Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

romy01
7. máj 2010

ahojte naomi a denduska - este raz gratulujem k babatkam. V dobrom vam aj zavidim celkom rychly a pohodovy porod, kiez by sa aj mne tak zadarilo 😀

mackopuf
8. máj 2010

diky Ivka 😉

evina0
9. máj 2010

ahojte aj ja sa k Vam do temy pridavam.termin mame 1 juna a tiez ideme rodit do MT..som velmi zvedava kedy to na mna pride 😉
lebo uz cca tyzden mam poslickov. verim ze vsetko stihneme ved som prvorodicka a od nas do MT to je tak hodinka aj cosi.len aby sme nenatrafili pod strecnom na zapchu 😔 😅 😅
potom sa s vami podelim so skusenostou porodnice. mam tam zajednaneho lekara ktory ma v minulosti aj operoval.liecil a chodim tam pravdielne na UZv...tak uvidime a verime ze budeme spokojny

romy01
10. máj 2010

ahoj evina, tak drzim palce, uz to mas za par a neboj , pod strecnom uz nebyva tak casto zapcha, to by bola teda smola. Uz si tam bola na pasoch ? Zaujima ma ze kedy sa ide prvy raz, mna zatial lekarka neposlala

mackopuf
10. máj 2010

evina-tak nech to stihnete a nech mas porod co najlepsi a najrychlejsi,samozrejme az ked dorazite do nemocky 😉
romy-na pasy by sa malo ist 4 tyzdne pred TP prvykrat,aspon ja som tak bola

katrinka8
10. máj 2010

mackopuf, jeeeej, gratulujem aj ja! Malicky (ked vyrastie, aj tak budes nañho spominat ako na malickeho 😉 ) je nadherny, taky spokojnucky vyzera 🙂 Take bambuliatko.
Porod bol fakt rychlovka teda. Baby, ako to robite, ze tak rychlo rodite? Aj ja chcem rychly porod 😀

denduska
10. máj 2010

evina ja som bola dokonca az v 37tt...(podla PM to uz bol 39. dokonca), ale malo by sa ist tie 4 tyzdne pred terminom.
katrinka, ved uvidis, ja som sa mojej mame narodila bleskovo a to bola prvorodicka 😉 a neviem ako to urobila...tusim sa este tesne pred porodom strasne napchavala marhulami 😀

katrinka8
10. máj 2010

Evina, mozno sa v porodnici stretneme, ja ma sice termin 29. 05., ale mam pocit, ze to bude neskor, neviem preco... 🙂 Drzim paste, nech Vas nezatihne zapcha pod Strecnom 😉
Denduska, asi si idem zhañat tie marhule, hoc teraz zozeniem asi len zavarane 😀 Ale v poslendej dobe pocuvam o samych rychlych porodoch, tak snad...

evina0
10. máj 2010

romy akurat zajtra sa chystame do MT a mali by mi robit prvy krat aj CTG- pasy tak uvidime 😉
sand si ma tam nenachaju. poslickov mam vyse tazdna a v poslednom case mi dost casto tvrdne brusko aj 15 x za den a niekedy to trva aj 20 sek nie uz len 10 sek.bolesti na menzes som mala par dni dozadu ale dnes mam skor taky divny pocit dole akokeby sa krcok trosku otvaral.-alebo mi maly zase dost tlaci na branku( to som mala aj v minulosti)a lekar mi v 32tt povedal ze mam tu branku trosku chabejsiu a som vtedy bola na spicku prsta otvorena.zato u nas ked chodim na poradnu k svojmu gynek tak mi povie len ze krcok zatial drzi a nic viac sa nedozviem 😒

evina0
10. máj 2010

katarinka ty si odkial?
no mozno sa tam aj kdesi stretneme 🙂 ja mam tiez pocit ze porod bude skor neviem preco..
padlo ti uz brusko? a co hlienova zatka? mne brusko uz velmi kleslo ale zatka zatial asi drzi kedze som nic ine nepostrehla..

katrinka8
10. máj 2010

Evina, ja som priamo z MT 🙂
No, brusko mi uz padlo, ale hlienova zatka zatial nic - teda som si nic nevsimla... Ale to tvrdnutie som si nevsimla, resp. ako sa to prejavuje? Ako keby sa babatko tak natiahlo riadne? To sa mi obcas stane, ale to sa mi zda, ze aj vidim, ze je to babo nejak natiahnute, ci co.. a len parkart za deñ, 2 -3x a aj to nie kazdy deñ. To je to tvrdnutie? 😕 Ale ine "priznaky" zatial nemam, ani poslicky ani nic. Len zacviknuty nerv na pravej "sedacej casti" 😀 A to som sa docitala, ze sa stane, ked sa babatko posunie do panvy, ze moze zacviknut nerv a potom boli bud toto alebo aj nerv na nohe... Evina, neboj sa, asi si Ta tam nenechaju, ak nebude dovod, lebo tam je teraz veeeeeela mamiciek a nemaju miesto 😉

evina0
10. máj 2010

katarinka ja viem ze si ma tam nenehaju ak nebude dovod na porod.viem o tej velkej kapacite mamiciek 😉
tvrdnutie . nam to takto vysvetlovali na preporod. cviceni ze ked si polozis na celo prst tak take tvrde brusko bude ked je to kontracia resp tvrdnutie bruska.to aj citis akokeby si mala bochnik tvrdeho chleba pod kozou aj akokeby take tahanie k zemi.a konci to az dole pod bruskom a ked si tam chytis tak take tvrde to je.
ja som to mavala len obcas uz v 32 tt a vtedy som brala magnezium ale teraz to mavam aj 15x za den ale uz nic neberiem a lekar mi povedal ze to je len a len dobre ze sa telo pomaly pripravuje a mala by som mat aj lahsi porod. a ked mi stvrdne brusko tak sem tam mam pocit akokeby sa mi krcok ci co roztvaral alebo mi to len maly tlaci dost hlavickou na branku..tie mrchovske bolesti som mala este minuly tyzden ale len sem tak a kratucko.teraz nejak nepocituejm len mam sem tam pocit ze ma ide prehnat a nic sa nedeje 😀
inak mne brusko hlavne stvrdne ked prejdem a hlavne rano, vecer ked si lahnem a sem tam v noci. no posledne 2 dni uz aj cez den 😉

katrinka8
10. máj 2010

Evina, no tak to, co opisujes ako tvrdnutie, tak to nemam teda 🙂 Mne sa predsa len mala asi natahuje v brusku 😀 Ale tak v podstate uz mei v takom case, ze uz sa moze pomaly aj daco zacat diat - nech sa len telo pekne pripravi 😉 A dakujem za podrobne vysvetlenie, som si to totiz nevedela predstavit, ze co to mam cakat pri tom tvrdnuti...

evina0
10. máj 2010

katarinka ked sa mala natahuje nemozes mat uplne cele brusko tvrde ale len miesto napr kde ma chrbatik ci natiahne nozicky ale cele nie. aspon ja to tak rozoznam ze toto sa maly natiahol a toto je tvrdnutie. a ked mi stvrdne brusko normalne ma to nuti pomalinky predychavat a prejde to .pijes uz nejkae cajiky? ja uz tyzden pijem alvhemilku 2x denne pol litra ostruzinu malinovu tiez tyzden a 1x denne salku a papam aj lanove semienka ako nam radili na cviceni.mozno aj preto sa uz teraz telo pripravuje na porod. vraj tieto cajiky pomahaju na lahsi porod tak uvidime potom dam vediet 😉

mackopuf
10. máj 2010

katrinka-dakujem 🙂 ,maly je fakt taky pohodak 😎
Ja si myslim,ze porod je aj o psychike. Hlavne si treba predstavovat ako to zvladnes a nie ake to bude hrozne a tak 😉 .
Nebojte sa,za chvilku budete mat "ine starosti",ked uz sa budete tesit zo svojich babatiek 😵 .
Katrinka,evina,romy-nech mate co najrychlejsie porody a podla moznosti najmenej bolestive 😉

katrinka8
11. máj 2010

Evina, ved som si aj myslela, ze to nebude ono, lebo to je fakt len tymi kostickami 😉 Ale vobec som si to nevedela predstavit...
No, veru som si chcela kupit tie cajiky, ale vzdy, ked idem do mesta, mi to vypadne 😠 Dobre, ze hovoris, idem si to radsej hned poznacit a zbehnem do lekarne!
Mackopuf, aj ja si to myslim, ze velmi vela robi psychika. Dufam, ze bude ako vravis 😀 Potom isto dame vediet. Vy sa zatial opatrujte obaja a radujte sa jeden z druheho 🙂

evina0
11. máj 2010

katarinka dnes som bola v Mt na UZV aj CTG. maly ma uz 3700 g 😕 😅 a krcok mam 2 cm a na spicku prsta otvoreny ale strasne tcali na branku takze porod sa moze kedykolvek spustit ale moze sa stat ze az do terminu vydrzime ako kinderko.ale tomu ja moc neverim- vcera som mala behom hodinky 4x kontrecie bolest sla az do stehien, dostala som triasku a akusi nevolnost ale potom to preslo.aj dnes v aute som mala tu divnu bolest rovno pod bruskom cestou do Mt aj 5x kontraciu ale zase to preslo.lekar mi povedal ze tie bolesti su v normalne a vzhladom nato ze maly hlavickou strasne tlaci na braku mam byt pokojna.ze je to uuuplne normalne a telo sa mi pripravuje na porod.
kamoska zase taketo bolesti nemala vobec ako ja len sla do nemocky s kontraciami...ale jej zase brusko padlo az v poordnici preto bolesti nemala.
takze takto som dnes dopadla a som zvedava co je natom pravda ze ked ma zena popredu bolesti ma lahsi porod- dam potom vediet.

mackopuf
11. máj 2010

Katrinka,som zvedava,ako ti to vsetko dopadne. Dufam,ze co najlepsie 😉 Budem cakat na tvoju story porodu 😎
Dakujeme,budeme sa opatrovat 🙂 Aj ty sa drzkaj 😉

romy01
11. máj 2010

ahojte kočky

tak to s tym tvrdnutim si moc neviem predstavit. Niekedy mam brusko ako skala tvrde, ale tiez si myslim ze je to ked sa drobec zaprie a vystrci chrbatik alebo zadocek - nikdy to nie je cele brusko. No a o tych cajoch na porod som este nepocula, odkedy sa to pije a naco presne to ma sluzit ?

katrinka8
12. máj 2010

Evina, fiha, tak Tebe sa to uz veru mozno aj blizi, ved v podstate sa hovori, ze 2 tyzdne pred terminom a 2 tyzdne po termine sa to rata za normu, a to uz v podstate si 😉 Ja stale nic, zajtra idem zas na pasy, tak uvidim. Vcera som bola v poradni, vsetko zatial OK, takze som zvedava, kedy sa nasa mala rozhdne prist 🙂 Potom nas informuj, ak by cosi, ze ako to prebiehalo.

Mackopuf, budem Vas informovat, ako to prebehlo ci prebieha, aj ja sama som zvedava 😉

Romy, presne ako vravis s tym bruskom, to bude to - chrbatik alebo zadocek a vzdy len ta konkretna cast bruska je tvrda 😉 Co sa toho caju z ostruziny malinovej tyka (inak po po cesky malinik - tak sa to tiez spomina), tak vraj by to malo urychlit porod a pomohat aj pri bolestiach. To som sa docitala na nete. Ma sa to pit vraj od 34 tt (to som trosku presvihla 😎 ), akosi najprv 1 salka denne, od 36 alebo 37 tt 2 salky denne a potom od 38 tt 3 salky denne. O alchemilke viem len, ze sa zvykne na zenske problemy pit a na upravu cyklu a dakde som citala, ze posobi aj "proti potratu" - ale neviem, ci to je pravda. Evina, Ty ako pijes tie cajiky?

romy01
12. máj 2010

tak ja som mala dnes poradnu a o dva tyzdne mam ist prvy krat na pasy. Od zajtra som oficoš na materskej 😀

evina0
12. máj 2010

romy cajiky sa piju na lahsi porod. a od ukonceneho 36 tt skor nie.taketo super radi sme dostavali na preporod. cviceni 😉

katarinak alchemilku pijem 2 x za den pollitra. ostruzinu malinovu len 1x denne salku a lanove semienka 1 lyzicu do jogurtu.a zacaal som papat aj homeopatika arnica monthana
no ja vas dojdem poinformovat az ked dojdem s porodnice ale keby si chcela blizsie info a nebudem tu tak nakukni do temy uspesne tehulky s endometriozou. tam som takmer denne a ked by som sla do MT tak kamoska posle spravu 😉

katrinka8
13. máj 2010

Romy - gratulujem k nastupu na matersku 😀

Evina, dakujem za info 😉 Ja som dnes kupila ostruzinu, tak som zacala ñou. Alchemilku nemali v 2 lekarñach... skusim este v inych. Potom nas veru informuj 😀

Ja som dnes bola na pasoch, no to bolo... Bola som tam 2, 5 hodiny, a to som prisla na osmu, predo mnou len 2 baby a v cakarni som bola len 15 minut. Ale nasa mala nezbednica sa odmietla dat "zmerat", celu 1/2 hodinu kopala do tych diod a uhybala sa im, ako keby ju z koze drali, stale vypadaval ten signal. Sestricka uz bola z nej zufala, chuda 😀 - vraj, no to je nepopisatelny zaznam. Ta mila dusa ma po polhodine neuspesneho zachytenia signalu usadila do kresla, vraj nech sa mala trosku ukludni, kym sa budu ostatne baby merat. Len co odpojila tie diody, mala sa ukludnila - pokojna ako keby sa nic nedialo. Tak som tam cakala dalsiu 1/2 hodinu, kym sa zmeraju ostatni. Potom som si tam lahla zas, prvych 15 minut to bolo celkom OK, ale ku koncu sa jej to uz zas prestavalo pacit a zase zacala do toho mierne kopat. Nastastie ten zaznam uz popisatelny bol - sestricky tam z nas mali riadne divadlo, smiali sa, ze to este nevideli 😀 A to som si myslela, ako rychlo vybavim, ked som bola len 15 minut v cakarni - odchadzala som o pol jedenastej ako uplne posledna. Dufam, ze o tyzdeñ sa nam takteto zazitky vyhnu.

romy01
13. máj 2010

ach jaj kati, mala uz teraz vie ako si vydupat svoje 😀 😀 😀 No a ked si tam bola, neskusila si lezat na boku ? Ja premyslam ze ich poziadam aby som si mohla lahnut na bok, lebo ked lezim na chbte tak sa mi zle dycha.

mackopuf
13. máj 2010

katrinka,mala je uz teraz riadne cislo 😀 ... ale aspon vie dat jasne najavo,ked sa jej cosi nevidi 😉
romy,v pohode mozes lezat aj naboku. Ja som mala ten isty problem,ze sa mi zle dychalo na chrbte a ked som bola na pasoch prvykrat,tak som si lahla na chrbat a vtedy mi nabehli tie kontrakcie 😠 ,ale druhy krat som sa spytala,ze ci si mozem lahnut na bok a sestricka,ze mozem 😉

zuzukol
14. máj 2010

pozdravujem vsetky buduce aj sucasne maminy, tiez rada pridam prispevok, lebo ja mam z Martinom len tu naj skusenost.
Moj synacik si daval na cas, mal sa narodit 31.3 a prisiel na svet az 09.04.2010, pricom moj porodnik nic nenahlil, a vklude vyckal kym sa maly ozve, prisla som na salu kde mi ledva stihli napichnut epidural, lebo som uz bola otvorena na 7-8cm, a to som nemala nejake velke bolesti, len mi odisla voda, tak som sla do nemocky, ledva prisiel moj porodnik, mimochodom neskutocny odbornik, pretoze dokazal odrodit moje babo, ktore vazilo rekordnych 5230g a meralo 56 cm, a to nebolo treba vela nastrikovat, len malicko, o 10 dni som ani nevedela ze som rodila, malinky sa narodil po dvoch zatlaceniach, inak dobre ze som mala epidural, pretoze bol ozaj velky, a moj porodnik si dokazal natiahnut injekcnu striekacku a dopichnut mi epiduralku jednou rukou, pretoze v druhej drzal hlavicku babatka, to sme vsetci na tej sale kukali.
Takze skutocne odbornik, citila som sa tam neskutocne dobre, sme aj srandovali so sestrickami ze ak to pojde takto dalej nase 4 dieta pojde odrazu do skoly, a ja som na to skrikla na manzela ze "opovaz sa",
Len pred jednym by som Vas vystrihala, snazte sa uz od prveho dna kojit co najviac, aj ked sa Vam zda, ze Vam mliecko nejde. Lebo mne hned zacali dokrmovat flasou, a teraz mam problem, lebo maly nechce odomna. Mali to jednoduchsie ako mi ukazat ako ho krmit bez flase a ako spravne kojit. Tak z toho som akurat smutna. Ale hadam pomoze laktacna poradkyna, za ktorou sa zajtra chystame.
Tak prajem pekne zazitky z porodu aj z materstva
ozaj to stoji za to
Zelam vsetko dobre

romy01
14. máj 2010

Ahoj zuzukol, super si to opisala, ozaj si mala dobry porod, kiezby sme takto mohli vsetky hovorit. Dakujem za povzbudenie a zelam vela zdravicka pre babatko aj pre teba a tatka. 🙂

evina0
15. máj 2010

ahojte pisem vam v rychlosti moju skusenost s Mt ..
hlasim sa momentalne s domu a som zvedava ze dokedy.vo stvrtok ked som mala od 22.00 pravidelne kontrakcie po 10 min a neustupovali ani po telej sprche tak som o 1.00 zavolala lekarovi a ten mi kazal ist do nemocky ..asi 2.30 sme tam dorazili ja stale v kontrakciach uz napojena na CTG zaznam sa ma povypytovali vsetko mozne popodpisovala som tam cosi a sledovali ma- lenze som bola len na prst ovtorena..po cca 2 hod mi pichli akusi injekciu( strasne bolela a boli ma pol svlau na zadku doteraz) a po nej by mi mali kontrakcie bud zosilniet alebo sas vytratit.poslali ma na izbu ze nech si pospim lebo ma caka dlhy den a mozno aj porodim.este rano po prebudeni som mala kontracie stale tak po 10 min a v priebehu dna ustupovali.teraz mavam nepravidelne a stale som na prst otvorena takze som sa dohodla s lekarom nech ma pusti.je to na nervy cakat tam a postup ziaden a k tomu ma manzel cakal 2 noci- teda spal v aute az nieco nepremeska..
som rada ze som doma aj ked lekar povedal ze sam nevie na ako dlho- mozno na 5 hod mozno na den a mozno na tyzden podla toho ako sa uz telo bude citiet na porod a aj maly..
rano mi v nemocnici odisla aj hlienova zatka( to na 100% postrehnete) a kedze CTG bolo len s nepravidelnymi kontrakciami preto som doma.dospim co sa bude dat a uvidime co bude.som velmi rada ze som doma
snad nabuduce ked vam uz budem pisat tak budem mat drobceka vedla seba a nie stale v bruku 😉

romy01
15. máj 2010

ahoj evina, veru je lepsie pre psychycku pohodu byt doma, ale zda sa ze uz dlho doma nepobudnes. Drzim palce nech mas lahky porod. A este stale mas kontrakcie alebo presli ?

evina0
15. máj 2010

romy kontrakcie mam ale velmi nepravidelne.ale skor citim akokeby sa otvaram ze sa cosi zvnutra deje.take divne pichanie a tahanie do stran a zacinaju ma dost boliet aj krize.som zvedava kedy sa maly vypyta tentoraz uz naisto von 😕 lebo aj hlienova zatka je prec takze sa to uz naozaj moze rozbehnut kedykolvek.nehame sa prekvapit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre