Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

romy01
18. jún 2010

denka - nemam ziadne zvlast pocity, ze by sa porod blizil. Sice ma castejsie drobec tlaci dole na lonove kosti, niekedy je to az neprijemne, a trosku to pobolieva, ale je to len sem tam za den. Raz za den ma pobolieva aj brusko ako na ms ale nie je to ani zdaleka taka silna bolest ako pri ms. Najhorsie je ked si sadnem na gauc tak ze sa tak dozadu vyvalim a som vlastne v takom polosede - pololahu - vtedy mi maly tlaci hore na rebra a puci sa von cez brucho a hlavu tlaci zase dole. Najlepsie mu je ked sedim vzpriamene - a uplne super bolo ked som si vcera sadla na loptu - tam clovek zaujme inu polohu, mas vystretu chrbticu a maly sa tak nevypuca

katrinka8
18. jún 2010

Ahojte babule, mne o tom Dr. Grochalovi vravela aj moja DR, vraj sa specializuje na prenatalnu diagnostiku a vraj je fakt dobry 😉 Ale nebola som u neho...

Evina, veru sme sa mozno aj stretli na tej chodbe 😉

Denka, som zvedava a drzim paste, nech ta staznost dopadne tak, aby to malo daky efekt!

Romy, ja som tiez nemala ziadne pocity velmi dlho, len deñ pred vlastne prisli zrazu kontrakcie a bolo to tu 😀 Drzim paste, nech neprenasas a mas chrobacika co najskor pri sebe.

Mackopuf, super, ze malicky sa budi len raz - nasa sa budi 2x, ale da sa to zvladnut. Su to pokladiky zlatucke 🙂

mackopuf
18. jún 2010

@katrinka8 no ja sa fakt stazovat nemozem,maly je fakt zlaty. To mas super,to je tiez v pohode 2x za noc 😉 . A ako sa budi,ze sa iba napapa a das ju do postielky,alebo musis aj uspavat?

romy01
19. jún 2010

baby a len pre info - vy v noci aj prebalujete ?

denka1
19. jún 2010

Ano romy,hlavne teraz ,ked je babo take malinke,pretoze, ked je dietatko kojene,tak skoro kakuska po kazdom kojeni.Ja som napr dnes v noci prebalovala raz a rano o 6 hod uz bola malinka zase pokakana 😉

mackopuf
19. jún 2010

@romy01 ano,aj ja prebalujem aj v noci. Ale viem,ze su aj mamicky,ktore neprebaluju v noci. Aj mne sa to parkrat stalo,ale iba ked bol maly mensi,ze sa napapal a hned zaspal. Teraz prebalujem pred kojenim v noci a niekedy,ked pocas kojenia pocujem pecky do plienky,tak mi to neda ho dat takeho spat a aj potom ako dokojim ho prebalim. 😅

katrinka8
21. jún 2010

Mackopuf, no, ona sa zobudi, napapa a dakedy zaspi hned a dakedy ju treba dat na chvilku na bok (ona si nevie vzdy odgrgnut a potom tak tazko dychci) a tak zaspi a potom ju otocime na chrbatik.. Zatial ju mame v noci pri sebe v manzelskej posteli, lebo sa mi moc nechce vstavat k postielke - ale uz ju zacneme ucit na noc postielku. A Vy uspavate, ci sam zaspi?

Romy, tiez ju prebalujem aj v noci, leboby aj tak plakala, keby mala plnu plienku 😉 Ako vravi mackopuf, pred kojenim prebalim a ak pocujem pecky po kojeni, tak aj potom 😀

romy01
21. jún 2010

aha - no lebo ja som myslela ze v noci sa len rychlo nakoji a bude spinkat a tiez som nevedela ze az tak casto pusta kaki do plienky - no teda sa moc nevyspim, ze ?

mackopuf
21. jún 2010

@romy01 no to zalezi,ako si miminko naucis 😵 😉 . Ak hned nebudes k nemu skakat pri prvom zaplakani... 😎
Lebo nas maly je taky,ze on sa sa straaaaaaaasne puci a myka so sebou,ale po minute uz spi(asi sa tak uspava 😕 ). A keby som ho hned brala na ruky,ze asi si chce este odgrgnut alebo co,tak by som ho mozno uspavala na rukach 😅
@katrinka8 my okupeme medzi 19-20.hodinou potom mu dam najest,nejako sa pretarame,pred tou 22-hou mu dam este jest,polozim ho na gauc,on tam sam zaspi a kedze chodime dost neskoro spat,tak okolo polnoci ho prelozim do postielky a spi dalej. Potom sa budi v rozmedzi od 3-5 hodiny a potom az rano okolo 7-8 a to ho nakrmim a "prinutim" este spat,kedze nema na vyber a ja zalomim tiez 😀 😀 😀

mackopuf
21. jún 2010

@katrinka8 este sa obcas stane,ze ho boli brusko,tak mu dam espumisan a dam ho do vajicka,lebo tam sa mu lepsie prdka a uhojdam ho az pokial nezaspi 😵 a zvysok je uz taky isty 😀

denka1
22. jún 2010

romy Neboj,tak do toho materstva skocis,ze sa budes sama cudovat,ako to zvladas 🙂 Vsetko rob tak,ako ti kaze srdiecko.Ked budes kludna,bude kludne aj tvoje babatko,bude pekne spinkat a vyspis sa aj ty 🙂 V nemocnici ta vela naucia.Su tam super novorodenecke sestry.Hlavne taka jedna,ja do teraz neviem ,ako sa vola,ale je taka ukecana a strasne ochotna,ked sa nieco opytas.Treba sa hlavne pytat na vsetko,co by si chcela vediet a ukazat.Je tam velka ochota.Drzim palceky!!!!

mirko
22. jún 2010

denka, a nerozpravala ta sestricka nahodou tak strasne nahlaaaaaaaaaaaaaaaas??? 😀

katrinka8
22. jún 2010

Romy, neboj sa, ako vravi mackopuf a denka, zvladnes to. A mozno budes prekvapena, ako casto Ti bude miminko spat 😉 Mna vzdy milo prekvapi, ked sa mala zobudi po nejakych 6 hodinach v noci, ze tak dlho vydrzala 😀 A presne to vystihla aj denka, v porodnici Ta velmi vela naucia, hlavne sa pytaj, co Ti napadne, aj ked by sa Ti to zdala blbost - oni Ti to tam velmi ochotne a milo vysvetlia a ukazu. Netreba sa bat ich poziadat o pomoc 😉 Urcite to zvladnes! Ja sa uz aj za Teba tesim, ked budes mat drobceka konecne pri sebe.

mackopuf, nasa tiez tak, kupeme medzi 19:00 - 20:00 (podla toho, ako sa zobudi poobede, teda vecer 😀) a potom sa este naje a tak okolo 21:00 - 22:00 - podla situacie - zalomi. No a tiez sa nam budi medzi 3:00 - 5:00 rano, ako kedy. A potom okolo 07:00 - 08:00 - sranda, maju daky rovnaky rezim nase deti, ci co 😀 Nasej sa dobre prdka, ked ju dame do takej polohy, ze si sadneme, pokrcime kolena, polozime si ju do lona a oprieme ju o kolena a nozicky ma na nasom bruchu - to ma dokonca blazeny vyraz tvare a ked pusti, tak sa este tak previnilo zatvari, ze sa len musime na nej potom pucit my 😀

mircova
22. jún 2010

Jééj to sú dobré triky, budem to musieť povedať švagrinej tá je celá nešťastná, že ich malý má problém sa vyprdkať 🙂
Skúšajú všetko možné, možno zaberie to vajíčko, alebo tá poloha čo spomínala katarikna8. 😀

denduska
22. jún 2010

ahojte, no mne Sarka tiez spinka pekne, budi sa 2 krat za noc... ale starsia, tak ta nespavala v noci vobec, jedine na mne a ja som spala posediacky..inac bol len rev rev a rev aj cez den bol vacsinou len rev a rev a nosenie a nosenie, vtedy bol klud...nie je vela takych deti ale su 😅 ale ja som nemala to srdce ju nechat plakat....parkrat som skusala-bezvysledne...raz plakala od osmej vecera do druhej rana....ach boze ked si na to spomeniem 😖 ona je tvrdohlava ako mulica a davala to jasne najavo odkedy prisla na tento svet..potrebuje neustalu akciu a neustaly pohyb.....a doteraz je taka...cely otec 😀
ale kazde dieta je ine, na Sarke vidim ze je uplne ina ako Emmka, aj ako reaguje na rozne veci a tak...su ako ohen a voda...

na prdiky je dobre aj vedierko na kupanie 😉 v teplej vodicke "nastojaka" 😀 sa brusko uvolni

sorciera24
22. jún 2010

vedierko na kupanie odporucam aj ja 😉 my sme nemali problem s kolikami ani nicim, co by pripominalo bolest bruska 😉

romy01
22. jún 2010

ahojte

ja sa moc tesim na maleho no a som fakt zvedava ze ako sa do toho dostanem, lebo o detoch ja fakt neviem ale vobec nic.
Dnes rano sme isli neplanovane do nemocky. Rano som zacala krvacat a ked to po hodine nepreslo,. tak reku idem si dat maleho skontrolovat, ved aj tak som tam mala ist zajtra na pasy. No ale poslali ma domov , v podstate sa nic nestalo len odisla zatka a plodovka este neodteka. Citim sa dobre, nic ma neboli ani mi nic nie je , iba ma krpec fest tlaci na spodku akoby som tam mala tazku zeleznu loptu co ma tlaci na kosti dole. Zastavil sa za nami aj doktor do tej izby a kukal nam tam tie zaznamy a mne povedal ze to vidi tak na dva dni a ze kedy mam termin - a ja reku za dva dni - hahaha tak sme sa zasmiali ako presne to vypocital

denka1
22. jún 2010

Tak to gratulujem.Ta plodovka ti vobec nemusi odtiect.Mne vypadla zadka pri dvoch detoch a plodova mi neodtiekla,az pri tretom dietatku.Ono to teraz moze prist hoc kedy.Tak sa drz a drzim palceky,aby si porodila co najrychlejsie a drzala si ten malay pokladik a batoztek pri sebe.Tesim sa s tebou.Je to neopisatelny pocit ,drzat si vlastne babatko v naruci.

denka1
22. jún 2010

@mirko Ano rozpravala dost nahlas.Taka tmava a strasne ochotna. 🙂

mackopuf
22. jún 2010

@katrinka8 sranda,tak mame dobre deticky 😵 😎 . My niekedy cez den ani neviem ze ho mame 😀
@romy01 no to uz bude za chvilu tu...tak sa drz,neboj vsetko dobre dopadne. 😉 Aj mne odisla zatka a vobec som sa necitila nijak zvlastne a v noci prisli bolesti a sli sme... 😅

romy01
22. jún 2010

baby a kolko dni pred porodom vam odisla zatka? Lebo jedna kocka vravela v inej teme ze jej odisla az dva tyzdne pred porodom

mackopuf
22. jún 2010

@romy01 ja viem o babach co im odisla aj mesiac pred porodom 😕 Je to individualne,kazda zena je ina. Mne odisla,ako som uz spominala necely den pred porodom 😉

zuzanockamt
22. jún 2010

@romy01 a to ti odisla zatka pri tom krvacani? ... ja som citala, ze je to take hlienove s primesou krvi obcas alebo take do hneda ... a ty si krvacala normalne jasnocervenou krvou?

romy01
22. jún 2010

zuzanocka - to bolo tak ze rano som vstala a nasla som si malu skvrnu na povleceni. potom na wc som mala cistu krv na papieri a dala si vlozku . Po hodine som skontrolovala a bolo trosku krvi - taky fliacik 3x3 cm ale vlozka bola cela mokra cistou " vodou " Tak sme sli do nemocky na pasy. No a ked som sa vracala z nemocky som citila ako keby som mala ms - cize ako teciem a doma som zas skontrolovala ale to bol hlavne taky hlien - tuhy vkuse ako zelatina nie cisto cerveny skor ruzovo oranzovy a trosku priesvitny . Potom som mala este par kvapiek ale od nejakej druhej som uz nemala ani kvapku

mackopuf
22. jún 2010

@zuzanockamt ja som teraz pri malom tiez cakala ako ty pises take hlienove s primesou krvi (pri dcerke mi zatka neodisla),ale v mojom pripade bola zatka,ako keby som dostala menzes. Samu ma to prekvapilo,bolo toho dost a fakt mi to pripominalo prvy den menzesu. 😕

zuzanockamt
22. jún 2010

no aspon budem vediet, lebo ak by som nasla krv, tak by som bola riadne vydesena 😕 ... a treba ist asi vtedy do nemocky, ked je tam krv, ci ako? ... lebo, ked odide zatka - len ciste hlien, tak nemusim

mackopuf
22. jún 2010

@zuzanockamt ako vravim,mne zatka vyzerala krvavo,nie moc ako hlien. A vtedy netreba ist hned do nemocky,az ked pridu bolesti. Ale ak sa chces uistit,ze je vsetko o.k.,tak radsej chod 😉

katrinka8
23. jún 2010

Baby, ja som zase cakala cely cas na tu zatku, ale mne asi ani neodisla, resp. vobec som si ju nevsimla... Ale ked to tu takto opisujete, tak to by som si asi vsimla, ze mi odisla 😀 Veru, ono je to indi-vindi. Ja som totiz citala, ze dakomu odide aj 6 tyzdñov pred porodom, dakomu deñ pred, takze... A ani plodovka mi neodtiekla, pustili mi ju na sale pri velkej vizite - nestacila som sa ani spamatat a kuk, voda bola prec 😀

Zuzanockamt, ked si nebudes ista, tak radsej chod do porodnice a tam Ti povedia, co a ako. Radsej 2x zbytocne ako raz neist... A aj Ty budes kludnejsia 😉

Romy, no toto, hadam nam za chvilu uz aj porodis, tak drzim paste, nech Ti to rychlo ubehne a nech mas drobceka co najskor pri sebe 😉

Denduska, tak to klobuk dole, obdivujem vsetky maminky temperamentnych deti, ktore sa nemozu vyspat. Ja neviem, ako by som to zvladla. Pravdepodobne by som musela, ale neviem si to veru predstavit...

Mackopuf, veru ako vravis, niekedy ani nevieme, ze ju mame - tak spinka 🙂 Ale zato niekedy nam to vynahradi 😀

Jaaaj, denka, viem, ktoru sestricku myslis, strasne zlata osobka, viackrat mi pomohla, ma tak dobre vedela podporit a upokojit, ked som si nebola dacim ista 🙂

mirko
23. jún 2010

u nas na izbe bola ta sestricka kazdu noc, no zlata bola, fakt..stale mi hovorila ze mi maleho zoberie, aby som sa vyspala, oddychla po cisarskom...kiko bol celu noc na cici nalepeny.... 😀

denduska
23. jún 2010

aj ja viem ktora sestricka, taka mila 😀

zuzanockamt, no mne pri prvom porode odisla den pred porodom....taky hlien trochu ruzovkasty...ale neviem ci by odisla sama, lebo to bolo hned po vysetreni....a pred druhym porodom asi tri dni...a to neviem ako vyzeralo, lebo s nou zas pomohol manzel 😅 - ja som o tom nevedela len on potom "reklamoval" ze co to je... 😀 😀 on ani nevedel ze take nieco existuje...tak ale chceli sme malinku popohnat tak sa celkom hadam aj zadarilo 😀

joooj romy drzim palce, zachvilku nam uz budes pisat s babenkom v naruci 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre