Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

strelka11
10. okt 2010

@mircova no ja som mala tiez povodne v plane kupit ten monitoring dychu do postielky,ale ked nakoniec sa kupil tento na plienocku,tak som bola rada,lebo tiez ho chcem urcite vyuzit aby som bola kludna najma vnoci,ale vlastne aj pocas dna,ze malemu nic neni a pekne dycha,ale ta cena toho plienockoveho je fakt prehnana,neviem preco to musi byt take drahe 😖

adrika72
11. okt 2010

Ja som porodila v Martine tri deti, najmladší Jerguš sa narodil 4 novembra 2009 takže to nebolo tak dávno. Túto nemocnicu môžem len odporučiť... všetko bolo super!!! Prístup lekárov a sestričiek bol úžasný,boli milí a snažili sa ma odpútať od bolesti rozhovorom na rôznu tému... Aj keď mi nakoniec museli spraviť sekciu som spokojná. Staršia Kristínka sa narodila v roku 2006 rodila som normálne aj s manželovou podporou a tiež boli všetci super, veľmi sa mi páčilo, že po nejakej chvili sa k nám s manželom pán doktor vrátil a osobne nám zagratuloval k narodeniu dcérky obom nám podal ruku a poprial veľa štastia....

mircova
11. okt 2010

@strelka11 bola si dnes na pásoch??? Ako bolo, veľa ľudí???

mircova
11. okt 2010

@adrika72 jééj ty máš teda pekné skúsenosti, ďakujem že si sa s nami o ne podelila 😉

mircova
11. okt 2010

@erika21286 To by si sa mal informovať na UPSV a R. 😉

strelka11
11. okt 2010

@mircova nie nebola som dneska na pasoch,lebo som musela ist na opakovany odber krvi ku svojej doktorke,lebo som mala zvysene leukocyty a tak uz potom bolo neskoro,tak som nesla,zajtra idem na pol siedmu tam pojdem,tak som zvedava ktora budem 😖

mircova
11. okt 2010

@strelka11 😉 tak držím palce, aby si bola medzi prvými............ja idem zajtra do poradne takže na pásy asi v stredu, alebo štvrtok uvidím ako ma pošle.

strelka11
13. okt 2010

@mircova no tebe sa uz blizi koniec....bola som vcera na pasoch,to bol utorok,neviem kde sa podeli vsetky tehulky,lebo ked som tam prisla o pol siedmej tak som bola 4,skoro mi oci neveriacky vypadli,lebo som si myslela,ze budem nejaka 20 🙂 ,takze dlhsie som cakala na spravu,lebo n apasoch som bola tiez kratko,o pol deviatej som uz odchadzala z nemocnice.......a dneska som bola v poradni a bola polopraznda cakaren,to som tiez nechapala,bud presla vlna tehotnych alebo uz sla vacsina cez vikend rodit 😅

mircova
13. okt 2010

@strelka11... tak to si pochodila parádne 🙂 ja idem zajtra tak som zvedavá koľko nás tam bude
...možno už fakt prešla najväčšia vlna tehotných (ako jedna mamička v čakárni poznamenala bábätká, čo boli splodené na vianoce a nový rok 😀 😀 😀, sú už na svete), tak aspoň sa nám budú mať čas venovať keď nás bude trošku menej 😉
....veru kráti sa mi to, už začínam byť trochu nervózna 😉 ale veď aj tebe sa to pekne kráti 😉 ani sa nenazdáme a už budeme maminkami

strelka11
13. okt 2010

@mircova to dufam,ze nebudem prenasat a ze maly sa bude v pravy cas tlacit vonku 🙂 inak kamoska co rodila minuly tyzden tak vravela,ze uz zacinaju chodit medici,tak sa na to priprav 😉

mircova
13. okt 2010

@strelka11 Tak to aj ja dúfam, že nebudem prenášať.
No tak to si ma moc nepotešila, to sa dá na to aj dáko pripraviť? Ja ich tam nechcééééém 😠

strelka11
13. okt 2010

@mircova mali by sa ta opytat ci ti nevadia a ty by si to mala odsuhlasit,takze sa mozes rozhodnut, kamosku zasival mlady doktor,tak hadam to bude mat v poriadku, ja by som urcite nedovolila aby ma zasival nejaky medik alebo niekto kto to robi prvy krat,lebo jedna kamoska mala potom riadne problemy ked sa jej to zacalo zapalovat a trhat ☹

bamarama82
13. okt 2010

@strelka11 nieee baby ziaden medik, sice kde sa to maju naucit, ale na nas isto nie, ze??? ako zistim kto je medik? aby som vedela odmietnut

strelka11
13. okt 2010

@bamarama82 no doktor ktory bude mat prave sluzbu by sa tam mal najprv opytat ci si moze medik na tebe vyskusat zasivanie alebo ci ti moze kontrolu urobit,myslim tym ze na kolko prstov si otvorena,tak vtedy budes vediet ze je to medik,lebo sam od seba si to nemoze dovolit 😠

bamarama82
13. okt 2010

@strelka11 aha lebo ked som bola pred par rokmi na operacii tak tam boli tusim medici ale nebolo to v MT, a mna prezerali a tam sto niekolko ludi v bielom plasti a cumeli na mna ako ma vysetruju a bolo to neprijemne, ale nikto sa ma nic nepytal

strelka11
13. okt 2010

no ja ked som bola v MT nemocnici na laparoskopii,tak tam tiez boli medici,ale doktorka ktora ma pred zakrokom vysetrovala sa ma pekne opytala,ze ci mi to nevadi 😅
ty uz mas za sebou ster s krcka na Staphyloccocusa?a aj vysledky uz mas?

cikyta
13. okt 2010

No,je to fakultná nemocnica,takže nejaký ten medik tam bude musieť byť.Samozrejme,že s vašim suhlasom....

bamarama82
13. okt 2010

@strelka11 ak otazka patrila mne tak ster mi robili vcera na streptokoka B a vysledky nemam

strelka11
13. okt 2010

@bamarama82 ano tebe,aha tak este nemas vysledok 🙂

@cikyta ahoj ciky,no ved prave a na niekom sa to musia naucit 😉

cikyta
13. okt 2010

@strelka11 🙂 Ved to... 🙂
Mne pri pôrode neboli,lebo bola sobota.
No pri vizite ano a mala som z toho pocit,že sa musia učiť,aby mal svet dobrých dr.,tak im to MUSIM umožniť 😉
Pozerali ma dvaja Indovia. Chlapec a dievča. Boli velmi milý a 3 krát sa ma spýtali,či mi môžu chytiť brucho...(no a som sa trošku smiala,lebo sa im neskutočne triasli ruky.Skoro som dostala masaž 😀)Báli sa omnoho viac,ako ja.
Aj ked som bola v 9tt hospitalizovaná,tak ma boli pozrieť 2 medičky a chceli somnou len rozhovor. Tiež boli milé,nie dotieravé a mne aspon čas ubehol rýchlejšie 😉

katrinka8
13. okt 2010

Baby, ked pridete do porodnice, tak vypisete take tlacivo a tam je aj otazka, ci suhlasite s pritomnostou medikov pri porode, takze si mozte vybrat 😉

mircova
14. okt 2010

Ja chápem, že sa to musia naučiť, ale nie na mne. Takže dobre, že sa na to pýtajú, či s tým súhlasíš.
Som z toho v strese, že ako to bude prebiehať a ako to zvládnem, a nie ešte, aby tam pobehovali medici, možno keby som čakala druhé, tak by som to tak neprežívala, ale teraz ich tam určite nechcem 😝
Najlepšie by bolo rodiť cez víkend, aby tam neboli 🙂

@strelka11 ja som bola dnes na CTG a bola som štvrtá, prišla som o 6,25h. inak všetko o.k, bola som tam len cca 20 min., ale potom som tam čakla ešte 1/2 h. na výsledky.

andrejkaz
14. okt 2010

@mircova no skus sa na to pozret aj z inej strany....ten lekar co bude pri tvojom porode bol tiez raz medik a niekde sa to vsetko musel naucit,niektory porod musel byt jeho prvy aby sa dostal tam kde je teraz a keby vsetky zeny k tomu pristupovali tak,ze na mne sa to ucit nebude,tak by ta teraz nemal kto odrodit.....ale v podstate nikto ta do toho nutit nemoze,ked ta prijmu tak sa ta spytaju,ze ci suhlasis s pritomnostou medikov a oni sa, co sa tyka porodu naozaj len pozeraju a ver mi,ked budes rodit,ti bude uplne jedno ci je tam len lekar a sestra alebo dalsich 5 medikov....a vysetrenia robia len take bezne-ako skontroluju brucho,ci sa stahuje maternica a pod. a aj to len s tvojim suhlasom a vacsinou pod dohladom lekara.....urcite ta medici nebudu sit,neboj sa 🙂 aj mladi zacinajuci lekari ked su pri porode alebo zasivaju a pod.,tak je to vzdy pod dohladom starsieho lekara
viem ze kazda zena sa boji co sa tyka porodu o seba a hlavne o babo,a chce mat istotu v lekarovi,ale bez praxe sa to nikto nenauci.....a oni si urcite nedovolia riskovat a nehat ta rodit pri lekrovi ktory to robi prvykrat bez dozoru 🙂

mircova
14. okt 2010

@andrejkaz máš pravdu, ale keby chodili po jednom, ale chodia v skupinkách, no to si fakt neviem predstaviť 😒
... ale aj tak pri prvom pôrode ich tam nechcem, lebo som z toho v strese a toto by mi asi fakt nepomohlo 😉

andrejkaz
14. okt 2010

@mircova no vacsinou chodia po dvoch,ale pri porode ich je zvycajne viacej,kedze nie kazda mamicka suhlasi s tym aby tam boli,tak ked sa nahodou nejaka najde tak to chce vidiet kazdy 😉
ale je to na tebe,ked nebudes chciet nebudu ta do nicoho nutit.....a viem ze prvy porod je velky stres,kedze netusis co sa vlastne bude diat,ale cez pracovny den sa na por.sale premelie tolko lekarov,sestriciek a pod.,ze pritomnost medikov si mozno ani nevsimnes 😉
tak sa dopredu nestresuj....a drzim palce,nech to mas cim skor a bez problemov za sebou 🙂

mircova
14. okt 2010

@andrejkaz ďakujem 🙂

milyangel
15. okt 2010

andrejkaz to pekne vystihla, a navyse si povedzte, ved tym medikom nejde o to kto rodi, kto ste, oni vas nepoznaju a s velkou pravdepodobnostou sa s nimi uz ani nestretnete a keby aj, stale je to lekar a pred lekarom, hociakym sa odhalujete takisto,aj ked je pravda, ze gynekolog sa zaobera partiami intimneho razu, no nerobi to pre svoje dobro ale pre vase dobro. A inak sa to naozaj nemoze naucit, len ziskanim praktickych skusenosti. Ale samozrejme ze sa respektuje zelanie maminky, takze odmietnut pritomnost medikov ma kazda zena.

blovitc120
15. okt 2010

presne ako hovori milyangel, nepoznaju nas, pravdepodobne ich uz nestretneme a nie su tam preto, aby ocumovali. a ak ich aj stretneme, mozeme im pripomenut, ze "na nas" sa ucili 🙂

zuzanockamt
15. okt 2010

ja som sa hned pytala sestricky, ze ci medici uz chodia, ked som rodila, ale povedala, ze este nie, tak mi to bolo jedno, ale keby som vedela, ze uz sa tam pohybuju, tak im ten suhlas urcite nepodpisem ... urcite to nie je prijemene v takej chvili

mircova
15. okt 2010

@zuzanockamt jééj malinký je zlatučký 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre