Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

emjee
18. aug 2007

zana
tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... je porovnanie zilinskej a martinskej prodnice
tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... nieco o novorodeneckom (a porodnici) v martine

zana27
autor
28. aug 2007

fakt nema nikto co napisat o tejto porodnici? Aky je pristup lekarov atd, viem, ze tu boli temy na martinsku nemocnicu, ale nejak mi tie informacie nestacia. Ohlaste sa mamicky,ktore ste tu rodili, nech mam nejake cerstve informacie. /urcite existujete, ved tu denne rodi 10 - 12 zien/ Vdaka za vsetky prispevky.

bibinka
29. aug 2007

to máš pravdu, teraz je na pôrodnici dosť nátresk, rodí tak 7-8 žien denne a to tam majú tri boxy, takže si to viem živo predstaviť. pred dvomirokmi keď som rodila prvýkrát bol tiež nátresk a ja som po cisárskom šla domov už na štvrtý deň.
ja som už písala aj o svojich negatívnych aj pozitívnych skúsenostiach z tejto pôrodnice,ale môžem ťa ubezpečiť, že odrodiť odrodíš a aj keď zažiješ možno horšie zachádzanie, tak na to rýchlo zabudneš. aj lekári aj sestry sú len ľudia a sú momentálne fakt veľmi vyťažení a prepracovaní(mám tam známu), takže to treba aj trochu chápať. na druhej strane sa dožaduj svojich práv a nechaj si všetko vysvetliť. viem,že niektoré dr. sú už chvalabohu na materskej 😅
a možno sa tam aj stretneme, mám akéhosi tušáka, že mi to začne skôr. 😀

kutina
29. aug 2007

ahoj zana,
takže ja som tam rodila pre 2-mi týždňami a nemám jednu vec, čo by som komu vytkla. Perfektný , profesionálny a milý prístup lekárov a hlavne sestričiek, tie sa vlastne o všetko starajú....a to majú toho dosť, ale aj ked bolo vidno, že sú nervózne, snažili sa pomôcť

kutina
29. aug 2007

presne , majú tam 6-8 pôrodov denne, ked som bola ja , bolo nás 6 žien, takže sme predýchavali na izbe, nebola som celý čas napichnutá na monitor (čo je vlasne pre rodičku lepšie - bo sa môžeš osprchovať a poskákať na fitlopte) akurát na príjme sa ťa možno opýtajú (ak nie si z MT), že prečo si nešla do najbližšej pôrodnice, ale ani to nie v zlom

expertka8
29. aug 2007

...zana...."strasny naval"...tam maju vzdy 😉
...vzdy ked stretnem znamu..ktora pracuje na tomto odd. skonstatuje..ze je to tam opat natrieskane 😉
...ja som rodila na tomto odd.2x...a keby to bolo v mojej moci...udelim im Oscara za perfektny vykon po vsetkyx strankax 😀

...jednoznacne odporucam 🙂

zabulienka44
17. sep 2007

mne sa 31.8.2007 narodila v martine krásna a zdravá dcérka. Na pôrodnej sále som bola sama, nebol tam žiadny iný pôrod, ale to bola skôr výnimka, lebo tam majú väčšinou fakt plno. Sestričky na pôrodnej sále boli úplne perfektné, zlaté a takisto aj lekár, ktorý bol pri mne. Dala som si pichnúť EDU, ale žiaľ nezabrala. Manžel bol tiež pri pôrode, potom mohol ísť hne´d k malej, kým ju čistili a až potom mi ju priniesli. Sestričky na oddelení, aj ke´d mali veľa práce, boli vždy milé a ústretové. za tých 5dní, čo sme tam strávili, som sa nestretla so žiadnou nevrlou sestričkou a ani sa ma nikto nepýtal, prečo som šla rodiť do martina, keď nie som odtiaľ.
Na novorodeneckom oddelení tiež robia zlaté sestry, ak nevládzeš, alebo sa nato necítiš, tak ti bábätko zoberú. Môžeš tam príst hoci aj o polnoci a oni sú vždy k dispozícii pomôcť, poradiť.
takže ja môžem Martin len odporúčať!!!!!!!!!!!!!!!!

janamed
26. sep 2007

Ahoj, ja som rodila v MT nemocnici v 29/03/07...už druhý krát...a možem tuto nemocnicu len odporučiť...🙂 29/3/07 som porodila..a 01/04/07 som už bola domka 🙂 ...

cubatour
17. nov 2007

ahojte, ja som rodila v MT pred 17-timi dnami, 31.10. a musim teda zhodnotit len velmi velmi kladne!!! maximalna spokojnost!!! 😉

altea
19. dec 2007

ahojte dievčatá čítam len samé chvály na túto pôrodnicu v MT.My sme z juhu /NR/,ale dvojčiatka by sme chceli porodiť v tejto nemocnici. 🙂
Preto by som vás chcela poprosiť o vaše skúsenosti-čo si vlastne zobrať so sebou-myslím hlavne pre miminká.U nás totiž musíme obliekať mimi do svojich vecičiek hneď po narodení, 😕 aj hygienické-kozmet.veci sa používajú len vlastné,aj perinky,plienky,dupačky....ako je to v MT ?
Hľadala som,či nie sú nejaké oznamy ,čo sa týka pôrodnice a týchto vecí na nete,ale nič. ☹
ďakujem

ivkamt
20. dec 2007

altea:
ja som teda ešte v MT nerodila, ale hadam každou chvíľou budem, tak som tam včera bola popozerať a dali mi tento zoznam, že si to mám doniesť:

pre seba:
občiansky prevkaz
kartu poistenca
sobášny list
hzgienické potreby
toaletný papier
vložky
papuče

Pre dieťatko:
1 bavlnenú plienku
1 balík jednorázových plienok
vlhčené obrúsky
60% lieh
vatové tyčinky
olivový olej
modrá indulona
rybacia masť na zadoček
oblečenie pri odchode domov(košielka, bavlnený kabátik, čiapočka, ortopedické nohavičky, bavlnená plienka, zavinvačka, deka, ponžky, dupačky, v zime fusak

tak asi tak a ešte tu je telefón, keby si sa chcela niečo opýtať: 043/4203751

bibinka
22. dec 2007

ahojte- tak sa znovu ozývam k tejto téme. Rodila som v tejto pôrodnici druhý raz a musím povedať, že som nemala žiaden ani horší ani zlý zážitok. Fakt, doporučujem. Rodila som znovu cisárskym a bola som milo prekvapená, že lekári tam "idú s dobou" čo sa týka šitia po cisaráku-tentoraz mi dali intradermálne stehy,čo sa vstrebajú a iba jeden ,ktorý držal drén, takže pohodička, žiadny "povraz " mi neostal. Na jiske som ležala len jednu noc a potom ma preložili, drén aj cievku odstránili ešte na jiske, čiže relatívne som bola pohyblivá 😀 -síce som chodila ťarbavo, ale chodila.
Sestry boli milé, ochotné. Rodil ma dr. Gallo-super gyndoš( a fešák), staral sa o mňa aj keď som už bola na šestonedelí, podrobne ma informoval ako prebehla sekcia atď.
čo sa týka vecí pre bábo- nemusíte si brať lieh, rybaciu mastičku,oliv.olej ani indulonu-je to v prebaľovacom pulte na každej izbe.inak všetko čo písala ivkamt.
normálne vás pustia domov na 4-pri normálnom pôrode,a na 5. po sekcii ak nie sú iné komplikácie . a ráta sa deň pôrodu ako prvý deň,aj keď budete rodiť pred polnocou.
Návštevy sú povolené každý deň neobmedzene, záleží na rodine a pokiaľ to neobťažuje spolupacientku,tak tam môž e byť koľko chce.
ahá viem, čo mi vadilo- kvety ,čo dostala moja "spolumamina"- mala tamˇľaliu-hrozne ma to dráždilo. našťastie už bola trochu zvädnutá. myslím si, že kvety,aj keď sa to nosí, sú nevhodné.lebo dieťatku to isto vadí,aj keď moc nevonia, oni sú nato citlivé.

altea
27. dec 2007

dievčatá,veľmi pekne ďakujeme za odpovede-ako -tak sme sa zorientovali. 😵
Napadla ma ešte jedna vec-zaujímal by ma váš názor- spomeniete si - ako sú v MT nemocnici chránené miminká pred tým aby sa nezamenili ? sú označované hneď po pôrode ? nezmazeteľou fixou,alebo je im dávaný len krúžok na zápästíčko ?Mám trošku strach ☹ ,aby keď sa prebudím som mala pri sebe naozaj moje miminká. 😕 😒 ďakujem

bibinka
28. dec 2007

po novom detičky dostávajú na ručičku taký plastový náramok, kde je napísané meno dieťatka,dátum narodenia a myslím, že meno matky(krstné). mamičky nedostávajú žiadne čísielká .(pred dvomi rokmi som mala aj s malým na ruke šnúrku s číselkom). A dieťatko je popísané na stehienku a hrudníčku. Ešte aj doma sme to zmývali. 😀

altea- neboj sa,a keďže budeš mať dvojičky, tak ich budú ukladať hneď vedľa seba do jednej postieľky 😀 . a už na druhý deň si ich spoznáš medzi ostatnými detičkami a po pár dňoch ich budeš poznať podľa plaču, keď ti ich budú nosiť resp.keď ich budú vážiť a kým ti ich prinesú cez chodbu,isto si poplačú a ty ich hneď zaregistruješ 😀 😀 😀 .
ešte lepšie bude ak sa pôjde manžel osobne presvedčiť na novorodenecké, ako vyzerajú a že sú spolu uložené a prečíta čo majú na štítkoch-sestričky ho tam pustia, nemaj strach. 😉

ivkamt
29. dec 2007

chcem sa spýtať.mali ste niektorá pri porode v MT otca dieťatka?Ak ano bol s Vami od začiadku/príchodu do nemocnice/ stale,alebo až pri samotnej druhej dobe porodenej?ďik

salajcatko
29. dec 2007

ja som rodila v MT už 2x - prvý krát pre d5 rokmi, to bola maximálna nespokojnosť, žiaľ negatívne zážitky prečnili tie lepšie, a druhý krát som rodila eraz v aprili, a to zasa maximálna spokojnosť..
pri pôrode som mala dobrú kamarátku, žiaľ, napriek tomu, že som si to hradila, pustili ju ku mne,až ked ma dali na sálu pri poriadnych kontrakciach ☹

salajcatko
29. dec 2007

altea, k tomu označeniu - dávajú také plástové náramky o nestle tuším, rovnaké ma maminka i bábo, dá sa s tým aj sprchovať, apoviem ti, doma mi to manžel musel prestrihovať aj malej nožnicami - je to prerazené alebo ako t nazvať takou cvokou a tá nepusti, neboj 😉

zuzu13
29. dec 2007

ja som mala manžela aj pri sekcii, bol pri mne od vtedy ako ma dali na salu, polatok bol 1000,- ale stálo to zato, lebo fotil a natáčal všetko čo sa dalo a hlavne malú hneď ako sa narodila...no a samozrejme išiel so sestričkami do miestnosti, kde ju okúpali, obliekli a dali jej náramok s menom, takže sme si istí, že je naša 😀
a čo sa týka spokojnosti? 100% 😀

salajcatko
29. dec 2007

zuzu to je super, že ti mužík išiel..ja som mojeho nemohla prehovoriť,ale nakoniec mi to nevadilo,asi by ma len znervoznoval 😝 ale mala som kámošku a tiež pofotila, ale hlavne mne pomáhala, robila testy na dulu, tak sa jej to hodilo....ale ked sa už mala narodila, bola z toho taká natešená a v úžase, že až fotiť zabudla 😀 tak som jej musela stale vravieť 🙂

ivkamt
29. dec 2007

hmm 😒 tak to sa mi moc nepači,že tam nebude so mnou hned.ak to teda vlastne je? najprv pojdem do dakej pripravnej miestnosti alebo ako a jeho pustia až na sálu? ja som chcela aby bol so mnou práve aj počas tých prvších kontrakcii.. ☹

mamiska
31. dec 2007

Ahojte, ja teraz sice byvam v BB, ale dcerku som 2.12.2004 porodila v MT. Co sa tyka porodu, bolo to v pohode a hlavne velmi rychle. Mala som super sestricku, ktora bola ozaj uzasna. Manzel bol pri porode, tak mi aj on pomahal - dychal lepsie ako ja 😀 Najvacsi sok vsak bolo pre mna 16 medikov, ktori sa na mna celu dobu pozerali...niesom citlivka, dr.a sestricky berem , ale aby pri vyzitach mali nemiesne poznamky, tak to bolo dost aj na mna. No mam aj negativne skusenosti, malu mi doniesli hned po prevezeni z porodnej saly na izbu a uz nebola ziadna sanca, aby mi ju co i len na chvilku zobrali, aby som si odychla aspon na polhodku...
Asi som mala stastie aj na sestricky, pretoze tie co chodili ku mne boli dost neprijemne. Bolo to moje prve a zatial posledne babatko, tak som nemala ziadne skusenosti a ich to evidentne vytacalo...
No ked si to vseto spatne vezmem, keby som cakala druhe babatko, napriek vsetkomu, sla by som znova do MT.

bibinka
3. jan 2008

ivkamt - ak si sa ešte nebola pozrieť v pôrodnici ako to tam vyzerá, tak si tam zájdi, v pohode ťa tam pustia. Hneď za sklenenými dverami je recepcia a tam je vždy prítomná sestrička,čo ťa aj s manželom prevedie a poukazuje ti oddelenie,,prípadne aj pôrodnú sálu(ak tam práve nebude nejaká mamina tlačiť 😝 ). Popýtaj sa na všetko čo ťa napadne.
Na pôr.sále sú tri boxy, v jednom je aj vaňa ,jedna operačná sála a jedna prípravovňa- tam je sprcha a lehátko(na klystýr).Sprchovať sa môžeš neustále, nik ťa nebude rušiť.V boxoch je len pôrodná posteľ a stolík a stolička pre sestru, kde má dokumentáciu a pod.
Ak chceš mať manžela celú dobu pri sebe,vyjdú ti v ústrety.ALE. Ako prvorodička budeš istotne rodiť viac ako 8-12 hod.(možno kratšie 😉 ), a kontrakcie budú čoraz silnejšie. A vaginálne vyšetrenie budeš mať každé dve hodiny a,prepáč,ale je to fakt,môže ťa zakaždým vyšetrovať iný doktor a môže tam byť zástup medikov,študentiek atď. Samozrejme,môžeš takéto" divadielka pre študentov" odmietnuť,ale tie vyšetrenia nie. A myslím, že manžela budú každú chvíľu posielať za dvere aby počkal, ty budeš večne v sprche a vlastne on z toho možno nebude mať nič,len traumu. Nebude si mať kde za ten čas ani sadnúť a jediné v čom ti môže pomôcť je psychická podpora(ale aj on bude unavený) a možno nejaké masáže. Väčšinou ocina voplajú až na tú druhú dobu-vytláčaciu-tá trvá tak do hodinky. Tak si to radšej premysli. Samozrejme nechcem ťa odrádzať,je fajn mať tam manžela aspoň ako takú podporu 😅 .
Sestričky ti povedia aby si zvážila či tam chceš mať manžela celú prvú dobu. Väčšinou oni sedia na lavičke pred pôrodnicou 😀 . A záleží aj na tom, kedy sa dostaneš do nemocnice-či na úplnom začiatku pôrodu-keď sa len budeš otvárať,alebo prídeš rovno na vytlačenie 😀 😀 -to by si mala fajn. A či to bude bežný pracovný deň alebo víkend-ten je lepší, nehemží sa tam toľko ľudí a je kľudnejšia atmosféra. Ja som teda rodila v stredu a vo štvrtok a bol tam neskutočný frmol 😲 😲

kacenkha
4. jan 2008

Ahojte kocky, ja som rodila, 20.6.2007 v Martine a ako mnohe z Vas aj ja mam len tie najlepsie spomienky na porod a to aj napriek tomu, ze som rodila 20 hodin a skoncilo to aj tak sekciou. Maly sa narodil so zapalom pluc, takze bol na JIS-ke a boli sme tam az 10 dni. Od sanitarky cez upratovacky a sestricky i doktorov - nemozem sa na nikoho stazovat. Bol so mnou aj manzel a to od zaciatku az do konca - podotykam aj pri cisarskom a bolo to skvele. Ked som lezala na monitore, bol pri mne, ked ma poslali osprchovat sa, siel so mnou a pomahal mi vyzliect sa z kosele a on si zatial schrupol na gauci na klystyre 🙂 Opustil ma iba na chvilocku, ked ho poslali nech sa konecne ide najest. Vsetci boli zlati. Ked som bola sama, tak ma sestricka zabavala prihodami z porodu a inak prisli len na vysetrenie a mimo tohto casu nam nechali sukromie. Ked sme sa na cokolvek opytali, boli ochotni nam to vysvetlit - a to som tam prezila az tri smeny 🙂 Dr. Gallo, Dr. Zigo, Dr. Visnovsky a Dr. Korna - ten ma nakoniec operoval. Mala som aj medikov, ale ti mi nevadili - nezdrzali sa dlho, lebo tam bol manzel..takze ja som bola nadmieru spokojna a co sa mi teda najviac pacilo, bolo ze manzela pustili aj k operacii - videl ako maly prisiel na svet a kym ma sili, tak ho poslali so sestrou a malickym na meranie, vazenie a umyvanie - bol z toho uneseny a mame vela fotiek. Takze vrelo odporucam - podotykam, nemala som zaplateneho ziadneho doktora - platila som len manzela pri porode 1000,- a epidural(tu som si dala az dve hodiny pred koncom) 3000,- - ale aj to odporucam, lebo ked som potom aj tak isla na cisarsky, tak mi len dali do katetra vyssiu davku a bola som pri vedomi a na druhy den mi do toho katerta este zavadzali lieky od bolesti a ja som sa fakt rychlo dala do poriadky.. Takze ak este chcete nejake info napiste. A este ak mozem odporucit, tak si vezmite jednorazove sietovane nohavicky (dostanete ich v kazdej sanite), bude sa vam lepsie po porode pohybovat s vlozkami a lekari ich akceptuju - obycajne neakceptuju.. Zelam vam vela uspechov a dobre porody - papa

bibinka
4. jan 2008

kacenkha- tak to máš naozaj krásne zážitky z pôrodu. ono to všetko závisí od všetkého,počnúc stavom maminy, atmosféry, personálu a mnohých iných vecí. a čo sa týka nohavičiek,ja som mala tie sťahovacie a dlhé nočné vložky a bolo to super. nič netieklo pomomo aj keď som ležala,aj keď som mala nachystané pôrodnícke vložky,nepoužila som ich. doktori už na vložky-očistky nepozerajú,len sa pri vizitách pýtajú ako a či krvácame a ak mamina povie,že sa jej zdá ako keby veľa krvácala,tak ju pozrie,ale to je úloha sestričiek. takže to by som neriešila.
a ešte-oprav si prosím ťa "dieťatko" v pase 😉

ivkamt
4. jan 2008

ahojte.tak už mi je to trošku jasnejšie..to by sa aj mne pačilo keby bol moj drahý pri mne ako ten kacenkhin 😉 .
hadam budú mať všetci dobrú naladu a nechajú ho pri mne od začiatku do konca - teda ak vydrží aj on 😀 .
Ešte by som sa možno spýtala, ked ste také zlate a tak sa rozpisujete, že aké všetky vyšetrenia Vám robili? brali Vám hned krv, boli ste na infuzii/ak ano, tak ako dlho-ja mám totiž panický strah z ihiel 😝 😒 /holili Vás sestričky alebo ste sa doma,a mali ste nástrih?Ďakujem 😉

bibinka
6. jan 2008

ivkamt - ak pôjdeš rovno na pôrodnú sálu ,pri príjme ti zoberú krv a zrejme dajú žilný katéter-do neho ti dajú infúziu,ale nemusia,záleží na tom v akom stave budeš. gynekol.vaginálne vyšetrenia budú prebiehať každé dve hodiny-dá sa to vydržať,hlavne ak budeš mať práve kontrakciu,povedz im to! chvíľu počkajú,kým ti prejde. a zmerajú tlak,teplotu,pulz-to sa tiež opakuje každé dve hodinky. no a ctg-pásy budeš mať keď budeš ležať na pôr.stole,dolu ti ho dajú keď budeš chcieť ísť do sprchy,atď.
objednajú ti krv-pre prípad,keby si viac krvácala pri samotnom pôrode. neboj, je to u každého pôrodu.
holenie - ak prídeš v "hodine 12-tej" a pomaly je hlavička vonku,nebudú ťa ani holiť. Odporúčam sa vyholiť doma už teraz,a skús sa neporezať-viem,že je to kvôli brušku ťažko,ale skús,aby si nedostala cez ranky dáku infekciu. Sestričky neholia,to sanitárky a pomocnice a majú hnusné jednorázovky. 😠
nástrih - ja som mala obidva razy cisársky,tak o tomto moc neviem, ale robí sa pomerne často(podľa mojich kamošiek,to však ani necítili). neboj,pri tlačení to určite nepocítiš.
klystýr - iste máš obavu 😅 ,ja som mala tiež. ale bola som pripravená 😀 - v lekárni dostať taký roztok YAL,v balení sú dve fľaštičky po cca 60ml roztoku . je to jemnejšie ako klasický klystýr(1 liter vody 😠 ).Podržíš cca 10 min a črevko je pripravené.

neuvažuješ o nadštandartnej izbe? tam by si mohla byť s manželom 24 hod denne po pôrode.ale stojí to dosť.

kacenkha
7. jan 2008

cafte, mne nebrali krv, len mi hneď na začiatku zaviedli žilný katéter a až potom epidurál, ale ten som naozaj ani len necitila. akurat tem zilny mi prekazal pri vyzliekani do sprchy, ale ako som uz spominala, pomahal mi manzel 🙂 Ostatne bolo tak ako pisala bibinka. Holila som sa radsej doma pomocou zrkadielka 😀 a klystír mi dali tam a nebolo to až také hrozne.. Ivkamt, neboj sa, pokial manzelovi nebude zle, tak Ti ho tam nechaju a keby Ti nahodou hrozil cisarsky, tak si ho pytaj so sebou, ale keby si mala uplnu narkozu, tak ho tam nepustia - pustaju len pri epi. Bibinka, nemozem si opravit dietatko v pase, lebo stale mi tam vypisuje, ze som nezadala rok v datume jeho narodenia, hoci som ho zadala 😠
Ivkamt, zelam Ti vela stastia a radosti z babatka - potom napis ako ste dopadli...

ivkamt
8. jan 2008

ďakujem za odpovede 😉 . ten zilný kateter sa mi moc nepáči, ale čo už..dako to už budeme muset zvládnuť 😔 .hlavne nech už to máme za sebou, lebo som stťrešne netrpezlivá..už týžden mam každú noc dosť silne kontrakcie a ako práde 5 hodín ráno tak nič..
A ked si dám ten YAL a poviem im to, tak mi potom už nedajú klystir, alebo si mám ten YAL doniesť do porodnice? A piť alebo jesť ste mohli?

O nadštandartnej izbe som uvažovala, ale stojí to 3 či 4 tis. na noc a to sa mi teda naozaj zdá byť dosť.

Ešte raz dík a pekný večer

bibinka
8. jan 2008

ivka - yal si musíš kúpiť sama a ak im povieš,že ho chceš,tak ti ho dajú.je to naozaj šetrnejšie,ani ho nepocítiš. ja by som si klasický klystýr asi nedala(som zdr.sestra 😅 ). rozhodne si ho dones.

jedlo- ako náhle budeš už na pôrodnom sále, už nesmieš nič jesť.ale piť áno,vezmi si čistú neperlivú vodu(z perlivej by si mohla chytiť zápal hrdla,lebo na teba bude fúkať klimatizácia a budeš mať vysušené hrdlo) a doporučujem nejaký hustejší džús-ananásový alebo marhuľový. ten ťa aj zasýti. ja som si tajne dala aj dve musli tyčinky(v sprche,hihi), ale to preto,lebo som ešte nebola ani otvorená,od večera som nič nejedla a čakalo ma najmenej 12 hodín "utrpenia". alebo si dones jontový nápoj-dostať v lekárni,ten ťa aj osvieži.
nadštandart stojí 2 a 3 tisíc za noc,tá menšia izba je za dve a väčšia izba za 3 tis.,je to podľa mňa prehnaná suma,ale keď niekto chce,prosím. ja som chcela byť na izbe s nejakou maminou,môžeš sa porozprávať,získaš cenné rady atď,hlayvne ak budeš s nejakou druho alebotreťorodičkou. nie je tak smutno. 😉
tak už to máš za pár. držím ti všetky palce aby si mala pohodový pôrod a aby si porodila krásneho zdravučkého chlapčeka. 🙂

ivkamt
9. jan 2008

dakujem bibinka.
vypada to tak, že by to mohlo byť aj dnes.som na 2,5 prsta ovorena a začala som trošku krvácať.len neviem či mam ísť hned či nie, bo momentálne bolesti nemám..asi chvílku počkam, skočíme kupiť ten YAL a skusime sa ísť spýtať do nemocnice...
Ešte raz dakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre