Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

denduska
15. apr 2010

ahojte, dakujem....inak sa tu strasne nudim, len malinka je taka potvorka, ze just vtedy ked zapnem pc, zacne buntosit...inak spi 🙂

ozaj este som chcela - malu mi hned dali na hrud, co ma dost prekvapilo, prvu mi nedali...bola cela od krvi a mazu ale taka krasna a tak sa na mna pozerala, no uplny zazrak 😵 potom mi vravela jedna, ze to davaju len tym co maju niekoho so sebou pri porode...ale mne to tak neprislo...aj pri prvej som mala muza a nedali mi ju....asi skor zalezi od osadenstva..neviem..

s tymi ocami, pri kratkozrakosti (alebo aj po oper.kratkozrakosti) treba papier od ocneho s vysetrenim hlavne ocneho pozadia..ja mam tiez dost dioptrii a pytal to odo mna kazdy doktor na ktoreho som natrafila, este aj ten na sale..tak asi na tom nieco fakt je....

sono ma odchylku co sa tyka vahy plus minus 400 g...tym by som nestresovala.....dlzka nozicky, to je druha vec - Sarinka mala vzdy stehennu kost o 2 tyzdne vopred a aj je dlha ako tyzden pred vyplatou a musime aj masirovat nozicky lebo ich zle drzi - nemala ich v brusku kde dat, doslova...a ja som vedela ze bude vacsia nez prva, lebo som mala normalne pocit ze mi praskne brucho uz na konci tehu...

mackopuf
15. apr 2010

denduska,ani mne nedali malu na hrud hned po porode a tiez som tam mala manzela. Asi to fakt zavisi od personalu,ktory sluzi. Aj mne mala Vanesska stuhnute priehlavky,tak sme ich museli masirovat,lenze mne to povedali az po par tyzdnoch,tak uz to bolo aj dost bolestive 😖,ale ked zacnes hned od zaciatku,tak to bude v pohode 😉 .
Denduska,si v nadstandartnej izbe,ked sa mozes napojit na net s pocitacom? alebo to je na kazdej izbe? 😕

denduska
16. apr 2010

nie, na obycajnej, som si ukoristila manzelov mobilny net ale stale mi tu vypisuje ze su tu aj wi-fi siete ale neskusala som sa napojit, ale vraj to ide, neviem.

katrinka8
16. apr 2010

Baby, mne kamoska vravela, ze je tam jedna sestra (asi vrchna, sa mi zda - alebo stanicna - uz presne neviem), a ze ona na ne - ostatne sestricky- vzdy krici, ked prilozia hned babatko, lebo zevraj mamicka si ma rychlo stlacat maternicu, aby nevykrvacala a ze ked drzi babatko, tak nemoze. Tak neviem, asi fakt zavisi od osadenstva 😉

Dendus, to je dobre, ze sa "nudis" 😀 Inak som sa drzo kamosky pytala, ci si Ta nepamata, ze mas Sarinku. Tak vravela, ze ano, ze maju malu Sarinku, ze tu si pamata 😀

Aha - cize ocne pozadie, ja ze to s tlakom ocnym suvisi. Diki, dendus, za vysvetlenie 😉 Dam si teda vysetrit ocne pozadie...

denduska
16. apr 2010

no neviem, ta sestricka co bola pri mne (teda 1 z dvoch, ta druha bola bombova) bola fakt hrozna....s tymi ozvami, prisla ku mne, pozerala za mna na monitor, tvarila sa ako gestapak a ze Co to je? ozvy idu dole, dychajte!!!! a vobec nic mi nedovolila urobit, ruku mam dat sem, nohu tam, ked mi brala krv tak mi skrtidlo dala tak ze mi ju mohla rovno odrezat a by som nic necitila..pritom mne beru krv bezne bez skrtidla lebo ja mam zily ako snury.... no fakt bola hrozna 😠 ale druha mi to vynahradila, strasne ma povzbudzovala, musim jej nieco kupit 😵

a ja som jednou rukou drzala malinku a druhou "maternicu"...ale skor mi ju tlacil manzel, ved naco by tam len tak sedel 😀 a dostal pochvalu ze perfektne sa stiahla 😀

inac ide ta wi-fi...gaya hotspot 😀

mackopuf
16. apr 2010

Aj mne pri prvom tlacil maternicu manzel,tak to bolo super,lebo som bola taka vycerpana,ze sa mi triasli ruky a nevladala by som si ju tlacit sama dve hodiny 😝 . Ledva som to zvladla,ked isiel na WC,ale si dat "zdravotnu" 😀 . A po dvoch hodinach tlacenia som mala brucho ako keby mi vybrali vsetky vnutornosti 😀 😀 😀 .
A nemaju sestricky pripomienky,ze si na PC?

zuzub
16. apr 2010

ahojte, tiež sa chystám rodiť do martinskej pôrodnice, už som si to bola ja obmrknuť, máte to tam ozaj pekné 😉 v porovnaní so ZA 😒
chcem sa spýtať ako je to s bábätkami, či máte stále pri sebe na izbe, aj si ich kúpete samé a tak?
a ešte ma zujma na tom zozname do porodky sú 3ks nočných košiel, aj na samotný pôrod treba mať vlastnú? alebo dajú nemocničnú.dikes.

mackopuf
16. apr 2010

ahoj zuzub...ja ti mozem povedat ako to bolo pred 3 rokmi: malu som si nekupala sama vobec v nemocnici,iba nam raz ukazovali vsetkym mamickam naraz na jednom babatku ako sa to robi 🙂 . Ked som si chcela oddychnut,tak som poprosila sestricku nech mi ju zoberie a nosila mi ju len na kojenie. A prve dve noci som sa tiez chcela vyspat,tak mi ju zobrali sestricky 😵. A ked som prisla na prijem,tak mi dali nemocnicnu nocnu koselu s takym vystrihom,co ma byt vpredu a ja som si ten vystrih dala dozadu 😀 😀 😀 😀 😀 .

zuzub
16. apr 2010

dikes mackopuf za info, len by som rada vedieť ako tam aj teraz akutálne chodí, to by mohla denduska napísať 😉

mirko
16. apr 2010

zuzub, babenka kupu kazde rano..pridu ti ho zobrat a ked ich dokupu donesu naspat....na izbe je aj vanicka, no myslim ze ju este asi nijaka mamina nepouzila 🙂 , su tam aj kremiky na ritku, gaza, lieh....babo mas pri sebe, no ak si budes chciet oddychnut mozes poprosit sestricky ci ti ho nezoberu, su zlate..
koselu ti daju na prijme, no niektore maju vystrih az po kolena 😀 ale na porod by som si svoju nedala, ved ich tam maju nato, co si budes spinit svoje..kazde rano chodi jedna pani a nosi ciste kosele...v noci sestricky chodia pozerat po izbach ci niekto nieco nepotrebuje, u nas na izbe bola jedna zlata non stop...a ak budes mat niekoho pri porode, tak ten "vohoz"co bude mat na sebe si potom moze zobrat domov.... 😀 ako pamiatku 😀

denduska
17. apr 2010

zuzub, ano mam malu stale pri sebe, ale ak potrebujes, babo vezmu, a vacsinou ani prvu noc nenechavaju..teraz je novinka, kupu kazdy druhy den rano, ak mas zaujem tak to ukazuju na oddeleni, aj novorodenecku gymnastiku.. koselu na porod ti daju, aj potom ak chces....inak ja som si pri prvom porode tiez dala vystrih dozadu 😀 😀 😀

ozaj s tou sestrickou co som na nu nadavala, ma take iste skusenosti moja spolubyvajuca...sme sa zhodli, ze na psychiku niekoho kto prave rodi, dost blbe... 😖 😖

mackopuf
17. apr 2010

a ako denduska? ako sa drzite? zajtra by ste uz mali ist domov,ci? 😎

fifo12
17. apr 2010

Pripajam sa do diskusie, kedze som v Martine porodila obidvoch synov. Samko sa narodil 13.6.2004 a Filip 17.9.2008, bola som spokojna pri obidvoch. Pri Filipovi som si dala epidural a kedze mam s cim porovnat, musim povedat, ze rozdiel poriadny. Velkou vyhodou Martinskej porodnice je to, ze epidural je beznou sucastou, nemaju problem kedykolvek, ja som mala stastie na pani primarku ARO + 2 mladi doktori, ktori ale stali pri hlave, takze mi to nevadilo. Prilozili mi obidvoch na prsia hned po narodeni. Takze ak sa chystate rodit v Martine doporucujem, aj ked vzdy je riziko, ze natrafite na ludi v nie v uplne dobrej nalade, ale to je vsade.
Denduska gratulujem k narodeniu Sarinky.
Pre zuzub : na prijme vyfasujes koselu, v ktorej budes rodit, takze tie 3 ks myslia po porode, je mozne mat babatko aj cely cas pri sebe, ale ak si potrebujes oddychnut zoberu Ti ho na oddelenie a kupala som si ich kazdy den sama, prve dni na oddeleni a sestricka na mna dozerala a to aj pri druhom !, co ale v podstate chapem, pretoze kym si v nemocnici su zan zodpovedni oni.

naomi23
17. apr 2010

Ahojte, chcem sa opytat mamiciek, ktore posledne rodili v MT, ako je to s monitorovanim oziev pred porodom. Moja kamaratka, ktora tam rodila asi pred dvoma tyzdnami, hovorila, ze po prichode do nemocnice ju nechali na monitore velmi dlho (tvrdila, ze tam bola vlastne stale), a zrejme aj preto jej utichli kontrakcie a potom jej ich museli znova vyvolavat, co samozrejme nebolo idealne a uzila si dost pri porode. Bola to vynimka? Alebo je to v tejto nemocnici bezna prax? (mari sa mi, ze som kdesi na fore uz podobne cosi citala) V priebehu tyzdna-dvoch tam budem rodit zrejme aj ja a toto ma trochu zaskocilo, lebo prvy porod som mala rychly podla mna aj vdaka tomu, ze som sa vela hybala (sprchovala som sa, skakala na fitlopte, prechadzala...) Tak chcela by som teraz vediet, na co sa pripravit...

mackopuf
17. apr 2010

Ja som malu rodila v roku 2007 a bola som skoro stale na monitore 😝 . Aj tri hodiny vkuse 😠 ,tak neviem,ci je to bezna prax,alebo im to vyhovuje,ked maju rodicku a babatko pod kontrolou. A mozno to bolo aj tym,ze som bola prvorodicka a nepytala som sa prechadzat,lebo som nevedela co mozem a co nie. 😒

zuzub
17. apr 2010

Ďakujem kočky za info, tehulky rýchly pôrod prajem 😉

korkusa
17. apr 2010

ahoj zuzub ja som mala len tie najlepsie skusenosti z Martina je to najlepsia nemocnica v okoli.Ja som rodila uz v Ziline.cadci aj v martine.Neviem kam by si chcela ist ale ja by som ti odporucila Martin.Je tam vyborny personal a aj porodna sala a proste vsetko.Drzim ti palce pri vybere nemocnice.

fifo12
17. apr 2010

Naomi23 ja som rodila 09/2008 a ked som sa dostala na salu, bola som na 5 prstov a uz ma nepustili nikde, ani klystir, trvalo to dve hodiny, ale mala som EPI takze mi to vobec nevadilo. Trochu ma prekvapilo, ze tam po rekonstrukcii nie je ziadny vyhradeny priestor na 1.dobu porodnu, v podstate len chodba, saly a WC so sprchou.
Drzim Ti palce

denduska
18. apr 2010

tak moja spolubyvajuca teraz mala dost hrozny zazitok s tymi ozvami...porod jej vyvolavali uz na treti krat a ono to neslo a bola na pasoch od rana siedmej do druhej v noci!!!! 😲 a druhy den zasa takmer do deviatej vecer az to ukoncili cisarskym ale poviem vam uzila si teda riadne, aj ked dost sa na tom podpisalo to ze je tam teraz masaker, rodi sa brutalne vela deti, denne sa pusta 5-6 mamiciek domov, vacsinou prvy den sa lezi hore na 6/3 ale uz ani tam nebolo miesto vcera...mna tiez mali pustit az dnes ale sme uhovorili detskarov, nech malu pustia o den skor a ked som sa pytala potom gyndosa na vizite ze chcem ist vcera, ze malu som pustia, tak bol normalne stastny, ze mam hned bezat prec.... 😀 no nic..aprilove deti - dovolenkove deti 😀

zuzub
18. apr 2010

denduska, tak to je tam pestré 😕 stretla si sa aj s MUDr.Galom? ja mám pri ňom rodiť

denduska
18. apr 2010

zuzub aj ja som chcela ale tento tyzden tam nebol, mal dovolenku..ale buduci uz bude 🙂

zuzub
18. apr 2010

no tak to som mala šťastie, že som ešte nerodila 😀

mackopuf
18. apr 2010

zuzub a to ho mas zazmluvneneho? Lebo ak hej,tak gratulujem..je to perfektny doktor 😉

naomi23
19. apr 2010

Aha, tak zda sa, ze to tam s tym dlhym monitorovanim robia bezne... No nic, asi sa budem musiet pytat, nech ma aspon obcas pustia sa poprechadzat, lebo pri tom lezani sa tie kontrakcie mozu naozaj uplne utisit a aj zena sa pomalsie otvara, ako pri pohybe a posobeni gravitacie 🙂 A este sa chcem opytat, ci nemate niektora skusenosti s dr. Krivušom, budem rodit zrejme pri nom. Posobi velmi prijemne, taky pohodovy starsi, fuzkaty doktor...

katrinka8
19. apr 2010

Juuj, babule, ale ste sa rozpisali 😉 Ale len piste, nech vieme co najviac 😉
Denduska, a uz ste s malinkou doma? Asi poslem mojho manzela na skolenie k Tvojmu, ako sa stlaca maternica, ked ste dostali pochvalu 😀 😀 😀
Naomi, mojej kolegyne dcera rodila minuly rok pri dr. Krivusovi a pochvalovala si - bola spokojna 🙂
Veru, teraz sa vraj rodi teda riadne vela deticiek. Mohlo by to do maja trosku poklesnut, aby nas nakoniec nemuseli nechavat spat na chodbach 😀

denduska
19. apr 2010

katrinka, hej sme doma. No moj muz sa tak oprel, ze mu vraveli ze mi nemusi tu maternicu vytlacit von 😀

ono niektore sestricky su tam naozaj mudre ako radio, ale treba sa len ozvat, ja som si "rozkazala" vodu aj operadlo vyssie...ta gestapacka mi sice povedala ze to nemozem ze si budem tlacit na dieta (????)..ale ja som sa tvarila ze nepocujem a obratila som sa k druhej 😅 niezeby som bola priebojna sama od seba, to ja vobec nie som, ale bola som taka smadna, ze som myslela ze umriem.

dr.Krivus bol dvakrat na vizite, bol velmi mily.

naomi23
19. apr 2010

Nestraste, ja som tam bola minuly piatok (za tym Krivušom) a vladla tam pohoda (aspon sa mi tak zdalo). Na monitore nebol nikto, na chodbach klud. Ale asi to bola nahoda. Tak dufam, ze ma za tych par dni na chodbe nenechaju 😒

romy01
19. apr 2010

BAby aprilovky drzim palce v najblizsich dnoch. Hlavne vela popiste nech sa my neskorsie pripravime . 🙂

Inak ked uz pisete o tom monitorovani - ako dlho je podla vas tak akurat ? lebo ja som bola min tyzden na sone a to trvalo asi 10-15 min a mala som dost to predychat ako mi drobec tlacil na vsetko a to som len v 31tt !!!

katrinka8
19. apr 2010

Ale nie, nebojte, hadam neostanete na chodbe 😉 Drzime veru paste, nech to mate za sebou a nech mate len prijemne zazitky (v ramci moznosti teda)! A hlavne zdrave deturence!
Dendus, ale v konecnom dosledku dostal aj tak pochvalu 😀
A ako doma? Mala si ako zvyka? A Ty ako sa citis?

naomi23
20. apr 2010

A este sa chcem opytat, asi teba, Denduska, lebo mas cerstve info, ze ako to chodi v tejto nemocnici s holenim a klystirom... V nemocnici, kde som rodila predtym (na Antolskej v BA) to automaticky robili sestricky na prijme.
A este by ma zaujimalo aj to, ze ci tu robia sekciu len v uplnej narkoze alebo aj so spinalkou... pre pripad...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre