Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

mackopuf
28. apr 2010

romy-ano na pasy som chodila do nemocky (bola som na nich 2x ),tam sa chodilo rano od 7-9-tej

romy01
28. apr 2010

aha tak mozno aj to sono mi urobia rano, ved uvidim, popripade mi da instrukciu kedy mam prist,

mackopuf
28. apr 2010

ak mas ist na pasy,tak ti radim,prid tak tesne pred deviatou a zapis sa tam na papier,to uz tam nie je az tak vela zien a uvidis co ti povedia o sone 😉 . A kto je tvoj gynekolog? kde mavas poradnu?

romy01
28. apr 2010

ja ma svoju gyn Krkoškovú. No na pasy este nemam ist, ale mam prist rano na krv a v ten den mam mat aj sono len neviem o kolkej. Ta sa rano este opytam ze ako s tym sonom .

denduska
28. apr 2010

mackopuf, a ja ze uz rodis 🙂
inak s tymi oknami, vraj sa nemaju umyvat preto ze ked zdvihate ruky nad hlavu, babu sa omota pupocna snura okolo krku..to je taka povera...ale tomu az tak neverim, lebo teraz sa uz tazko obmota...ak je obmotane tak uz skor, kym ma dost miesta.... 😒

mne poradila kamoska tu z MK, ze jej poradila jedna sestricka ked prenasala vycmulat aspon dva balicky glukozovych cukrikov...a ze do dvoch dni porodi..a ze porodila....tak som si aj ja kupila v Tescu take obycajne PEZ....pomarancove sa dali ale citronove boli hnusne, tie si nekupujte, akoby som cmulala nejaky zachodovy osviezovac 😝 ale hlavne je ze do dvoch dni som naozaj porodila 😀 😀 😀

romy01
28. apr 2010

denduska to je zaujimavy typ s tymi cukrikmi. Inak to s tym umyvanim okien a pupocnou snurou je asi ozaj povera. Tomu ja neverim. Skor si mylsim ze je nebezpecnejsie hopsat na fitlopte ako umyvat okna

katrinka8
28. apr 2010

No teda, mackopuf, hovori sa, ze chlapcekom sa vraj viac nechce ponahlat, tak Vas maly si asi este chce pekne hoviet v brusku 😉 Ale aspoñ budes mat zas ciste okna... 😀 Inak som aj dakeho doktora (Vari to bolo v reflexe na Markize, ci kde) pocula v takej reportazi, ze Myty a pravdy o tehotenstve, a tam boli aj tie okna a on tiez vravel, ze by sa nemalo - ale nezaregistrovala som preco... Ale zda sa mi to veru nelogicke.
To aj na sono sa chodi do nemocky? Ja tiez len do protirakovinoveho... Boze, a to co sa oni s koñom zrazili, ze na pasy o 7-ej rano? 😀
Cukriky, denduska, no to znie dobre, ked to bude aktualne, asi aj ja zaobstaram - to sa mi paci 😀

mackopuf
28. apr 2010

denduska - ako vidis,stale som este kinderko 😅 ,tie cukriky skusim,diky za tip,potom napisem,ci to fungovalo 😉
Ani ja neverim tym poveram 🙄 .
romy-a nema nahodou krkoskova vlastne sono v ambulancii ? 😕 sa mi cosi mari,ze to niekto spominal (inac byvam na tej istej ulici ako ma ambulanciu 😎 )
katrinka- no asi sa fakt neponahla ten nas drobcek🙂 . A ja som si tiez vravela,ze ma na pasy nedostanu ani parom volov na siedmu 😅 a prvykrat som prisla o pol deviatej a druhykrat az tak o tristvrte a uplne to stacilo 😉 ,lebo sa tam vacsina tehotnych trepe fakt asi na tu siedmu 😕

romy01
29. apr 2010

mackopuf,, kati - ano ona ma super sono - vraj maju aj novy software a to sono robi jej dcéra - Mudr Starovecká - ona je uplne super. Sono robi hodne dlho aj 15 min a fakt som bola vzdy spokojna, lebo vsetko podrobne pozrie a povysvetluje. V 30tt som tam bola na sone a kedze sa drobec ukazuje vacsi az o dva tyzdne a cukor mi vysiel v hornej hranici normy, tak ma poslali na podrobnejsie vysetrenie k diabetologicke. A tam sa sice vysledky tiez pohybovali v norme ale graf vysiel divne tak ma diabetologicka poslala do nemocky. No a tam doktor zase zhodnotil ze podla neho je vsetko OK ale ze pre istotu chce urobit sono on priamo v nemocke v 33 tt aby sme vedeli ze ako maly podrastol za tie tri tyzdne. Preto idem na sono do nemocky, normalne sa tam asi sono nerobi.

mackopuf
29. apr 2010

romy-aha,uz rozumiem . No nech ti to dobre vsetko dopadne 😉

katrinka8
29. apr 2010

mackopuf, , no to som rada, ze sa isto nemusim na siedmu - ved to tyranie ludi a dokonca v tomto pripade 2 naraz 😀
romy, aha, aj ja uz rozumiem. Dufam, ze to vsetko bude v poriadku. Ale je dobre, ze sa takto staraju a sleduju Vas, lepsie, ako keby to mali zanedbat! 😉 Radsej 5x zbytocne ist ako raz, ked treba a neist...

mackopuf
29. apr 2010

katrinka,aj v mojom pripade je to tyranie...som rada,ze poradnu mavam poobede 😵 ..ale ked som mala ist na krv,tak to stavanie bolo ako za trest 😝

katrinka8
30. apr 2010

mackopuf, presne - ja tiez zle znasam tie skore rana... nastastie do poradne mozem prist az na 10-tu, lebo vtedy je menej bab 😉 Dufam, ze nase deturence si nezmyslia prist na svet o piatej rano 😀

denduska
30. apr 2010

noo baby, niekde tu na MK som citala ze vacsina porodov zacina v noci - lebo ze sme cicavce a nejak to z toho vyplyva... 😕 😀 a predstavte si ze mne obe baby vstavaju rano o pol siestej 🙄 🙄
a uz by ste mohli ist niektora rodit, tesim sa na spravy o novych babatkach 😵 ale hlavne nech je vsetko OK 🙂

katrinka8
30. apr 2010

denduska, tak ja radsej v noci ako rano 😀 O pol siestej, ach jaj, pomooooc 😕
No uz by mohli niektore babule ist veru, mohli: mackopuf - sup, sup. Baby, ale Naomi tu uz dlhsie nebola, nezda sa Vam? Zeby uz nebola 2 v 1? Ja som si vcera uvedomila, ze uz mam len 4 tyzdne do terminu - nejak to leti, ci co 😕

mackopuf
30. apr 2010

no baby,mozno ani ja uz dlho nebudem 2v1 😵 . Dneska mi odisla zatka,tak uvidime,co z toho bude 😅 . Aj mne sa zda,ze naomi to uz ma za sebou,dlho sa neozvala.

denduska
3. máj 2010

ahojte, tak nakukla som do apriloviek a mackopuf ma veru uz malickeho Nicolasa 😵 ked budes mat cas, urcite sa ozvi co a ako a vsetko okolo....a gratulujem!!!! 🙂

katrinka8
4. máj 2010

Jeeej, dendus, dik za info 😉 Mackopuf, gratulujem aj ja! Akurat som sa vcera pytala kamosky, ci sa nenarodil daky maly Nicolas, tak vravela, ze nejaky sa veru narodil a dnes tuto sprava od Dendusky, ze uz mas Nicolasa 🙂 Tak nech ste zdravucki a spokojni obaja!
Ja som dnes bola na tom ocnom, a nakoniec mozem rodit normalne, co sa oci tyka huraaa 😀 A este sa ma DR tak potichu opytal, ze ak by som chcela sekciou, ze napise, ze nemozem normalne... No s vdakou som odmietla 😒 Ale aspoñ sa tesim, ze toto je OK...
Denduska, a Vy so Sarikou sa ako mate? Uz ste sa spolu zladili? 🙂

denduska
4. máj 2010

katrinka a koho tam mas vlastne kamosku? ci som ju aj ja stretla 😀

Inak sa mame celkom fajn, cez den sa da v pohode, obcas je strasny frmol, ale ide to...noci su horsie...najhorsie je to, ze byvam casto v noci sama, ked muz sluzi a to jedna budi druhu a nakoniec nikto nespi, jedna place, druha place a ja tiez nemam od toho daleko vtedy 😅 napriklad zajtra budeme same az do stvrtku v noci... 😖 😖 ale viem ze cas rychlo leti a zachvilu na to budem uz len spominat 🙂

Super ze si dobre dopadla na ocnom, no ja by som teda sama od seba na sekciu nesla....cudujem sa tym kto sa tak rozhodne z vlastnej vole 😕

katrinka8
5. máj 2010

Denduska, mozno si ju aj stretla - ona robi sestricku na novorodeneckom, taka chuda, skor tmavsie vlasy, melir, rovne, nie velmi dlhe, take polodlhe, ma 30 rokov 😀 Aky opis, Lenka sa vola 😀 A ked si tam bola, som sa pytala, ze ci si pamata nejaku Sariku, tak vravela, ze ano 😉

Ach, ja sa tiez bojim trochu tych prebdenych noci... obdivujem vsetky maminy, ako to zvladate + s 2 detmi. Drzim veru paste, aby Vam to rychlo ubehlo do toho stvrtku, nech uz nie ste same 😉 Ja sa tiez tak zatial utesujem (kym este na vlastnej kozi neviem, ake to je naozaj), ze cas rychlo leti a za chvilu to budu len spomienky... 🙂 A zabera to utesovanie uz v danej kritickej situacii? 😀

No presne! Dobrovolne podstupovat operaciu, ked to vobec nie je treba - no to isto nechapem! 😕

denduska
5. máj 2010

katrinka, tak to je teda fakt super opis 😀 sice neviem, ale z videnia by som si ju mozno aj pamatala 🙂

no veru, strasne rychlo to ubieha, teraz uz mnoho veci robim inak, uz sa tak nestresujem, viem ze ked ju minutu necham plakat lebo hned nemozem behat, tak neumrie...a som pokojnejsia a to sa strasne strasne prenasa na babo, cim je mensie tym viac...v nedelu sme sa pochytili s muzom a naozaj bola priserne mrzuta, strasne plakala, nesla utisit vobec... takze na to asi najvacsi pozor, potom je to zacarovany kruh a tazko z neho von....ako som sa presvedcila uz pri Emmke ked bola mrnava..ta plakala, my sme nevedeli ze co s nou, hadali sme sa a ona zasa len plakala...a dokolecka... 😖 😖 Najdolezitejsie heslo je VYDRZAT 😀

som zvedava co napise mackopuf a naomi, ta uz asi tiez ma po tom... 😕

romy01
5. máj 2010

mackopuf velka gratulacia a posielam malemu Nikolasovi pusinku na licko.CMUK

Ja som bola vcera v nemocke na krvi a na sone a vsetko je OK, takze to bol plany poplach s tym cukrom. A som cela stastna ze uz nemusim lietat po doktoroch a tesim sa na bud tyzden na poradnu. 🙂 Takto o tyzden nastupujem na matersku - to bde sila vobec mi to nedochadza.

katrinka8
5. máj 2010

Denduska, presne tak to vela ludi vravi, ze najdolezitejsie je zachovat pokoj, aby bolo aj babatko kludne. A to je asi niekedy tazke. Ale ako vravis, VYDRZAT, snazit sa byt pokojny a nepanikarit, ked babenko chvilocku place a nemozme hned utekat k nemu ho utisit (aj na zachod treba dakedy ist 😀 ) No, znie to tak jednoducho, potom budem informovat, ako to zvladam 😀

Romy, to je super, ze je vsetko OK, tesim sa s Tebou. Ja som sa cudovala, co budem robit tolko na tej materskej a uz som skoro 3 tyzdne doma a mam pocit, ze stale nic nestiham a furt mam daky program pred sebou este, co treba urobit, kam ist a tak.. 😀 Uvidis, aj tie tyzdne do porodu Ti asi rycho ubehnu - ani sa nenazdas 😉

Ja idem zajtra prvykrat na pasy, no to som zvedava, ako to tam bude prebiehat - ale o siedmej rano ma tam veru nik nedostane 😀 A poobede si idem kuknut nasu malu rybku, ci sa uz nejak posunula hlavkou dole, tak som zvedava, ci sa nam pekne ukaze... 🙂

naomi23
5. máj 2010

Ahojte dievcata, tak my sme vcera prisli domov z nemocky. V piatok rano o 4:20 sa mi narodila krasna a zdrava dcerka Nellinka, 3120 gr. a 50 cm. Porod bol velmi rychly, od prvych bolesti po narodenie uplynuli len 2 hodiny. Zato sa mi zdal pocitovo ovela horsi ako ten prvy, pri prvom som mala len bolesti, teraz aj priserne tlaky, myslela som, ze fakt odbila moja posledna hodina 😀 Nastastie tam bol moj skvely manzel, ktory ma povzbudzoval a vdaka ktoremu som to zvladla...

No a este jedna zmena planu. Nerodila som v MT, hoci som velmi chcela a mala som tam dohodnuteho lekara, ale v ZA (som Zilincanka). Ako sa to stalo: V stredu min. tyzden sme boli s mm v MT na kontrole u dr. Krivusa. Bol v behu, tak ma len poslal chytro na monitor a stihol mi povedat, ze odchadza do Bratislavy a ze v piatok sa mu mam ozvat, ci tu uz bude. To ma teda moc nepotesilo, ale povedala som si, ze aj keby tu nebol a mne sa rozbehne porod, nevadi, ja idem v kazdom pripade rodit do MT.

Vo stvrtok na druhy den som bola na poslednej poradni u svojho gynekologa v ZA a dozvedela som sa, ze ma prehodenu sluzbu a ze v noci na piatok sluzi v zilinskej porodnici (on sam nie je moc privrzencom tejto nemocnice, svoje pacientky rodi bezne v Cadci, a tam som zase nechcela ist ja). A tak ked ma v tu noc chytili bolesti, musela som sa expresne rozhodnut: Ci ist do MT s tym, ze ma odrodi, kto tam prave bude, alebo ist do ZA, kde som rodit nechcela, ale kde mal prave sluzbu moj gynekolog...
Nakoniec sme sa s mm rozhodli, ze dame prednost znamemu lekarovi...

Bolo to myslim dobre rozhodnutie, lebo bolesti sa rychlo stupnovali a kym som dorazila do porodnice, bola som otvorena na 7 centimetrov (jedine, za cim lutujem, bola epiduralka, ale tu by mi uz ani v MT nedali, kedze som bola tak vela otvorena). Moj gynekolog sa prejavil taky, ako ho poznam z ambulancie--privetivy, mily clovek so zmyslom pre humor a skvely odbornik. Vysledkom je napr. to, ze nie som ani nastrihnuta... co je super, ked to porovnam s prvym porodom a sitim, ktore ma bolelo pomaly este rok po porode.

Zvysok bol tiez fajn, bola som na nadstandarde, takze som sa citila skor ako v hoteli, nez v nemocnici. Moj muz to zhodnotil, ze po prvom porode som prisla domov uplne znicena, a tu som sa vratila ako z dovolenky... 😀 Samozrejme, prehanal. No ale som rada, ze to vsetko mam uz za sebou a sme s malinkou doma. Teraz uz len zvladnut starostlivost o dve deticky, ale to myslim, ze viacere z vas poznaju a skvele zvladaju... 🙂 Zelam vela sil a gratulujem tiez MackoviPuf k syncekovi!

katrinka8
6. máj 2010

Naomi, super, gratulujem k Nellinke a prajem vela zdravicka obom, nech sa Vam dari, aj celej rodinke 😉
Nevadi, ze si rodila v ZA, hlavne, ze ste obe v poriadku a ze sa dobre citis a si spokojna 🙂 Ked budes mat opat cas, napis, ako si nazivate a ako to zvladas s tymi 2 detickami.
No, dnes som bola 1x na tych pasoch, nastastie som tam az tak predlho necakala, aj mala bola akcna, tak ju tam rychlo "pomerali" 😉
Kamoska mi dohodla navyse sono u Dr. Visñovskeho, tak uz mame aj to za sebou, uz je dole hlavkou otocena a konecne viem aj vahu, cca 2800 g 😉 Musim povedat, ze Dr. Visñovsky bol VELMI mily a ochotny, napriek tomu zhonu, co tam mali, ma neposlal do Centra prevencie - kam normalne chodim, ale s usmevom na tvari urobil sono v nemocnici, vsetko vysvetlil, popisal... Videla som ho prvykrat, ale mam z neho super dojem, perfektny pristup, nielen odborne ale aj ludsky 🙂

mackopuf
6. máj 2010

Tak uz sme doma z porodnice. Dakujeme za gratulacie 🙂. Aj ja gratulujem naomi k malickej.
Toto je moje story:
V piatok 30.4. na obed mi v meste odisla zatka. Prisli sme domov,ale nic sa nedialo,tak som nesla do nemocky. V ten den(lepsie povedane uz noc) som isla som spat okolo jednej v noci s pravidlenym tvrdnutim bruska(cca kazdych 5 minut),ale neprikladala som tomu velky vyznam,kedze som nemala vobec ziadne bolesti. Pred pol stvrtou rano ma zobudili SILNE kontrakcie a hned nabehli kazde 2 minuty! O stvrtej sme prisli do nemocnice,napojili ma na pasy. Ked ma prezerala doktorka,tak som prisla otvorena na 8-9 cm . Samozrejme klystir som uz nestihla .4:35 prisli obrovske tlaky a 4:46 bol Nicolas vonku
Doktorka bola velmi mlada,ale strasne mila a vyzeralo to ze aj vie co robi . Volila nastrih,ktory som vobec necitila a nakoniec to "uhrala" na 4 vonkajsie stichy,co si myslim ze pri takom velkom babatku (4130 g a 54 cm) nie je moc
Takze si myslim,ze to bol zazracne rychly porod.
Tu je nas "maly" 😅 Nicolas:

naomi23
6. máj 2010

Maly je strasne krasny. Je super, ze ti to tak rychlo a dobre prebehlo. Este raz gratulujem a zelam vela radosti z deticiek!

denduska
6. máj 2010

naomi, gratulujem! no ani mne uz nedali epidural pri 7 cm 😀
mackopuf, nadherny je malinky, zboznujem tie novorodenecke myslitelske fotky 😵 a nevies kto bola ta doktorka? to len tak, som zvedava 😅

mackopuf
6. máj 2010

naomi-dakujem aj tebe vsetko dobre 😉
denduska-diky,vola sa doktorka Švecová

ivka1984
7. máj 2010

jej tak gratulujem k maelmu nicolasovi je zlatucky a tvoj prorod bol teda rychlovka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre