Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

mircova
15. okt 2010

Pre mňa v tej chvíli bude najdôležitejšie, aby som bola v pohode ja (nech to znie akokoľvek sebecky), ale predasa len
je to prvý pôrod a neviem čo ma čaká 😉

zuzanockamt
15. okt 2010

@mircova presne tak, zena, ked rodi pprvykrat, tak nevie do coho ide a je to aj pre psychiku velmi narocne, takze je urcite lepsie, ked je tam len ten nutny personal a nie kopec ludi navyse 😝
a dakujeme 🙂

jahodkav19
15. okt 2010

AHOJCEK,,ANO JE PRAVSA,,MAJU NEUSTALE VELA ZIEN,PRETOZE SU TAM STRASNE MILE SESTRICKY,,OCHOTNU,OHLADUPLNE,,,NPO LEN SA PRIPRAV,,ZE AK BUDES RODIT AJ CISARSKAM IDES NA 4DEN DOMOV,,

strelka11
15. okt 2010

@mircova takze si dopadla napodobne ako ja,takze bolo malo zien na CTG 🙂 no super,dufam,ze presla vlna tehuliek a nebude plna porodnica ked tam ja nabehnem,no ved ty budes rodit skorej ako ja tak daj potom vediet ako bolo v nemocnici 😉

mircova
15. okt 2010

@strelka11... určite napíšem ako bolo, ja som tiež netrpezlivo čakala kedy tu niekto pridá nové správy ako bolo 🙂
Neviem, či tu ešte niekto chodí, čo má termín ako ja?

strelka11
15. okt 2010

@mircova takze mas to uz za tyzden 🙂

mircova
15. okt 2010

@strelka11 už len 7 dní, no uvidíme kedy sa malý rozhodne prísť na svet 🙂

strelka11
15. okt 2010

@mircova a uz ti aspon brusko zostupilo dolu,mas nejaky pocit ze sa to blizi alebo nieco?

mircova
15. okt 2010

@strelka11 ...bruško asi je trošku nižšie, ale nie veľa, nemám žiadne špeciálne pocity, len keď sa malý v brušku naťahuje tak ma dole pichá a chodím stááášne často cikať 😉
A ty už máš nejaký pocit, že sa to blíži?

strelka11
16. okt 2010

@mircova tiez take napodobne ako ty,maly sa skoro furt hemzi a ked sa natahuje tak to je uzas,ked zatlaci nozickov 😅 ale brusko mam zatial skor dopredu ako dole,no mi mame predsa este trocha viac casu ako vy,ale uz sa tesim ked budem mat porod za sebou a drzat drobceka v naruci 😵 😵 😵

mircova
19. okt 2010

@strelka11 Ahoj čo máš nové??? Ja idem zajtra do poradne tak uvidím čo mi povie doktorka, inak zatiaľ sa nič nedeje 🙂 tak uvidíme kedy to príde dnes sú to do oficiálneho termínu len 3 dni 🙂

zuzanockamt
19. okt 2010

@mircova drzim palce, nech to uz mas za sebou 😉 ... potom daj vediet dojmy z porodu 😉

strelka11
19. okt 2010

@mircova ahoj,ja mam tiez zajtra poradnu,dneska som bola na pasoch,druhy krat,tak maly bol nejaky rozbesneny a mal trosku viac zvysenu frekvenciu srdiecka,tak musim prist na kontrolu vpiatok znova 😖 ale inak je vsetko v poriadku,maly stale vyvadza,v noci som spala 3hodinky,tak uz sa ti to blizi,robis pre to nieco aby si vyvolala porod?

zuzanockamt
19. okt 2010

@strelka11 aj ja som mala raz na CTG taky problem, ze maly mal hranicnu tachykardiu a poslali ma vtedy hned na porodnicu na oxytocinovy test a kontrolne CTG a tam to uz bolo OK a na druhy den som bola este na kontrole a aj vtedy to bolo ok

strelka11
19. okt 2010

@zuzanockamt no ved preto si to ani nepripustam,lebo najprv som mala vysoku hodnotu frekvencie ale ku koncu sa znizila a maly sa ukludnil,tak si myslim,ze to mohlo byt podmienene roznymi faktormi a ze to neni nic vazne,ved zajtra sa v poradni dozviem viac a dokonca idem este aj na sono,tak budem mudrejsia 😵

mircova
20. okt 2010

@strelka11 Tak dnes som bola v poradni, všetko by malo byť o.k. bruško mi po troške klesá, tak uvidíme, inak nič sa nedeje čo by nasvädčovalo, že už to príde 😉
Nič špeciálne nerobím, veď zatiaľ ešte neprenášam, pijem čaj z ostružiny malinovej a každý deň sa snažím ísť na dlhšiu prechádzku ( kým sa nemusím vrátiť cikať 😀 )
Ja idem na CTG zajtra tak uvidíme, čo nové.

@zuzanockamt ďakujem, veru by som už brala keby som mala po a drobčeka pri sebe 🙂 potom určite dám vedieť 😉

zuzanockamt
20. okt 2010

@mircova ja ked som bola na poslednej poradni, tak dokina mi tiez povedala, ze to este vobec na porod nevyzera, ze sa este uvidime o tyzden - to bolo vo stvrtok 9.9. a v pondelok 13.9. bol maly na svete 🙂 ... ja som pila aj alchemilku a jedla lanove semiacka ... s tymi prechadzkami je to fajn, len ja som s mojim mechurom nevydrzala dlhsie ako pol hodinu a aj to uz bolo len tak-tak 😀

mircova
20. okt 2010

@zuzanockamt aj tie semiačka si občas dám, ale to mi moc nebere 😝 však uvidíme, či to pomôže a kedy to príde.
A ty si ako na tom s mliečkom, viem, že si sa bála či budeš mať dosť.

zuzanockamt
20. okt 2010

@mircova ja tie semiacka jedavam v jogurte zamiesane a tam mi nevadia ... mlieka mam malo a v podstate uz ani nekojim ... snazim sa ho prikladat tak 2 - 3 krat denne, ale aj tak este vzdy po kojeni vypije Bebu

mircova
21. okt 2010

@zuzanockamt ... tak to je škoda, ale priberáte pekne však ?
... dnes som si tie semiačka dala do jogurtu a to sa už dá, dík za radu 😉

strelka11
21. okt 2010

@mircova tak uz si spasov doma?ako bolo vsetko v poriadku? ktora si bola,bolo vela zien?

mircova
21. okt 2010

Ahoj, nebolo nás veľa bola som druhá a za 20 min. som bola vybavená 🙂 malý pekne spolupracuje 🙂 všetko je o.k.
Zajtra mám oficiálny termín, ale nič sa nedeje a ja som už strašne netrpezlivá 😉
Ty sa tiež zajtra drž, nech ste o.k.

zuzanockamt
21. okt 2010

@mircova Jurko pribral za mesiac 1 kg, takze nic mu nechyba a to z porodnej vahy v porodnici schudol nejakych 300 g, takze aj to musel este dobehnut

mircova
21. okt 2010

@zuzanockamt super, tak to je krásne, ja som už tiež rozmýšľala nad tým ako by to bolo keď by som nemala mliečko 😖 si ma trošku upokojila, že to ide aj bez 🙂

strelka11
22. okt 2010

Tak dneska sme boli znova na pasoch,dopadli sme na jednicku 😵 bola som 3 a odchadzala som prva,uz o tristvrte na osem,takze super,maleho som pochvalila,ze sa pekne spraval pocas merania 😀 😀 😀

@mircova tak ti prajem aby coskoro sa zacalo nieco diat a aby si mala maleho coskoro v naruci 😵

mircova
22. okt 2010

@strelka11 som rada, že je všetko o.k. aj ja malého vždy pochválim 🙂 a celkom si bola aj rýchlo vybavená

... ja som sa dnes v noci zobudila, že mám kŕče v bruchu, išla som na wc, trochu som pochodila po byte a čakala či to je už TU,manžela som zatiaľ nebudila, potom som si ľahla a prešlo mi to, teraz je všetko o.k, ale som od spodu trochu ubolená asi sa takto telo pripravuje, veď dnes je ten deň D tak uvidím, čo bude do večera, možno mi to úplne prejde a ešte si počkáme 😉

strelka11
22. okt 2010

@mircova ano mala som celkom stastie na tych pasoch,co som ani necakala,ze budem tak rychlo,ale isla som tam kludna a stym,ze vysledok urcite dopadne dobre 😵

no ja som rano vstala akurat s bolestou vajecnikov,pripadalo mi to ako pred menzesom,no hadam kontrakcie spoznam 😉

mircova
22. okt 2010

@strelka11 🙂 🙂 🙂 aj ja dúfam, že to rozpoznám, keď to príde, večer som čakala, či sa to dáko nerozbehne, že prípadne si dám sprchu, ale bolesť sa nestupňovala skôr to bolo taká bolesť v kuse ( ako pri menzes) a sem tam do toho kŕč, ale taký čo sa dá v pohode zniesť, tak som si ľahla a prešlo to.
Možno to už boli poslíčkovia 😉
.......veď už aj ty máš pekný týždeň tehotenstva, tak ak by to na teba prišlo tak hádam by to bolo už v pohode 😕

strelka11
22. okt 2010

@mircova no ved som mala v plane uz nieco zacat robit preto aby som sa priblizila k porodu,ale som si to rozmyslela,lebo som bola v stredu na sone a doktorovi podla premerania stehenej kosti,obvodu hrudnika vysla hmotnost maleho iba 2650g,ze je to hranicna nizsia hodnota,tak este predsa pockam,nech trochu este maly priberie, chcem trochu zvysit prijem vitaminov,tak hadam to pomoze 😵

ju11i
22. okt 2010

ahojte, chcela by som sa spýtať tých, ktoré už rodili v Martine, či manžel môže byť celú dobu pred pôrodom pri mne? Teda nielen pri pôrode ale aj pri prvej dobe pôrodnej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre