Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

katarina1234
26. mar 2010

naomi23 - ak chces mat konkretneho lekara pri porode treba ist do nemocnice a dohodnut sa. Za lekara sa oficialne plati 165 Eur maju to aj v cenniku za nadstandartne sluzby a neoficialne to asi neexistuje (moj pocit) nakolko musis este pre porodom podpisat, ze si nikoho nepodplatila. Ja si aj ta myslim, ze je to uplne jedno kto ta odrodi ale je to tvoje rozhodnutie. Tak prajem vela stastia.

romy01
26. mar 2010

ahojte kocky.

Chcem sa opytat - isli ste same od seba do nemocky sa nahlasit a pod, alebo ste cakali az ku koncu a poslala vam tam vasa gyn. lekarka ? Kedy asi je treba ist do nemocnice ? Este by ma zaujimalo ci ste mala niektora nejake specialne poziadavky a ci vam aj vyhoveli. Napr ze by vam dali dieta po porode hned ako ho umyli a nie az po dvoch hodinach .
este sa chcem opytat na nastrih - robili vam ho bez toho aby to s vami konzultovali, ci vas na to upozornili ze sa to napr v danej situacii musi?

katrinka8
26. mar 2010

Ahoj romy, myslim, ze nahlasit sa vopred netreba, v poslednom obdobi tehotenstva sa vraj chodi na "pasy" do nemocnice (v ramci poradne), tak vtedy vlastne oni zistia, ze tam pojdes rodit - teda ak som to dobre pochopila. Co sa tyka toho prilozenia babatka, kamoska (robi na novorodeneckom v mfn a chodi aj ku porodom) mi akurat tento tyzden vravela, ze oni babatko zoberu hned po narodeni len poutierat a skontrolovat, ci je vsetko v poriadku (cca 15 minut) a hned ho daju mamicke.

barboragondova
26. mar 2010

Co sa tyka prilozenia babatka po porode, nam hovorila stanicna sestra, ze babatko prikladaju mamicke hned na brucho a k prsniku a tam ho aj poutieraju a osetria .....
A co sa tyka nastrihu, lekar ta musi informovat o kazdom vykone, ci medikamente, ktory ti podava.

romy01
26. mar 2010

diky baby za info. dufam ze ma necakaju ziadne komlikacie a bude to tak ako pisete. Prajem pekny vikend

denduska
27. mar 2010

no ja mozem potvrdit co pise katrinka, mala sa narodila 6.30 a fotku s nou mam o 6.47 😀 cize maximum 17 minut...ale to dovtedy ma prave zasili, cize ja som to len spatne zistila, tam som vobec nevnimala, mala som pocit ze je to hned...no ale kazdopadne vam podam za nejake dva tyzdne cerstve info 😉 drzte palce 😅

romy01
27. mar 2010

veru denduska, nezabudni na nas. Rada by som vedela ako sa menia postupy a tak. Predsa len inak to mohlo byt pred rokom a inak dnes. Ale zda sa ze v MT je to pre mamicky fajn, ze sa snazia bychadzat v ustrety.

evina0
29. mar 2010

denduska tak nas potom poinformuj.
ja tiez idem rodit do MT - niezeby som si vyberala specialneho lekara ale operoval ma, liecil aj robil UZV jeden a ten isty a jasne ze bude aj pri porode ale ak mu nevyjde sluzba isto ho k porodu zavolam, kedze pozna moje telo aj zdrav stav..aj v takomto pripadne asi zaplatim nemocke tych 165 eur.
co sa tyka spokojnosti mamiciek tak som pocula len dobre veci na porodnicu- inak by som sa netrepala az do martina ked som s Puchova( ale aj koli tomu ze som tam bola nadmieru spokojna s laparoskopiou)

katrinka8
29. mar 2010

denduska, super, budeme sa tesit na dalsie info od Teba 😉 Budeme na Teba mysliet, nech je vsetko v poriadku a tak, ako ma byt 😉

denduska
30. mar 2010

dakujem baby 😉 este musim zistit ako je to s epiduralom, ci treba nieco dopredu vybavit alebo nahlasit, pred dvoma rokmi nebolo treba nic.. tak dufam ze ani teraz nie, vtedy som sa rozhodla na poslednu chvilu 😅

romy01
30. mar 2010

denduska,co som pocula tak je to stale tak, vraj ak sa aj rozhodnes na poslednu chvilu tak ti epi daju. . Ale prever a daj vediet. Ja pocitam s tym ze epi nechcem ale keby bolo najhorsie tak si ju dam.

denduska
30. mar 2010

no ja som tiez nechcela, ale po troch dnoch bolesti uz som mala akurat dost, tak naozaj to bolo pre mna vyslobodenie...a malinka sa potom narodila za 10 minut.... ale teraz zasa nechcem, lebo dufam ze to bude rychlejsie a nebude na take veci cas 😅

katarina1234
30. mar 2010

Ahojte...EPI nemusite dopredu nahlasovat, ja som sa o tom informovala staci iba poziadat 🙂

romy01
31. mar 2010

denduska neboj, druhy porod vraj byva jednoduchsi a kratsi. Dobre to dopadne a ani sa nenazdas a budes mat doma dalsie vonave babatko 😀

katrinka8
31. mar 2010

No, baby, to je dobre, ze sa da teda rozhodnut na poslednu chvilu, ja som tiez teraz frajerka, ale neviem si predstavit, co ma caka a ak bude zle, tak sa veru zbytocne trapit nebudem.... 😉
Baby, a kolkokrat ste boli na sone? Lebo ja som bola teraz v pondelok tretikrat (v CPR pri Alijevicovi) a povedal mi, ze mam prist este raz, 6. maja... trochu ma to prekvapilo, kedze sa stale horovi, ze sa chodi 3x. Babenko je vraj v poriadku - podla dokiho, ale trochu ma to aj tak prekvapilo.

evina0
31. mar 2010

katarinka ja som bola v 28 tt a teraz v sobotu ideme zase po mesiaci( 32 tt) a co mi minule povedal ze potom spravime este 1 UZV a keby bolo vsetko OK tak to staci ale chce mi robit aj CTG to je to monitorovanie akcie srdciecka ako reaguje a silu kontrakcii ale to kedy nato pojdem uvidim v sobotu po dohode.
a s tou epi je to tak ze staci povedat ked sa rozhodnes a daju ti ju- ja zatial nezvazjem ale ak budu bolesti velôke jasne ze si dam 😉

katarinka aby sme sa v ten podonici aj nestretli ked tak kukam nase TT 🙂 ty si s kade??ja Puchov

katrinka8
1. apr 2010

Evina, mne povedal len to, ze este raz mam prist, ale to CTG nespominal, to mi mozno povie potom moja Dr.
No, ja som z MT - som si az teraz vsimla, ze mi to tam neukazuje, musim si to opravit a poziriet 😉
Mne aj termin tak zvlastne vyratala moja Dr, pretoze podla vsetkych UZV (uz od prveho razu) sono ukazuje o 2 tyzdne menej (podla toho by som mala byt teraz len 30 tt, ale podla PM som uz 32 tt) - to je ale preto, lebo ja som mala dlhsi cyklus - ale moja Dr termin nezmenila a nechala ho podla tej PM. Ale ja si myslim, ze to bude naozaj neskor, az dakedy v juni - takze mozno sa stretneme 😀 Mimochodom, Evina, moj brat je narodeny 1. juna 😉

romy01
1. apr 2010

ja som bola naposledy na utz v 20 tt a teraz pojdem na zaciatku 31 tt. Potom neviem aky je postup. Normalne by mali byt 3 utz hradene poistovnou, no ja som zakazdym platila. Ale mala som taku predstavu ze to bude posledny utz a ze potom uz budem chodit len do nemocnice pred porodom na pasy, nie ?

denduska
2. apr 2010

katrinka, ja to mam tak isto, podla PM uz som v 41.tt a termin uz bol...nic sa nedialo, a to bol este aj spln 😀 takze asi ten ultrazvukovy sa trafi lepsie..

ja som bola na ultrazvuku uz ani neviemkolkokrat, asi 4, lebo na prvom nic nebolo vidno....
inak som bola prave vcera na pasy, robili mi ich na sale, az ma striaslo ze som uz zasa tam, a uz zasa idem RODIT! ved to bolo ako vcera ked som tam bola prvykrat 😅

katrinka8
6. apr 2010

Romy, ja som neplatila ani za jeden... 😕 A kam chodis na tie utz? Ja som si tiez myslela, ze 3x utz a potom tie pasy. 13-ho idem do poradne a uz mi ide vypisat matersku od 17-ho, tak dufam, ze sa dozviem dalsi postup.. 😉
Fiha, denduska, no to sa Ti uz krati 😀 A tie pasy, to ako prebieha? Vobec si to neviem predstavit... No prepanajana, som doteraz bola hrdinka a som sa celkom na porod tesila, ale ako sa to blizi... juuuj, aj sa tesim aj sa bojim zaroveñ 😀 Denduska, ved Ty uz mas malicku mozno aj na svete, ked bol vikend dlhy a si v termine 😉

denduska
6. apr 2010

ahojte, niee, este sme 2v1 😅
a pasy, no to si len lahnes, daju ti jedno "nacuvatko" hore na brusko, jedno dole a lezis minimalne 20 minut....a ono to zaznamenava srdiecko babatka a cinnost maternice, ci nie su kontrakcie. a ked babo spi, tak ta pootacaju nalavo, napravo, kym sa nezobudi...ja som tam minule kvoli tomu bola skoro hodinu 🙄 potom ma straaasne boleli krize.
Uvidim co bude tento tyzden...no prva sa narodila po termine, takze necakam nic prevratne ani teraz 🙂

katrinka8
6. apr 2010

No toto, moźno to 2 v1 potiahnete do 17-ho (to mamnarodky + zaroveñ nastup na matersku 😅 ) A ako sa citis?
Aha, no ja som si to teda predstavila uplne inak 😀 Toto znie celkom OK - az na to, ze aj nase bambulo je take "spave", ked sa jedna o doktorov - tych ono riadne ignoruje - ked chce Dr. pocuvat ozvy, tak jej vzdy uteka, na sone sa ukazuje chrbatikom.. Tak sa uz tesim, ako bude na pasoch naschval dlho spat 😀

romy01
6. apr 2010

katrinka ja idem na matersku az 13 maja.

denduska a na pasy sa vzdy chodi na salu ? A ak tam niekto rodi co potom ? Sa caka kym neporodi ci ako ? Baby mne to este nedochadza, asi az ked pojdem so nemocnice

denduska
6. apr 2010

katrinka, nestras, to uz dufam budem mat za sebou 😀 praveze sa citim super, vobec nie ako pred porodom... 😅

romy, nie, na prve posch., tam je na to taka miestnost, len ja som minule nemohla doobedu, tak som sa dohodla na vecer a vtedy to uz robia sestricky na oddeleni normalne hore..bud na nejakej izbe ak je volna alebo rovno na sale....teraz tam nebol nikto, tak asi preto ma tam supli 🙂

katrinka8
7. apr 2010

Denduska, drzim paste, aby si co najskor mala uz malicku pri sebe 😉 Ale hlavne je, ze sa dobre citis! To isto bude aj malicka kludne a pohodove babatko 😉 A to ako casto sa chodi na tie pasy?
Romy, to Ti ubehne ako voda 🙂 Mne to tiez inak dlho nedochadzalo, ale obcas mi to tak pride, ze wow, ved uz len 8 tyzdñov.. 😀

romy01
7. apr 2010

kati ja chodim na utz k mojej dokine - ma tam nove sono a uctuje si 15 eur ale aj v heliose si uctuju za sono tusim 17 eur . Kam chodis na sono ty ? Mna caka este sono buduci tyzden to budem koncit 30tt.

mirko
7. apr 2010

katrinka, na pasy sa chodi kazdy tyzden od cca36tt, ja som chodila pri oboch detoch do 42tt a bolo to na palicu.. 😒

katrinka8
8. apr 2010

Romy, ja chodim na sono do Centra prevencie rakoviny - moja doki ma tam posiela, lebo ona nema sono ☹ . Neviem, ci si to mozem vybrat, kam idem, ale tam som chodievala aj pred tehu na preventivne - tiez preto, ze ma tam poslala. Je to tam dost o nervy, lebo sa tam vzdy caka najprv na casenky od druhej a potom od 15-tej ordinuje uz doktor. Ale tak oni tam nemaju rozlisene, ze ci tehotne, netehotne, vsetko naraz a ako na beziacom pase 🙄 Na jeden a ten isty cas si aj 15 zien naplanuju. Je pravda, ze to aj celkom rychlo uz potom ide, ale to preto, ze si dnu aj s cestou cca 2 minuty a vsetko sa musis vypytovat. Odpovedia, to zas hej, ale ked nemaju cas, tak Ti ani nic neukazu, len povedia, ze vsetko v poriadku. Ale fotky davaju, ked chces + mozes ist aj s doprovodom.
Fiha, takze od 36 tt, no to mam este vyse 2 tyzdñov cas. No to som zvedava 😀

romy01
9. apr 2010

kati mne doktorka povedala ze si mozem vybrat. Hovorila mi ze mozem ist aj do toho centra prevencie ale poznam vela bab co vraveli ze ten utz je na 2 min aj s cestou a ja som si chcela byt ista ze je babo ozaj v poriadku . Dalsia moznost je ist do Heliosu na Ladovni - tam to stoji asi 17 eur plus si platis za kazdu fotku asi 1,33 eur no a u mojej dokiny to stoji 15 eur a v cene je aj CD zaznam a 4-5 fotiek. takze mame drobca na CDcku a kukam si to ako video 😀 😀 😀 Navyse som spokojna s tym sonom, lebo to trva aj 15 min a doktorka vsetko poukazuje, povysvetluje - normalne nam ukazovala ze toto je zaludok toto srdiecko toto taka ci onaka kosticka. No sranda. A ked sa drobec zacal metat tak ho nahanala to je prdel na tom videu, uz sa na to sivala cela rodina. 😀

mackopuf
11. apr 2010

Ahojte baby,chcem sa spýtať,či môžem odmietnuť vyšetrenie v nemocnici po CTG zázname. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre