Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

dasenka26
28. jan 2014

Ahojte, rodila som v martinskej porodnici v novembri 2013. Dvojicky a spontanne 🙂
Čo by som hovorila sú samé superlatívy !! Bola som nadmieru spokojná, cítila som sa
príjemné, rodinné prostredie, pôrodné asistentky úžasné, pamätam si meno jednej,
sestrička Fekečová, jej som sa bola na druhý den podakovat 🙂
Dalsia (meno mi vypadlo) ma viezla na izbu a doniesla mi ohriatu večeru, rozpravala
sa so mnou nejaky cas na izbe. Úžasné 🙂
Bolo pri mne pocas tých 7hodín co som bola na sále viac doktorov ale najväčšie
podakovanie patrí doc. Biringerovi. Síce ma trošku potrápil ale bez toho by to nešlo.
Ďakujem aj za moje deti. Do martinskej aj zajtra znova 🙂

Ďakujem aj za moje deti

gabiiika21
16. máj 2014

Baby prosim poradte. Som z Rk a tu rodit nechcem. Ked to na mna pride sa len zoberem a pojdem do MT.? Ci si to mam radsej vopred dohodnut, nemam problem ani zo zazmluvnenim. Prosim poradte🙂

papucz
26. máj 2014

@gabiiika21 ja nie som z Martina, keď to prišlo išla som tam, nebol problém, máš právo si vybrať kde chceš rodiť, nechodila som tam ani na pásy

maminka142
13. jún 2014

Ahojte, viete mi niekto poradiť ako to je v Martine, keď chcem hneď po narodení dať zaočkovať dieťa proti TBC? Očkujem sa na 4-5 deň po narodeni.. Len neviem, kolko vopred, alebo aky je postup, pri objednavani vakcíny... Ďakujem.

boraborscova
11. júl 2014

Otrasne. mala som smolu a rodila som rano pri striedani sluzieb. Nocna sluzba bola uplne otravena z faktu ze uz nemozem pockat kym o 6 pride nova sluzba :( dcerka sa narodila 5:58 . Okrem zbytocneho nastrihu hradze - dcerka mala 2500 g, ktory bol vykonany mimo kontrakciu a bol mimoriadne bolestivy, sitie bolo akoby trestom za to, ze som sidovolila porodit na ich sluzbe, meno lekarky neviem, plnostihla 30 icka, dlhe vlasy bruneta...
Strava- velmi zla. Necakala som restauracne sluzby, ale porovnavam so stravou v porodnici poprad a to bol teda hotel hilton v porovnani s mt. Suche rozky s margarinom, po 4 dnoch pribudol jogurt 🙂
Lekari- co som stretla tak to bolo zle. Pani co bola na izbe dojcila 5 dni dcerku, kt mala na jiske- nizka porodna hmotnost , s tym, ze jej povolili uzivat lieky na tlak, ked to po 5 dnoch zistil iny lekar, lieky zakazal a bol celkom mimo, ze to male chuda dojcila a dopovala liekmi. Po porode ma dali na druhe poschodie a dcerku mi nosili tak raz za 6 hod, bieda. Dokomca ma ani nechceli presunut na sestonedelie, vraj je plno, no a ono aj plno bolo kedze kazdu novu babu po porode dali na sestonedelie a nechcelo sa im stahovat zeny z druheho poschodia dole. Po dvoch dnoch sa mi nakoniec podarilo vydupat si presun a tym padom som mohla byt s dcerkou- na treti den po porode.
Laktacne poradkyne- super, velmi napomocne.
Sestricky na detskom- super.
Ale uprimne lekarska starostlivost bieda - bolo toho viac ale uz sa mi o tom ani nechce pisat. Len naozaj nechapem zeny, ze sa tam hrnu z okolitych ba aj vzdialenych miest.
Ak to porovnam s popradskou nemocnicou vychadza z toho martinska velmi zle. V poprade som rodila v roku 2010 a v mt marec 2014.

maminka142
13. júl 2014

@boraborscova Ahoj, mala si sekciu?

boraborscova
13. júl 2014

@maminka142 nie, VP

sfialka
20. júl 2014

No ja mám podobnú skúsenosť z roku 2010..ten nástrih ako doteraz mam s tým problém,keď je zlé počasie..len to,že šite som necítila,lebo mi ostala z epidurálky jedna časť tak mi ju pichli na šitie..mňa odrodili pôrodné asistentky,doktor prišiel v poslednej chvíli..žiadne také,že by sa prišiel pozrieť ako to ide..a laktačné mne nepomohli vôbec..som dostala zápal prsníkov z toho,že sa mi nepustilo mlieko a ostalo mi v prsníkoch..takú bolesť nikomu neprajem..malý nebol najedený tak som si chodila pre mlieko a jedna sestrička tak na mňa naziapala,že som si nechala nosiť bebu z domu,aby som ich neotravovala a robila som malému na izbe,ked bol hladný.Idem teraz rodiť znova a mám z toho obavy..☹..ako čítam moc sa toho nezmenilo..

mimi321
19. nov 2014

Ja som tam rodila 2x a nástrih ani jeden krát nebol a bola som maximálne spokojná oba razy... Ziadny problém nebol ani pri porode ani na sestonedeli ani na detskom. Fakt ja za seba mozem len odporucit. S lekarmi nebol problem nikto nebol ani neprijemny ani neochotny odpovedali na vsetko co som chcela vediet a informovali ma o vsetkom aj pri porode aj po nom. 🙂

pepu
26. máj 2015

Neviete nahodou ako ziskat kontakt na doktora Haska?

zuzik16
27. júl 2015

@boraborscova ja som v martinskej nemocnici sice nerodila, ale bola som tam na laparoskopickej operacii, na gynekologicko-porodnickej klinike, pred 2 mesiacmi. odvsadial som pocuvala iba o tom ake je to tam super , perfektny doktori, sestricky atd....ale moje skusenosti bohuzial su ine...
čo sa tyka prostredia tak ozaj super, pekne prerobene, sprchy na izbe, na izbe len dve zeny, tak strava nič moc, ale tak da sa to vydrzať.... 😉
ale čo sa tyka zakroku a pristupu lekarov tak nič moc...mala som nezhubny nador na vaječniku, planovany zakrok, ale kedze som mlada, nevedela som sa s tym vyrovnať a na prijme ked som sa rozpravala so sestričkou mi tiekli slzy po tvari - hned ma sfukla, aby som sa ukludnila, pritom som neplakala nahlas len mi tiekli slzy...neskutočne dlhe čakania na prijme medzi ženami čo čakaju na pasy....´vzala si ma jedna mlada dr. na vysetrenie, ta bola super - mudr sivakova sa vola, velmi prijemna a vsetko mi vysvetlila atd...pan prednosta bol celkom mily aj mudr kornan, s tymi som sa stretla pred operaciou a dohoda znela že mi odoberu iba tu cystu a vaječnik sa ponecha, doslova mi bolo povedane, že: pravdaže sa to bude vo vašom pripade dať...ked som sa po operacii prebrala zažila som obrovsky šok, som bez vaječnika, ale nie preto lebo sa nedal zachraniť, ale preto lebo aj tak by sa mi to tam mohlo spraviť opať, (avsak opat sa to može urobiť aj na tom zbyvajucom vaječniku), operoval ma biringer a strasny pristup, možno ako odbornik ok, ale ludsky pristup mu vela nehovori....som sklamana, možno je to môj subjektivny pocit, lebo operacia sa nevydarila, ale aj tak si myslim že to mohlo inak dopadnuť keby ma operoval niekto iny....ešte tam bol jeden mily lekar, taky mlady myslim že sa volal fiolka...velmi zlaty...a ešte čo sa tyka sestričiek, tak tak 50:50, niektore boli lepsie niektore podrazdenejsie,...

ivkadracova
2. aug 2015

Nejake aktualne zazitky z tejto porodnice prosim?

andje
3. aug 2015

@ivkadracova ahoj, v maji som tam porodila svoje druhe dieta. Co konkretne ta zaujima?

ivkadracova
3. aug 2015

@andje sposoby doktorov, sestriciek, ako reaguju na cloveka ktory ma rad vybrat si polohu .. ci sa da napustit vana, ci mi daju hned dieta na brucho ked si ho nezachytim sama, ci mi na ziadost nechaju dotepat pupocnik.. ci sa to respektuje, alebo sa tvaria ze to je "nemozne" a pod.

andje
3. aug 2015

@ivkadracova porod do vody je mozny, ale plati sa zan. Myslim, ze babatko ti daju na brusko hned po porode bez problemov- mne dali obidva razy. co sa tyka ostatnych veci, tak zalezi na doktorovi.

ivkadracova
3. aug 2015

@andje dakujem Ti .. a kolko doktorov je pri porode? mne vyhovuje mat iba PA a 1 doktora ... lenze pocula som ze u nas je to viac ... ako je to u Vas v MT?

andje
3. aug 2015

No ja osobne som mala doktorku, 2 porodne asistentky a doktorku z novorodeneckeho, ktora potom babatko vysetruje.

ivkadracova
3. aug 2015

@andje a ked nechcem vysetrenie hned ale za 2h? nepytala si sa na to?

andje
3. aug 2015

@ivkadracova tak toto som nezistovala. Mne ju dali na brucho, prilozili k prsniku, potom ju zobrali asi na 5 minut , aby ju vysetrili a umyli a potom mi ju zase doniesli

ivkadracova
3. aug 2015

@andje to je znesitelne ... vdaka za info.

andje
3. aug 2015

@ivkadracova nemas zac 🙂

ivkadracova
3. aug 2015

@andje prepac a zabudla som.. robia automaticky nastrih? si prvorodicka? nastrihli Ta? cvicila si s epi-no alebo anibalom?

andje
3. aug 2015

@ivkadracova pri prvej dcerke ma nenastrihli, ale pri druhej museli, lebo bola velka. S nicim som necvicila.

ivkadracova
3. aug 2015

@andje ineteresantne ... a kolko mala obvod hlavicky ked ju zmerali? (ta velka : )

andje
3. aug 2015
ivkadracova
3. aug 2015

@andje tak to uz hej ... uplne opodstatnene : )

martin_1
12. jan 2016

Rodila som v Martinskej nemocnici, a som velmi sklamana. Nechali ma uviazanu na pasoch asi 6 hodin, az do porodu,bez podania epiduralky, o ktoru som pod chvilou ziadala a mala som ju zaplatenu, bez moznosti pochodit si, pouzitia sprchy, alebo fit lopty. Nebyt mojho manzela pri mne, ani by nevedeli, ze mi uz odtiekla plodova voda. Malo personalu, na salu ma prisla pozriet sestricka asi raz za hodinu, asi boli vsetci ozrati na jarmoku, ktory sa v ten den konal, a ked som uz mala maximalne kontrakcie, musela som asi 20 minut cakat, kym dorodia ine zeny, aby si koncne vsimli aj mna. Nocnu koselu som musela pouzit svoju, lebo nemali ziadnu volnu. Otras

danushinka
14. mar 2016

jééj toto je moj porodnik. strasne mily z Martina tam je to fajn

http://martin.dnes24.sk/pozna-ho-uz-vela-martin...

ajja2017
7. júl 2016

Ahoj,chcem sa opýtať,či niekto absolvoval v tejto pôrodnici vbac? Spontánny pôrod po sekcii? Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre