júl 2010

@bamarama82 Ahoj.Ja som rodila sice normalne,ale reagujem na druhu otazku.Nemocnica je prerobena velmi pekne.Vsetko vyzera nove,izby su tiez velmi pekne.Ja som mala maly apartman a tiez bol celkom pekny.manzelska postel,drevena postielka,tv,mikrovlnka,chladnicka,vlastna socialka,mala chodba.Ale zda sa mi,ze to trosku prehanaju s platenim na jednu noc.3000sk za noc teda 100eur je podla mna dost vysoka suma,a ta izba az tak tej cene nezodpoveda.Potom uz lepsi je, ten velky apartman.ten stoji 4000sk na noc,ale neda sa to porovnat s malym apartmanom.Ked sa ti bude dat ,chod do nemocnice a oni ti vsetko ukazu.Ja som tam bola cez tie obrovske tepla a poviem ti,ze ten apartman bola jedna sauna.Cely den tam prazilo slnko.Je otoceny akurat na tu stranu,kde pecie slnko cele dni.A este na to,ze ten apartman bol taky drahy,tak nebol dobre udrziavany.Sprchovy kut som si sama musela vycistit.Ked som tam vosla ,tak sa tam klzalo,aky bol spinavy.Upratovacka cistila len podlahy,ked dosla upratovat.
Personal bol super.Ci na novorodeneckom,alebo na porodnici.Ochotne,poradia,pomozu...

mirko
25. júl 2010

bamarama ja som rodila 2x sekciou a pri oboch uplnu narkozu, neviem isto, a myslim ze inak ani nerobia....a manzela urcite k tebe pri sekcii nepustia....izby prerobene perfektne, omalovane prijemnymi farbami, sprcha na izbe, navsteva moze prist kedy chce a odist tiez( jasne ze nie v noci) brat tam robil internet, no mam pocit ze neni na kazdej izbe, v apartmanoch je urcite... tie su tam dva, jeden mensi druhy vacsi no cenu ti nepoviem...a personal jedna basen...pomozu, poradia pridu aj v noci.....
ked sme boli pozriet mojho synovca pred 8 rokmi, ukazali nam ho len spoza dveri cez dierocky a dovidenia
ja som bola pri oboch mojich detoch spokojna

denka1
25. júl 2010

@mackopuf Ahoj.Ja som dnes dala mlieko malej z Aventky,lebo hltala cez tu Lovku neskutocne,potom urobila grrrg a polka nam vysla vonku 😒 S Aventkou sa napapala dobre ,sice pomaly,srdila sa,ale dobre 🙂
My sa kojime,aj nekojime.Keby som mala dost mlieka,tak kojim,ale nemam ho tolko,aby sa poriadne napapala,tak ju este dokrmujem.Ale njak jej to nevadi,ona zje vsetko ,co jej dam🙂Ci jej dam cecok,alebo flasku,vsetko vypije 🙂 Ved v pondelok sme boli v poradni a mala 5220g,takze je poriadna.Ale za to je uzasna a vdacna.Spinka pekne,malo place,skor je taky maly nacuvac a pozorovatel.Moc sa jej este nechce vydavat zvuky,len "ahaka"tak sa na nej smejeme.
A vy ako?Ako to zvladas?Dve deticky.Vanesku mas skoro tak staru,ako je nasa Vanes.Nikolas vas pocuva?
Kedy ti dojde ta flaska?

bamarama82
25. júl 2010

@denka1 s tou cenou sa asi pomiatli-hroza. ja mam termin v novembri takze slniecko nehrozi. ide mi o to, aby tam mohol byt so mnou partner alebo niekto, ked budem po sekcii, nech mi pomahaju. ale je hanba ze za 3000 na noc je neudrziavana cistota

@mirko ceny pisala denka1 hroza. jedna pani na konikovi rodila v galante sekciou v spinali a bol tam aj manzel a dokonca fotil. ja chcem mat na izbe priatela. a to ma kazda obyc. izba svoj social?

denka1
25. júl 2010

@bamarama82 Ako,podla mna je to strasne vela.Si zober,ze si tam viac,ako 4-5 dni,tak sa nedoplatis.Nas vysiel porod teda dost draho.5 dni v apartmane,vyber vlastneho porodnika,epidural,manzel pri porode,odber pupocnikovej krvi,no horor.Horsie nez hotel a za tu cenu,by si mala teda krasnu izbu na hotely.Ale manzela tam mozes mat,za tu cenu,by som sa ani nepytala,ci tam moze byt 😕 Jedlo sa dalo,akurat mi prislo,ze strasne malo jedla nam davali.Len ranajky,obed a vecera.Nic medzi ☹ A to ani na apartmane nemas nic navyse.Za tie peniaze by mohli nieco prihodi.tAspon jablcko,njake ovocie.Neviem ci kazda izba ma svoju socialku,mam taky pocit,ze kazda izba ma svoju sprchu,ale zachody su spolocne.V apartmane je ten specialny zachod,co ta umyva zo spodu.To bolo fakt super.To som vyuzila asi najviac. 🙂

mirko
25. júl 2010

obycajna izba ma len sprchu, wc-ko je na chodbe....ale inak ceny dost vysoke, ja som mala mangela pri oboch porodoch, no nakoniec ani z jedneho nic nemal...a aj tak si zapytali zaplatit....
bamarama82 aj na obycajnej izbe mozes byt sama, bez nejakej spolubyvajucej, len tiez treba priplatit...

bamarama82
25. júl 2010

@denka1 takze mam cakat ucet min. 50 000! to je strasne. to su ceny ako v sukromnej porodnici. az sa mi oci obratili

katrinka8
26. júl 2010

denka1, veru mozno sa aj stretneme, oni to tam pozyvaju asi podla datumu narodenia, tak sa potom ohlasime, ze sme to my 😀

katrinka8
26. júl 2010

denka1 veru mozno sa aj stretneme, oni to tam pozyvaju asi podla datumu narodenia, tak sa potom ohlasime, ze sme to my 😀

katrinka8
26. júl 2010

bamarama82, ako vravela uz denka1 - personal super, super 😉
Co sa tyka izieb, su vynovene, pekne vymalovane - kazda inej farby, ako baby spominali. Len su vsetky otocene na tu slnecnu stranu - okna su nad vchodom porodnice, cize v lete horuco a ked sa otvori okno aj hluk z tej "cesty". Ale da sa zvladnut v pohode. V kazdej izbe su 2 postele pre maminy (take tie klasicke polohovatelne, zelezne, nemocnicne) a 2 postielky pre babatko - tiez take kovove. Dalej je tam stol so stolickami a 2 nocne stoliky. Mne osobne tam chybala nejaka skrina na saty alebo daco podobne.Veci sme museli mat pod postelou v taske. Este je tam prebalovaci pultik pre babatko a komoda s vanickou (ktora sa ale nepouzivala, pretoze babatka kupu sestricky u seba a tiez u nich to ucia mamicky).
Kazda izba ma svoju vlastnu sprchu, ale ako vravi denka1 - tu ani nam veru neumyvali 😠 Zato izbu prisli umyvat a prach utierat kazde rano. WC je spolocne na chodbe - su tam 4 zachody a tiez take, co Ta umyvaju zdola - ako spominala denka1 ze mala v apartmane. Je to fakt super vec!
Strava tiez ako vravi denka1 - no, podla mna nic moc. Na to, ze to je porodnica a clovek ma mat vela vitaminov, ziadna cerstva zelenina a ovocie. No ale zas nebolo to nic hrozne, asi ako v zavodnej jedalni byva. Co sa tyka este "sluzieb", daju Ti ich nocnu koselu a na poziadanie Ti ju hocikedy aj niekolkokrat vymenia. Ale ak chces, mozes si doniest aj svoju - co je asi trochu prijemnejsie, clovek sa vo svojom lepsie citi - teda aspon ja urcite 🙂
Navstevy mozu veru chodit hocikedy pocas dna. V podstate je to neobmedzene a pokial to nevadi druhej mamicke v izbe, tak to asi ani nik moc nekontroluje, kto a kedy tam pride (jasne, ze o polnoci tam nik nechodi)... Dokonca som tam videla aj male 2-3 rocne deti ako navstevu.

zuzyca
26. júl 2010

Nazdarek, chcela by som sa vás opýtať ako je to s epidurálom v MFN. Je potrebné sa pred pôrodom dohodnúť s anesteziológom, alebo sú flexibilní. Podľa mojich informácií v Rk a Za je potrebná predchádzajúca konzultácia.

mackopuf
26. júl 2010

@denka1 tak to mas super,ze je taka dobrucka. Maly Nicolas je nas pokladik,je strasne dobry,place iba ked je hladny 🙂 . Vanesska mi vsak berie energiu aj za neho 😀 . Je strasne ziva,uz sa aj tesim ked pojde do skolky,lebo tam sa nudit nebude,nie ako doma. Ona by vkuse behala,skakala...a hlavne je ukecanaaa 😅 . Ale zvladam to v pohode hlavne vdaka manzelovi. Je zlaty,casto Vanessku berie von,tak si oddychnem. Pri malom sa mi to da. Aj dneska zobral obidve deti von na take 2 hodinky,tak som si vygabala cely byt 😎 .
Flaska dosla dneska,najprv ju nechcel,potiahol prvykrat,ale potom zistil,ze to nie je cicik,tak sa zacal nervacit 😅 . Tak som to potom spravila tak,ze som mu dala normalne potiahnut z mojho prsa a po takej minute,som mu ho vybrala a hned som mu strcila flasku a zacal hned tahat 😎 . A potom vecer mu manzel daval z flasky a papal v pohode. Tak som rada,flaska sa oplatila 🙂

denduska
27. júl 2010

@bamarama82, suhlasim s tym co ti napisali kocky , presne aj mne chybala skrina a bohuzial to upratovanie sa zhorsilo ked si to porovnam spred dvoch rokov..aj som sa na to pytala ze teraz sa im zmenila firma co upratuje, tak asi preto. ked som vytahovala tasku spod postele ked som sa balila a zrak mi padol do rohu.... 😝 😅 aj muz mi potvrdil ze radsej nech ani nechcem vidiet ako upratuju u nich..a to su JIS-ka 🙄
no a strava, nuz klasicka nemocnicna, ja som sa smiala ze som 3 dni jedla koprove "cosi" raz ako omacku a raz ako polievku...a tri dni som mala ryzu akurat v posledny den zmenili na zemiaky 😀 pred dvoma rokmi bola zasa furt kapusta, super pre kojace matky, tak ale oni za to asi nemozu 😒

@zuzyca, netreba nic, ak si pri porode zazelas epidural, tak to staci, akurat ti vtedy vezmu krv na vysetrenie kvoli tomu😉

bamarama82
27. júl 2010

@denduska boli ste tam niektora na cisarskom? doktori su fajn? ja by som chcela spinal pri cisaraku aj tatina

denka1
27. júl 2010

@mackopuf Ahoj.Prosim ta,nemozes mi napisat,aky je dudel na tej novej flaske?Je podobny Aventke,alebo Lovke?Moja mala je leniva pit z tej Aventky,tak preto sa pytam.A tecie pomalsie cez ten dudel ,alebo nie?Keby bol dudel podobny Lovke a tiekol by pomalsie,tak by som si ju objednala,lebo to ccem ulachcit malej.Dakujem pa,pa frcim do vane🙂

mackopuf
27. júl 2010

@denka1 Ten dudel najviac pripomina prsnik co sa tyka tvaru zo vsetkych dudlov,ktore som videla. Netecie to tak rychlo ako lovi,myslim si,ze tecie tak akurat. Ak by sme rozdelili ten dudel na "dvorec a bradavku",tak dvorec je makky,ako lovi dudel a bradavka je tvrdsia ako aventka,mozno trosku tvrdsia,ale spicka dudla nie je okruhla,ale taka rovna.
http://www.brendon.sk/Products/List/all/Tommee ...

mackopuf
27. júl 2010

teraz som si vsimla,ze ten link sa neda otvorit,tak si daj do google Tommee Tippee a tam uvidis tie dudle. 😉

denka1
27. júl 2010

@mackopuf ako sa to objednava cez mimi bazar?Plati sa az ked ti to dojde,alebo cez net?no ja ju skusim a maly ako?paci sa mu pit z tej flasky 😒

mackopuf
27. júl 2010

@denka1 ja som si to objednala tu na MK. A zatial z nej pil 2 x. 1x som musela ist na neho prefikane,ako som pisala a druhykrat v pohode vypil z nej,ked mu ocino daval. Dneska sme neskusali,tak dufam,ze to nebola nahoda 😒

mackopuf
27. júl 2010

@denka1 a poslala mi to ta pani na dobierku 🙂

katrinka8
28. júl 2010

Babule caute, ako znasate toto "skvele" letne uprsane a studene pocasie? Co drobcekovia? Nam mala akosi trochu kycha a obcas troku pokaslieva ☹ Dufam, ze nezdedila po mne alergiu na chlad - bo mne od vcera tiez v kuse tecie z nosa a kycham... ☹

denka1
28. júl 2010

@katrinka8 My sa snazime vymyslat vedlajsi program.Kedze mam 3 deti,nemozeme sedie stale doma,lebo by som sa zblaznila.Ale dnes uz prsi,takze sme doma.Mali sme ist do ZOO,ale prsi,takze plan padol.najmensia si toto pocasie uziva,lebo ked boli tie tepla,tak bola stale spotena a nervozna,teraz je v pohode.Sem-tam tiez kychne,ale nezakasle.Asi preto,ked ju postekli v nose studeny vduch.Ja nemam rada az take tepla,keby neprsalo nevadi mi ani taketo pocasie.Skor ma hneva neustale varenie a vymyslanie, co budem varit.Ide ma uz porazit.Keby som nemusela varit,tak mame super den,ale papcit musime🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre