Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

ivka1984
4. sep 2010

neboj ono to pride tak ze to nebudes ani cakat ja som sa este poobede necitila ako keby som mala porodit a vidis rano uz bol maly na svete

zuzanockamt
4. sep 2010

@ivka1984 dufam, ze to bude tiez take rychle ... aj moja sestra mala taky rychly porod, ze ani epi a ani klystir nestihli 😀

strelka11
4. sep 2010

@ivka1984 aj ja este raz gratulujem ku malemu a k rychlemu porodu 🙂 a zasivanie nastrihu sa dalo zvladnut,lebo niektore rodicky hovoria,ze zasivanie je horsie ako samotny porod?

katrinka8
4. sep 2010

@mackopuf my sa veru kojime uspesne, cez den castejsie, kazde 2 hodinky (mala je hladoska 😀 ), ale papa dost rychlo, za 10 minut je napapana 😀 Ked sme vonku, tak aj 3-4 hodinky cez den vydrzi. No a v noci je to este menej, ona ide spinkat okolo osmej, pol deviatej a vstane potom okolo piatej - siestej rano (ako kedy), napapa sa za 10 - 15 minut a spi dalej. Asi je spachtos po mne, zlatusik 😀 Drzim paste Vanesske, aby sa jej pacilo v skolke 😉

@ivka1984 super, to si mala dobry porod veru! A bez nastrihu, no to je isto supis!!! Gratulujem este raz k malickemu, nech sa mu dari a Tebe vela mliecka a trpezlivosti 🙂

@strelka11 - ja som nastrih necitila a ani zasivanie. Keby mi DR nepovedala, ze ma sije, ani si to nevsimnem 😀 A asi mi to fakt super zasila, pretoze som to absolutne necitila ani potom, vobec ma to nebolelo, hned som mohla normalne sediet a ked som aj bola na kontrole po sestonedeli u mojej DR, tak ta sa ma az pytala, ci ma sili, lebo ze mi to nie je vidno 😉

mackopuf
4. sep 2010

@ivka1984 tak ti aj ja gratulujeeeem 🙂 Fakt super porod a ze bez nastrihu 😲 ,to si riadne dobre zvladla 😉 A ake mal miery? A meno dr,co ta rodil by malo byt kdesi v sprave,co ti dali v porodnici,aspon si myslim 😕

@katrinka8 dakujeme,vyzera to tak,ze sa jej zatial v skolke paci 😎
No to ti pekne spinkava 😉 Len tak dalej 😉 . Aj mne sa maly tak rychlo napapa 10-15 minut a je to 😀

ivka1984
5. sep 2010

no meno toho lekara som tam nenasla nevadi 😉 no ja som sa tiez cudovala ze ma vobec nenastrihli ale bola som teda rada.... mal 3kg a 50 cm.... s papanim je to u nas tak ze kojim ale taha len z pravej strany tak lavu odsavam a mame to nastriedacku ale mlieka mam nastastie dost takze to ma tesi ze to takto ide no a zo spankom je to tiez zatial fajn tuto noc zaspal okolo 23:00 a zobudil sa 6:30 a cez den sa napapa a tie 3-4 hodinky v pohode vydrzi takze vlastne vacsinu dna prespinkame

mircova
5. sep 2010

@ivka1984 blahoželám k drobčekovi 🙂 obidvom Vám prajem veľa zdravia,nech máš z malého len radosť 🙂 nech mu chutí papkať 😉

...fajn, že si mala taký pohodový pôrod, dúfam, že aj @zuzanockamt , čaká taký v pohode no a potom aj mňa 🙂

mackopuf
5. sep 2010

@ivka1984 este aj miery su zapamatatelne 😠 😀 to uz je aka spravodlivost 😅 No aj spinkate krasne,tak to je super...S tym papanim sa to mozno upravi 😉

mircova
6. sep 2010

Ahojte dnes ma prepadla panika, že už sa to blíži, pretože malý sa mrví až ma pobolieva bruško.
Zajtra si asi pobalím tašku do pôrodnice, kedy dačo nech to mám pripravené 😉

zuzanockamt
6. sep 2010

@mircova ja som balila este niekedy v polovici jula, nejako hned po 3O tt 😀 ... ale aspon som pokojne spavala, ze keby cosi, tak len beriem tasku a idem

mircova
6. sep 2010

@zuzanockamt berieš si so sebou do pôrodnice hneď aj veci pre bábätko???, alebo ti ich potom donesú???
...zajtra fakt balím 😝

zuzanockamt
6. sep 2010

@mircova povodne som chcela zobrat aj oblecko pre maleho, ale to donesie MM, ked pojdeme domov ... ale ostatne veci ako plienky, vatove tycinky, vlhcene obrusky a modru indulonu beriem

katrinka8
6. sep 2010

@mircova a @zuzanockamt veci pre babatko su Vam naozaj zbytocne, staci doniest v den odchodu. Vecicky Vam daju sestricky na prezliekanie kazdy den ciste a aj na poziadanie Vam ich vymenia aj viackrat 😉 Plienky sa zidu, ale fakt stacia len tie 3 - 4 (bavlnene) - na podlozenie, odgrgnutie a pod. No a tie vlhcene utierky na utieranie zadocka. Tycinky do usiek a nosa Vam netreba, lebo babatka Vam budu kupat sestricky na oddeleni, vlastne ani ine hygienicke potreby pre babatko. Aj masticku proti zapareninam budete mat uz pripravenu na izbe. Ak Vam ale mozem poradit, zoberte si pre istotu svoj cumlik. Mne pozicali sestricky pre malicku cumlik z oddelenia - znacku NUK. No a nasej Terezke sa tak zapacil, ze ziaden iny nechce. Tie, co sme jej doma prichystali, mozme rovno vyhodit. A mala som v Martine problem zohnat prave tento cumlik NUK - cele mesto som obiehala, este aj Vrutky... A tasky uz pekne balte, nech mate vsetko po ruke, ked to pride 😉

zuzanockamt
7. sep 2010

@katrinka8 vdaka za info ... to, ze oblecko a aj kozmetiku davaju som vedela, ale zabalila som tie tycinky a aj indulonu podla zoznamu, co mi dala dokina, keby cosi, tak aby nehundrali, ze nemam 😀 ... len este asi vezmem navyse 2 ks bavlenenych plienok, lebo mam len 2 ks zbalene ... a cumlik nechcem pokial to nebude nutne, naco mu to nasilu pchat ... v brusku prezil bez toho, tak mu to chybat nemoze 😀 ... mne sa zda, ze NUK-y maju aj v DM a aj v Tescu alebo v Kauflande som asi videla tuto znacku, ale neviem, ci aj cumliky, alebo len tie cumliky do flasky ... ale maleho budem mat na izbe stale, nie? ... to ich len na kupanie pozbieraju, ci ako? ... ja budem ale asi sestricky otravovat casto, lebo sa bojim, ze nebudem vediet ako kojit 😅

mircova
7. sep 2010

@zuzanockamt ,@katrinka8... ďakujem za info, aspoň nepôjdem nabalená ako by som sa sťahovala 😀
Mne doktorka nedala žiadny zoznam, len čo som sa tu a v časopisoch dočítala 😒, ale zajtra idem do poradne tak možno mi ešte nejaký zoznam dá, ale aj tak to idem hodiť do tašky 😉a prípadne ešte doplním ak zistím, že ešte niečo treba

@zuzanockamt A ty sa ako cítiš??? ešte nič 😉

zuzanockamt
7. sep 2010

@mircova no ja som aj tak zbalena ako na dovolenku 😀 ... pekne v kufri ... zatial este nic, uvidim, co povie zajtra na poradni ... mne dokina ten zoznam, co treba do porodnice dala len pred 2 tt, takze este ti ho asi da

mircova
7. sep 2010

@zuzanockamt ...že ako na dovolenku 😀 😀 😀 ty ideš asi last minute
Tak zajtra napíš ako bolo v poradni a čo nové, aj ja idem zajtra tak som zvedavá dám potom vedieť 😉
A možno máme aj rovnakú doktorku a ani o tom nevieme.

erika21286
8. sep 2010

ahojte baby chcem sa opitat neviete kolko dni teraz musime ostat v porodnici?,? 😖 😖 😖

zuzanockamt
8. sep 2010

@mircova
tak ja som po poradni, nic nove ako vzdy ... krcok 2 cm a zavrety, maly je pekne dole hlavou, krcok sa skracuje, lebo hlavicka vraj pekne tlaci a znova ma objednala na 16.9. ... nemohli mi namerat tlak, az na druhy raz sa sestricke podarilo, este si robila srandu, ze ci som bez tlaku, mala som len 96/44 ... a pritom pijem dost ... idem si teda posunut termin na 16.9., tak ako ho mam podla PM ... aj ked sestra ma stale presviedca, ze to uz tento vikend bude, ze jej tiez tvrdili stale nic a zrazu sa to zo dna na den rozbehlo ... ale ja budem isto este aspon 2 tt brucho nosit ... a kam chodis k lekarke? ... ja mam krkoskovu
@erika21286 v porodnici musis byt 4 dni

mircova
8. sep 2010

@zuzanockamt hlavne, že ste v poriadku 🙂 povedz si, že aspoň si ešte užiješ trošku času pre seba 😉
...no a možno no to príde aj skôr 😀
Ten tlak si mala na umretie, taký extrém... ja tiež mávam nízky, ale dnes relatívne v pohode 100/70.
Ja mám Pecovu, tak nič 🤐
My sme tiež v poriadku som pekne zatvorená,malý je dobre otočený, takže tie stavy, čo ma pichalo, tak to je vraj mechúr, lebo mám malého dosť nízko a tlačí ma tam.
Za dva týždne idem už na tie pásy, tak dúfam, že to tam nájdem 🙂

mircova
8. sep 2010

@erika21286 aj ja som počula, že stačí 4 dni aj je všetko o.k

katrinka8
8. sep 2010

babule, v porodnici ste 4 x 24 hodin. To znamena, ze ak porodite doobedu do 12:00 (rata sa to od polnoci), tak sa Vam to uz rata za 1 den. To ak je vsetko OK - aj Vy aj babo. Inak podla babatka (ak ma zltacku, alebo nieco ine...)

Zoznam, co si zobrat, je aj na nastenke na chodbe tam, kde chodite na pasy 😉

@zuzanockamt - ten cumlik som povodne ani ja nechcela a ani som ho nemala so sebou. Lenze malicka si namiesto jedenia po nejakej dobe zacala zo mna robit cumlik, tak mi sestricky povedali, ze radsej jej mam dat normalny cumlik (ked som ju dala prec, tak zacal totizto plac), aby mi ""neposkodila" bradavky. No a kedze ja som cumlik nemala v porodnici, tak mi pozicali ich - a to bol NUK, na ktory si potom zvykla. Ale teraz ho mava len ked zaspava, a aj to ho potom vypluje, takze to nie je az take hrozne 😉

mircova
8. sep 2010

@katrinka8 - mne dnes doktorka povedala, že sa mám pobaliť ako do hotela kde ti nič nedajú 😀 a lístoček čo si zobrať mi dá nabudúce sestrička, ale ja som si to mrkla na nete a prípadne ešte prihodím čo bude treba 😉

katrinka8
8. sep 2010

@mircova - no, to je fakt, nic Ti tam nedaju 😀 Vlastne pre babatko Ti daju vsetko ale pre Teba len nocne kosele podla potreby - ale ja som si hned na druhy den zobrala svoju, nejak som sa tak citila pohodlnejsie 😉

@zuzanockamt - este som zabudla to s tym babatkom, co si sa pytala. Hned ked porodis, zoberu babatko rychlo utriet a zabalit (aby si nestratilo teplotu, pretoze si ju nevie este udrzat a ono vlastne pride z nejakych 37 stupnov do dakych dajme tomu 25 a je to pren sok). Potom Ti ho hned prinesu (do cca 5 minut - fakt je to rychlo). Potom Ta nejaky cas nechaju na sale (mali by to byt 2 hodinky - ale ak rodi vela zien, tak je to menej), tam si tlacis na maternicu a este Ta pozoruju a prip. aj siju. Babatko zatial (po nejakej dobe - ja som ho tam mala asi hodinku a aj na sale som bola asi hodinku - ako je s Tebou) osetruju, vazia, meraju a pod. Potom Ta prevezu na izbu a mala by si oddychovat, osprchovat sa, ist na WC - do sprchy a na WC pojdes prvy den so sestrickou 🙂 Potom oddychujes a naberas silu, ale ak chces, tak Ti babatko donesu. Inak ho maju na novorodeneckom oddeleni este aj prvu noc (ak sa chces v noci vyspat, ak ho chces mat pri sebe, donesu bez problemov). Kedze prvych 24 hodin maju babatka zasobu "jedla" este z maternice, oni vlastne nepotrebuju papat - hoci prve prilozenie k prsniku je dolezite (aby sa naucilo babo prisavat a zacalo sa tvorit mliecko) - preto si ich v noci mozu nechat na novorodeneckom a mamicky nebudia prvu noc. Donesu ich az rano o piatej. Potom je babatko stale pri Tebe, beru ho len rano na vysetrenia a na kupanie. Niekedy aj pocas dna obcas zoberu, ak je nejake vysetrenie. Ak by si sa chcela niekedy v noci vyspat, sestricky Ti ho na poziadanie bez problemov zoberu aj v inu noc. Babatka kupu na oddeleni, nas aj tam "zaucali" kupat. Ale inak sa on staras na izbe - t. z. vymienas plienky, krmis a hlavne sa nim kochas 😀 A zapisuje sa do takej pisanky, ked babatko cika a kaka - davas tam ciarky, ked ho prebalis, ci cikalo alebo kakalo 😀

zuzanockamt
8. sep 2010

@katrinka8 velka vdaka za info, si zlata 🙂 ... ale teraz mam normalne stres z toho, ze mi ho tam nechaju a nie z porodu ... ja som sice na male deti zvyknuta, ale aj tak sa bojim, ze to nebudem vediet ... hlavne to kojenie ... kebyze z flase, tak ho nakrmim, ale z kojenia mam strach 😅

katrinka8
8. sep 2010

@zuzanockamt - neboj sa, drobcek vacsinu casu naozaj prespi - ked mi mala spala, tak keby som bola sama na izbe, asi by som sa aj nudila 😀 A kojenia ani nicoho sa bat nemusis, sestricky z novorodeneckeho su naozaj skvele, absolutne v hociktorej hodine - ci dennej, ci nocnej - Ti ochotne vzdy poradia a pomozu. Nielen co sa kojenia tyka ale vseobecne! Oni aj dost casto chodia na izby kontrolvoat, ci nieco nepotrebujes alebo nechces pomoct a poradit. Ak by tam neboli, mozes aj Ty hocikedy za nimi ist. Fakt su velmi mile a ochotne. Ja som sa tiez obavala, ze budem nemozna, ale nakoniec si myslim, ze som to zvladla. Teraz, ked si na to spominam (vcera sme oslavili rovne 3 mesiace 🙂 ), tak mi bolo aj trosku luto, ako nam malicka rychlo rastie a ma uz o 10 cm viac ako pri narodeni. A uz to nie je len o tom, ze ked sa narodila, bud jedla alebo spala alebo sa prebalovala - strasne to leti, vychutnavaj si tie prvucicke chvile s babatkom v porodnici, su to fakt carovne momenty spoznavania sa. Tam si to mozes uzivat, mas vzdy odbornu pomoc nablizku a nemusis sa skoro o nic starat, len o seba a babo.
Inak, co sa kojenia tyka, ja som si pred porodom este kukala super stranku www.kojeni.net . Myslim, ze mi to dost pomohlo a dokonca mi jedna sestricka povedala (mne - prvorodicke 😀 ), ze: mamicka, vidno, ze uz mate prax od prveho babatka, ked si ho tak dobre drzite a fixujete mu chrbticu - tak som sa len zasmiala, ze ale ja nemam ziadnu prax, ze to je moje prve babo 😀

zuzanockamt
8. sep 2010

@katrinka8 kuknem tu stranku teda ... ved toho sa bojim, ze ich budem stale otravovat a vyzerat tam ako dement, co nevie, co ma robit s vlastnym deckom 😅 ... keby som mala 18, tak by sa to dalo mozno pochopit, ale takto 😀

katrinka8
8. sep 2010

@zuzanockamt - ale nie, to sa nemusis isto bat, oni su po prve zvyknute a po druhe, im je jasne, ze ked ma niekto prve babo, nevie presne, co ma robit. Vobec im nebudes pripadat ako dement 😉 A okrem toho, instinkt Ti vela napovie. Ono sa to nemusi najskor zdat, ale ten instinkt sa Ti po porode hned dostavi - aspon mne sa dostavil 🙂 Ja som sa vzdy bala, ze sa napr. nezobudim, ked bude babo plakat, ze ho nebudem pocut, ze nerozoznam jeho plac a pod. A presny opak - proste ten instinkt dokonale funguje, medzi vsetkymi tymi placmi 22 novorodencov som presne vedela, kedy vezu z vysetrenia nasu hladnu Terezku 😀

erika21286
9. sep 2010

dakujem ale 4dni su aj dost kto to mam vydrzi 😝 😝 😝

ivka1984
9. sep 2010

erika tie 4 dni ti ujdu ako voda ver mi je to zas lepsie ze si pod odbornym dohladom aj s drobcekom v porodnici to bolo naozaj v pohode personal bol super na novorodeneckom aj na oddeleni az na par vyniemiek ale tak to je vsade...este vas chcem upozornit na tie cisla ktore davaju babatku a vam mala som taku skusenost ze ked som sa rano zobudila to cislo som proste na ruke nemala takze mi muselo spadnut este niekde na sale lebo som presmejdila celu izbu a nikde tak som nakoniec zan platila 5 eur tak si ho vsimajte ked pojdete zo saly 😉 zuzzanocka ty ako? este zatial nic? uz s vam to aj tak blizi.... my sa mame dobre maly pekne papa a spinaka prespi nam krasne celu noc a cez den sa budi kazdie tie 3-4 hodinky takze je to moje zlaticko uzasne....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre