Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

lady511
31. okt 2011

@helenka26 ahojky tak cez výkend som mala falošný poplach a naopak prístup niektoprýcvh sestričiek ma prekvapil,,,ale ymslím že to je len zhoda náhod aku maju službu..ale dakujem

helenka26
31. okt 2011

Ja som tiez najprv prisla s falosnym poplachom v nedelu v noci. Doktorka na sale ma pozrela a vravela, ze som len na 2 cm a ze kontrakcie su este nepravidelne (podla mna boli teda dost pravidelne 🙂 ale ona je doktorka...) a slo sa naspat domov. No a hned ako som prisla pred polnocou domov zacali tie prave bolesti a tlaky na kostrc, ktore uz bolo treba predychavat. Tie predtym boli skor len take silnejsie bolesti v podbrusku. O 6 hodin na to som prisla do porodnice znova s kontrakciami po 4-5 min. V ten den sa tam prehnalo dost vela porodov, len ja nie a nie sa otvarat. Nakoniec som porodila po 17 hodinach sekciou :( Ale ako vravim, sestricky boli mile, povzbudzovali ma. Dufam, ze natrafis na podobne dobru sluzbu ako ja. Akurat lekar bol dost odmerany, ale zato odviedol dobru robotu. Nech uz porod dopadne akokolvek, hned ako budes mat babo v rukach na vsetko zabudnes. Tak sa drz, vsetko bude OK 🙂

ingmiriama
4. nov 2011

@divosko ahoj neviem či píšem neskoro ale ja som rodila v MT 3.9.2011 a pre seba som potrebovala popôrodné vložky a jednorázové podložky do postele + to čo tu píšu...sterilizátor nepotrebuješ sestričky na novorodeneckom ti to sterilizujú...a malému som potrebovala len plienky látkové aspoň 3...a plienky na prebaľovanie a vlhčené obrúsky ostatné veci ako lieh mastičku na prdelku...to všetko bolo v nemocnici

mirka2010
4. nov 2011

ahojte mamicky 🙂 my sa tiez chystame rodit v MT nemocnici....aky mate nazor na tuto porodnicu, na personal atd?

divosko
7. nov 2011

@ingmiriama dakujem, nie nie nie je neskoro....my mame este 9 tyzdnov cas🙂 a zvazujem este aj RK porodnicu...tak snad zvazim dobre🙂 ty si mala ake skusenosti v porodnici?
Dakujem 🙂 Miska

ingmiriama
7. nov 2011

@divosko no moje skúsenosti veľmi dobré prístup sestier a doktorov bol fakt dobrý všetko ti vysvetlia a pomôžu a keď sa opýtaš na hoci čo tak ti odpovedia s úsmevom nepozerajú na teba že ich otravuješ alebo zdržuješ to nie...mne povedali čo ma napadne treba sa spýtať o zdravotnom stave dieťaťa ťa informujú stále...mala som aj manžela pri pôrode a fakt super ten prístup ku nám bol veľmi dobrý.. ODPORÚČAM NEMOCNICU V MT...
však ak chceš a ak ťa niečo napadá smelo sa spýtaj ja ti odpoviem...na každú otázku teda ak budem vedieť 🙂

lucka127
7. nov 2011

ja som bola na pohovor vcera:DD
svagor mal cestu tak ma tam vysadil ,sestricka nic moc ochota..ale zase prepadla som ich priamo pri obede-rozdavani mozno zato bola nervna a dako nekomunikativna,ale potom prisla myslim ze to bola mlada doktorka velmi mila usievava, sympaticka a vysvetlila mi aj co netreba, vsetko som s nou konzultovala, co sa tyka zdravotneho stavu lebo ja musim mat bezlatexove prostredie a vselico ine🙂)a bola som velmi spokojna bola fakt mila dufam ze ju vychytam aj k porodu potom vam sem pisnem ja to uz mam za par 😀 a beriem tiez mm k porodu 😉

anjelaa
10. nov 2011

ahojte, neviete mi niekto povedat, ci je nutne si dopredu zavolat do Martina, ked sa tam chcem ist popozerat a poinformovat ohladom porodu? ci mozem ist hocikedy? dakujem 🙂

lucka127
11. nov 2011

@anjelaa
nemusis,ja som bola na blik a v nedelu:D a este v case obeda..tak som cakal,ale mozno je lepsie ked si prevolas aspon sa ti niekto povenuje 😉 vychytala som super doktorku velmi ochotne odpovedala na moje vycerpavajuce otazky:D

anjelaa
11. nov 2011

@lucka127 jej super, dakujem, chystam sa tam ist v priebehu tyzdna 🙂 tak som zvedava, ako to tam vyzera "nazivo", este som tam nikdy nebola.

lucka127
11. nov 2011

@anjelaa
paradne z hladiska vybavenia fakt odporucam 😉

nikuska20
23. jan 2012

@cikyta a ten súhlas na otcovstvo si máme prosím kde vybavit? :D na urade či na matrike alebo niekde inde?

cikyta
23. jan 2012

@nikuska20 Na matrike.

nikuska20
24. jan 2012

@romy01 tak to máš potom super dr. že ma aj sono 🙂 ja chodim tiež tam oproti trznici v MT a tam to je ozaj o drzku a hlavne keď dr.meška myslim ze prvorade by mali byt tehotne aby tam nepostavali na chodbe lebo vzdy ked tam som je plno dochodkin :-/ a super ze platis len 15e a mas aj cd ja som dostala letacik na 3d sono od visnovskeho a ze 40e stoji

janulienka159
8. feb 2012

Ahojte chcela by som vas poprosit co si mam zobrat do Martinskej porodnice pre seba a svoje babatko? Ďakujem

cherry1981
16. mar 2012

ahojte ja sice nebyvam v MT , ale rozmyslam ze by som tam sla rodit, kedze z nasej porodnice mam panicky strach. Do martina sme chodili do Iscare.
Baby ako to tam je, treba si ist zajednat gynekologa? Pretoze ja by som chcela, len nikoho tam nepoznam.
A ako je to s poradnami pred porodom 😕 Uz sa chodi tam potom od toho 36, alebo 35tt? Dakujem

brita
16. mar 2012

Mna by tiez zaujimali nejake podobne info, ako pise @cherry1981. Aj ked mam k porodu este daleko, urcite chcem ist do martinskej porodnice. Nie som z Martina, tak ma zaujimaju skusenosti kociek, ktore tam rodili a boli mimo Martina, ze ako to prebieha pred porodom, poradna, monitory atd. Ja uz napr. viem, ze pojdem cisarskym, vcera mi to doktor povedal. Dakujem.

blovitc120
16. mar 2012

Ja som domaca, takze cezpolnym neporadim, ale pozrite si na stranke www.unm.sk kontakt a zavolajte, to mate najistejsie

baska1
23. apr 2012

rada by som sa opýtala mamiciek, co teraz rodili v MT, ci tam nemaju nejake obmedzenie kvoli prebiehajucej rekonstrukcii a ci v pohode beru aj cezpolne:o) Dakujem

blovitc120
23. apr 2012

@baska1 rekonatrukcia prebieha na gynekologii, nie na sestonedeli, cize akurat ak by si bola po sekcii, tykalo by sa ta to, lebo pooperacka je na 3. poschodi. Ja som bola pred 3 tyzdnami a bola plna porodnica. Ked tak si zavolaj.

baska1
23. apr 2012

@blovitc120 dakujem velmi pekne:o)

barboragondova
16. máj 2012

Mile tehulky, pokial by ste mali zaujem o neformalny rozhovor s dulou, resp. dulami, vo stvrtok, 17.5.2012, od 10.00-19.00 mame promo akciu v zilinskom Auparku. V ramci tejto akcie budeme odpovedat na otazky , informovat o nasich sluzbach. Budeme sa tesit kazdej z vas! 🙂 🙂 🙂

romy01
17. máj 2012

Ahojte dievčence.
Prvé dieťatko som rodila v MT a čo sa týka sestier ale i lekárov , nemôžem povedať pol zlého slova. Len jedna sestra, čo vypisovala papiere bola trošku strohá, keď som nechcela povedať meno dieťatka, lebo sme s manželom neboli dohodnutí a chceli sme si vybrať až keď sa malý narodí a podľa toho čo sa nám na neho bude hodiť. Nakoniec sme dali dve mená a teraz ľutujeme, lebo zas máme dilemu, že aké meno dáme druhému synčekovi.
No tentokrát si chcem dohovoriť lekára k pôrodu. Viete mi niektorého doporučiť? de o to, že aj keď som bola s prístupom spokojná, vadilo mi, že počas asi 12 tich hodím sa tam na mne vystrriedali asi 5 ti lekári a každý vravel inak. Jeden mi dal čosi na urýchlenie kontrakcíí, potom prišiel druhý a ten to kázal zastaviť, že sa mám ísť prechádzať - vtedy mi kontrakcie úplne prešli, potom prišiel ďalší, ten ma začal otvárať zo spodu že som myslela , že odídem rodiť domov - no a dopadlo to zle, lebo sa nedohodli, či bude alebo nie cisarák, tak som rodila nakoniec normálne až na to, že dieťa sa nedokázalo nadýchnuť a 10 min ho rozdýchavali. Musela som s ním chodiť rok po neurológii. Takže by som bola rada, keby ten pôrod viedol len jeden lekár a mal za to aj patričnú zodpovednosť.

brita
17. máj 2012

@romy01 Ahoj, ja by som chcela ist rodit do Martina, aj ked som zo Ziliny. Poznas prosim ta MuDR. Biringera? K nemu ma chce poslat moj gynekolog. Ja cakam dvojicky, uz mi gynekolog povedal, ze pojdem sekciou.

blovitc120
18. máj 2012

@brita ak mozem, odpoviem ja, MUDr. Biringer je podla mna uplne OK, nemam ziadne vyhrady voci nemu.

@romy01 ak si zajednas MUDr. Karola Dokuša, budeš isto spokojná, on je úplne skvelý, ľudský a príjemný. Aj vsetci novi mladi lekari a lekarky su fajn.

sebastianka
18. máj 2012

@zana27 katastrofálny prístup lekárov, ☹

brita
18. máj 2012

@blovitc120 Dakujem 😉 Potesila si ma. 🙂

nerilka
18. máj 2012

ja som rodila koncom februára , trošku som sa potrápila , tiež okolo mňa behalo viac doktorov a každý mi hovoril niečo iné, ale nakoniec všetko dopadlo dobre 🙂 Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že MUDr. Biringer je skvelý odborník a taktiež MUDr. Dokuš. Neviem, či som mala šťastie, ale nemôžem sa sťažovať ani na sestričky. A tak ako spomenula blovitc120, aj mladí lekári a lekárky sú v pohode. 🙂

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

romy01
20. máj 2012

@brita - Doktor Bilinger si myslím, že je dobrý odborník, a bol aj pri mojom prvom pôrode, no zrovna on bol ten čo mi robil zvnútra nejaké tie ťahy a otváral mi krčok takými výkrutmi no čo mi vadilo dodatočne je, že mi nepovedal, čo ide robiť, neupozornil ma a bola som z toho v šoku, lebo to bola bolesť skrz ktorú som sa ani nemohla nadýchnuť nebola som schopná ani hlesnúť a total som myslela že mi odišiel aj mozog. Nič moc skúsenosť.

blovitc120
20. máj 2012

@romy01 no bohuzial to tak robia. Mozno keby si niekedy dr. muzi vyskusali rodit, bolo by to ine 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre