Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

dianka3
19. aug 2010

@kablika a neskaracoval sa ti krcok? a ozaj boli aj na kysliku?

dianka3
19. aug 2010

@sorciera24 Matusek to je dobry dilino-da sa aj horsie povedat ja s nim dobre skusenosti nemam a volaju ho inac mesiar

zuzanockamt
19. aug 2010

@dianka3 praveze na neho su dobre ohlasy ... co som pocula ... a aj ked som tam lezala, tak mal velmi dobry pristup

sorciera24
19. aug 2010

@dianka3 ja teda pol zleho slova nemozem na neho povedat, aj ine si ho chvalia...porod super a hlavne si chvalim jeho sitie....ziadna bolest,velmi rychlo zahojene...to je moja osobna skusenost...

mircova
19. aug 2010

@kablika som rada, že si nás takto povzbudila, ja mám pocit, že takto to funguje v celej MT nemocnici, na porodnici neviem pytat sa, pytat sa a ak sa ti nieco nepaci treba to povedat hned, lebo nakoniec ti este povedia, ze vsak si sa mohla ozvat 😒 som trosku zaujata z osobnych skusenosti preto mam obcas aj strach, ale co tu dievcata pisali tak na porodnici je vraj dobry personal i ked urcite sa najde aj vinimka 🤐

mircova
19. aug 2010

Ja som počula iba o Zuborovi, vraj je dosť necitlivý a arogantný, tak dúfam, že ani jedna nebude mať tú česť a ak áno, držím palce, aby si zlepšil reputáciu 😉

zuzanockamt
19. aug 2010

ale citala som minule v nejakej teme, ze si jedna baba chvalila aj zubora pri porode, tak ja uz neviem ... asi sa musime len pozitivne naladit a nejako to uz len dopadne ... lebo aj psychika vela spravi

kablika
19. aug 2010

@dianka3 nie, krcok mi sledovali raz mesacne a vsetko bolo OK....a mali nastastie nepotrebovali ani kyslik, ani inkubator, len si tak lezkali na vyhrevnej podlozke 🙂, jedine cim ich trapili boli infuzie...

a ano, na porod sa treba psychicky pripravit, naladit, natesit a potom bude uplne jedno aky dr ci sestricka pri vas bude...hlavny je vysledok!!! Ten stoji za to 🙂

kablika
19. aug 2010

a este detail k zuborovi.....aby som vysvetlila, ze to nie je nejaky moj pocit.....robi mi sono, tesne pred porodoma hovori: boze, to co mate za genetiku, ja na tom monitore vobec nevidim, kde maju hlavicky. Tak mu oponujem, ze doteraz s tym nik problem nemal. Kuka kuka a po chvili hovori: aha, mal som zle nastaveny kontrast na monitore. No, to ma skoro rozosmialo, nie som totiz nastastie nejaka precitlivena. Ale ti slova, ze zla genetika, skoro som sa zlakla 😉

ivka1984
20. aug 2010

tak ja si myslim ze skusenosti su rozne ale v konecnom dosledku to vsetky zvladneme a vysledny efekt je najdolezitejsi aj ked verim ze vtedy bu.dem rozklepana a neprida mi ked tam bude niekto arogantny ale tak hovorim si ze zvladli ostatne zvladnem aj ja... dnes som bola na pasoch tie sestrickyy su velmi mile maly si kludne spal tak sme ho museli nejakym stylom zobudit ale inak je to clekom v pohode zatial .... som zvedava ci porodim aspon do terminu uz by som mala rada svojho drobceka pri sebe ale teda zatial to tak velmi nevypada ze by sa mu chcelo

zuzanockamt
20. aug 2010

@ivka1984 ja idem na CTG v pondelok ... tak som zvedava, ale tiez to zatial moc na porod nevyzera ... asi zvysim fyzicku aktivitu este viac

ivka1984
20. aug 2010

u mna to tiez asi na porod zatial nevyzera a to dnes zacinam 39tt uz by som kludne rodila vobec by mi to nevadilo 😀 ja mam aktivitxy az az tak uvidime

zuzanockamt
20. aug 2010

ja mam tiez dost aktivity, stale cosi robim, ale asi je to malo 😅

ivka1984
20. aug 2010

ale ved ono ked to bude mat prist tak to pride 😉

zuzanockamt
20. aug 2010

ved ano, ale mohlo by to prist uz do konca augusta

dianka3
20. aug 2010

@kablika hmm,ale vsetci vravia ze dvojicky a viac deticiek sa pytaju na svet skor,asi preto ze sa tam tlacia 😀 ale hlavne je to ze boli aj su obaja zdravucky 😉 pytam sa ta preto,lebo ja som zacala 30tt a akosi mi tvrdne castejsie brusko tak hadam to aspon dotiahneme lebo este nema dozrete plucka,plucka sa dokoncuju do 34tt vtedy je to uz ok,ale teraz este nie a ja sa moooc bojim 😒

strelka11
21. aug 2010

chcela by som sa opytat rodiciek co rodili s epiduralkou,ze ako postupovali,museli ste dopredu nahlasit,ze si ju chcete dat pichnut?museli ste si ju kupit sami alebo ako to je v MT nemocnici?

zuzanockamt
21. aug 2010

@strelka11 dopredu nahlasovat vraj nemusis a ani nic vopred platit, len pocas porodu, ak sa rozhodnes, tak si ju vypytas, len musis pytat radsej skor, lebo beru este krv na vysetrenie, tak aby nebolo neskoro, lebo ked uz budes moc otvorena, tak ti ju nepichnu

mircova
21. aug 2010

@ivka1984
@zuzanockamt júúj, ale ste nedočkavé 😀 ale za 6 týždňov budem na tom asi rovnako 😉 len pekne svojim drobcom doprajte čas, držím palce nech to ubehne ako voda 🙂 aby ste sa už mohli tešiť z bábetiek 🙂

ivka1984
22. aug 2010

dianka a co magnesium? doky ti ho uz neodporuca? ja som ho brala do 36 tt a pomohlo mi to netvrdlo skoro vobec

zuzanockamt
22. aug 2010

ja som si horcik vysadila skor, aby nebol problem so stuhnutym krckom, hoci mi brucho sem-tam tvrdlo, ale vysadila som ho asi ojolo 34 tt sa mi zda, teraz uz len zelezo a vapnik a samozrejme caj z ostruziny malinovej

denka1
22. aug 2010

@katrinka8 Ahoj,prepac,ze tak neskoro odpisujem,ale nemala som vobec tolko casu,tak som si konecne sadla a pisem 🙂
Takze staznost dopadla asi takto.Napisala som pisomnu staznost na Dr.Zubora priamo na riaditelstvo MFN.Po skoro mesiaci ,mi prisla odpoved,ze sa ospravedlnuju,ze celu vec presetrili a ze im je luto,ze sme mali takuto zlu skusenost.A to je vsetko 😉
Co sa dalo cakat.Napisali sme do staznosti nase tel cisla,ale vobec sa neozvali.Myslela som si,ze si ma na riaditelstvo zavolaju a budeme vsetko rozoberat,ale nic take sa nestalo.No co uz.Sme na Slovensku.Ale aspon som rada,ze tam o tom vedia.
A inac dievcata, co idete len rodit,nedajte si skakat po hlave a nedajte si pokazit dlho ocakavany a krasny okamih,ako je porod.Je strasne tu citat,ako sa k vam pri porode Dr chovali.Cim viac si tu budeme pisat skusenosti,tak dalsie buduce mamicky budu vediet,co maju robit a ako sa maju chovat.Len tak dalej 😉
Ja som pocula,ze po mojom odchode z porodnice, sa na Zubora zacali staznosti kopit,tak som rada,ze nie som sama 🙂

mircova
24. aug 2010

@denka1 si super, snáď sa uvedomia 😉 ja si aj tak myslím, že rátajú s tým, že väčšina ľudí žiadnu sťažnosť nepodá, lebo nevie kam, nemá čas, alebo nemajú energiu, pretože rátajú s takou nič nehovoriacou odpoveďou ako dali tebe 😢

zuzanockamt
24. aug 2010

baby, ja som bola vcera na porodnici, lebo ma poslali z CTG z 1.poschodia kvoli zlemu zaznamu hore na porodnicu, nech sa na to pozru oni a spravia novy zaznam a hadajte kto tam bol ... Zubor 😀 ... ale mala sluzbu aj jedna mlada doktorka, velmi zlata a tie sestricky tam su super ... a aj jeden mlady lekar tam bol, tiez celkom mily

katrinka8
24. aug 2010

@denka1 super, ze si napisala, treba podla mna pisat taketo veci, nech sa zbadaju! Aj ked len maly, ale predsa len uspech. Ono to je tiez uz daco, ked sa len pisanim odpovede musia zapodievat! Mozno to bude mat prenho daku dohru, o ktorej sa my nedozvieme. Ja si myslim, ze ho mozu aspon upozornit na taketo blbe chovanie a dohovorit mu jeho nadriadeni. Snad si uvedomi... aspon trochu. A ako sa maju deturence? Viktorka rastie? 🙂 Nasa Terezka prave objavuje rucicky a stale ich pcha do ust. Slini uz aspon 2 tyzdne riadne. A zacalo ju strasne bavit buchat do visiach hraciek - no sranda je s nou riadna 😀
@zuzanockamt a ako si dopadla na zazname? Je vsetko OK?

ivka1984
25. aug 2010

zuzi a o ktorej si bola na tom ctg aj ja som bola vcera

zuzanockamt
25. aug 2010

@ivka1984 vcera som tam rano prislo okolo 6:45 a som bola prekvapena, ze ako malo ludi, som bola 6-ta v poradi, v pondelok tam bola teda iny natresk 😝
@katrinka8 v utorok uz bol zaznam ok, lebo doki nic na to nepovedal ... hadam sa to uz opakovat nebude, lebo ma iba v pondelok vystresovali 😝

ivka1984
25. aug 2010

ja som bola siedma co si mala oblecene? lebo pola fotky sa mi akosi nepodobas 😉

zuzanockamt
25. aug 2010

@ivka1984 ja som mala fialove tricko s kratkym rukavom a rifle, ale nemala som rozpustene vlasy ... to sa cudujem, ze sa nepodobam, lebo toto mam najaktualnejsiu fotku uz ako tehu 😀 ... ja uz ani neviem kto bol za mnou 😀

ivka1984
25. aug 2010

no tak sme lezali vedla seba potom 😀 si ma volala do ambulancie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre