Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

chorale1
18. sep 2010

všetko bolo na 1 - doktori, sestričky, starostlivosť...

zuzanockamt
19. sep 2010

Ahojte 🙂
tak my to uz mame za sebou ... Jurko sa narodil 13.9. o 16:52 s mierami 3940 g a 54 cm ... bolo to extremne rychle na prvorodicku, ale teda brutalne bolesti ... a vsetko bez epi 😝 ... nestihali mi ju ani dat ... a MM tiez nestihal, bol pri mne len po siti tie 2 hodinky

sorciera24
19. sep 2010

@zuzanockamt gratulujem 😵 pekny valibuk 😉

chorale1
19. sep 2010

@zuzanockamt gratulujem ku riadnemu valibukovi. ja som tiež nemala epi, ale ja by som ju stihla len som ju nechcela.

zuzanockamt
19. sep 2010

@chorale1 tak ja keby ze ju stiham, tak jednoznacne chcem epi, bola to brutalita poriadna 😝 😝 😝

denduska
19. sep 2010

@zuzanockamt gratulujem!!! krasny riadny chlap! drzte sa a nech ste hlavne zdravi 😵

andrejkaz
19. sep 2010

@zuzanockamt aj ja gratulujem 😀 vidis nakoniec sa vsetko vyriesilo akosi same-aj mm pri porode aj epi.....proste osud to zariadil 😉 verim ze to muselo byt brutalita ako pises-vsak taky velky chlap.....ale hlavne ze to mate za sebou a ze ste v poriadku obaja....tak sa drzte a nech ste zdravi

ivka1984
19. sep 2010

jej zuzanocka tak velmi gratulujem teeeda klobuk dolu odrodit takeho riadneho chlapa ked si predstavim tie tlaky a maly mal 3kg a ten tvoj skoro o cele kilo viac tak super ale som rada ze ste to vsetko tak rychlo zmakli...kolko teda trvalo kym si porodila? velmi velmi gratulujem a drzkajte sa... a mliecko ako? mas?

cikyta
19. sep 2010

@zuzanockamt Srdečne gratulujem k malému Jurkovi. Želám hodne zdravíčka,skoreho zotavenia obom a nádherný život ! 😵

zuzanockamt
19. sep 2010

@ivka1984 no do porodnice som prisla okolo 14:30 a maly sa narodil 16:52 ... takze fakt rychlovka, akurat stihli natocit CTG, dat jednu davku ATB, pustit vodu, dat klystir a ked som isla zo sprchy po klystire, tak vravim sestricke, ze citim nejaky tlak a ze uz to nevydrzim, ze nech mi uz daju epi ... jej sa to nezdalo, tak ma pozrela a povedala, ze epi sa nekona, lebo hlavicka bola uz v polke porodneho kanala, tak hned mali nahanacku, co rychlo pripravili veci a volali doktora, ze rodime ... normalne nikto na sale nechapal, ze ako to rychlo ide, aj doktor len krutil hlavou 😀 ... len som mala este smolu v tom, ze mam nejako zle otocenu kostrc, tak maly musel prekonat este aj to, inak doki vravel, ze nebyt toho, tak ho vytlacim rychlejsie
mlieko mam, trosku sa ale s kojenim trapime, lebo nemam dobre bradavky, ale snazim sa

mircova
20. sep 2010

@zuzanockamt Blahoželám, k dieťatku, podľa toho čo píšeš,mal by to byť poriadny chlapisko 😀 a dal ti asi zabrať. Prajem Vám obom všetko naj... veľa krásnych chvíľ, hlavne nech ste zdravučký, nech mu chutí papkať a aby si mala dosť mliečka 😉

...závidím (ale v dobrom), že si mala taký super rýchli pôrod. Ako si doma zistila, že už je to tu, cítila si že už to príde??? Som strašne zvedavá, ale teraz som už na rade asi ja. Alebo je tu ešte nejaká budúca mamička, čo má termín skôr 😉 ???

ivka1984
20. sep 2010

zuzi tak to si mala take rychle ako ja ja som prisla 23:30 a 2:12 sa maly narodil a tiez sa cudovali ze to ide tak rychlo :o) a kto ti bol pri porode? mircova neboj to zvladnes

ivka1984
20. sep 2010

zuzka ja mlieko odsavam a tak mu ho davam lebo na lavy prsnik sa vobec neprisal a pravy mi tak dodrasal ze aj ked odsavam tak su to muky

mircova
20. sep 2010

@ivka1984 dúfam že to zvládnem, veď zvládli aj iné 😀
Baby čo mám robiť, aby som aj ja bola taká rýchla? 😀 😀 😀

katrinka8
20. sep 2010

@zuzanockamt - gratulujem k Jurkovi, uzivaj si ho co najviac, lebo rychlo bude rast 😀 Vela zdravicka prajeme!

@ivka1984 - neskusala si volat nejakej laktacnej poradkyni? Nam v porodnici dali kontakty, zapamatala som si akurat ich stranku, www.mamila.sk - mozno by Ti vedeli poradit, co s tym, aby si nemusela trpiet a mozno by mu pomohli sa priat na lavy prsnik. Oni vraj aj telefonicky vedia poradit.

@mircova - neboj sa, zvladnes veru 😉

zuzanockamt
21. sep 2010

@ivka1984 rodil ma Dr. Galo - uzasny pristup a aj dve sestricky, co tam so mnou boli cely cas, tak boli uzasne, bez takeho pristupu by som to tak nezvladla ... ja uz tiez len odsavam, lebo maly ma problem vytiahnut dost mlieka, bol prisaty aj dve hodiny a stale plakal, ze je hladny 😔 ... tak mu davam cez flasu ... ale uz sme davali aj umele, lebo stale pytal a ja som uz ani odsavackou nic nevytiahla a on plakal a pchal si ruky do ust, no hroza sa na to divat ... tak som mu dala Bebu a bolo dobre, ale teraz, ak budem mat dost mliecka, tak budem davat len to
@mircova no ja som jednoducho vedela, ze uz je to tu ... bolesti boli od rana, ale pol dna som bola este pekne doma a dalo sa to zvladat ... no a to je fakt asi individualne s tym priebehom porodu ... ja som sice pila aj tie caje, ale neviem posudit, ci to teda ovplyvnilo aj porod

ivka1984
21. sep 2010

mircova ja som tej caj stihla pit 1 den tak neviem ci zrovna ten mi pomohol 😀 ja som sa strasne vela hybala dlhe prechadzky a den predtym som este na oslave trsala 😉 ale neviem ci sa da dat nejaky osvedceny recept na rychly porod hlavne pozitivne mysli a ver si ze vsetko zvladnes v pohode.... no laktacne poradkyne som neskusala ale tak zatial sme takto v pohode v noci raz dostane sunar lebo toho mlieka teraz az tak velmi vela nemam kedze na jeden sup vypije 100 ale inak to zvladame zuzi ja ani neviem kto ma odrodil taky mlady do rysava ale sestricky som mala tiez uzasne

mircova
22. sep 2010

Ja som dnes bola prvý krát na tom CTG a potom ešte v poradni, všade som čakala strašne dlho a to som tam bola medzi prvými. Zatiaľ všetko o.k 😉 Som uťahaná a ako kôň idem trochu oddychovať 😝

strelka11
22. sep 2010

@zuzanockamt aj ja sa pridavam a gratulujem,super ze si vychytala Dr.Gala,on je super 🙂

cikyta
22. sep 2010

@zuzanockamt Šťastná to žena,ktorú rodí dr.Galo.
Mna rodili jeden "ehm" 😠 20 hodín v takých bolestiach,že som ani oči nevládala otvoriť,ked mi malu doniesli...(a nebyť jednej užastnej setričky,tak sa to skončí velmi zle 🙄 )

zuzanockamt
22. sep 2010

@cikyta ja ked som sa dozvedela, ze ma sluzbu, tak som sa hned menej bala, lebo bol fakt super, uplne pokojny, vtipny a sestricky to iste ... takze aj napriek tomu, ze to bolo dost tazke, tak vdaka nim som to zvladla dobre

cikyta
22. sep 2010

@zuzanockamt tak to ti verím.Kiežby takých dr.bolo viac.
Ja som si myslela,že pôrod bude môj najkrajší den v živote,no "vdaka" niekomu 😠 to bol najhorší den v mojom živote.A trápi ma to,lebo ked si idem všetko znovu vybavovať,nemám na tváry usmev,ale ma rozbolí brucho zo strachu ☹
Takže aspon tebe to višlo a navždy to bude tvoj NAJ den 😉 Ten ti nikto nevezme. 🙂

mircova
24. sep 2010

Ahojte, čo máte nové ako sa darí Vám a bábätkám???
@zuzanockamt ,@ivka1984 už chodíte von z bábätkami???
Musím mať vybratú detskú lekárku pred pôrodom (a mám k nej zájsť a opýtať sa či nás zoberú), alebo to je jedno ak pôjdem k tej čo patrím podľa obvodu?

sorciera24
24. sep 2010

@mircova ahoj, ano treba mat vybrateho pediatra dopredu, najlepsie za nou zajst alebo zavolat a dohonut sa, ci mozes....lebo v nemocnici sa ta pytaju, ze koho mas, lebo tam potom posielaju vsetky vysledky vysetreni... 😉

mircova
24. sep 2010

@sorciera24 ďakujem, za odpoveď tak bud. týždeň to pôjdem zistiť 😉

zuzanockamt
24. sep 2010

@mircova my sme uz boli trikrat vonku s malym, ked je pekne pocasie, tak sa moze ... aj zajtra by som chcela ist

mircova
25. sep 2010

@zuzanockamt Toľko mamičiek s detičkami stretávam, treba ešte využiť babie leto 😉 Za chvíľku sa má počasie pokaziť a už bude tých pekných dní čoraz menej 😒
A ako ste na tom s mliečkom?

zuzanockamt
25. sep 2010

@mircova s mliekom tak kadejako, nekojim, ale odsavam a davam z flase, lebo prisat sa k prsniku je pre maleho asi narocna praca a nervaci, ale ani sa mu pri tych mojich plochych bradavkach necudujem 😒 a davam jedenkrat denne bebu, lebo nestiham tolko odsat, kolko potrebuje ... uvidime ako bude dalej

mircova
26. sep 2010

@zuzanockamt Tak Vám obom držím palčeky, aby ste aspoň takto vydržali, čo najdlhšie 😉

ivka1984
26. sep 2010

zuzi kolko odsajes naraz ja som zo zaciatku aj 120-150 odsala to mal maly na parkrat ale teraz uz nestiham lebo vypije 100a mne to mlieko ubuda ale inak von sme kazdy den vcera sme mali krstiny ale maly bol uzasny clu dobu spinkal ako anjelik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre