Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

xlea
9. nov 2010

@lenca1010 kuk, ja mam - o dnik neskor 🙂

lenca1010
9. nov 2010

Ahoj. My cakame chlapca. Akurat dnes idem k doktorovi tak som zvedava co nam povie. 🙂
A ako sa citis, mala si uz nejake naznaky?

lenca1010
9. nov 2010

No tak dnes mi doktor povedal, ze je vsetko v poriadku a ked neporodim do 19.11. tak pojdem do nemocnice.

bamarama82
14. nov 2010

ahojte, 11.11. som sa vratila z martinskej porodky s malym uzlickom, a boli sme spokojne, sice nejake muchy sestier tam boli alebo kazdy dr. hovoril nieco ine, ale boli sme spokojne... celkom mily personal, trosku nanic strava, vela medikov, ale pekna izbicka, spinave wc-ale za to si mozu truby pacientky nevdacne. a par sestriciek naozaj velmi velmi zlatych. asi na dve nemam slov...ale inak hodnotim velmi pozitivne

mircova
15. nov 2010

@bamarama82 Zo srdiečka Vám obidvom blahoželám a prajem veľa zdravia 😉

zuzanockamt
15. nov 2010

@bamarama82 blahozelam 🙂 ... ja som chvalabohu medokov este nemala 🙂

bamarama82
15. nov 2010

@mircova
@zuzanockamt
dakujeme... no medici a medicky boli vsade naokolo, aj ich chceli na nas skusat ale ja som sa nedala teda... len take ze prehmatat brucho alebo pozriet jazvu alebo porozpravat ako sa citim, ale take ze vyberat hadicku z bruska tak to neee alebo aby mi cumakovali medzi nozky

zuzanockamt
15. nov 2010

@bamarama82 ved pri prijme podpisujes suhlas, tak tam staci napisat, ze nesuhlasis a mas pokoj ... ja som to tak chcela, ale sestricka mi vravela, ze medici tam este nie su ... a rodila si prirodzene, ci sekcia?

blovitc120
15. nov 2010

mne medici nevadili, zvykla som si na nich, kým som ležala vyše 2 mesiacov ako tehotná v nemocnici. medzi nohy mi nepozerali, ale ostatné mi nevadilo

bamarama82
15. nov 2010

@zuzanockamt
@blovitc120
ja som podpisovala tych papierov asi milion, vazne ani neviem ake uz, stale mi nosili dalsie a dalsie papiere na podpis, uz som mala na to nervy. ale o medikoch si nic nepamatam ze by tam bolo
rodila som sekciou

zuzanockamt
15. nov 2010

@bamarama82 jasne, ze to tam bolo, len musis poriadne citat ... ja som mala sice uz dost silne kontrakcie, ale snazila som sa to precitat co najpodrobnejsie, aby som vedela, co podpisem ... tak to mas fajn, ked si mala sekciu ... a robili ti ju planovane? ... mala si aj kontrakcie predtym?

bamarama82
15. nov 2010

@zuzanockamt boli take tety neprijemne ked som sa nieco opytala tak som obrazovala vyslovene, ked som to zacala citat tak prevracali oci, stale sa ma niekto nieco pytal traja naraz uz som mala nervy. ja som tusila ze bude sekcia. nie kontra neboli, teda nic som necitila, tak jednu kontra za sto rokov

zuzanockamt
15. nov 2010

@bamarama82 tak to ja som mala chvalabohu stastie na velmi dobre sestricky, boli tam so mnou len dve, ale boli uzasne ... tak to uprimne zavidim, ze si nezazila kontrakcie ... a ako si sa citila po sekcii?

blovitc120
15. nov 2010

prečo si myslíte, že sekcia je super? môj sused je pôrodník v MT pôrodnici a sám mi hovoril, že sekcia je neporovnateľne väčšie riziko pre matku aj dieťa ako prirodzený pôrod. pokiaľ teda nie je nevyhnutná a oni to rozhodnutie nerobia veľmi ľahko, vždy ho musia veľmi opodstatňovať

bamarama82
15. nov 2010

@blovitc120 ja si nemyslim ze sekcia je super boh chran, ale som rada ze to mam takto za sebou.
@zuzanockamt no tvrdnutie bruska pocas tehu bolo horsie ako samotne kontrakcie v mojom pripade, sa ma sestricka pytala ze citila ste kontrakciu, a ja ze no len sa mala prehodila alebo mi stvrdlo brucho... nic zvlastne proti tehu, ziadne bolesti, obcas len pichnutie. citila som sa pod psa, najhorsie bolo vstat po 12h, to m slzy tiekli po licach zuby zatate... ale spatne mi to uz ani neprijde, bolo to pred tyzdnom, tam som tvrdila ze dalsie dieta eeee ze toto uz by som nezvladla a po tyzdni uz beham jak srna, periem, robim vsetko sama doma.

zuzanockamt
15. nov 2010

@bamarama82 tak ja stale tvrdim, ze druhe dieta nie 😒
@blovitc120 ani ja si nemyslim, ze sekcia je super, ale pri porode som mala pocit, ze okrem maleho vytlacim aj vsetko ostatne, ze si uz v zivote nesadnem a ze mi asi roztrhne mechur ... asi 2 tyzdne sa mi nedalo poriadne sediet ... a ked som bola na porodnici, tak jednu zenu pripravovali na sekciu, vysmiata isla na salu a o 5 minut uz dieta kricalo ... ked si pomyslim, ze pri prirodzenom porode sa zena vytrapi ako kon, tak som len tisko zavidela

blovitc120
15. nov 2010

@bamarama82 ja som skôr myslela tým Zuzku, keď ti povedala, že to máš fajn, keď si mala sekciu

blovitc120
15. nov 2010

@zuzanockamt ja som si hovorila, že druhý pôrod nie, asi rok. Potom som zabudla. Mala som kliešťový pôrod, stehov veľa vnútorných aj vonkajších, chodiť sa mi dalo len ťažko a nesedela som 5 týždňov. Šestonedelie formou krvácania mi trvalo 9 týždňov. Ale druhý pôrod chcem tiež prirodzený 😉

bamarama82
15. nov 2010

@zuzanockamt
@blovitc120
tazko povedat, ked si pomyslim ze som pat hodin len lezala a ziadne velke bolesti a o par minut muz videl malu, sice som si odtrpela tie dni potom, ale som rada ze som tam nehucala hodiny v bolestiach, nastrih, nedaj boh klieste atd. epi mi vobec nezaucinkovala tak si to neviem predstavit ako by som ju vytlacila. niektore zeny nechcu o sekcii ani pocut niektore len sekcia, ja to neodsudzujem, nechavam to na kazdeho nazore... kazdy je iny.

katrinka8
20. nov 2010

@bamarama82 - gratulujem k malickej 😉 Uzivaj si ju, ten cas tak rychlo leti!! Ja som bola dnes pozriet v porodnici kamosku, co porodila vo stvrtok, a mala som pocit, akoby som len pred tyzdnom odisla z porodncie, a nasa mala ma uz pomaly 6 mesiacov...

Mimochodom, sekcia je vazne nic moc pre organizmus. Mozno pocitovo zena tolko netrpi pri samotnom vykone (aj ked to je tiez diskutabilne, pretoze niektorym zenam robia sekciu - aj planovanu - az po nastupe kontrakcii, takze si najskor aj tie bolesti preziju), ale tie dni po zakroku asi nie su prijemne. Predsa len je to normalna operacia a velky zasah do organizmu...

Ja som, chvalabohu, mala dobry porod, kontrakcie som si sice prezila, ale dalo sa to zvladnut. Nastastie mi zabrala epi akurat vcas, co mi velmi pomohlo k tomu, ze mam na porod len prijemne spomienky. Aj sitie bolo bezbolestne, dobre urobene, ani som nevedela, ze ho tam mam, ziadna bolest, nic... 😉

zuzanockamt
20. nov 2010

@katrinka8 ja som so sitim tiez spokojna uz teraz 😀 ... ale pocas toho vykonu som si nebola ista, ci by som radsej nesla este raz tlacit 😀 ... to bolo dost hnusne, aj ked mi to lekar opichal ako len mohol ... uz aj on bol chudak nestastny, ze to stale citim a tak skormutene mi vravel, ze zlatinko, uz vam toho viacej nemozem dat, uz len drzte 😀

katrinka8
20. nov 2010

@zuzanockamt - no teda, mne keby dokina nepovedala, ze: Pockajte, este Vas musim zasit, lebo sme Vas museli nastrihnut, tak by som si ani nevsimla, ze ma sije 😀 Ona bola strasne zlatucka, este mi povedala, ze: Nebojte sa, dala som Vam peknu nit a pekne Vam to zasijem 😀 No sranda, som sa az musela zasmiat. Ked som potom bola na kontrole po sestonedeli u mojej gyndy, tak ta kukala, vraj: A Vas aj sili? Lebo Vam tu nic nevidno... 😀

zuzanockamt
20. nov 2010

@katrinka8 tak ja tam mam paradnu jazvu, dost dlhu, ale pekne zahojenu, aj na kontrole mi dokina vravela, ze je to pekne ... lenze mna aj vo vnutri sili a vonku ma musel nastrihnut, lebo inak by sa mi roztrhol konecnik ... ale mna to sitie preto tak bolelo, lebo som nemala epi

katrinka8
20. nov 2010

@zuzanockamt - predstav si, ja som si to moje este nepozrela, nenabrala som odvahu ani po polroku 😀 Ved zas ale ja si myslim, ze v MT su taki doktori, ze oni by zbytocne nestrihali. No radsej strihnut ako sa natrhnut, no nie?
Ja som posledny mesiac tehu parkrat skusala tu masaz hradze, ale nie vela, asi len zo 6 - 7 x, tak neviem, ci to trochu nepomohlo....

ju11i
24. nov 2010

Ahojte,
tento zoznam čo si priniesť do martinskej pôrodnice je platný?
Naozaj tam potrebujem až tri nočné košele?
A ten sobášny list stačí kópia?
Začínam už pomaly stresovať, keďže termín sa čoraz viac približuje 😅

PRE SEBA:
občiansky preukaz, tehotenskú knižku, preukaz poistenca, sobášny list, hygienické potreby, toaletný papier, pôrodnícke vložky, jednorázovú podložku do postele, 3 jednorázové nohavičky, prezuvky, 3 nočné košele, teplomer

PRE DIEŤATKO:
2 bavlnené plienky, 1 balík jednorázových plienok, vlhčené obrúsky, vatové tyčinky, 1 malú moka lyžičku, oblečenie na odchod domov

zuzanockamt
24. nov 2010

@ju11i tie nocne kosele ti netreba, kazde rano sa chodia pytat, ci netreba cistu bielizen, tak si pytaj koselu ... ja som mala svoju len raz oblecenu ... a na porod ti tiez daju a ked sa pojdes po porode prvykrat sprchovat, tak ti donesie sestricka zase cistu ... a staci kopia sobasneho listu

chorale1
24. nov 2010

@ju11i ja som mala iba jednu nočnú košeľu, tam ti dajú a podložku som nemala pod seba vobec pretože tam mi dali plachtu podomňa. podložku som si dala doma ale iba raz a poviem ti nikdy viac. strašne sa mi všetko zaparilo z nej - ale niektoré to chvália

zuzanockamt
24. nov 2010

@chorale1 ja som mala podlozky, ale vobec mi ich nebolo treba, lebo som malo krvacala ... ale pre lepsi pocit je to fajn

blovitc120
24. nov 2010

@ju11i ja som zase naopak krvácala strašne a minula som v pôrodnici asi 15 podložiek.

ju11i
24. nov 2010

jeej ďakujem za odpovede 🙂
a pre bábenko koľko jednorázových plienok ste si so sebou zbalili?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre