Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

mircova
22. okt 2010

@strelka11 daj si aj tie vitamíny, aj si daj dáku dobrú maškrtku 🙂
A koľko si pribrala? ja mám + 13kg.
Inak tá váha sa udáva plus, mínus, čo som tu čítala na fórach tak sa dokážu seknúť aj 1/2kg, tak neboj to ho ešte trošku vykŕmiš. Ja som posledný mesiac pribrala každý týždeň 1/2 kg, len tento posledný som už nepribrala a to som aj celkom rada, lebo to je už asi len voda, mi začali puchnúť nohy ( čo doteraz skoro vôbec, len keď som veľa chodila) a prstene nedám na ruku ani jeden 😝

mircova
22. okt 2010

@ju11i ja som zatiaľ ešte neporodila 🙂 ale tiež som si to zisťovala, lebo chcem mať manžela pri sebe a ak nie je dáka komplikácia tak môže byť pri tebe, pozri to tu asi tak cca 5 -6 strán dozadu sme tu o tom písali 🙂 baby to veľmi pekne opísali

ju11i
22. okt 2010

@mircova jeej ďakujem
a ešte jedna vec by ma zaujímala ohľadom martinskej pôrodnice.
Neviete náhodou, či po podaní epidurálky je umožnený voľný pohyb? Alebo sa potom musí už len ležať?

mircova
22. okt 2010

@ju11i tak toto fakt netuším, ale isto ti tu niekto odpovie, pa

strelka11
22. okt 2010

@mircova ja som zatial pribrala +15kg,ale tiez mi to tak islo ako tebe od 3mesiaca som kazdy tyzden to polkilecko pribrala,takze ziadne skoky neboli,zle mi nebyvalo ako niektorym tehulkam,ktore na zaciatku najprv schudnu a tu vahu samozrejme beriem len tak orientacne,inak ta vaha aj moze skoro sediet,ved ja nemam ani velke brusko oproti inym tehulkam 🙂

zuzanockamt
22. okt 2010

@mircova
@strelka11 kontrakcie spoznate urcite 😉 😝 ... aj ja som sa bala, ze ci budem vediet rozpoznat, kedy to uz fakt zacina a to sa neda nepoznat 😉 ... aj ked rano to bolo este nepravidelne a aj to na chvilu ustupilo, aj tak som vedela, ze do vecera bude maly von a tak aj bolo 🙂

mircova
22. okt 2010

@zuzanockamt ...tak čakám, čakám a čakám a nič 😒

strelka11
22. okt 2010

@zuzanockamt a tebe najprv odtiekla plodova voda,ale najprv prisli kontrakcie?

@mircova neboj raz to musi prist 😉 sami hovori,ked este nemam termin,ale onedlho budem mozno presne ako ty v nervoznom ocakavni 😅

zuzanockamt
22. okt 2010

@strelka11 ja som mala kontrakcie od pol tretej rano a do porodnice som isla az okolo pol tretej poobede a to som bola uz na 4 cm otvorena a vtedy mi aj pustili vodu a maly bol na svete 16:52 ... rano som bola okolo osmej este aj normalne na pasoch ako kazdy pondelok a tam sa im nic podozrive nezdalo 😀

strelka11
22. okt 2010

@zuzanockamt no zaujimave,ze na pasoch vobec neukazalo,ze mas uz kontrakcie,ved si aj myslim,ze tie pasy tie su az tak presne a netreba ich brat az tak vazne,ale zase dokazu pekne vystrasit...

zuzanockamt
22. okt 2010

@strelka11 ale tak urcite im kontrakcie ukazalo, ale vzhladom na to, ze neboli este pravidelne a ze som bola 40 tt, tak napisali, ze fyziologicky zaznam 😀 ... to iste mi hovorila aj spolubyvajuca na izbe v porodnici - rano bola na pasoch a vecer bolo dieta na svete 😀

bamarama82
25. okt 2010

baby co sa chystate teraz rodit, alebo ste nedavno rodili v MT nemocke, u koho?

bamarama82
25. okt 2010

a este otazka, ked si zazmluvnim dr. v Mt nemocnici, ako to je? treba platit dopredu, alebo po porode, ist za tym konkretnym dr. alebo za primarom, a ak nahodou tam ani neporodim, vratia mi peniaze?

blovitc120
25. okt 2010

@bamarama82 platis az pred odchodom a len za sluzby, ktore si vyuzila 😉. Pocas pobytu nic, teda ak nechces doktorovi sukromne pomastit vrecko 😉

suzik
25. okt 2010

@bamarama82 ja sa tam zase chystám, bola som tam aj pri prvom, vtedy som ležala z kontrakciami na sale skoro ceký den a vystriedali sa asi tri smeny, nakoniec ma rodil dr.žúbor sekciou. teraz mi znova hrozí cisarsky tak idem tam, už viem čo ma tam asi čaká. možno sa tam stretneme, máme rovnaký termín 🙂 😀

suzik
25. okt 2010

@ju11i ja som potom iba ležala resp. spala, som si aspon oddýchla. mne skor vadilo, že ked som mala kontrakcie, tak som sa nemohla z postele ani pohnúť, iba raz, ked som mohla ist do sprchy

bamarama82
26. okt 2010

@blovitc120 takze ako si ho zazmluvnim? treba ist za konket. lekarom? a plati sa teda az po porode za toho porodnika?

blovitc120
26. okt 2010

@bamarama82 dohodneš sa s lekárom, že chceš, aby bol pri tvojom pôrode a pri odchode z pôrodnice ti vystavia zmluvu o... už si nepamätám presne názov a v nej máš zaškrtnuté všetko, čo si využila. Napr. ja som bola dohodnutá s dr., ktorý ale nechcel, aby som platila a chcel mi vyvolať pôrod tak, aby mal práve službu, lebo som mala problémy celé tehotenstvo a prenášala som (ja som to moc nechcela, radšej by som si zaplatila tých vtedy 5000 Sk, som za prirodzený začiatok pôrodu), ale ako keby malá vedela, pôrod začal v pracovný deň, keď bol môj dr. normálne v práci, vtedy tam nemáš čo platiť 😉. Hoci ten dr. by si mohol povedať, že má niečo iné na robote aj keď prídeš v normálny pracovný čas. V každom prípade platíš až dodatočne po pôrode, ale dohodni sa vopred.

bamarama82
26. okt 2010

@blovitc120 aha dakujem, ja len ze som z daleka tak ak tam nahodou nepridem, ze ci by mi vratili peniaze keby som rodila inde i ked som podpisala zmluvu... takze aj za porodnika az po porode... a epi sa musi dohodnut dopredu alebo aj pri porode mozem povedat ze chcem???

blovitc120
26. okt 2010

@bamarama82 vopred nemusíš hovoriť nič, iba ak by si chcela odobrať pupočníkovú krv. Hoci aj tú by ti v MT zobrali aj bez dohody myslím. Anestéziológ je prítomný stále, či cez víkend alebo v noci, takže keď sa rozhodneš, že chceš epi, len povieš a zavolajú ho (ak máš nález vhodný na epi, t.j. otvorená nie málo ani veľa). Niekde sa všetko musí hlásiť vopred, v MT nie. Ja som s našou pôrodnicou naozaj veľmi spokojná a to som tam ležala fakt dlho. Akurát tety z novorodeneckého mi moc nerezali, boli miestami nepríjemné (niektoré), bála som sa o svoje dieťa (bolo predsa po ťažkom pôrode) a oni ma mali za hysterku a neboli veľmi ochotné. Chcela som si ju odfotiť na fototerapii v tom inkubátore s modrým svetlom a vybehla na mňa, že načo, veď tam nič nebude vidno (ako mohla vedieť, aký mám foťák v mobile). Chcela som jej povedať, že na hovno, je to moje dieťa, nemám ho pri sebe, hormónov mám kopu, malej hrozilo isté poškodenie a ona krava mi nedovolila hocikedy sa prísť na ňu aspoň pozrieť so slovami "však si jej ešte užijete". Ale to bolo len pri jednej službe

bamarama82
26. okt 2010

@blovitc120 preto som chcela rodit v MT lebo u nas som mala zle skusenosti so sestrami, dva krat som lezala pred tehotenstvom a oba razy otras, jak z koncentraku tetky... hnusne. som povedala ze u nas uz nepojdem. ja som sa bola aj stazovat, aj som sa tam s 1 pochytila. ja toto neznesem aby sa ku mne niekto takto choval. dobra truba ta s tym mobilom, ja by som ju do r... poslala. keby sa to dozvedel moj muz tak ju nakope... truba jedna, ja take neznasam

blovitc120
26. okt 2010

@bamarama82 keby som sa tak nebála o malú, aj by som ju do r... kopla 😀. Nanešťastie mala službu 4 dni po sebe, tak jej to blbo vychádzalo. No možno tam už nie je, bola stará a bolo to pred 2 rokmi

bamarama82
26. okt 2010

@blovitc120 mala si ju nakopnut trubu jednu...krava sa najde vzdy a vsade... dost co ma clovek co robit so sebou, ma strach a este ta hentaka nervuje, otras

mircova
28. okt 2010

@strelka11, @zuzanockamt ahoj tak už to mám za sebou písala som tu 22.10.10 o 18,28 h že nič 🙂 a 18,38h. mi začala odtekať plodová voda.
Malý Mirko sa narodil až 23.10 o 9,38h. váha 3420g a výška 53 cm, rodila som s EPI a neľutujem, že som si ju dala, lebo to trvalo veľmi dlho. Manžel bol pri pôrode a veľmi mi to pomohlo. Potom pridám aj fotku, ale najprv sa musíme trošku doma zorganizovať 😉 Tak zatiaľ pa.

zuzanockamt
28. okt 2010

@mircova blahozelam 🙂 ... to si mala ozaj dost dlhy porod ... ked budes mat cas, tak napis podrobnosti 😉

denduska
28. okt 2010

@mircova jeeej teraz som tu len nakukla tak blahozelam!! 😵

bamarama82
28. okt 2010

@mircova gratulujem. a kto ta rodil? mala si aj zazmluvneneho porodnika?

strelka11
29. okt 2010

@mircova super spravicka,graaaaaaaaaaaatulujeeeeeeeeeeem a aj trosku zavidim,uz aj ja by som isla 😵 😵 😵
Tak ty si len potvrdila,ze to fakt pride necakane,no som zvedava kedy to pride u nas,zatial este mame par dni do terminu 😅

mircova
29. okt 2010

...ďakujem, dievčatá keď budem mať chvíľku čas tak vám popíšem bližšie ako to prebiehalo a pridám foto 🙂
@bamarama82 nemala som zazmluvneného lekára, pri pôrode bol doktor Haško a potom sa menili a odrodila som to pri doktorovi Dókušovi (dúfam, že som to dobre napísala) a bol super 😉

strelka11
29. okt 2010

@mircova tak to si mala super,doktor Dokus je perfekny,teda aspon jeho pristup sa mi paci a mlady doktor Hasko vyzera byt tiez v pohode,kamosku zasival,tak hadam jej stehy vydrzia 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre