Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

ivka1984
1. nov 2010

co sa epi tyka krv sa normalne berie al je tam jedna jedina doktorka ktora to nevyzaduje akura mala sluzbu ked som rodila takze tak je to mircova velmi velmi gratulujem a verim ze aj ked si sa teda vytrapila stalo to urcite za to a ten pocit ked ti ho doniesli zrazu zmietol vsetku tu bolest prec.... my sa mame dobre uz sice nekojim ale priberame zaciname sa spolu rozpravat rehoce sa no je uzasny az na par poslednych vecerov kedy to je teda o nervy ale tak hadam ho to zas coskoro prejde...

zuzanockamt
1. nov 2010

@ivka1984 aj pri mojom porode mala ta doktorka sluzbu, lebo sestricka mi jasne povedala, ze mi daju epi aj bez odberu, ze ona to nepotrebuje, no ale uz bolo neskoro a musela som ist bez epi ... ani ja uz nekojim 😒
@katrinka8 tak ako ivka napisala, jedna doktorka to nevyzaduje, ja som bola tiez prekvapena, ked mi to sestricka povedala, ze ziadny odber netreba

katrinka8
1. nov 2010

@zuzanockamt - fiha, to je teda zvlastne, kazdy si ma postupy, ake chce 😒 Ale chvalabohu, vsetko dobre dopadlo 😉 Ja som zase predtym nevedela, ze kvoli epi sa musi brat krv 😀

zuzanockamt
1. nov 2010

@katrinka8 no ja som uz mala take hrozne bolesti, ked som prisla zo sprchy, ze som vravela sestricke, ze chcem hned epi, ze nech mi teda vezmu krv, aby som uz nemusela dlho cakat, ale ona mi povedala, ze netreba, ale ze ma este zospodu vysetri, aby videli, ako som otvorena a potom mi uz len zahlasila, ze zlatinko, epi nebude, uz rodime 😝 😀

katrinka8
1. nov 2010

@zuzanockamt - aha, ja ze Ti ju rovno pichli bez toho 🙂

zuzanockamt
1. nov 2010

@katrinka8 no bohuzial, vytrpela som si bez 😝

mircova
1. nov 2010

@strelka11 ...určite treba ísť čo najskôr, keď odtečie plodová voda do pôrodnice 😉
Ja som si naprv nebola istá, či je to plodová voda bolo to len trošku a to som letela na WC ( som si myslela či som si náhodu aj necvrkla), tak sme ešte počkali, malého ho som citíla ako sa hýbe, ale inak mi nebolo nič (ani kontrakcie som nemala) potom znovu odtiekla, to bolo už viac a to som si už bola istá, že to je ono, tak som išla do sprchy, poobliekala a vyrazili sme. Keď som sa osprchovala, začali aj slabé kontrakcie.
Takže ja som prišla do nemocnice asi tak do 2 a pol hod. ako odtiekla prvá troška a bolo všetko o.k.

mircova
1. nov 2010

@ivka1984 ďakujem, už ani neviem že som rodila, len sa tešíme z malého 🙂 🙂 🙂
... ani sa mi veriť nechce že už je to 2 mesiace 🙂 ako si ty porodila, držím palce, aby tých nervových večerov bolo čo najmenej 😉

zuzanockamt
1. nov 2010

@mircova
@katrinka8
@ivka1984 dievcata vam babätka prilozili hned po narodeni alebo ich najskor odniesli umyt a vysetrit? ... lebo mne maleho prvykrat ukazali az ked bol obleceny a umyty, ked ma sili ... len to som ho moc nevnimala, lebo ma to priserne bolelo, tak mi ho doniesli zase az ked som tam lezala tie 2 hodiny a bol uz pri mne aj MM ... ja si ani nepamätam, ci maly plakal, ked sa narodil ... som bola totalne hotova z toho tlacenia a z tej bolesti

mircova
2. nov 2010

@zuzanockamt mne ho tiež doniesli až keď bol malý umytý a oblečený a ja zašitá, viem že malý hneď neplakal, lebo som sa opýtala "a prečo neplače?" a v tom sa rozreval 🙂 ....... som si ho chcela pýtať hneď, aby mi ho priložili, vraj sa to dá, ale som bola neschopná čohokoľvek som sa zmohla len na "prečo neplače" 😒

zuzanockamt
2. nov 2010

@mircova mne to ani nedoslo, ze neplace 😅 ... moja prva myslienka bola, ze konecne je vonku a prestali tie tlaky a bolest

strelka11
2. nov 2010

a holky ako ste riesili to tlacenie na maternicu hned po porode?tlacili ste si na brusko?a ako dlho?len rukou alebo niecim inym ste si pomohli?

zuzanockamt
2. nov 2010

@strelka11 mne kazali len rukou si tlacit na brucho a mala som to tak cele dve hodiny, co som este lezala na sale

blovitc120
2. nov 2010

@strelka11 ja keby som tam nemala muža, ktorý mi celé 2 hodiny tlačil na brucho, neviem, ako by som dopadla, lebo som po pôrode dostala takú triašku, že ma až nadhadzovalo na lôžku, nezvládla som tlačiť ani kým on bol na wc. On si to odmakal, toto beriem ako jedno z najväčších plus, že tam bol (okrem psychickej podpory)

strelka11
2. nov 2010

@blovitc120 tak to je super ze ti takto muzik pomohol,ved aj ten moj ide ku porodu,tak som zvedava ako to dopadne,len uz nech to pride 😅

katrinka8
2. nov 2010

@zuzanockamt - malicku mi najprv ukazali, potom ju zobrali utriet a osetrit a doniesli mi ju do 10 minut. Vlastne - mne bola pri porode zobrat babatko kamaratka, ktora pracuje na novorodeneckom, takze sme mali trosku protekciu a pri osetreni bol s malickou manzel a aj si ju balil do perinky 😀 Tam sa bezne nesmie ist, kde sa to robi. Ja som mala uz ku koncu porodu zelenu vodu, tak ju hned brali a odsavali jej ju, lebo si z nej aj logla. Ale oni beru babatka hned preto, lebo babatko vychadza z maternice, kde je cca 37 stupnov do miestnosti, kde je o viac ako 10 stupnov menej a ono si nevie udrzat teplotu, tak ho hned beru zabalit. Babatka po narodeni 24 hodin neumyvaju, oni ich len utru, oznacia, zvazia, zmeraju, skontroluju Apgarovej skore, oblecu a zanesu k maminkam. A verte, robia to fakt velmi rychlo, niekedy nemaju na to ani tych 10 minut, ked sa vela rodi 😉 Nasa mala ale plakala (resp. kricala) riadne dlho, sestricky sa smiali, ze sa "stazuje", ze sme ju vydurili z pohodlia bruska 😀

Co sa tlacenia na maternicu tyka, mne ju tlacil manzel. Teda, par minut na striedacku som si ju tlacila sama, ale potom som uz nevladala - bola to riadna makacka aj prenho 😀 Tlacili sme ju rukou 😀 Ale vari nie 2 hodiny, teda, zda sa mi, ze menej. Ale moze to byt aj tym, ze sme tam mali dost dlho malicku, tak mi to tak rychlo ubehlo - uz si to presne nepamatam 🙂

blovitc120
2. nov 2010

Ja si myslím, že manžel je bežne pri tom ošetrení dieťaťa, aj môj hneď išiel s nimi a natáčal video, kým mne vyšla placenta a potom ma šili.

katrinka8
2. nov 2010

Mozno to zavisi od toho, kolko je v danej chvili porodov a kolko deti tam musia osetrovat v jednej chvili.. Mne bolo povedane, ze bezne sa to nerobi... 😉

zuzanockamt
2. nov 2010

@katrinka8 mne ho neukazali, ale hned brali prec

katrinka8
2. nov 2010

@zuzanockamt - mne ju tiez najprv hned brali prec a Dr. Zigo, co sa tam bol pozriet vravi: Ved jej ju aspon ukazte, ked uz tak dhokansko na nu cakala 😀 Myslela som si, ze ju beru rychlo prec preto, ze hrozili klieste a ze bola voda zelena, tak ju beru kontrolovat. Teraz kukam, ze to asi bezne tak robia, ze beru osetrit... Ja som sa este ako prve pytala, ci je to fakt dievcatko 😀

zuzanockamt
2. nov 2010

@katrinka8 ja som sa na dieta nepytala vobec 😅 ... si museli o mne teda pomysliet, ze co to za krkavciu matku 😀

katrinka8
2. nov 2010

@zuzanockamt - oni to chapu, neboj sa 😀 V takom stave clovek rad, ze zije... 😀

bamarama82
5. nov 2010

baby co ste rodili v MT neviete ci tam prepichuju uska pri odchode z nemocky? od nas jedna kocka z temy uz dala malej prepichnut pri odchode z porodky... tak len ci je taka moznost aj v MT. dik

zuzanockamt
5. nov 2010

@bamarama82 so mnou lezala na izbe jedna mamicka, ktora mala dievcatko a ked odchadzali domov, tak jej uska v pohode prepichli

blovitc120
5. nov 2010

@bamarama82 uska pichaju len v den odchodu, treba mat klasicke nausnice, take tie starodavne na hacik (nie skrutkovacie, kruzky a pod.) a minimalne 48 hodin pre tym ich mat namocene v liehu.

bamarama82
5. nov 2010

@zuzanockamt vazne? a to musia byt nejake malilinkate nausky? alebo take ako aj v 3.mesiaci ked sa prepichuju uska?

bamarama82
5. nov 2010

@blovitc120 no uz mi to muz aj zakazal

zuzanockamt
5. nov 2010

@bamarama82 a preco zakazal? ... ale ja keby som mala dievcatko, tak to prepichovanie necham na neskor ... mozno az ked by mala nejkych 5-6 rokov

bamarama82
5. nov 2010

@zuzanockamt ze jemu sa to zda byt moc skoro take malinke dietatko trapit, ze az neskor... po par mesiacohc. ja som myslela ze cim skor tym lepsie

lenca1010
6. nov 2010

baby ktora ma termin 10.11.??? 🙂

katrinka8
6. nov 2010

@bamarama82 @zuzanockamt - my sme tiez nedali este prepichnut uska (mala som zle skusenosti sama so sebou, ked mi prepichovali ako babatku - krive dierky, velmi blizko hlavy, stale hrcky v uchu do dospelosti, kym mi kamoska - sestricka neprepichla nanovo 😖 ...). Niekde som citala clanok o nausnickach a prepichovani, kde hovoril doktor - "usiar", ze do roka sa este vyvija usnica, ze je lepsie dat az potom prepichnut, resp. nastrelit. Ja by som chcela dat nastrelit, ked bude mat malicka rok. Nastrelenie je vraj menej bolestive. Ale mam problem, ze neviem najst v Martine, kde nastreluju nausnicky s ohladom na akupunkturne body... Patram po tom uz dost dlho, este pred narodenim dcerky, ale nic som zatial nezistila, ani v Ziline ci Bystrici... 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre