Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

mackopuf
23. jún 2010

@katrinka8 no nastastie,nam to maly ani nevynahradza 😎 😵 . Je fakt dobrucky. Vdaka Bohu za take dietatko 🙂

katrinka8
24. jún 2010

Denduska, no toto 😀 My sme tiez skusali s manzelom malu popohnat niekolkokrat, ale akosi nepomohlo 😀 Aj tak si po svojom urobila 😀

mackopuf, tak sa musime pochvalit, sice sme spali v noci vyse 6 hodin, ale zato sme od pol stvrtej hore 😖 Nase babo sa rozhodlo, ze bude narazovo spat a potom narazovo nespat 😎

Babule, a chodite s drobcekmi vonku, ked tak strasne fuka vietor? Nam povedala detska dr, ze ked tak fuci, ze radsej nech nejdeme, kym je taka malinka. Vraj aby nenafukalo dake pele a ine alergeny - kvolialergiam... Tak sme uz 2 dni neboli...

mackopuf
24. jún 2010

@katrinka8 no to aby si vedela,ze ju mate 😅 . Nam zatial este netrucoval 😎 . Ja chodim aj ked fuka vietor. Podla mna cim viac deti chranime pred nejakymi alergenmi,tak tym viac sa stavaju alergikmi. Ja nehovorim,ze teraz naschval ich vystavovat "nebezpeciu",ale...Ani prehnana cistota a sterilita nie je moc na dobre. Lebo teraz si deticky vytvaraju imunitu a je dobre im dovolit trosku pobojovat s bacilmi 😵 . Nechapte ma zle,ale poznam maminky,ktore az prilis prehnane dbali na cistotu okolo babatka a vkuse dietatko "babusili",aby ani maly vetrik na neho nezafukol a tie deticky teraz byvaju casto chore 😖 . Ale samozrejme,nech kazda mamicka robi ako uzna ona sama za vhodne 😉

denka1
24. jún 2010

Romy sa dlho neozvala,myslim si,ze uz je v nemocnici a po porode.Som zvedava,kedy napise ako prebiehal porod atd.Drzim palce 🙂 🙂 🙂

mackopuf
24. jún 2010

@denka1 no mozno je romy z tych zien,ze ked odide zatka,tak do 24 hod porodia 😎 . Aj ja som zvedava na info 😵

denka1
24. jún 2010

@mackopuf ja som to tak mala pri dvoch detoch 🙂

mackopuf
24. jún 2010

@denka1 ja iba pri jednom 🙂

katrinka8
25. jún 2010

mackopuf, ved aj mne sa to zda divne, ze "nafuka jej alergeny" (ved to jej moze nafukat hocikedy, nielen teraz) - skor sa mi zda horsie to, ze tie vykyvy teplot - z tych 30-tok do tychto 14 - 15 stupñov - to ani mne nerobi dobre, hned mam plny nos z toho 😠 Mam totiz alergiu na chlad, takze taketo pocasie nie je nic pre mña... dufam, ze mala to nezdedila po mne... Ale doktorka asi myslela taky silny vietor (teda ja som si to tak vysvetlila - lebo u nas slo okna zavrete vyvalit predvcerom - v takych narazoch to riadne fucalo) - nie taky obycajny. Ved to fuka skoro stale... 😀
Ale tie bacily, to je pravda - musi niekde to babo ziskat imunitu. Ved ked nechaju aj do porodnice hocikoho prist hocikedy na navstevy, tak uz to babo asi aj tam daku imunitu nadobuda (hoci toto sa mi zdalo tako zvlastne, ze nik nekontroloval, kto tam vlastne chodi - oni si len skontrolovali, ci ten dotycny ma navleky). To nie ako kedysi, ze ked si otecko chcel dieta vidiet v porodnici, ukazali mu ho cez okienko 😀

denka1, mackopuf, aj ja som riadne zvedava uz na tu Romy, asi je uz fakt v porodnici 😉 Snad to bude mat rychlo za sebou. Drzme jej paste!

denduska
25. jún 2010

katrinka, ja tiez chodim von aj vo vetre....a to si predstav ze moja Sara nenavidi ciapku a tak je von bez ciapky 😅 aj ked je ju dam, reve strasne ked ju zlozim do pol minuty spi...tak sa snazim jej urobit v kociku take zavetrie nech tam nema prievan aspon....no dufam ale v zime bude uz nosit
inak suhlasim s mackopuf....ja som starsej vyvarila cumel raz..ked som ho vybrala z obalu...a potom som ho furt len oblizovala ked spadol 😅 ...cumlik mala do 1 roka a prvykrat bola chora v 13.mesiacoch..... zato ked som pocula raz jednu sestricku ako dorazne poucovala mamicku ze musi cumel vzdy vyvarat tak som si pripadala ako nesposobila naozaj... 😝

mackopuf
25. jún 2010

@katrinka8 to je pravda s tou porodnicou. Ved ked som teraz bola v porodnici,tak moju spolubyvajucu bola pozriet jej teta a mala vreckovku na ustach,ze je nachladnuta,ze aby to nechytila mala 😕 ,tak na co tam vobec chodi??? 😠
@denduska co sa tyka toho cumla,tak aj ja tak pri malej,vyvarili sme len prvykrat a potom som aj ja len oblizovala 😅 . A tiez bola chora mozno az v dvoch rokoch prvykrat 😎 .Ale takisto je to u nas aj s flasou,aj s odsavackou na mlieko. Vyvarim prvykrat a potom uz iba umyvam.
Jedna baba tu na koniku pisala,ze maly jej vkuse vypluva cumel na zem,ze kto to bude stale vyvarat 😕 🙄 . Tak asi zakazdym ked mu padol na zem tak ho sla vyvarit 🤐
Aj nam maly zo zaciatku vobec nechcel ciapku a pred 2 tyzdnami co bolo aj teplo,tak ho mm mal na rukach bez ciapky 😕
My sme v noci chytili sople,podla mna to je presne tymi hroznymi vykyvmi teplot. Ale sli sme kupit tu vysavacovu odsavacku,trosku mu vytiahlo,ale nie moc a teraz je v pohode. Este mu odsajem vecer a dam kvapky a snad uz to bude o.k. 😵

denka1
25. jún 2010

@denduska ja som tiez cumel vyvarala ,len pri rozbalovani z obalu a teraz ho len preparim vodou z kanvice,ked varim caj,al kavu a to iste aj flasky tak preparujem ,resp preplachujem 🙂

mircova
27. jún 2010

Už netrpezlivo čakáme kedy sa ozve romi01, aké mala skúsenosti a čo drobček. Romi trošku ti závidím, ale v dobrom 😅

denka1
27. jún 2010

@mircova Ja sem tiez chodim teraz castejsie,aby som nazrela,ako dopadla romy.uvidime 🙂

mackopuf
27. jún 2010

romy si uz isto uziva drobceka 😵 Som zvedava na zazitky z porodu. 🙂

katrinka8
28. jún 2010

Baby, a to treba fakt zakazdym ten cumel vyvarat? 😀 My sme ho tiez len raz, ked sme vytiahli z obalu.. aha, raz som ho este preventivne vyvarila pred 2 dnami, ked sa mi zdalo, ze by sa mohol este raz... ale inak ho len pod teplou vodou oplachujem...

Nasa tiez moc ciapku nemusi, ale zas ked ma dobru naladu, tak jej moc nevadi 😀 Ale aj tak sa vzdy v tom kociku vykruti, ze ju vobec nema na uchu... tak jej to ucho prikryvam plienkou, ked moc fuci a neda sa nic ine robit 😉

Soplik ma obcas aj nasa, my jej to vyberame tou "palickou do ucha" - zatial sa nam to uspesne vzdy podarilo. Ale to su vraj take tie este "cistiace" sopliky z porodu, ze to vraj nie je este taky ten "chorobny", alebo ako to nazvat. 😉

Romy je asi s drobcekom, aj ja som zvedavaaa na novinky 🙂

romy01
2. júl 2010

ahojte dievcence

Náš malý - Timotej Michal sa narodil 23.6 o 20.14 s mierami 3840g a 54 cm. Porod bol komplikovany a maly mal niekolko komlikacii - jednak sa sam nevedel nadychnut, tak ho rozdychavali, potom mu zistili infekciu tak ho trapili injekciami do stehienka a nakoniec sa mu rozbehla silna zltacka tak ho svietili dva dni. vraj z hrcky na hlave ako bol priliz dlho stlaceny.
Co sa tyka pristupu lekarov a sestriciek - boli vsetci super musim povedat ze som bola velmi spokojna. Ale dost mi vrta hlavou, ci vzhladom na nasledky ktore mal maly nemali lekari zvolit cisarsky, kedze porod trval 20 hodin a aj ked som mala uplne pravidelne kontrakcie - po 16 hodinach som bola stale len na 4 cm a nepomahal ani oxitocin - vobec som sa neotvarala akurat sa strasne zintenzivnila bolest. Nakoniec som ziadala epiduralku a hned ako zaucinkovala som im ztam zaspala. po hodinke ma zobudili ze ideme tlacit - to som bola na 8 cm ale nemala som ziadne tlaky, tak som tlacila - kade prislo - proste som sa ani nevedela trafit na spravne miesto. Ja len dufam ze maly nebude mat nasledky z toho dychania a zltacky a infekcie a tak. Tiez premyslam vzhladom na vsetky tieto komplikacie odmietnut ocovania tou vakcinou co obsahuje ortud, lebo su studie kde sa vravi ze by to v kombinacii si zlym zdravotnym stavom babatka mohlo sposobit autizmus.
Dnes sme boli na kontrole a cakam na vysledky, ak sa zltacka potvrdi - teda ze sa to povedzme zvysuje tak letime este dnes naspat do nemocky na infuzky. Tak teda ziadna sranda.

ale teraz k malemu - baby Timko je nadherne babatko. Uz sme si na seba zacali zvykat - za posledne dva dni mame rytmus pri krmeni - lebo zo zaciatku stale spinkal a nechcel papat- vraj to ta zltacka. navyse sa mu paci ked mu spievam - aj ked je to falosne a vymyslam si somariny co sa ani nerymuju 😀 Dala som do albumu fotky len neviem ktora mate a ktora nemate adresu lebo je neverejny. Ked tak mi napiste ip a ja vam ju poslem

denduska
2. júl 2010

jej mne nesiel niekolko dni net a zrazu taka sprava 😵 @romy01 gratulujeeeeeeem!!!! nuz to je pravda aj ja som si vsimla ze dost neradi robia cisarsky..hm... ale hlavne ze ste okej, dufam ze malinky uz bude len krasne rast a bude zdravy... 😵
a co sa tyka ockovania, ja som uz dost zdrzanliva..kedysi som to mala za super vynalez ale starsia dcera nam zareagovala katastrofalne na prvu davku v 3.mesiacoch....a odvtedy si nemyslim ze je to uplne neskodne..ale velmi sa s tym neohanam, ludia to nechapu...tak radsej nic nevravim 😀 mladsia zatial nema nic, tuberkulozu som odsunula na 6.tyzden lenze v tom case bola chora...a to uz sa neda teraz ockovat, az po zakladnom ockovani..to jej vsak odsuniem, nechcem zazit to iste co pri prvej 😒

juj tesim sa za teba, tak ktora je na rade? 😀

denka1
2. júl 2010

@romy01 romy GRATULUJEEEEM!Tak uz to mas za sebou🙂Neboj sa ,malinky bude ok.kamaratka odchadzala z nemocnice s malym a mal zltacku 260,alebo este viac a je ok.4 krat mu brali krvicku a stale to mal zvysene a teraz je ok.
Timko bol teda riadne velky.Ja si myslim,ze ti mali urobit cisarak,ved ta riadne vytrapili a aj maleho.A mala si muza pri porode?A kto ta rodil?
Boze ,aj tak si to zvladla 🙂 Ako prvorodicka?Ja si to ani predstavit neviem 😒 Prveho syna som rodila 6hodin.Uz po 12 hodinach by som asi odpadla od unavy.Nevedela by som uz asi ani tlacit.
Este raz gratuluem!!!!

sorciera24
2. júl 2010

@romy01 gratulujem, hlavne, ze ste zdravi....my sme mali tiez zltacku a tiez bol 2 dni pod lampou, a je uplne ok, zltacky sa bat nemusis, ma ju skoro kazde druhe dieta a vraj je to este lepsie ked ju ma, ze sa uvolnuje ten bilirubin a to farbivo, ci co....takze sa netrap a s ockovanim mam rovnaky nazor....ja odkladam ockovanie teraz maelmu, nech sa aj postavia na hlavu, skoda tych 2. davok, co dostal, ae dalsiu tak rychlo nedostane... 😠 😝

katrinka8
2. júl 2010

Jeeej, Romy,super!!! GRATULUJEM!! Nech ste obaja co najskor v poriadku. Si sikulka, ze si to takto zvladla! Malinky bol riadne velky, ako aj nasa Terezka, iba o 100g tazsi - ale aj dlzku rovnaku mali 😀 . Neboj sa zltacky - ako hovoria baby, ma ju vela deticiek. Oni sa vsetky narodia s velkym mnozstvom krviniek - asi cervenych, sa mi zda, niekolkonasobne viac ich maju ako my, a tie sa musia z tela vylucit. No a niektore babatka zareaguju tak, ze ozltnu. Netreba sa toho bat, nie je to nebezpecne. Drzim paste, nech sa mu to dobre vyvija a prajeme malickemu vela zdravicka a maminke vela mliecka a spokojnosti 🙂

Baby, nam tiez dali v utorok v poradni cele litanie o tom dobrovolnom ockovani. Doporucila nam najma tie rotavirusy. Ale vobec sa nam to s manzelom nepaci, cele ockovanie nam pripada ako dobry biznis, proste take zneuzivanie rodicov, ktori chcu pre dietatko to najlepsie... 😠 Je to kazdeho osobna vec, ale my asi ziadne ockovanie navyse zvazovat nebudeme. Vy ste ako na tom? Chcela by som pocut aj nazor niekoho,kto s tym ma nejake skusenosti... 😉

katrinka8
2. júl 2010

Baby, toto tu asi nepatri, ale neviete, ako sa odstranuju udaje z pasu? Mam tam stale, ze cakame babatko 29. maja 2010 a neviem to odtial dat prec - sla som cez nastavenia, ale tam sa mi to nedalo odstranit.

zuzanockamt
2. júl 2010

@katrinka8 je to v nastaveniach ... pod kolonkou tehotenstvo a rodina ... tam si to zmenis

katrinka8
2. júl 2010

zuzanockamt, dakujem, uz sa mi to podarilo 😉

mackopuf
3. júl 2010

@romy01 jeeeej,gratulujem! Si musela byt riadne silna,ked si zvladla taky dlhy porod 😕 . Ale je super,ze ste to zvladli a uz sa mozes aj ty vytesovat z babatka 😉 .

denduska
4. júl 2010

@katrinka8 no ja som o ockovani uz precitala tolko ze mi ide hlava prasknut 😅 ...ale moj nazor - menej je niekedy viac. Pri prvej dcere som ani nevedela ze je nejake ockovanie proti rotavirusom..a vlastne sa cudujem ze mi ho nasa pediatricka nenavrhla, lebo ona bola dost velky zastanca ockovania..hm...a o meningokokoch (lebo to sme zvazovali) povedala ze to staci v puberte, lebo najzranitelnejsi su tinedzeri a adolescenti.
Takze my sme na tom tak ze ani to povinne nemame dokoncene..a cim dlhsie sa to taha, tym menej sa mi do toho chce 😝 Ale ze su v tom prachy, a to nie hocijake, to je asi to najhlavnejsie 🙄

inac romy, nasa Sara dychala a plakala ale muz mi vravel ze jej davali kyslik lebo ze bola modra 😒 tak som sa tiez bala, ci je ok, ale vyzera ze hej, tak sa tesim. neboj, vsetko bude dobre 🙂

evina0
4. júl 2010

romy gratulujeme aj s Majkom k syncekovi 😵 😵
fuuha dlhy porod si mala ale bud rada ze si nesla cisrskym- oni ho velmi neradi robia a len v pripade ze je bud dietatko alebo mamicka ohrozene inak nie. lebo je to problem pri druhom dietatku kedze je uz maternca raz rozrezana- co som lezala s jednou mamickou tak vraj ona tu ranu pri druhom mala ako papier a vraj keby nesla cisrskym tak zatlaci normalne a rana sa jej potrha. preto uz teraz viem ked budeme cakat druhe babenko vybavujem si len cisarsky aby nedoslo k takemu comusi ze sa cosi stane s tou ranou a maternicou.
o synceka sa neboj a nemysli nato ze ho rozdychavali- mojho Majka doslova kriesili aj v zazname to bolo pisane s vykricnikom ked ho vraj vybrali tak ani neplakal, ani sa poriadne nehybal a aj ho odsavali a vsetko mozne robili ☹ no nemyslim nato ..ma vraj slaby selestik na srdiecku tak pojdeme este so srdieckom na kontrolu ale uz u nas.som velmi rada ze so aj ja rodila v mt lebo pri prepustany mu robili same sona bruska a ine co tuna u nas neni.tak som bola velmi rada ze tie vysetrenia dopadli super 🙂

inak na net maaalinko chodim lebo neni casu. mame za sebou uz aj jednu pohotovost ked Majkovi ked mal 3 tyzdne vykocila teplota a ked som volala jeho doktorke ta nas hned poslala na pohotovost.ale vraj pokial nema az 38,5 tak nicim nezrazaju.
skor nas poriadne trapia bolesti bruska aj preto som na net absolutne nechodila a len s nim bola a ako sa dalo upokojovala.teraz je uz cosi lepise lebo berieme sab simplex kvapky aj ked idealne to neni ale vraj to je trojmesacna kolika tak sa tesim az prejde.aj v noci uz spinka lepsie a nebudi sa s placom a bolestami bruska.lebo tie dni ked tak bolo som bola uz zufala s neho ..
prajem vsetkym maminkam pekne dnicky so svojimi ratolestami len neh nam pekne rastu a priberaju 😵 😵
a tei co cakaju na drobcekov prajeme lahky porod 😉

mircova
4. júl 2010

@romy01 Ahoj mamička,
si veľmi statočná žena, keď si to zvládla. Gratulujem a prajem Vám obom všetko naj, naj, naj............, držím palce, aby bol Timotej ( krásne meno), čo najskôr v poriadku a ty aby si mala každý deň veľa dôvodov na úsmev 😅
Držkajte sa.

Tú epidurálku si dohodla dopredu, alebo stačilo potom už na mieste o ňu požiadať ?
Baby neviete ako to chodí s tou epi v MT??? Doteraz som o tom tak moc neuvažovala a skôr som bola presvedčená, že rodiť pôjdem bez, ale ak by to malo byť 20h. ako to mala romi tak neviem, či to zvládnem. 😖

evina0
4. júl 2010

mircova epi staci povedat a pichnu ti ju. ja som tiez sla rodit s tym ze to vydrzim ale ked sa to nebude dat vydrzat poziadam epi a tak to aj dopadlo. este ked sa ma lekar pytal ci ju chcem tak som povedala ze zatial nie ale ked prepihli plodovku a vlozili tab tak to bola strasna bolest a ked boli kontrakcie pravidlen tak som uz len cakala kedy dobehne lekarka s operacky a nepichne ma a strasne ulava to bola. ja esteze som ju mala lebo vsetko skoncilo nutnou sekciou - neviem si predstavit rodit 10 hod v bolestiach a nakoniec sekcia 😝 aj lekar bol rad ze som si ju dala a netrapila sa ked to tak dopadlo..

mircova
5. júl 2010

@evina0 tak to je dobré, že sa môžem rozhodnúť až tam, lebo si vôbec neviem predstaviť ako to bolí 😒 a čo nás tam čaká, aj keď ste to tu trochu priblížili. Aj tak mám obavu, že keď si ju dám pichnúť, že nebudem vedieť kedy tlačiť a nepomôžem bábatku von tak ako treba 😢

zuzanockamt
5. júl 2010

@mircova oni ti povedia, kedy mas tlacit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre