Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

martincankasr
9. júl 2012

@brita ano tak sa davaju novorodenci tak sme aj my polohovali ale ked ona sa mi uz sama otoci aj v noci tak sa bojim ci ju mam napravat alebo nie...

giva
9. júl 2012

Ahojte, neviem ako to tu zatial funguje akurat som sa zaregistrovala 🙂 len by som mala jednu otazku nemate nahodou niekto zoznam veci , ktore je potrebne doniest so sebou do porodnice v Martine.Alebo nejaky link kde by som to mohla najst ? dakujem

martincankasr
10. júl 2012

@giva ahoj.rodila som v marci,treba ti hygien.potreby-kefka pasta kefa na vlasy sampon sprchac poporodne vlozky kupis v lekarni uterak maly na tvar velky ked sa budes sprchovat najlepsie tmavy lebo ocistky je bujac bepanthen krem na bradavky-nemusi sa umyvat s prsnika ponozky sietkovane jednorazove nohavicky podlozky do postele ja som tam mala igelit co tam bol ale na tom sa spalo uzastne...tak som vyuzila podlozky slapky do sprchy papuce... kosele ti tam daju a vymenia kolko krat chces a pre miminko len vlhcene utierky a plienky newborn ja som kupila v tescu v takom zltom obale ine od 2 kg nemali musis kupit uplne najmensie vsetko ostatne ti daju..odporucam rukavicky proti poskriabaniu pre babatko maste a lieh vsetko ti ponuknu a este odsavacku na mliecko ja som ju dost pouzivala skoro mi prsia explodovali a veci pri odchode pre babo donesie tatko neskor ak ma este nieco napadne
napisem... papa

martincankasr
10. júl 2012

@giva este kojenecku podprsenku a vlozky do nej

giva
10. júl 2012

takze pre babo nemusim doniest ziadne vecicky na oblecenie tam ho budu obliekat? ziadne kosielky, pyzamka a pod. ?

blovitc120
10. júl 2012

@giva pre babatko okrem plienok a vlhkych utierok nepotrebujes nic, oblecenie im daju, hoci mojmu bolo vsetko velke, mal len 3 kg. Sestricky povedali, ze mozes mat aj svoje oblecko, ale davaj pozor, ked ti dieta odnesu s tvojimi vecami, asi ich uz neuvidis, vsetko ide do spinaveho pradla, spolubyvajuca tak prisla o 3 rukaviciek. Newborn plienky od 2 kg su aj ine ako Tesco, kazda znacka ma aj velkost 1, Pampers, Huggies, Babylove z DM, samozrejme aj tie hypermarketove znacky.
Nezabudni si doniest wc papier.

martincankasr
10. júl 2012

@blovitc120 ja som nekupovala tescove len v tesku som ich kupovala plienky newbor a ja pouzivam vsetko len pampers.... kedz v diere ako martin vtedy nemal...ani tulp drogerie som obehala vsetky aj teraz co kupujem sleep and play tak ich kupujem v metre lebo u nas nemaju cislo 3 asi tolko

brita
10. júl 2012

@martincankasr Prosim ta a aky je rozdiel v tych pamperskach, napr. su newborn, to mi je jasne a su na 2-5 kg. Potom su mini, ale v rovnakej vahe su nejake v bielom obale Premium a potom este opat v rovnakej vahe Sleep and play. V com sa prosim ta lisia? Neviem, ake kupovat. 😉

martincankasr
10. júl 2012

@brita sleep and play maju taku vlozku ze babatko ked sa pocika tak sa to zmeni na gel a neciti to napr.mali sme aj gaga premium ale tie som menila kazdych 20-30 min a v tychto je sucha my kupujeme 200 ks za 22 eur a tu stoji 56 ks 10 eur ja som s pampers nadmieru spokojna a mala tiez lebo od vtedy nemala zaparenu ritku a dieta mi spi ako son ich zacala pouzivat od 22 00-7-8.00 takze krasa vyspim sa aj ja aj mala odporucam

brita
10. júl 2012

@martincankasr Vdaka. 😉 Takze ich davas babatku na noc? Ci aj cez den? Zlatko a kde kupujes tych 200 ks za 22 EUR, niekde cez internet? A tie sleep and play su presne v akom rozmedzi vahy dietatka?

blovitc120
10. júl 2012

@brita moj maly zntych bielych Pampers premium care chytil strasnu dermatitidu, mal az krvave chrasty. Vseobecne cim menej chemie a roznych aloe vera naplni, tym lepsie. Okrem toho Pampers od velkosti 3 mi pri dcere vzdy pretekali a strasne mi smrdeli a tiez jej nerobili dobre. Tak kup najskor male balenie, co vyhovuje jednemu, nemusi druhemu. Aj dvojickam mozno bude kazdemu nieco ine.

@martincankasr No ono to tak vyznelo z toho prispevku. V kazdom pripade v DM drogerii mali vzdy vsetky najmensie velkosti, teda aspon ked som tam bola ja, v Tescu casto nemaju kopu veci, to mas pravdu

brita
10. júl 2012

@blovitc120 Mas pravdu, radsej kupim menej a poskusam, ktore budu ktoremu babatku vyhovovat a potom sa uvidi. Dik. 😉

martincankasr
10. júl 2012

@brita kazda pokozka je ina musia len skusat tie pampers su mini midi maxi a junior tusim kupujeme ich v za v metre aj vl.utierky 6 x56 ks za 8 eur a u nas ich maju 2 x56 ks za 7 eur aky rozdiel kupujwme tam vsetko ale naskoe kupit male balenie a porom ked sa s nich nevyhadze alebo nazapari ritka tak alo my na pakle vzdy tam nehame 90 eur ale mame na dlho pokoj.aj mne sa mala vyhadzala s tych premium care aj ja som vela skusala a nakoniec na ritku len aviril krem.nepomohol ani sudokrem kal.mast rybia mast ani bepanthen ani puder fuuu to bolo zaparenin a nakoniec aviril pomohol fest ako pise blovitc kazda pokozka je ina musis len skusat. a na obale pampers pisu vahu my mame teraz myslim od 5-9 kg treba len skusat mozno jednemu bude vyhovovat to a druhemu nie.je tazko povedat dopredu ak budu mat pokozku my sme cele balenie premium care od pampers zaniesli do dojcaku...co s tym tam sa im zidu a to bolo vari nejakych 80 ks fuuu

martincankasr
10. júl 2012

@blovitc120 tam nikdy nic nemaju a ked maju tak uz velke plienky...otras jedine tam kupujem pre malu palicky do usi tie maju vzdy aspon nieco..ja nechapem maju reklam ako nasr... a ides tam a vypredane jedine co sme tam kypili tak autosedacky mali v akcii predtym 60 teraz 30 eur) ak sme kupili bude mat ked mi bude sama sediet este ju mam vo vajci zatial a to uz ma 7 kg dokedy tam moze byt nevies?

blovitc120
10. júl 2012

@martincankasr moje Pampers premium care skoncili v porodnici, presne tak. Vo vajci by malo byt dieta cim dlhsie, lebo je najbezpecnejsie, v pripade narazu ked sedi naopak je velka vyhoda. Ono idealne az do roka, my sme starsiu dceru dali do druhej sedacky v 9 mesiacoch, ale to hlavne preto, ze ona priserne hucalá o vajci a nedalo sa s nou cestovat. V druhej sedacke uz bolo lepsie. Keby nerevala, vozili by sme ju tak do roka. Ono sa pise ze do 13 kg, ale to mala v 3 rokoch 😀. Takze cim dlhsie vam tam vydrzi, lebo oni este nemaju pevne hlavicky a pri naraze si mozu zlomit vazy, ked su v smere jazdy, ako im mykne hlavou. Isto az ked bude sama sediet bez pomoci, takzenv tych 9 m najskor podla mna

martincankasr
10. júl 2012

@blovitc120 dik za info.ja som nechala v porodnici vlozky lebo som si sama kupila pred porodom v lekarni take dobre a v porodnici som mala jedny malo tak som volal polovicke a ten mi sice kupil poporodne ale vatoveeee bleeee tak som ich tam nechala tri baliky vsak tam sa zidu..posli chlapa kupit vlozky..ale tampony to mi vie kupit.. heh asi bol v rozpolozeni s toho ze je ocinko..dodnes sa na tom smejeme.

mimac
13. júl 2012

dievcata ahojte, neviete niektora ako je to v Martine ked chcete epiduralnu analgeziu?maju tam dostupneho anesteziologa 24hod?som z RK tam je to problem.

blovitc120
13. júl 2012

@mimac je dostupny 24 h ale musis ju mat vopred zaplatenu v pokladni. Ak nevyuzijes, peniaze ti vratia

petka035
13. júl 2012

a ako je to s manželom pri porode? tiež treba zaplatiť vopred?dakujem 🙂

blovitc120
13. júl 2012

@petka035 ano, tiez vopred. Kedysi sa platilo az po, ale spoluobcanky neplatili, tak sa plati vopred

petka035
14. júl 2012

@blovitc120 ano ja som platila pred tromi rokmi az po. Len mi to nie je celkom jasne kedy si to mam ist zaplatit,ci tam poslat manzela ked zacnem rodit alebo ako 😕 😅 a dakujem za info🙂

blovitc120
14. júl 2012

@petka035 zaplatit mozes ist kedykolvek do pokladne, daju ti doklady. Ak by te sli rodit, ked bude zavreta, mozes to vyplatit na vratnici. Ja som to platila rano v den porodu, ako keby som tusila, ze vecer porodim 😀

petka035
14. júl 2012

@blovitc120 a pokladna asi nie je otvorena nonstop vsak? Budem si to musiet asi zaplatit v riadnom predstihu,lebo prvy krat som rodila necakane v 35tt a teraz to tiez vyzera na skor

blovitc120
14. júl 2012

@petka035 vravim, da sa zaplatit na vratnici v tom pripade. Ale pokladna je len v pracovne dni v nejakom pracovnom case, tak radsej zaplat skor, ja by som nestihla ist platit tesne pred porodom, porodila som 5 minut po prichode 😀

mimac
14. júl 2012

tak to je super ze je dostupny anesteziolog 24hod, to je istota aka sa mi paci,ze ked si to zaplatis, nie ako u nas v RK..uz len aby som tam stihla prist v spravnom case.Ak prides skor tak ta poslu domov s tym,ze este mas cas alebo ta nechaju lezat-cakat v nemocnici ked trvas na PEDA a niesi z MT?

blovitc120
14. júl 2012

@mimac tak to neviem, ja som domaca 😀. Ale skor tipujem, ze cezpolnych nechaju v nemocnici.

mimac
14. júl 2012

tak to sa budem musieť opýtať keď tam pôjdem platiť za PEDA lebo veru aj mne sa zdá byť hlúpe zasa cestovať domov a čo keď ma to chytí na druhý deň...díky za odpovede

mimac
18. júl 2012

@blovitc120 tak bola som v MT a nenechajú si ťa, urobia ti test a podľa toho sa uvidí,či je to už začínajúci pôrod inak cezpoľných posielajú domov,ale inak všetko ok, majú dobrú organizáciu.

blovitc120
18. júl 2012

@mimac hehe, mna pri synovi o 13:30 poslali domov zo zaznamu, ze nic a krcok zatcoreny a dlhy 1 cm a takmer som vecer porodila doma 😀. Ja som ale vedela, ze sa nieco deje, no nik mi neveril 😉.
Btw ak by si si platila apartman, asi by ta nechali 😉

mimac
19. júl 2012

@blovitc120 myslím,že ak by som si platila apartmán alebo aspoň tú izbu kde si sama za 66euro tak by si ma tam nechali,nepýtala som sa na to,ale logicky mi to z toho plynie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre