Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

sorciera24
17. aug 2010

preco dlhsie nie?....ved jasne,ze bude papat po polroku, moj maly zje uz teraz vsetko,ale stale ho kojim rano,vecer.....idealne je kojit aspon do roka...

zuzanockamt
17. aug 2010

@sorciera24 planujem ist do prace, takze to uz asi nebude mozne dlhsie a minule som pocuvala jednu pediatricku a ta vravela, ze uplne staci do toho pol roka

sorciera24
17. aug 2010

k pediatrickam sa nevyjadrujem.....mylsim,ze mame svoj rozum.......take male babo nehcas same?...ja sa len tak pytam,lebo moj by to ani teraz este neprezil,kebyze sa vratim do prace....ja by som ani take male nemala kde nechat, ale ani nechcem 😉

zuzanockamt
17. aug 2010

@sorciera24 akoze same, ved ma aj otca 🙂 😉

sorciera24
17. aug 2010

@zuzanockamt jaaaj🙂 tak to je ine, ak mas muza doma a ostane ti s nim...to potom beriem 😉

zuzanockamt
17. aug 2010

@sorciera24 zatial este neviem ako to bude, situacia sa moze zmenit, ale ratam aj s touto alternativou ... doba je taka

katrinka8
17. aug 2010

@zuzanockamt - s tym bruchom je to riadna sranda, hoc na bruchu som ja ani pred tehu nespavala, ale na boku a na chrbte bez brucha je to super 😀 A snurky si zaviazes bez problemov a rifle oblecies... 😀 Ale @mackopuf ma pravdu, kojenie 😀 nejde moc dokopy so spankom na bruchu - hoc ked som sa v porodnici doktorky spytala, ci mozem spavat na bruchu (kvoli pruhu, co sa mi urobil 😒 ), tak povedali, ze ano, ze dokonca je to ziaduce kvoli stahovaniu maternice - vraj sa jej tym pomaha 🙂
A ako vravia baby, kojenie podla mna nie je dedicna zalezitost, ani moja mamina nemohla kojit a ja kojim tiez (zatial bez problemov 😉 ) Kukni stranku www.kojeni.net - super stranka, mne velmi pomohla - este pocas tehu som studovala 😀 . Je dobre vediet vopred co najviac info o kojeni, este predtym, ako sa babo narodi. A neboj sa, sestricky v porodnici velmi pri kojeni pomahaju a podporuju, poradia.

zuzanockamt
17. aug 2010

@katrinka8 ja som zase na bruchu vzdy spavala, takze teraz dost trpim a aj tak spim tak divne v polohe - brucho - bok

katrinka8
17. aug 2010

@zuzanockamt - aj ja som tak divne spavala, ze polobok, alebo ako to nazvat, takze teraz si uzivam vsetky polohy, ktore som vtedy nemohla 😀

ivka1984
18. aug 2010

no blizi sa to aj ked vcera som bola na poradni a malemu sa zatial velmi nechce uvidime ako na tom budeme buduci tyzden ale inak sa citim celkom fajn... ja sa najviac tesim ked sa budem moct normalne zohnut tak to mi chyba 😀 niekedy ked ma manzel sleduje tak sa len zasmeje ze co stvaram.... spavam posledne dni hrozne tak uvidime kolko sa drobcek este rozhodne byt v brusku ale celkovo som v pohode dnes som bola este na tej kultivacii ci nemame toho streptokoka tak mi sestricka vravela ze budem mat urcite v pohode porod ked som tak kludna.... no tak to som teda zvedava 😀 😀

mackopuf
18. aug 2010

@ivka1984 no tak nech ti vsetko dobre dopadne a nech mas fakt dobry a rychly porod 😉 Potom chcem vediet podrobne info 😉 😀

ivka1984
18. aug 2010

jasne no aj ja dufam ze sa nemylila a bude to v pohode ale tak prezili to ostatne tak to prezijem aj ja 🙂

mircova
18. aug 2010

@zuzanockamt no mňa keby si videla spať, tak by si sa poriadne pobavila ja zaujmem stabilizovanú polohu ako pri prvej pomoci 😀 tak sa mi spí super, ale potom keď sa mám postaviť tak som nemožná 😝
....a k tomu kojeniu hlavne mysli pozitívne a možno bude výnimka vašej rodiny 🙂 držim palce a ak to nepôjde tak sa netráp však by si nebola ani prvá ani poslená 😉

mircova
18. aug 2010

@ivka1984 ja mám niekedy takú energiu, dobrú náladu a veľmi sa teším na bábo a vtedy mám pocit, že pôrod zvládnem v pohodičke a niekedy mám strach, ako to prežijeme 😒 snáď v pohode

ivka1984
18. aug 2010

mircova verim ze to prezijeme v pohode a vsetko bude ok... no poloha v spanku je zaujimava aj u mna ale to vstavanie je este komickejsie 😀

zuzanockamt
18. aug 2010

@mircova ja sa nad tym kojenim netrapim ... nie som zase taka fanaticka, ze za kazdu cenu 😉 ... a tiez si myslim, ze na kojeni svet nestoji

co sa tyka vstavania a aj celkovo pohybu, tak je to hrozne, ked som taka tarbava, ale som si nariadila zvysenu aktivitu a ziadne setrenia sa zbytocne ... aby som celkom nezlenivela a na porod sa energia zide

katrinka8
18. aug 2010

@denka1 ozaj, ako dopadla ta staznost, ktoru si podavala na toho Zubora? Dnes som totiz stretla kamosku a dosla rec na porody, tak som si na to spomenula. Zaujimalo by ma, co Ti na to odpovedali...

mircova
19. aug 2010

@zuzanockamt Veru aj sa snažím byť v pohybe, všetko však z mierou 🙂 Ty už asi nestihneš zlenivieť 😀 😀 😀

zuzanockamt
19. aug 2010

@mircova tak ty mas este cas, este sa mozes trosku setrit, ale ja uz chcem ist rodit, tak musim byt v pohybe 😀

zuzanockamt
19. aug 2010

este ma napadla otazka, ze ked to uz pride, tak to mam ist hned na 2. poschodie na porodnicu, alebo najskor na 3.poschodie ako na pohotovost?

sorciera24
19. aug 2010

@zuzanockamt normalne na 2....ja ani neviem,ze na3.je pohotovost... 😀

zuzanockamt
19. aug 2010

@sorciera24 no ja som bohuzial v 19 tt zistila, ze na trojke je gyn. pohotovost 😔 ... aj som si tam polezala 4 dni kvoli kontrakciam

sorciera24
19. aug 2010

@zuzanockamt jaaj, to ma mrzi ☹ ale teraz uz ked to pride, tak sup na porodnicu 😵

zuzanockamt
19. aug 2010

@sorciera24 vdaka za info, lebo by som si nebola ista 😅 ... jaj chyta ma panika ... a ozaj tu epi netreba predtym vybavovat, vsak?

dianka3
19. aug 2010

Ahojky Zuzka takze aj ty budes rodit v mt?Poviem ti ja sa bojim rodit,lebo ked vychytas zle sestry a doktora tak je to na figu,sice teraz pri malom som vychytala super sestry ,len ci ich vychytám aj teraz 😕

sorciera24
19. aug 2010

@zuzanockamt nie, netreba,ked sa rozhodnes uprostred porodu,ze ju xces,tak ti ju pridu dat, akurat musis byt otvorena na nejake centimetre...tusim5-6cm.....a musis to povedat doktorovi, on to akoze schvali 😉 ja som bola srandovna, ja som este len prisla,lebo mi odtiekla voda, nemala som ani kontrakcie, sedela som tam u sesticiek a vypisovala nejake lajstre, ale ako prve uz som si pytala epiduralku 😀 tak sa smiali,ze co xcem,ked este nemam ani bolesti 😀

zuzanockamt
19. aug 2010

@dianka3 no ja som pocula, ze sestricky su fajn a lekari vraj tiez, az na nejake vynimky 😝

zuzanockamt
19. aug 2010

@sorciera24 ved ja tiez prve co bude, tak poviem, ze chcem epi 😀

zuzanockamt
19. aug 2010

a rodila si teda s epi?

dianka3
19. aug 2010

Zuzka,no vies co ked som potratila v 19 tt tak som vychytala taku pi.... sestru ze ked ju este stretnem tak jej dam facku ze sa 5 krat otoci.Ako fakt mrcha 😔 namiesto toho aby zenu podrzala v takej tazkej chvili este ti povie ze budte rada ze to mate za sebou,alebo ked som plakala tak povedala ze koli comu revem a ked vynasala mojho mrtveho drobceka povedala ze ,, fuuj takyto bordel musia stale oni vynasat,,............................ ☹
Vtedy som myslela ze ju tam zabijem a chcela som zomriet aj ja 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre