Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

zuzanockamt
25. aug 2010

@ivka1984 a ty si blondina? 😕 ... lebo sa mi vidi, ze som volala nejaku blondinu 😅 ... lebo podla tejto foto sa mi podobas na jednu, co bola v ambulancii po vysledky predo mnou, taka mensia chuducka a s manzelom ... no sranda 😀

ivka1984
25. aug 2010

no ja som bola pred 2 dnami na melire takze som teraz tak trochu blondina 🙂 nie nie nie som ta mensia chuducka ja som sla po tebe do ambulancie...a este ta objednali na pasy ci? lebo mne nedali teraz termin

zuzanockamt
25. aug 2010

@ivka1984 a tebe davaju oni termin? ... mne dava moja lekarka, dnes som bola na poradni, tak mi dala zase vymenny listok a idem na buduci tyzden ... vravela mi, ze od 36 tt sa ma chodit kazdy tyzden

ivka1984
25. aug 2010

vies co ja som bola 2x tak ze som mala vymenny listok a vcera som mala termin od nich tak neviem ale teraz zas nemam a v piatok idem na poradnu tak mi asi zas da vymenny .... no uvidime

ivka1984
25. aug 2010

dnes som si volala aj o vysledky na toho streptokoka tak to mam v poriadku tak som bola taka rada

zuzanockamt
25. aug 2010

@ivka1984 no ty uz mas o chvilu termin ako pozeram 🙂 ... mne dokina dnes povedala, ze v auguste by to byt nemalo, ze to bude urcite az ten september a ja by som to uz mala najradsej za sebou ... len dufam, ze nebudem prenasat 😒

zuzanockamt
25. aug 2010

no ja streptokoka bohuzial mam, dnes mi to volala sestricka, lebo rano na poradni este vysledky neboli, tak mi daju ATB pred porodm, mam to aj v knizke cervenym napisane

ivka1984
25. aug 2010

no tak u mna sa zatial tiez nic extra nedeje tak neviem neviem ci to tiez nezostane az v tom septembri....

zuzanockamt
25. aug 2010

@ivka1984 ani u mna sa nic nedeje zatial ... len bolesti v krizoch a v podbrusku ako pred MS ... uz je to take silnejsie, ale to len obcasne ... pravidelne to zatial nie je ... pijem aj caj z ostruziny malinovej 2-krat denne

ivka1984
25. aug 2010

kde si ho kupila aj ja si ho chcem kupit

zuzanockamt
25. aug 2010

@ivka1984 no obehla som tri lekarne na vrutkach a nic, divali sa na mna, ze co chcem 😕 😅 ... ale kupila som ho v tej lekarni pri priore, mozno ho maju aj inde, ale v meste som v lekarnach nekukala

ivka1984
25. aug 2010

no super tak sa tam stavim zajtra

mircova
28. aug 2010

@zuzanockamt prosím ťa na čo je ten čaj z ostružiny malinovej dobrý a od kedy ho piješ??? ja som čítala len o alchemilke 😉

A dievčatá napíšte mi prosím Vás, čo sa deje na tých pásoch a o ktorej sa tam chodí, keď už konečne príde rad aj na mňa nech som v obraze 😀 Díky. Držkajte sa babule.

katrinka8
28. aug 2010

@mircova Caj z ostruziny malinovej sa pije preto, aby sa ulahcili porodne bolesti a aj porod samotny - teda zevraj 😀 Ja som kdesi citala, ze by sa mal pit cca 6 tyzdnov pred porodom, 2-3x denne. Ja som ho pila, ale neviem, ci to ucinkuje. Bolesti som mala znesitelne, ale neviem, ci zrovna kvoli ostruzine malinovej 😀 Niekto vola ostruzinu malinovu aj ako malinovnik...

Co sa pasov tyka, tak to je monitorovanie stahov maternice (kontrakcii) a oziev babatka. To lezis na posteli, na brucho Ti daju take 2 "diody" (vyzera to skoro ako taka velmi hruba guma kruhoveho tvaru, ktora sa pouziva na posilovanie ruky, ked ju stlacas), ktore su napojene na taky pristroj, z ktoreho potom na papieri vychadza zaznam - take krivky, ktore mi pripominali nieco ako zaznam EKG 🙂 Jedna ta sonda, ci co to je, monitoruje kontrakcie a druha srdiecko babatka. Babatko by nemalo ale vtedy spat, ale ani byt prilis aktivne a kopat - mne poradil ktosi, ze predtym, ako tam pojdem, mam nieco zjest (najlepsie sladke), aby sa babo prebudilo - tak som urobila, ale mala sa mi prebudila natolko, ze vykopavala tie diody a metala sa a zazanam bol nepopisatelny a musela som ho opakovat 😀 A pasy sa to vraj vola preto, ze tie diody su pripevnene na brucho takymi gumenymi pasmi - mas ich ako opasok okolo brucha 😀

Inak, tych pasov si este uzijete, pocas porodu budete na nich napojene nonstop... to bolo pre mna dost neprijemne, lezat stale na chrbte kvoli tym pasom.

mircova
28. aug 2010

@katrinka8...či už ten čaj účinkuje, alebo nie určite to vyskúšam, hneď v pondelok ho pôjdem zháňať a od budúceho týždňa nasadím čajíkovú kúru 😀 😀 😀
Fúha ty si mi dala taký presný popis tých pásov, že super. Ďakujem 🙂 Vedela som, že by mali merať kontrakcie (ak dáke sú) a tiež to srdiečko drobčeka, ale nevedela som si to predstaviť 🙂 a nevedela som ani to, že bábo ma byť hore.

Ešte mi dajte vedieť o ktorej ste tam chodili, aby som vedela 🙂 zaujíma ma to pre to, že bábo má byť hore a to veru neviem ako ovplyvním asi skúsim tiež nejakú maškrtku 😉

zuzanockamt
29. aug 2010

@mircova ja pijem aj alchemilku a aj ostruzinu ... a na pasy chodim rano okolo 6:45 som uz tam, lebo oni robia od 7-mej do 9-tej ... nas je vzdy hore a nic specialne kvoli tomu nerobim, normalne sa rano naranajkujem a hotovo ... aj zajtra idem, tak dufam, ze bude vsetko ok

@katrinka8 inak to, ze je zena napojena na CTG pocas porodu celu dobu, je dobra blbost, ja neviem ako to vydrzim, lebo ked som lezala asi hodinu a pol uz som mala problem s chrbtom, co ma tak bolel a este ktomu ked boli aj kontrakcie ... a to boli slabe, tak si neviem predstavit tam lezat v bolestiach, ked vsade pisu, ze sa treba hybat pocas I. doby porodnej ... to tam so mnou ani MM byt nemusi

barboragondova
29. aug 2010

Aj moja skusenost ako duly je nanestastie taka, ze mamicky pocas 1.d.p. musia lezat a byt pripojene na monitor. Naozaj tomu nerozumiem a nepovazujem to za spravne. Samozrejme, ozvy babatka treba pravidelne sledovat, ale nie neustale lezat, nehovoriac o tom, ze niektorym sestram na sale vadilo, ak sa mamicka dala co i len trosicku na bok.
Zena pocas 1.d.p. by sa mala pohybovat , vyuzit fit loptu, sprchu, resp. polohy, ktore jej ulahcuju predychat kontrakcie ... .
Mile mamicky, dozadujte sa toho ...urcite neohrozite ani seba, ani svoje dietatko.

mircova
29. aug 2010

@zuzanockamt to ťa na tých pásoch držia hodinu??? Tak cez pôrod si to teda fakt neviem predstaviť, ale zvládli iné neboj zvládneme aj my 🙂

zuzanockamt
29. aug 2010

@mircova nie na pasoch ta drzia max 20 minut, ale my sme mali problem, tak som bola minule dlhsie a predtym aj hore na porodnici na sale

zuzanockamt
29. aug 2010

@barboragondova no len uz vidim tie reakcie lekarov a sestier, ked sa ozvem a budem chciet nieco ine ako to, co chcu a prdstavuju si oni

barboragondova
29. aug 2010

@zuzanockamt Ja viem .... ale zase si povedzte, ze vy ste na prvom mieste, je to vase dieta, personal je tam kvoli vam, aby vas sprevadzal pri tej krasnej a intimnej chvili, ked pride na svet Vase milovane dietatko...

zuzanockamt
29. aug 2010

@barboragondova ved to, ale stale asi pretrvava v nas to, ze lekarovi sa neodvazime velmi odporovat ... aspon teda ja som ten typ, ale uz sa postupne ucim menit tento postoj

milyangel
29. aug 2010

@barboragondova
@zuzanockamt pokial viem, tak ak je vsetko s babatkom v poriadku, tak reakcie sestier a lekarov,aby zena pocas prvej doby porodnej chodila, zasla do sprchy alebo bola na lopte su uplne normalne. Lezat na tych pasoch musi len vtedy, pokial je nevyhnutne babatko sledovat.....keby sa nieco tomu dietatku stalo a nebol by urobeny zaznam, tak by ste im to vykricali....personal vie co robi, tak ich zase nepodcenujte!!!! Pokial viem, Martinska porodnica ma sprchu, ma samostatne boxy pre sukromie, ak ma zena MM pri sebe, ma fitlopty a tiez mam info, ze to aj vyuzivaju... aj tie pasy maju svoj vyznam!!!!

zuzanockamt
29. aug 2010

@milyangel no moja sestra mala s malym vsetko ok (ona ale nerodila v MT) a aj tak lezala na pasoch cely cas a svagrina to iste 😒 ... ja nikoho nepodcenujem ... som teda zvedava na tie reakcie, ked im poviem, ako si to predstavujem ... potom pridam svoju skusenost ... ty mas deti? ... rodila si v MT?

katrinka8
29. aug 2010

Baby, aj ja som mala vsetko OK a musela som lezat na tych pasoch vlastne cca od jednej v noci az do rana (s vynimkou, ked mi davali klystir). Ale som si myslela, ze to je normalne a robi sa to bezne. Vedla mna bola tiez jedna baba a aj ta bola OK a bola napojena... tak nechapem. Trosku problem bol to, ze tam bol vtedy strasny frmol, rodili sme naraz 4 (cize obsadene vsetky saly) a za tu noc a rano vlastne nas bolo 8, tak tam sestricky a doktori behali ako o dusu a nie stale bolo koho sa pytat, ci tam musime lezat ☹ Ale mna potom presunuli na salu, kde som uz bola sama (kvoli tomu, ze prisiel mm) a tam som si trosku najprv pochodila a az potom ma zas napojili. Ale tak trosku otocit som sa mohla, to nikomu nevadilo 🙂
Co sa tyka prvej doby porodnej, tak to mi povedali sestricky, ze manzel moze ist kludne domov spat (prisla som do porodnice totiz o osmej vecer a on tam bol so mnou do cca desiatej - kym prebehli vsetky vysetrenia atd.), ze ked pride samotny porod, tak mu mam zavolat a pride. Predpokladam, ze to vsak bolo preto, ze bol totalne plny stav na izbach a nemali by sme kde byt. Asi by bolo blbe, keby som bola v izbe s dalsou babou a s manzelom (v noci) - isto by jej to nebolo prijemne. Dokonca nas za noc prislo v ten den vraj 8, bol problem aj so salami a museli sme dost dlho cakat v izbe, kym sa odrodi (to mi vsak vobec nevadilo) 😀 Ale niektore baby boli s manzelmi v noci na chodbe (asi tiez z tohoto dovodu nedostatku miesta - predpokladam).

zuzanockamt
29. aug 2010

tak ja chcem prave aby MM bol pri mne pocas tej prvej doby porodnej, ale ak ju stravim leziac na posteli napojena na CTG, tak tam ani byt nemusi 😝 ... potom, ked uz pojdem na salu a bude sa rodit, tak MM pocka na chodbe ... ale mozno to za mna vyriesi osud a MM bude v praci a prist nestihne a budem mat po starostiach

ivka1984
29. aug 2010

neviem ci velmi hlupa otazka ale mozu mi nastupit kontrakcie aj ked plodova voda este neodtiekla ci su to len poslickovia hrzone mi tvrdne brucho a vsetko ma boli

zuzanockamt
29. aug 2010

@ivka1984 voda ti moze odtiect aj neskor, kludne az pred samotnym porodom ... ak to mas pravidelne a neprestava to a trva to uz dlho, tak to mozu byt aj kontrakcie 😕

strelka11
29. aug 2010

@katrinka8 tak to neviem ci sa mam tesit alebo nie,ja by som mala rodit v novembri a to nas tam urcite bude vela,a chcem mm pri porode a aj mamu,ktora je detska sestricka,tak to mozno budem rodit aj na chodbe ak nebude miesto na sale,no bodaj by vtedy moc zien nerodilo 😖

ivka1984
29. aug 2010

no zbohom ja teraz neviem fakt som z toho na nervy zas nechcem zbytocne stresovat ak to tie kontrakcie nebudu a ja sa budem hnat do nemocnice

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre