Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

mackopuf
19. júl 2010

@denka1 vanesska mi prvu flasku chytila aventku. Malemu som este aventku neskusala,lebo neviem,ci mam kupit este cumel od 0-3 mesiacov alebo uz s vyssim prietokom. Aj to je blbe,ze ak by som este kupila to od 0-3,tak v baleni su 2 kusy a to mi je zbytocny ten druhy cumel 😒 ,to urcite nevyuzijem. Ale asi budem nutena ich kupit,lebo takto sa od neho ani pohnut ani nic. Aj ked nechapem,lebo uz 2x s nim bol manzel sam a normalne mu pil z flasky. Mozno mu asi fakt cosi bolo. 😕 No budeme skusat 😵

denka1
19. júl 2010

@mackopuf Ja si myslym,ze od 0 do 3 mu bude stacit.ja som skusala nasej malej aj tu od 3 tusim do 6,teda tu dvojku a to jej slo rychlo,lebo jednotka ma len jednu dierku,ale dvojka uz asi 3.To jej tieklo rychlo a stale kuckala.Je to blbe,ze v jednom baleni su dva dudle.Ale podla mna este to skus s tou Lovi,lebo mu naozaj mohlo v tom momente nieco byt.Nasa mala tiez dnes tak plakala pri piti a nakoniec ju bolelo brusko,vykakala sa a potom to dopila🙂Viac jej sedi ten dudel Lovi,lebo je makky.Ten aventacky je dost tvrdy.Viac sa musi namahat pri piti ,ako pri Lovke.

mackopuf
19. júl 2010

@denka1 len sa mi zda,ze to dost tecie cez ten lovi dudel 😒

denka1
19. júl 2010

@mackopuf Ano tecie rychlejsie to mliecko,ako cez aventacky dudel.Ale mala sa uz naucila.Ked bude trosku vacsia,tak jej to uz nebude podla mna vadit.Skus teda aventacky a podla mna sa nauci pit aj z neho.Ja len preto doporucujem Lovi,lebo ten dudel je dost podobny ciciku 😎 Tiez som mala doteraz len aventacke flasky.Deti ich este stale pouzivaju.Su super.

denka1
19. júl 2010

@denka1 Inac sme dobre tuto temu otocili 🙂 Uz tu piseme vsetko 🙂

mackopuf
19. júl 2010

@denka1 ved prave kvoli tomu makkemu cumlu lovi som ho chcela naucit na tu flasku. No co uz...Skusime osvedcene aventky 😀

katrinka8
20. júl 2010

denka1, sranda, ake maju rovnake rezimy tie nase babule, vidno, ze sa narodili v jeden den 😀

denka1
20. júl 2010

@katrinka8 To mas pravdu,akurat si tu pri mne sedka v kresielku,teda lezka a uz je vidiet,ze chce viac pozorovat,ako cele dni spinkat🙂)

denka1
20. júl 2010

@mackopuf Ostan pri Aventke.Uvidis,ze sa nauci.Nasa ma na mlieko Lovku a na vodu a caj Aventku a je jej to jedno🙂

ikulka
20. júl 2010

Ahoj dievčatá idem sa vás opýtať, tento týžden mám ísť prvý raz na pásy (CTG) do nemocnice. neviete mi povedať ako sa tam chodí? pred 3rokmi ked som čakala prvu dceru to bývalo poobede teraz mi dr povedala, že od 7-9 to robia. je tak?

andrejkaz
20. júl 2010

ikulka ano je to tak,robia to od 7mej a ci do 9tej tazko povedat,lebo vacsinou tam byva strasne vela zien,takze robia aj dlhsie

katrinka8
20. júl 2010

ikulka, mne sa osvedcilo chodit v piatky okolo osmej, pol deviatej, vtedy som necakala dlho 🙂

denka1, veru, veru, uz riadne sleduje, co sa robi, komunikuje, smeje sa na nas a dnes dokonca sa zacala smiat sama od seba, bez toho, aby sme na nu rozpravali, len som sa na nu usmiala a "vyncerila" na mna ten svoj krasny bezzuby usmev 😀 Vcera zistila, ze ma palcek a da sa cmulat, no sranda, hotove divadlo pozorovat, ako zo dna na den tie deti robia pokroky 🙂

mackopuf
20. júl 2010

@denka1 no dneska mi vypil 70 ml cajika z lovi flasky,ale to som mu tristvrte nastriekala do ust a potom ju trosku chytil . Tak uvidim,mozno si zvykne aj na tuto 🙂 Ak nie,kupujem avent cumle 😀

ikulka
21. júl 2010

dakujem za odpovede 🙂
@katrinka8 katrinka to ťa tak neskoro ešte vzali? lebo si pamatám per 4rokmi ked som tam chodila prvý krát tka to robili poobede, od 13-15,00 myslím, ale už doobeda o desiatej tam ženy chodili čakať. tak snád ked zajtra pojdem na siedmu tak tam nestrávim celé doobedie 🙄

mircova
21. júl 2010

Ahojte dievčatá,
pomaly začínam dávať do kopy výbavičku, môžete mi prosím Vás poradiť, aké fľaše používate pre bábätká???

denka1
21. júl 2010

@mackopuf Uvidis bude sa je pacit aj jedna ,aj druha.Ked bude smadna,tak jej to bude jedno,nasa Vikina dnes pila statocne.Strasne peky a to byvame na 8 poschodi a mame asfaltovu ciernu strechu.Fuj 😒

denka1
21. júl 2010

@mircova Skus Avent alebo Lovi tie su dobre.Lovi ma dudel pripominajuci bradavku,ale mam taky pocit,ze z nej tecie dost rychlo 🙂 Avent je dobra v tom,ze si postupne mozes dokupovat aj ine pohariky a ine dudle a vsetko si to mozes kombinovat,vsetko na vsetko sedi.A inac dudky na dudkanie pre babo ,su dobre Nuk.Tie sme s muzom aj testovali pri prvom a najviac nam sedel 😀 a potom aj nasim dvom detom sedeli.A su krasne 😉

denka1
21. júl 2010

@katrinka8 Nasa mala nam teraz zacala vyvolavat.Tak si vyspevuje.Uzasna je!Kazdy den urobi nieco nove a je uzasne pozorovat,ako zo dna na den vnima 🙂 Az vyvaluje oci 😀 Obzera si vsetko,este tie ruky by si mohla konecne prestat davat na tvar,lebo sa mi dnes zase uskrabla pod oko a to som jej tie nechtiky pilnikovala 3 dni do zadu. 😵

katrinka8
22. júl 2010

ikulka, ano, vzali. A to aj po mne este chodili baby a aj tie vzali 😉 Bola tam taka mila sestricka, ta ma raz dokonca zobrala 2x, ked sa mala prvykrat velmi metala. Tak som pockala, kym vsetci neodisli a napojila ma o 9:30 este raz, aby som nemusela prist na dalsi den.

denka1, veru tak, kazdy den sa naucia nieco nove, je to uzasne 🙂 Vcera mi Terezka normalne vypila vodu s chutou, som len tak zirala, ked som jej davala asi 3. lyzicku, tak zacala otvarat usta a cakala, kedy jej ju nalejem - asi jej konecne zachutila 😀 Inak, som sa musela smiat, lebo jej vcera od Mesta Martin prisiel vymer za smeti - chuda, ledva sa mesiac dozila a uz musi platit odvoz smeti 😀 😀

mackopuf
22. júl 2010

@denka1 my mame teraz chlapceka,vanesska ma 3 roky 😎 . Vcera som mu skusala davat vonku cajik cez lovi flasku,ale len sa s nou hral a obzuval cumel 😅 . Uvidime,mozno to chce cas. Zatial to nejak extra neriesim,lebo nepotrebujem mu davat z flasky mliecko. Inac aj my byvame pod ciernou asfaltovou strechou na 5.poschodi a je to tu ako v skleniku 😝

mackopuf
22. júl 2010

@katrinka8 Aj nam vcera prisiel vymer za smeti 😀 😀 😀

mircova
22. júl 2010

@denka1 dík, ja som takú značku v obchode nenašla, pozriem to v lekárni.
A koľko ml mám kúpiť na začiatok? a sklenenú, alebo umelú, fakt sa v tom nevyznám 😒

denka1
22. júl 2010

@mircova Ahoj.Staci ti umela flaska.Kup si jednu na caj a jednu na mlieko.Cumle cislo 1.Predavaju ich v lekarni Beatrix pri MFN,alebo aj v centre v detskom obchode Ema a aj oproti divadlu je taka pasaz ,ze Sun Martin a tam na 2 poschodi je detsky krasny obchod,tam maju tiez Avent.A Lovku maju v Beatrix,tam som si ju kupovala.Sklenene Avent som ani nevidela,tusim sa ani nevyrabaju.A neboj sa ze sa nevyznas.Ono to njak pride s babom samo.Tolko veci zrazu spoznas,co si do teraz nepoznala.3 roky na materskej ta naucia🙂
Inac, aj nam prislo platit za smeti,teda Vikine🙂)Take cudne,ale co uz.To asi preto,ze uz pouziva babo plienky a zahadzujeme ich do kosa 🙂

mackopuf
23. júl 2010

@mircova
ja som si objednala z bazaru na MK flasku Tommee Tippee,tak uvidime,ci sa malemu bude pacit 😅

katrinka8
23. júl 2010

Veru, aj ja som sa zasmiala, ze asi za tie plienky, co "vyprodukuju" 😀
A neviete, ci este byva to uvitanie do zivota mestom? Byvalo to dakedy tusim v Galerii. Moja svagrina dostala v Tvrdosine pred asi 2 mesiacmi pri tejto prilezitosti od ich mesta krasnu knizku - Zazrak menom dieta. Pred Vianocami som nad nou vzdychala v knihkupectve, fakt krasna 🙂

Baby, a co hovorite na tie akoze protikolikove cumle? Fakt to funguje? Lebo mame taky, ale moc ho nema rada - iba v case nudze 😀 Obcas sa jej neda vykakat, - nemyslim teda, ze to je kolika, ale tak premyslam, ze aby sa netrapilo, chudatko, ze jej kupim taku emulziu, co som videla v lekarni - ze Pupik sa to vola. Poznate to niekto, ci to ucinkuje?

mircova, denka1 ma pravdu, ked sa babatko narodi, zrazu budes vela veci nejak tak prirodzene vediet - priroda je veru velka carodejka, tak to dobre zariadila, ze mamicky vedia, co treba 🙂

sorciera24
23. júl 2010

@katrinka8 ano, uvitanie byva v Galerii..my sme boli asi ked mal maly 3 mesiace....a nase mesto nam darovalo "polsku" osusku 😒

katrinka8
23. júl 2010

sorciera24, no, uz sa tesim na tu osusku 😀 To davaju aj dochodcom 😀 Ale ved nejde o ten dar, len mi napadlo, ci sa to este vobec organizuje...

denka1
23. júl 2010

@mackopuf ja som dnes malej dokupila Lovku na caj,lebo s Aventkou malo vypila.Skusila som jej dat do mliekovej vodu a strasne ju pumpla 🙂 tak som sla do lekarne a kupila este jednu a Aventku som odlozila.Je asi pravda,ze ked jej raz sedi jeden dudel,tak netreba vymyslat.Uz bola dnes spokojna.Boli sme na kupku a tam vypila vody teda statocne 🙂

denka1
23. júl 2010

@katrinka8 Aj ja sa tesim na osusku 😀 Mozno sa tam stretneme 🙂 A co viete,mozno dostaneme nieco lepise.
Polsky uterak 😉

mackopuf
23. júl 2010

@denka1 malemu lovi nevyhovuje,lebo mu z toho rychlo tecie a potom nevie tak rychlo prehltat. Tak skusim to Tommee Tippee a uvidim 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre