Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

bleble
5. feb 2011

Maminky s detickami do 6 rokov, najdete si minutku? velmi by mi to pomohlo: http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/bio-ko...

pepies
5. feb 2011

@barboragondova dakujem pekne. mam trosku obavy, lebo pri prvom porode som sa trapila 13 hodin a po cely cas som len lezala, tak niet sa co cudovat, ze porod postupoval velmi pomaly ............ tentokrat nechcem len lezat, ale hlavne chodit a dobra je aj fitlopta - tak sa budem teda nato pytat. 😉

este nahodou neviete niekto, ci v martinskej nemocnici nahodou momentalne nie su zakazane navstevy kvoli chripke?
uz zacinam stresovat, pretoze chcem muza pri porode a ak ho nepustia kvoli chripke, tak ma porazi - nemate niekto cersvte infosky? dakujem 🙂

katrinka8
12. feb 2011

@pepies - skus si tam zavolat, to je najistejsie - oni Ti presne povedia. No, alebo je mozne, ze uz si tam? 😀

zuzika30
24. feb 2011

Ahoj kocky, mam problem cakame dvojicky a neviem si predstavit, ze budem rodit normalne, zatial su chvalabohu ulozeny priecne, ale ked sa chodi na monitor tak sa k lekarovi clovek ani nedostane, tak s kym sa clovek ma dohodnut, ked sestra vystrci cez dvere len papiere, nemate nikto skusenost?

bamarama82
4. apr 2011

@zuzika30 fuha to ti nezavidim...kde budes rodit, v MT? zajednaj si lekara a ten si pride pozriet potom aj monitor aj sa s nim dohodnes...

zuzika30
4. apr 2011

@bamarama82 dakujem ,medzi casom sa to uz poriesilo , mali su stale priecne a gynekologicka ma odosle k primarovi na porodnicu k vyjadreniu sa k porodu, tak dufam ze si to mali nerozmyslia a neotocia sa, a ak hej tak snad sa dohodnem s nejakym Dr. ako ty vravis

bamarama82
4. apr 2011

@zuzika30 u nas sa cisaraky bezne nerobia, v MT casto robia cisarsky. tak nech ti to dobre dopadne. ja som si zabezpecila vsetko pre isttotu

zuzika30
4. apr 2011

@bamarama82 dakujem 🙂

pepies
14. apr 2011

@katrinka8 ahojte, teraz čítam ten príspevok, presne 12.2. som už bola v pôrodnici a ráno o 9tej 13.2. sa narodila v martinskej pôrodnici Jasminka. Návštevy boli zakázané kvôli chrípke, ale muž bol v pohode pri pôrode a celý čas bol aj so mnou na izbe, pretože sme mali nadštandard. Ináč by nás ani nemohol prísť pozrieť.
ale všetko dobre dopadlo, doktori aj sestričky boli super a dnes sa tešíme už z 2 mesačnej Jasminky. 😉

katrinka8
17. apr 2011

@pepies - gratulujem k dcerke!! Uzivajte si, konecne su pekne dni, budete si to este viac vychutnavat 😉 A ako sa mate? Aj sa vyspis trochu? A ako Jasminka? Inak, krasne meno, aj kamaratka ma Jasminku 😉

janynkaaa
18. apr 2011

hojte.....Vie mi niekto povedat ked chcem ist rodit do martina tak to si tam musim ist najprv zajednat ???
A davaju tam epiduralku??? a ako to tam je s babatkami mam ho stale pri sebe alebo nie......dakujem za odpoved 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzika30
18. apr 2011

@janynkaaa epiduralku ti daju v pohode za 100e , babatko mas pri sebe ak nebude nejaky problem, ale mozes poprosit sestricky z novorodeneckeho, aby ti ho na noc postrazili, ak sa budes zle citit , ale ci si to musis zajednat tak to netusim ,skus si tam zavolat, nasla som len tieto cisla na sekretariat 043/ 4203242, porodna sala 043/4203457 skus hadam ti povedia, prajem bezproblemovi porod 🙂

bamarama82
26. apr 2011

@janynkaaa ked tam prides na porod tak ta musia zobrat... a mozes si zajednat lekara za istu sumu to tam chodis aj na pasy

zuzika30
6. máj 2011

@janynkaaa no neviem ci ta este stihne tato informacia ,alebo mas uz po tom, v Martine je novinka ,ze nadstandardne sluzby ako je epiduralka a manzel pri porode sa musia uhradit este pred porodom v pokladni na zaklade dokladu co vyda odd. a az potom budu sluzby poskytnute, blizsie informacie na c. 043/4203 421, pytala som sa sestricky ,keby sa neplanovane v noci rozbehol porod a sluzby nie su dopredu uhradene ,tak ci zene nedaju epidural, povedala ,ze to este nie je uplne doriesene ,ale zatial maju instrukcie, ze budu volat straznu sluzbu ktorej to moze manzel uhradit, ak by nemal hotovost bankomat je pri vchode do nemocnice 🙂
ked je aj niekde super sluzba zavedena ,tak to hned nas slovensky narod zneuziva (neplatili im) a my poctivy obcania na to doplacame, klasika

mircova
10. máj 2011

@zuzika30 tak to je sila, to si neviem predstaviť, že ešte okolo tohto pobehovať 😝

cikyta
10. máj 2011

Pred 2 rokmi sme mohli platiť až potom a tak , ked som odchádzala domov,muž to vybavil. Inak by nám nedali prepušťaciu správu a všetky papiere. 😒

blovitc120
10. máj 2011

no ja viem o jednej spoluobčianke, ktorá rodila keď ja, skučala, že chce epi, tak jej ju dali a samozrejme odišla bez zaplatenia...
len si neviem predstaviť, čo v situácii, že epi nakoniec nepodajú, to budú vracať peniaze??

strelka11
11. máj 2011

@janynkaaa ja som rodila minuly rok v novembri a veruze sme nemali s tymto problem,neviem ci sa to od tohto roku zmenilo 😕 mna sa pytali az na porodnej sale ci chcem epiduralku,teda odfajkla som ju vo formulari co mi dali ked som lezala uz s kontrkciami na porodnom sale 😖 ale pokial si dobre pamätam,tak mi sme platili za epiduralku a za to ze bol manzel pri porode asi az na 3 den ked sme odisli z nemocnice,dokonca na tom papiery co nam dali,kde bolo napisane kolko a zaco platime bolo napisane,ze to mame uhradid najneskor do 6dni a kedze muz vybavoval vela veci tak to stihol ist zaplatit na vratnicu az 3den a urcite sme si dopredu nezajednavali ani epiduralku ani pritomnost manzela na porodnej sale,vsetko sa pytala az ked som prisla na porod.

pepies
12. máj 2011

@zuzika30 no teda, to sú fakt novinky, my sme to prvý krát hradili po odchode z nemocnice pri pokladni a teraz naposledy prevodom na ucet........... asi mali vela neplaticov ..................
pozeram, ze cakas dvojicky - budes rodit v MT? termin sa Ti blizi, tak zelame, nech vsetko dobre dopadne ....... 🙂
@blovitc120 odist bez zaplatenia mozes, vo fakture mas splatnost myslim 7 dni, tak to mozes kludne uhradit aj prevodom na ucet - teda tak to bolo do februara, teraz je to asi novinka kvoli spoluobciankam - neplatickam 😝
ale je to divne, ze epiduralku uhradis dopredu - mnohe zeny si myslia, ze tu bolest vydrzia a potom pytaju epidural, ked su tie bolesti neznesitelne .......... mna sa pytali sestricky, ci uz chcem alebo este nie a ja frajerka, ze este vydrzim a o 10 sekund uz manzel utekal za sestrickami, nech zhanaju anesteziologicku .... 😀
@mircova no neviem si predstavit este aj toto vybavovat, nahodou by som rodila mesiac dopredu a uhradzat este aj ucty pred nemocnicou v kontrakciach - to si neviem predstavit ..... esteze to uz mam za sebou a sme komplet - takze rodit sa uz nechystam 😀

blovitc120
12. máj 2011

@pepies no jo, mne o ziadnych 7 dnoch nepovedali, len ze prepustaciu spravu mi daju po zaplateni. V kazdom pripade ta spoluobcianka kedze bola v tom case jedina spoluobcianka na oddeleni, kvoli ohladuplnosti k nej celych 5 dni nikoho nedali na izbu, cize mala nadstandard zadarmo v tej velkej modrej izbe, predposlednej pred apartmanom a sestricky uz vtedy hovorili, ze tato isto nezaplati ani epi. Ja som bola na vedlajsej izbe a ked som pocula tie hufy navstev, co tam mala, asi polka Bambusiek za nou chodila, nevedela som si predstavit, ze by s nou niekto v tej izbe bol... Bohuzial vlastnu nemocnicu nemaju, tak si to odskaceme za ne my poctive.

pepies
12. máj 2011

@blovitc120 to vážne? ja som bola na tom veľkom apartmáne a dostala som potom faktúrku .......... takže to bola Rómka .... nieže by som bola rasistka, no niet sa čo čudovať, že nezaplatila ......... asi sa to dalo čakať ....
my sme mali dátum splatnosti na faktúre a platili sme to prevodom, bolo to vo februári. kažodpádne som rada, že to mám už za sebou a ak by som náhodou ešte niekedy rodila, jednoznačne volím nadštandard 🙂 už len kvôli tomu, že som rodila akurát v období chrípok a návštevy boli zakázané, no na apartmán návštevu pustili a čo je dôležité, muž bol po celý čas pri nás ..........

milyangel
25. máj 2011

V Martinskej pôrodnici sú nadštandardné služby - Epidurál (100 Eur) a Prítomnosť blízkej osoby ( 33Eur) hradené vopred.....takže buď si to zaplatíte, keď raz pôjdete okolo 🙂 (pokial vám tie služby nebudú poskytnuté, lebo sa to napríklad nestihne...peniažky vám samozrejme vrátia), alebo pri príchode do pôrodnice to manžel,alebo partner, alebo niekto, kto príde s Vami pôjde zaplatiť....horšie bude ak si zavoláte záchranku a tým pádom budete sama....treba nad tým porozmýšľať....ostatné služby,ako pobyt na apartmáne, samostatná izba alebo lekár mimo služby sa hradia až neskôr (buď počas hospitalizácie alebo pri odchode z pôrodnice domov

veroveronika
1. júl 2011

no takze- mfn - porodna sala super, lekari, aj porodne asistentky taktiez, akurat sanitarky trosicku neprijemne.. izby 2oj postelove..nic moc, ale da sa.. asi tolko

zuzika30
14. júl 2011

dlho som vahala ci napisat svoj zazitok z porodnice v Martine, ale nakoniec mi to nedalo, tie co rodia bez prirodzene a bez problemov je to ok ,ale nakolko som ja cakala dvojicky a uz mi nebolo dobre na konci tehotnosti prosila som 3 lekarov ,aby mi tehotnost ukoncili skor, vsetci ma vysmiali a divali sa na mna ako na vadnu, a to som tiez zamestnanec nemocnice , preto som sa rozhodla si lekara nepriplacat , je to ich praca ani mne nik neda viac za moju robotu, ale peniaze vladnu svetom a teraz keby som to vedela zaplatim si lekara aj nadstandardnu izbu
takze mna nechali cakat s dvojickami do 40tt, nakolko som zacala krvacat ,isla som na porodnicu , tam ma napojili na pasy a stravila som tak od 13 do 18,30 , nechali ma 2hod. na 2minutovych kontrakciach a lekar by ma nechal ist domov ,ze ak ma to moc neboli je to gynekologicka zalezitost a ze to dnes nebude, vdaka uzastnej sestricke ,ktora ma poucila ,ze mam stale vravet ze ma to velmi boli, ale mna to az tak nebolelo , keby ma poslali domov tak to isto neprezijem , pretoze po cisarskom sa maternica rozkrvacala a stratila som vela krvy, celu noc potom okolo mna makali , ale pricinu mi proste nik nepovedal ,proste ze sa to stava a ze mam zabudnut ,ze mam zdrave deti ,tak mozem byt rada ,ale ja si myslim, ze ak by predchadzali problebom tak by nenastali komplikacie.... na JIS som dostala 11 krvy a 4 plazmy takze si viete predstavit aky to bol zaberak pre to telo , nakoniec som vdacna ze zijem, pretoze mi povedali, ze na toto im bezne zeny zomieraju
ked volal manzel, ze ci som v poriadku po zakroku nik mu nepovedal o mojom stave
na sestonedeli ma nechali na izbe samu, co som sestrickam vdacna, pretoze ja som bola rozbita a este dvojicky , ale vsade spina , kreslo zaprasene ,na parapete dennodene som si sama musela umyvat musky popadane , z lampy nad postelov mi sanitarka zhrnula prach na hlavu, tu druhu lampu ani neutrela vsak naco ,podlozka na prebalovacom stole spinava a pod podlozkou ani nevravym, takze ked tam pridete vsetko si utrite ,predsa su tam novorodeniatka s min. imunitou, alebo budete mat nervy na to sa dohadovat so sanitarkou
kanylu na ruke mi nezrusili ,aj ked ma bolela uz zila ,ze vsak beriem este ATB, lebo teplota mojmu stavu by urcite prospela a sterilne prelepit nehrozy, nechali mi vpich zakrvaveny , mozno ze preto ze som zdravotnik si vsimam vsetky veci ,lebo viem ako to ma vyzerat
postelne pradlo si prezliekate same ,sanitarka vymeni kus za cisty kus medzi dverami, ked jedna mamina po porode asi na 2 den poprosila sanitarku aby jej pomohla do sprchy odvetila, ze aj ju boli chrbat , cerstvym rodickam pomahaju nevravim
kupelna, prosim vas vsetky povinne nezabudnite si zobrat slapky do sprchy, uterak a sprchace som si nemala kde polozit, brala som si tam stolicku, co sa sice nema ,ale co urobis
sestricky na novorodeneckom su uplne uzastne a ustretove, vsetko pekne vysvetlia, len sa pytajte
pustali ma domov na 8den po porode s tym ze prepustaci lekar mi oznamil, ze naposledy co mali taku pacientku ako ja na 10 den dostala emboliu a zomrela a mna ze velkoriso pustaju domov na 8 den , ako som to mala ten 10 den zvladnut
peniaze hybu svetom ,pocas mojho pobytu tam bola este tehotna mamina s dvojickami ubytovana na nadstandarde za 100e na den a mala zaplateneho Dr. , pekne ju odsledovali pred porodom , urbili cisarsky a dalsie dni po porode bola na nadstandarde ,kolko vysolila za tu starostlivost , je to neskutocne,ale mala istotu ze ju nenechuju len na verimboha cakat co bude
nakoniec pri zaverecnom sone mi posmesne oznamil Dr. ,ze som hadam uz skoncila s porodmi, akoby som mala doma 10 deti, a proste to zvalil na mna ,ze naco som si pri umelom oplodneni dala vlozit 2 embrija
nechcem nikoho strasit,samozrejme nicoho sa nebojte ,takyto pripad maju cca 1 za 1-2roky, takze som to uz vycerpala
myslite si co chcete ,ale naozaj sa snazim neprehanat

monulienkamt
14. júl 2011

@zuzika30 no ked som si precitala tvoju skusenost, tak mam dost zmiesane pocity, normalne zacinam mat obavy z tej nasej porodnice ☹

zuzika30
14. júl 2011

@monulienkamt no neboj, moje kamosky si pochvalovali, kazdy ma iny nazor , ja to vidim profesne a viem ,ze niektore nedostatky by proste nemali byt ked je tam matka v 6nedeli a dieta s oslabenou imunitou, a to chovanie zdravotnika , no vies vsetko je to o ludoch ,ale v podstate az na 1-2 vinimku su sestry ustretove
prajem ti pekny zazitok, hlavne mysli na to ,ze ide o deti a vsetko zle prejde a proste to stoji za to ,hlavne nech su deticky v poriadku a mamky vydrzia vsetko 😉

monulienkamt
14. júl 2011

@zuzika30 dakujem, dufam, ze to bude pekny zazitok, vsetko dobre dopadne a ja si budem pamatat iba to dobre, hlavne nech uz mam svojho drobceka pri sebe 🙂

blovitc120
14. júl 2011

@monulienkamt kazdy ma ine skusenosti, moje boli napr. uplne opacne ako Zuzkine, ja sa nemozem stazovat na porodnikov a sestricky na sestonedeli, zato mi riadne pili krv sestricky na novorodeneckom... Ked citam Zuzkin pribeh, beha mi mraz po chrbte, normalne by som chcela vediet, akych lekarov si mala Zuzi pri porode. Hlavne, ze to mas za sebou a krasne deticky, hoci to muselo byt priserne. Drzim palce monulienka

denduska
14. júl 2011

baby ja som citala v poslednom case velakrat o to ze sa to tam zhorsuje 😒 ..maju strasne vela porodov a vobec nestihaju...cca 1400 oproti ZA asi 600 / rocne..je obrovsky rozdiel... ja ked si porovnam rok 2008 a 2010, tak jednoznacne sa to zhorsilo...ludia upachteni, bolo vidno ze nevedia kam skor kukat, rodiciek plna chodba nieze oddelenie... asi by sa nemocnica mala zamysliet, ci sa ta porodnica neda rozsirit alebo co..ked uz je taky zaujem..neviem..sa mi vravi ked nie su prachy 😒

@zuzika30 no tak drzim palce nech uz je vsetko len dobre a na zle nech chytro zabudnes...deticky to urcite vynahradia 😵

monulienkamt
14. júl 2011

@blovitc120
@denduska dufam, ze ja budem moct napisat len dobre skusenosti ked bude po vsetkom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre