Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

zuzanockamt
24. nov 2010

@ju11i ja som mala to male balenie ... neviem ci tam bolo 28 ks alebo tak nejako ... a akurat mi stacilo na tie 4 dni

chorale1
24. nov 2010

@zuzanockamt mne dali hned plachtu ked ma doviezli zo sály a potom mi dali druhú. ja som mala zlú skusenosť s tou podložkou, ale teraz slúži v kupelni na mokré topánky - aspoň na niečo bola dobrá 😀 a jednorázové nohavičky som mala dvoje ale použila som ich až ked som išla domov, najlepšie to bolo iba s vložkou

zuzanockamt
24. nov 2010

@chorale1 aj mne dali hned plachtu, ale ani tu nebolo treba ... ja som si zase tie jednorazovky nevedela vynachvalit ... bez toho by som nespravila ani krok ... to som si hned povedala, ze len s vlozkou tam chodit nebudem, nech sa aj na hlavu postavia ... esteze povolili tie jednorazovky

ju11i
24. nov 2010

a to sa dá mať iba vložku bez nohavičiek? Zatiaľ mám kúpený jeden balík jednorázoviek. Veď keby bolo treba niečoho viac, určite je v pôrodnici nejaká predajňa alebo lekáreň, však?

blovitc120
24. nov 2010

tiež vzdávam hold sieťovaným nohavičkám, boli super. inak chorale1, si si istá, že zaparila ťa tá podložka? pretože pod plachtou v každej posteli je igelit. podľa mňa igelit je pôvodcom toho, nie podložka. neviem, ale mne nepríde OK pri silnom krvácaní zakrviť stále posteľ, radšej mať so sebou pár tých podložiek.

blovitc120
24. nov 2010

@ju11i v pôrodnici nie, ale pri nemocnici sú hneď 3 lekárne

chorale1
24. nov 2010

@ju11i tých vložiek si kup viac, ja som mala tri balíky, ale myslím že dva ti postačia. dá sa chodiť iba s vložkou, ja som ešte chytila hned po pôrode zápal tak pre mňa to bolo najlepšie riešenie bez nohavičiek, ale sú fakt super to musím potvrdiť.

strelka11
24. nov 2010

@zuzanockamt jeeeej vy uz mate 2mesiace ako to leti, a nemate problem s kolikou?nevies nieco poradit?

ju11i
24. nov 2010

@zuzanockamt
na tie plienky som sa pýtala, pretože mám kúpené 78 kusové balenie a riešila som, ako to vopchám do tašky 🙂 tak si vezmem cca 30 ks.

chorale1
24. nov 2010

@blovitc120 som si istá pretože ja doma pod plachtou nemám igelit a aspoň ja som mala (možno existuje viac druhov) podložku pogumovanú od spodu. a dala som si pod seba staršiu plachtu v štvormo zloženú ktorú som potom vyvarila takže asi tak.

zuzanockamt
24. nov 2010

@strelka11 blahozelam k patkovi 🙂 ... koliku sme nemali, no mali sme a aj mame problem s nekludom, aj ked teraz je to uz lepsie, pomaha nosenie v satke alebo na rukach

strelka11
24. nov 2010

@zuzanockamt dakujem 🙂 tak to mate super,takze ziadne zachvaty zuriveho placa v noci nemate?maly ti krasne spinka v noci?

zuzanockamt
24. nov 2010

@strelka11 zachvaty zuriveho placu nie, ale zase mame ine zachvaty pocas dna a pred spanim 😀 ... no spi celkom dobre v noci, ale cez den skoro vobec

ju11i
24. nov 2010

juuj tiež by som už chcela riešiť radosti aj starosti s bábom, len keby sa ten pôrod dal nejako preskočiť 😅

katrinka8
26. nov 2010

@zuzanockamt - my mame ten isty "problem" - v noci spi a cez den nic moc. Ale v cca 3 mesiacoch som sa docitala v tej ruzovej knizocke od Mama a ja, co bola v tom Baby bag, co sme dostali v porodnici, o rezime spanku babatiek. To nam hodne pomohlo. Skoda, ze som to nekukla skor 😀
Babatka do cca 6 mesiacov potrebuju 3-4 spanky cez den, a to vzdy v intervale do 2 - 3 hodin. T. z. - cim mensie babatko, tym skor sa unavi. Cize po zobudeni si treba po 2 hodinach (nam to fungovalo donedavna do cca 1 hod a 50 minut) odssedovat, ci je babatko unavene (sucha si ocka, mrnka, nie je uz take cule, je trosku apaticke pri podnetoch a pod. - zavisi od babatka, ako zistis, ci je unavene) a treba ho ulozit spat. Uz ale asi tych 20 - 30 minut pred uplynutim tych 2 hodin (to je tiez individualne, treba si to odsledovat, ale maximum je vraj 3 hodiny pri tak malych detoch) treba babatko pripravit na kludovy rezim, trosku zmiernit aktivity. Ako som pisala, nam sa to ustalilo na tu 1:50 hod. Prve 2-3 dni to bolo s placom a dlhym uspavanim, ale potom sa to ustalilo a pekne do 10 minut nam mala zaspala. Uspavat musime sice doteraz, ale tych 15 minut sa da zvladnut. Place malokedy pri tom, len si tam tak hrkuta a "mece" sa, kruti a vsetko kuka. Ale potom a skludni a zaspi. Hladkame ju a pustame hudbu, pri ktorej aj v noci sama zaspava. Ked sme toto zaviedli, tak sa nam hodne polepsil rezim a zacala nam cez den trochu spavat, hoci doteraz vydrzi cez den spavat len tu polhodinku az tristvrte (iba vonku spi dlhsie aj do dvoch - troch hodin). Treba to aj odsledovat, lebo posledne tyzdne sa jej ta hranica 1:50 hod bdenia posunula uz na tie 2 hodinky, 2 hod 10 min... Ked sme dali skor, tak sa srdila a doslova revala.
Inak tam este bolo, ze niektore deti su tzv. drazdive, ze im sa unava prejavi presne opacne, zvysenou aktivitou. Ale aj tie treba ulozit spinkat za kazdu cenu (lebo aj tie potrebuju oddych) a uspavat treba vsetkymi dostupnymi sposobmi,ktore by mohli pomoct babatku zaspat 😉
Ved skus, uvidis, mozno Vam to pomoze k lespiemu dennemu spanku 😉

zuzanockamt
26. nov 2010

@katrinka8 vdaka, citalaa som to tiez ... nas je asi skor ten drazdivy typ, lebo on ked je unaveny, tak sa mece ako divy 😝 ... aj teraz som ho pred chvilou ulozila a zobudil sa asi po polhodine 😝

mircova
26. nov 2010

Náš drobec vydrží spať aj 4 hodiny 🙂 Niekedy keď veľa spinká cez deň tak v noci je to hrôza. Vstane okolo 2h. 2,30h. ráno a trvá aj dve hodiny kým znovu zaspinká, samozrejme to vydrží potom spať len cca 1 až 1a pol hodiny.
Našťastie sa nám to už upravuje a takéto noci sú len výnimočné a to väčšinou vtedy keď je vonku stašne škaredo aj malý je potom cez deň taký moc ospalý a potom si to v noci užijeme 😝

katrinka8
26. nov 2010

Baby, a mne praveze v noci dobre spi vtedy, ked aj cez den dobre spala 🙂

blovitc120
26. nov 2010

@katrinka8 u nas je to tak doteraz, ze v noci spi lepsie, ked sa aj cez den doruzova vyspi 🙂

mircova
27. nov 2010

@blovitc120 @katrinka8 tak to máte super, aj cez deň aj v noci pekne spinkajú, možno keď budeme starší aj u nás to tak bude fungovať

blovitc120
27. nov 2010

Mircova mne dcera do 9 mesiacov takmer cez den nespala, ale teraz je to uz fajn. V noci nastastie spala vzdy klop-klop. No stale plati, ze spi lepsie ked spi aj cez den dobre. A cim neskor ide spat, tym skor rano vstava. Ked ide o 8 vecer, spi do 9 rano. Ked ide neskor spat, vstava o 7. Proste potrebuje ten svoj cas.

katrinka8
28. nov 2010

Baby, ved my teraz tiez nemame skoro ziaden rezim spaci, nejak neviem zas odhadnut tu hodinu, kolko vydrzi, tak ale snazim sa, aby spala aspon tie 3 razy cez den - po zobudeni po cca 2 - 2,5 hodinach (to spi asi tak 30 - 45 minut), potom zase cca tak isto po tych 2 hodinach a potom este vonku taku 1,5 - 2 hodinky... Alebo tie posledne 2 vymenene, ze najprv von a potom este doma pol hodinky. Teraz ma upchaty nostek po ockovani, tak ma ten spanok kadejaky, ale tak ako-tak sa jej da spat, nastastie.

strelka11
26. dec 2010

Tak nas dneska maly prekvapil,spal od 1hod az do 9hod,no normalne sme sa vyspali s muzom,dokoca som sa ja sama zobudila o 4hod a 6hod.ze ci neplace,ale on si sladko spinkal 😵 keby to takto bolo castejsie,to by nebolo zle,aj ked dokym zaspi tak si s muzom vypocujeme revy,ale nakoniec zaspi a cez den nam pekne podriemkava,dneska dokonca aj papanie prespal,no dufam,ze to bude uz len lepsie a lepsie 🙂 🙂 🙂

mircova
30. dec 2010

@strelka11 neboj to sa upraví 😉

katrinka8
12. jan 2011

Baby, no my sme boli v nemocke tesne pred sviatkami a tam nam malu dopovali fenistilom a jej spanok bol cez den priam ukazkovy - normalne spala cca po hodine a pol 3x denne. Fenistil sme postupne vysadzovali aj doma, a ten tyzden este jej to vydrzalo. Pritom ked som jej davala fensitil predtym doma, tak vobec z neho nespala viac. No ale vsetko sa vratilo do starych kolaji, cez den spi tak najviac 45 minut na jeden spanok. A kedze je stale nedoliecena a nechodime von, tak dnes napr. spala "az" hodinu a pol za cely den... 3x po pol hodine ☹

12345678
20. jan 2011

300/2005 Z.z.
ZÁKON
z 20. mája 2005
TRESTNÝ ZÁKON
(v znení zákona č. 650/2005 Z.z.)

§ 373
Ohováranie
(1) Kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho
vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy
alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
(2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin
uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním značnú škodu,
b) z osobitného motívu,
c) verejne, alebod) v podnikaní závažnejším spôsobom konania.
(3) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin
uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu, alebo
b) a spôsobí inému stratu zamestnania, úpadok podniku alebo rozvod manželstva.

monulienkamt
28. jan 2011

Ahojte babenky. chcela by som sa opytat, ci mate niektora skusenost s porodom v martinskej nemocnici, ak ste boli poistene v zahranici. Ja som totizto zamestnana v Cechach, ale rodit by som chcela na Slovensku, tak sa snazim uz teraz pozistovat nejake informacie, nech som pripravena 🙂

pepies
4. feb 2011

ahojte kočky, je v martinskej pôrodnici nejaká miesnosť s fitloptami príp. "vzdycháreň?"síce som prvé dieťa rodila v MT, ale 13 hodín som len ležala na sále, tak vlastne ani neviem, či tam také niečo je ..........

barboragondova
5. feb 2011

@pepies V Martine budete na porodnom boxe, kde si treba vypytat fit loptu, maju ich. Rozhodne chodza, sprcha, fit lopta su omnoho lepsie, ako lezat na posteli. Treba sa toho len dozadovat.

haruka
5. feb 2011

monulienkamt : mas IP

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre