Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

haruka
27. sep 2010

je tam laktacna poradkyna? pomoze s dojcenim?

mircova
27. sep 2010

@ivka1984 Jééj tak už ste ja pokrstený. Musel byť fakt krásny taký malý anjelik. 🙂
Ako to letí už máte 4 týždne.

ivka1984
27. sep 2010

no sme uz aj pokrsteny mircova on v aute zaspinkal a prespal aj svoj krst 🙂 komplet cely bol uzasny ked mi svagrinka posle fotky tak sem dam

mircova
27. sep 2010

@ivka1984 ...sa teším na tie fotky 😉

zuzanockamt
27. sep 2010

@ivka1984 tak to krasne odsajes ... co by som ja za to dala ... mne sa maximalne naraz z oboch prsnikov podarilo cca 90 ml, ale to som musela mat pauzu aspon 4 - 5 hodin

ivka1984
27. sep 2010

zuzka no tak teraz odsajem tak 50 na 1x takze je to bieda pri jeho 110 na jedenkrat...

zuzanockamt
27. sep 2010

@ivka1984 davas teda ako casto UM? ... mne to zatial vychadza tak na 1-krat denne, niekedy 2-krat ... som zvedava ako dlho vydrzim s tym odsavanim

ivka1984
28. sep 2010

zuzka ja mu dam moje uz len raz za den viac nevypotim takze v podstate je viacmenej uz na UM tak minimalne kazde 3 hodinky podla toho ako dlho spinka napriklad tuto noc spinkal od 8 vecera do 5 rana takze je to nase zlaticko

bamarama82
28. sep 2010

dievcata poradte prosim, ktory lekar je este v MT porodnici po Galovi dobry? my sme chceli Gala ale odchazda... tak mame dilemu veliku.

denduska
28. sep 2010

fiha odchadza? akoze kam? prec z nemocnice? tak to je velka skoda ☹

mircova
28. sep 2010

@bamarama82... to si ho chceš akože zaplatiť, aby bol pri pôrode? 😉

barboragondova
28. sep 2010

CO sa tyka lekarskej starostlivosti, v Martine je vyborna. Lekari pristupuju zodpovedne ku kazdej mamicke. MOzno je niekedy dolezitejsie mat pri sebe blizku osobu, ktora je nepretrzite pri vas, pomaha predychavat kontrakcie, menit polohu, ovlazit pery ... . Ak je mamicka v psychickej pohode, tesi sa na babatko a vita kontrakcie s tym, ze ju posuvaju blizsie k stretnutiu s miminkom, je to velkyy predpoklad na prirodzeny a bezproblemovy priebeh porodu. 🙂

bamarama82
28. sep 2010

@mircova ano chcela som

mircova
29. sep 2010

@bamarama82 A to sa chceš rozhodnúť koho ku pôrodu na základe čoho??? na základe toho, čo ti niekto napíše, že bol spokojný. Ja som si myslela, že to musíš chodiť k tomu lekárovi, alebo tak dáko, vieš poznať ho, že aký je a preto by ti pomohlo mať ho pri pôrode.
Vieš každá mamička má inú skúsenosť a ako sa vraví 100 ľudí 100 chutí. 😉

denduska
29. sep 2010

@mircova no na Dr. Gala ja som negativnu skusenost este nepocula 🙂 a pokial viem nie vsetci dr.co pracuju v nemocnici maju aj svoje ambulancie - teda vacsina asi nema, tak velmi sa neda rozhodovat inak ako podla skusenosti inych.

blovitc120
29. sep 2010

@bamarama82 ja by som ti skor povedala, koho v MT ku porodu ISTO NIE...

denduska
29. sep 2010

@haruka neviem ci je tam priamo laktacna poradkyna ale sestricky z novorodeneckeho - hlavne jedna ale neviem ako sa vola, no chodila dost casto - su dost ochotne.

mircova
29. sep 2010

@denduska ja len že aký to má význam rozhodnúť sa podľa názoru niekoho iného, aby nebola potom sklamaná ak to nepôjde tak ako si to predstavuje ☹
... väčšinou sa tu píše, že personál je veľmi fajn, tak komu dať prednosť?
Asi by bolo lepšie pýtať sa komu sa vyhnúť 😒 🤐

denduska
29. sep 2010

@mircova ja ich nepoznam takze ja neradim, ja som na Gala natrafila pri prvom porode a naozaj mu nemam co vytknut, takisto moja suseda, bola nadsena a to sme si ho "nerezervovali". Vzdy sa moze nieco stat, ale na to netreba mysliet hned dopredu. Ak to niekomu pomoze, ze si objedna lekara, nech to urobi, psychika pri porode zohrava velku rolu 🙂

bamarama82
30. sep 2010

@mircova
@denduska
@blovitc120
tak mi teda poradte koho v martine isto nie, zaujima ma kazdy nazor, na gala som nepocula jedinu zlu skusenost, a bola som u neho par krat osobne a mam z neho najsamlepsi dojem. ale bohuzial uz v tom case nebude v nemocni ked mam terminm, tak prosim o radu, koho sa mam fakt vyvarovat, lebo uz nechcem menit porodnicu. dakujem.

blovitc120
30. sep 2010

@bamarama82 hlavna zasada v MT porodnici - ziadna doktorka, doktori su v poho.

bamarama82
30. sep 2010

@blovitc120 dakujem, to je hruza s tymi zenskymi gyndoskami...potvory

blovitc120
30. sep 2010

@bamarama82 ja som spokojna so svojou gynekologickou - obvodackou a nemenila by som ju, ale v MT porodnici by som ani u jednej nechcela rodit. Lezala som tam vyse 2 mesiacov a takyto nazor som si urobila a nikto mi ho nevezme. Mne osobne nerezal ani Visnovsky, ale baby si ho chvalia. Kam ide Galo?

barboragondova
30. sep 2010

Chcela by som trosinku len oponovat, co sa tyka zenskeho osadenstva na gynekologii .....naposledy , ked som tam rodila s mamickou, mala sluzbu jedna velmi mlada doktorka, (neviem meno, ale mladucka) a bola skvela!!! Empaticka, laskava, trpezliva a velmi slusna....

denduska
30. sep 2010

@bamarama82 v tom ti ja neporadim, druhy porod som mala u dr.dokusa...panecku, dufam ze som dobre napisala meno 😀 a bol v pohode, na moj vkus az velmi, nechal ma ze nech tlacim ked ma to bude "nutit" samo a ja som nejak nevedela 😅 ale viem ze mnohe mamicky presne toto chcu, aby im doktor do toho nekafral. A mlada dr.kapustova je velmi mila, mozno tu mysli barborka 🙂

blovitc120
30. sep 2010

Tak dr. Kapustova tam vtedy este nebola, takze o nej neviem 😀. Moze byt v poho. Ja som myslela Izakovu a nespomeniem si meno, mlada, dlhe vlasy hnede a ma dve priezviska. Mala dlhe gelove nechty a ked ma prezerala s tymi nechtiskami, odisla mi v 35 tt hlienova zatka chvilu po vysetreni, na uzv mi zmerala dieta a podla nej malo v tom 35 tt obvod hlavicky 35 cm (pri narodeni 31 cm), dlzka stehenej kosti ako u 20 t plodu a podobne...

bamarama82
30. sep 2010

@blovitc120 takze izakovej nechtovej isto nemam ist

cikyta
30. sep 2010

Prosím vás,tá dr.Kapustova má také orieškovo bledohnede vlasy?

ivka1984
30. sep 2010

tiez nemiozem uplne suhlasit co sa tyka lekariek tam pretoze ma prijimala mladucka dr. ktorej meno sice neviem ale bola strasne zlatunka a asi je take neobjektivne vyberat si dr. podla toho co ktora povie lebo je to strasne individualne napr. ja som mala de. ktory neviem ako sa volal taky mlady do rysava nebol vyslovene neprijemny ale aj prijemnejsi pristup si viem predstavit ale ked ja som mal v poho porod bolo mi to jedno .... v zasade sa to s nim ale dalo prezit 😉

blovitc120
30. sep 2010

@bamarama82 hej, Izáková je jedna a druhá je tá nechtová s 2 priezviskami, no nech ma zabiješ, nespomeniem si

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre