Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

denduska
1. okt 2011

@lady511 ja som chodila presne tak ako pise miss_shy 😕 pri druhom tehu som dosla prvy krat az v 37.tt a este ma sprdli ze uz v 36. som mala byt na CTG, teda "pasoch"..ja si myslim ze 36.tt je uz tiez tesne pred porodom, ved o dva tyzdne si uz v termine... 😕

lady511
4. okt 2011

@helenka26 ahoj mohla yb si mi prosím ta dat kontakt na tu doktorku reznakovu?ak teda máš,,,
lebo teda nemám kam íst kedže gyndoša mám v ba,...a ona mi aj niečo napíše do knižky ked niesom jej pacientka?

divosko
4. okt 2011

AHojte kocky, mam dotaz..co si treba vziat v MT do porodnice...teraz mam na mysli vybavicku pre maminu...🙂 Mate niektora skusenosti s tym, ze ste si zajednali /zaplatili/ doktora?

blovitc120
4. okt 2011

@divosko pôrodnícke vložky, odporúčam aj sieťované nohavičky, vložky do podprdy, podprsenka vhodná na dojčenie, mastička na bradavky (preventívne) a na hojenie hrádze, toaleťák plus hygienické potreby, župan, papuče, ak chceš, vlastné nočné košele (ja som dostala a míňala erárne), tehotenská knižka, OP, sobášny list a už neviem čo ešte som potrebovala

sorciera24
4. okt 2011

@divosko ja doplnim blovitc , ze aj jednorazove podlozky pod seba, tych porodnickych vlozie aspon 3 baliky, fakt boli super aj tie jednorazove nohavicky, viem ze este chceli indulonu a vatove tycinky pre male.....a plienky;).....Misi, kukam, ze budete mat chlapceka, som to nejak tusila, gratulujem 😵

blovitc120
4. okt 2011

jasné, zabudla som tie podložky, tých som minula asi 12 a vložiek som minula snáď 5 balíkov. Indulonu síce chceli, ale aj tak bola k dispozícii plus tam bola tá ondrejova či aká masť. Ale ty si chcela vedieť pre mamičku, tak som to ani nespomínala

divosko
5. okt 2011

Dakujem babenky....zacinam sa na to pomaly pripravovat...aj ked prvorady je teraz maly....no nesmiem zabudat ani na seba🙂 vyzera to, ze si zbalim poriadnu tasku🙂 BTW a na co im je vlastne ta indulona? Potieraju s tym babatka?

sorciera24
5. okt 2011

@divosko indulonou sa potiera kozka babatka na rucickach a nozickach, ktora je este jemna a supe sa....este aj doma tak mesiac sa bude supat, tak natierat, inak ja som potom zistila, modra indulona je dobra na vsetko, takze natieram nou vsetko 😀 a ozaj este 60% lieh na pupok 😉

zuzanockamt
5. okt 2011

@divosko mne pre drobca nebolo treba takmer nic - iba plienky a vlhcene obrusky, inak sme mali k dispozicii vsetko - gazu, vatu, lieh na pupcek, rybaciu mast na zadocek ... ja som mala so sebou aj kalciovu mast pre seba - velmi dobre na natieranie rany po nastrihu

denduska
5. okt 2011

@divosko mne napadla este jedna "novinka" spred roka a pol - kavova lyzicka alebo detska mala plastova lyzicka...ak by bolo treba dieta dokrmovat a nechces flasu...neviem ci to tu uz bolo (teda bolo pred tym rokom a pol 😀

divosko
5. okt 2011

@sorciera24 a ten 60% lieh na pupcek sa da kupit v lekarni? S odsavackami to je ako? Pozicaju mi...ci si mam radsej doniest vlastnu? Dakujem🙂

sorciera24
5. okt 2011

@divosko ano lieh kupis v lekarni, budes ho potrebovat aj doma na pupcek....ano, na tu kavovu lyzicku som zabudla, to chceli, ale ja som ju nikdy nepouzila...ani neviem na co bola 😅 odsavacku treba vlastnu, ale ja moc odsavacky neuznavam...ja som nemala ziadnu 😅 proste sme sa kojili 15 mesiacov a bez odsavacky a mlieka som amla dost.....maminy to vacsinou robili tak, ze ked proste nutne bolo treba odsavacku poslali manzela vedla do lekarne......ako vravim, ja som ju dopredu zybtocne nekupovala... 😉

divosko
6. okt 2011

@sorciera24 dobre ranko, dakujem za infosky🙂 takze pripisujem do zoznamu modru indulonu, a lieh na pupcek🙂 male plastove mokka lyzicky som si kupila...aj malu flasku 125ml...vezmem aj aj...co sa tyka sterilizovania...mala si sterilizator, ci si si vecicky vyvarala ?🙂

sorciera24
6. okt 2011

@divosko sterilizator? 😀 ja take nieco nepoznam, flasky a cumle sme nepouzivali.....a veci som normalne prala v pracke a potom ozehlila...zas to netreba prehanat 😉 este ma napadli gazove stvorce, k tomu liehu, tiez v lekarni .... 😉 ono uvidis, co budes potrebovat v priebehu....niekto si utekal kupit aj klobuciky na kojenie a pod. ako vravim, mne nic z toho nebolo treba.......moj chcel len cicik a nic ine 😉

lady511
6. okt 2011

ahojte baby neviete kto je najlepší porodník v martinskej porodnici?

denduska
6. okt 2011

@divosko mne sa praveze odsavacka velmi zisla, inak by mi prsia explodovali 😅 nepoziciavaju uz, lebo ze im mamicky nevracali 🙄 tak si aspon pokukaj ze ktoru by si chcela, neviem totiz ci by moj muz sam vedel take nieco vybrat 😀

monulienkamt
6. okt 2011

@divosko ahoj, rodila som pred cca 7 tyzdnami, pre drobca ti okrem plienok a vlhcenych obruskov netreba absolutne nic, vsetko tam daju, aj lieh, aj masticky aj oblecenie, lyzicka sa ti zide akurat tak na jogurt 🙂, na nic ine...co sa tyka odsavacky, mne ju museli doniest, tak sa mi naliali prsia, az som dostala teplotu, spolubyvajuca nepotrebovala, dopredu nekupuj, nevies ci vyuzijes. inak pre seba si vezmi hlavne porodnicke vlozky a vlozky do podprdy, podprdu na kojenie urcite, aspon 2, sietkovane nohavicky, tie su fajn, podlozku nepremokavu do postele, inak ma nic nenapada.

zuzanockamt
6. okt 2011

@divosko ja som odsavacku poslala kupit manzela - mala som Medelu harmony, bola fakt dobra, lebo ja som mala mlieka velmi malo a k tomu dieta, co sa odmietalo prisat a ked sa uz ako-tak prisalo, tak v momente zaspalo alebo ho zacalo napinat alebo sa stale vrtel ... mal totiz zltacku, preto bol velmi spavy ... takze som aspon to minimum odsavala a davala mu aj cez flasku, inak kojenie nula bodov

dianka3
22. okt 2011

@monulienkamt Avoj,mozem sa ta opytat ked si rodila prednedavnom tu v mt bolo vela zien? Je pravda ze ich davali na 6/3? 😕 inac a ake davaju teraz naramky na ruku? zase tie jak s prepacenim za vyraz kravam na usi? to je snurok a taka okruhla hmota s cislom? Ci uz davaju take jak v amerike, tie naramkove?

monulienkamt
23. okt 2011

@dianka3 ahoj, kludne sa pytaj 🙂. zacnem naramkami, ano, este sme dostali snurky s cislami. no a co sa tyka tej "tlacenice" na oddeleni, to zalezi asi od obdobia. lebo ja som tam lezala v juli na pozorovani, to bolo tak plno, ze zeny naozaj davali na 6/3, ale ked som rodila v auguste, tak to uz bolo v pohode, dokonca som bola 1 den sama na izbe. a vraj tyzden predtym mali zaplnene iba 4 izby alebo tak nejak, ze bolo fakt malicko zien.

dianka3
23. okt 2011

@monulienkamt No zbohom zase ocislovanie bude jak pre kravicky. 😖 Mne ta snurka tak vadi a aj to cislo och 😠 a ked davali tie naramky to bolo pekne 🙂 pri babach dostavali zienky ruzove a pri chalanoch modre.Este mam ich doma tie naramky na pamiatku 🙂 neviem preco davaju take stare jak pred 30 rokmi 😠 boze v amerike davaju take naramkove kazdemu a nie len zenam po porode.a kadejake farby, keby vydeli tie nase tak by sa smiali 😒
No a zevraj prd 2 mesiacmi tam bolo plno zevraj za 3 dni bolo 24 porodov

monulienkamt
23. okt 2011

@dianka3 priznam sa, ze ja som ten naramok neriesila, mne to bolo jedno, kedze to bol moj prvy pobyt v nemocnici, tak som nemala s cim porovnat 🙂 . no ja ked som tam lezala v juli, tak v jeden den prepustali 9 zien, ja som cakala na vysetrenie na pasoch na porodnici niekolko hodin, nakoniec ma poslali na 6/1, lebo by som sa nedockala 😉

dianka3
24. okt 2011

@monulienkamt jaj tak ja uz skusenosti mam tak preto 😅 uff, no zeny cez leto sa volako rozrodili aby stihli ist z babetkami vonka ked bolo este teplo a teraz je asi klud 😀 kazdy radsej sedi doma 🙂 ja som dnes prisla z ctg zaznamov a cakala som tam 2 a pol hodiny 😒 no hruza

modrofuzik11
24. okt 2011

co sa tyka kompetencie a starostlivosti lekarov a zdrav. personalu, tak som bola maximalne spokojna. izby su tiez velmi v pohode. martinsku nemocnicu by som na porod odporucila.

monulienkamt
24. okt 2011

@dianka3 no ja ked som bola prvykrat na pasoch, tak som nevedela, ci som spravne, bola tam iba jedna tehotna baba 😀. ja som tam chodila okolo osmej, na zaznam som dlho necakala, cakala som dlho na vysledky ☹. no to vies, prisli chladne vecery, tak preto ten "naval" 😀

dianka3
24. okt 2011

@monulienkamt No tak sa normalne cudujem 🙂 ja som tam prisla za desat minut 9 hodin rano a odisla som odtial o 11,08 naobed.A jedna co tam prisla o 7 rana odchadzala po 10 hodine, cize to slo jak v lete na saniach.no hadam ked to namna pride budu izby volne 😖 nechcem ist na 6/3 ☹

monulienkamt
25. okt 2011

@dianka3 drzim palce, nech ti to vsetko dobre dopadne 😉

dianka3
25. okt 2011

@monulienkamt dakujem no hadam sa mi mala otoci a ked nie tak aj ten kp musim nejako zvladnut ale bez sekcie, lebo toho sa bojimjak cert kriza 😒

slniecko2
27. okt 2011

@zana27 ahoj- ja som rodila 2 krat a pristup bol fajn, teda hlavne pri prvom- vtedy tam zrovna nebol velky naval a vsetko sa mi zdalo dobre az na dlhy a bolestivy porod. Bol vsak pri mne manzel takze ma ani moc nesprdavali sestricky ked som aukala pri kontrakciach (som to niekde citala ze to pomaha,ale nepomaha). vsetko mi pekne vysvetlili a starali sa o mna aj babatko. Druhy krat to take nebolo-bolo citit ze maju vela pacientok-najskor ma ani na pasy nechceli dat, mala som par dni hnacky na ktore si akurat doktor spravil srandu a neskor sa ukazalo ze zrejme pri porode som salmonelou nakazila svojho druheho synceka. To sa uz vsetko zmenilo- ked som sa stazovala par dni primarovi tak mi konecne robili vyter-maly zatial zomieral a az na treti den si vsimli ze krvacanie z criev (babatka) asi nie je v poriadku. Poslali ma domov a ked som chodila za nim na jisku-divali sa na mna ako na ebolu. Takze si vyber co chces-dufam ze vsetko bude v poriadku a nebudu mat naval ale z vlastnej skusenosti ti radim-pribal si teplomer a keby nieco radsej si to over sama (sestricka mi povedala ze vsak som mu mala sama merat teplotu-ved som jeho mama! to mi povie v nemocnici!)
takze by som to zhrnula 50 na 50 dobre verzus zle

helenka26
31. okt 2011

@lady511 Ahoj, nestihla som Ti odpovedat, dostala som sa sem az dnes... Pozeram, ze uz mas termin, tak Ti drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo a nech uz drzis krasne vonave babo v rukach (ibaze by si to uz mala cele za sebou 🙂)). V Martine budes urcite spokojna. Pristup lekarov a najma sestriciek bol uzasny.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre