Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

denka1
9. jún 2010

Nie Dr Zubor je mlady doktor.

zuzanockamt
9. jún 2010

no lebo on ma prijimal na pohotovosti, ked som mala kontrakcie v 19 tt ... a ostala som po tom v takom soku, ze som sa ani nic nepytala ... ani mi nic dokopy nepovedal ... urobil najskor sono a povedal sestricke, nech vypise hospitalizaciu ... ani mi nepovedal, ci je maly ok a ani sa nespytal, ci suhlasim s hospitalizaciou ... nic ... a potom sa ma pytal na poslednu MS a ked som mu povedala datum, tak kukal na mna, potom do papierov a vravi mi, ze dievcatko, ale to vam nesedi, dietatko mate o 2 tyzdne väcsie ... ako keby som bola nejaka 15-rocna, co si nepamäta datum ... a ked som sa ho spytala, ci tam fakt musim ostat, tak mi povedal, ze nie, kludne chodte domov, ale odporucam vam ostat ... a potom, ked uz odchadzal, tak mi povedal : no a hlavne sa upokojte ... ale pristup otrasny ... ja uz ked som ho videla vo dverach, ze aky mlady vosiel, tak som vedela, ze to bude o nicom

denka1
9. jún 2010

No presne.Odmerany a ked sa na nieco ozves,alebo opytas,tak zacne skakat a nadavat.Ja som sa sama odpojila na sale z monitoru a sla som von zo saly s placom na chodbu za manzelom.Strasny clovek.Bezcitny,surovy pristup pri vysetreni.Tak ako pises.Ako keby on bol majster sveta a ty len njaka krava,co tam ide odrodit a to do slova.Lezala pri mne na sale mamina uz po porode a ta mi na druhy den hovorila,aku ma ona skusenost a jej nepustil na salu ani manzela k porodu,co mala zaplatene a manzel uz bol pripraveny.Povedal jej,ze si mala zajst na sukromnu kliniku.Tak plakala, ako tlacila a on jej tam nadaval,ze jej nepomoze,ked bude plakat.No hrozne!!!
Taky doktor tu nema co robit.Cele tehotenstvo sa tesime aj s manzelom,ze kedy pride den D a on dokaze vsetko behom 15min zmenit uplne na dramu a traumu do konca zivota.
Este,ze som mala pri sebe Dr.Gala.,naozaj mu dakujem za vsetko.

pettrunka
9. jún 2010

ahojte kocky a co hovorite na dr.dokusa

zuzanockamt
9. jún 2010

no dufam, ze budem mat stastie, ked pojdem rodit a nebude mat akurat sluzbu, lebo uz len ked ho tam uvidim, tak budem v strese

milyangel
9. jún 2010

zuzanockamt - ved kludne sa chod pozriet, ja nevravim, ze sa to nesmie, ak Ti to pomoze, tak kludne, ja to nikomu nevycitam. Teda zasnem nad pristupom Dr. Zubora, Dokus je vraj fajn, ja osobne by som si ho vsak nevybrala 🙂

mackopuf
9. jún 2010

ahojte
denka-gratulujem k malinkej
Mna rodil dr. Zubor pred 3 rokmi a celkom sa to dalo,ale bolo vidno,ze bol nervoznejsi(napr.: pri siti),no "drzal sa",lebo som tam mala manzela. Teraz ked som rodila,tak ma rodila taka mlada dr,velmi mila a trpezliva( a to som vzdy vravela,ze nechcem zenu doktorku pri porode,ze muzi su citlivejsi,ale som rada,ze som sa v tomto pripade mylila 😎 ). Dr Zubor chodil len na vizitu a ked bol sam na vizite,tak sa len spytal,ze ako a my sme povedali ze dobre a odisiel 😕 . Ale vyslovene negativne skusenosti s nim nemam. Aj ked mi povolili stichy po jeho siti a doteraz nemam vsetko dobre zosite tam dolu 😒 ,aj ked to nevadi . Moj dr mi povedal,ze na vystavu s tym nejdem 😀 . Ale je na nom vidno,ze je trosku arogantny a povysenecky a hlavne naladovy.

romy01
9. jún 2010

ahojte

denka - gratulujem k vonavemu batozteku, zda sa ze som teraz na rade najblizsie ja tak mi drzte palce. Zajtra zase idem na pasy.. Inak nikomu sa neozvala katka? Urcite uz tiez porodila.

Inak som teda dost prekvapena, lebo doteraz som este od nikoho nepocula ziadne neg zazitky z Mt nemocnice za posledne obdobie. Ked som bola vlani na laparu teak som tam videla len jedneho mladsieho lekara - pripadal mi ako skolak - taky tenky, mlady nie prilis vysoky ale neviem ako sa volal. Inak baby coby taky lekar urobil keby zena vyjadrila svoju nespokojnost hned a ziadala ineho lekara priamo pri porode?
Moja mama mi rozpravala ze ona mala zlu skusenost so sestrickou pri porode - samozrejme to bolo roky dozadu a ze jej sestra povedala ze mala kricat ked to robila a nie ked rodi a moja mama jej povedala nech okamzite vypadne inak ze zlezie a vypali jej , Na to pribehol doktor ze co sa robi, a ked sa mu mama vyzalovala tak sestru poslal prec a musela prist ina

zuzanockamt
9. jún 2010

romy ... ja neviem, ci by som mala odvahu sa ozvat, asi by som sa im tam rozplakala ... ja sa ani tak nebojim tej bolesti pri porode, ale skor toho pristupu personalu a lekarov

romy01
9. jún 2010

zuzanocka ako sa poznam ani ja by som nemala odvahu sa ozvat no na druhej strane uz sa mi stalo ze som bola schopna na ludi vyletiet ked to ho bolo privela napr aj v praci. Je to taka obranna reakcia tak neviem na 100% ze by som to nechala len tak keby som bola v situacii ako denka.
Prednedavnom som presne to co ty pisala aj ja, ze sa skor bojim tych ludi tam ako samotneho porodu. Povodne som aj bola presvedcena ze si k porodu vezmem dulu alebo si zaplatim nejakeho lekara, no nakoniec som od toho ustupila, lebo mam v rodine baby co mali len dobre skusenosti a aj na nete som doteraz citala len dobre spravy od zien co v MT nedavno rodili. Toto je prvy taky prispevok vyslovene negativny na toho doktora no a este jedna baba sa stazovala na doktorku Izakovu - tusim tak sa vola a ja som ju stretla dva krat na prijme - robila posudky z pasov a tiez som z nej nemala prijemny pocit.

zuzanockamt
9. jún 2010

@romy01 na izakovu som aj ja pocula kadeco 😕 ... aj tej sa obavam ... ale pri mojom stasti natrafim bud na nu alebo na zubora 😀 ... zakon schvalnosti ... este keby sa mi podarilo MM presvedcit, aby bol tam ... mozno potom sa budu inak spravat

denka1
9. jún 2010

Ja sa nemozem na nic ine stazovat.Vsetko je tu super,aj teraz som bola na novorodeneckom za sestrickou,lebo malinka mala zaschnuty tampon na puocniku a tak sme sa zakecali.Strasne mile zienky su tu,,proste cely personal.
Ja som na Zubora zareagovala preto tak,lebo ma prepadol srasny strach,ze mi nic nedovolil a bala som sa ,ze ako to cele dopadne,preto som sla prec sama.Je smutne,ked mamicka musi zdubkat zo saly pred doktorom.Aj som sa dnes na neho stazovala Doc.Dankovi.Ten sa ospraedlnil,za pana doktora,ale aj tak sa budeme stazovat aj inde a pisomne,pretoze po nas pridu ine maminy a on sa bude chovat zase tak isto.Preto to len tak nenechame a posunieme to dalej,aby sa to riesilo.
Dakujem dievcata za gratulacie.Malinka je uzasna a dobrucka 🙂Uz teraz nam robi radost 🙂

zuzanockamt
9. jún 2010

@denka1 no myslim, ze mas spravny nazor ... mame pravo sa stazovat, ked nie sme spokojni ... nech si to tam nejako riesia

romy01
9. jún 2010

denka tiez si myslim ze je fajn ked sa zeny ozvu aj ked maloktora ma na to nervy a odvahu. Ide o to ze sa bojime o babatka, nevieme ci nas ten lekar len strasi alebo ci je nutne robit ozaj vsetko tak ako on povie, zeny su v tej situacii citlive a ustrachane a ocakavaju aj psychicku podporu. AK sa ozves pomozes vsetkym nam co nas to este len caka a mozno aj samotnemu doktorovi sa nad sebou zamysliet.

zuzanockamt
9. jún 2010

@romy01 a ty teda pojdes rodit bez zazmluvneneho lekara? ... ja to tiez necham na nahodu

romy01
9. jún 2010

ano pojdem bez zazmluvneneho lekara. No a moj mm sa na porod nechysta a ja ho presviedcat nechcem, Nemyslim ze je to vhodne aby bol pri tom, no chcem aby bol povedzme poslednú jednu dve hodky v nemocke a aby mohol vidiet drobca co najskor po porode. Budem sa citit lepsie ze je nablizku

zuzanockamt
9. jún 2010

ja by som bola najradsej, keby bol MM tam, ale nechce ... ale slubil, ze bude aspon tu 1. porodnu dobu a potom pocka vonku, aby moholl hned maleho vidiet ... no tak uvidime, ako to bude nakoniec 😅

romy01
9. jún 2010

ja by som najradsej prezila prve hodiny doma, dufam ze mi neodtecie predcasne voda. Najradsej by som bola keby sme sli do porodnice az pri kontrakciach po 5 min a tam by pockal kym porodim, no ale vies, clovek mieni - zivot meni

zuzanockamt
9. jún 2010

tak to by som aj ja privitala takyto postup 🙂 ... potom to uz vraj ide rychlo

romy01
9. jún 2010

to hej, najidealnejsie je ked sa kontrakcie spustia ku veceru a ak vydrzis tak ist do nemocky rano a porodit do par hodin - tak 2-3 hodinky - takto vlani rodila moja svagrina aj kamoska

zuzanockamt
9. jún 2010

moja sestra rodila tiez pomerne kratko, ale jej odisla voda este doma v noci o pol druhej, ale rano o 9:15 uz bol maly na svete

romy01
9. jún 2010

tak to mala pomerne rychlo zasebou. Bolo by fajn keby sa aj nam tak postastilo.

zuzanockamt
9. jún 2010

no to hej ... a chces aj epi?

romy01
9. jún 2010

zuzka epi nechcem ale urcite im poviem ze ked by to priliz dlho trvalo alebo by som to nezvladala tak si ju dam pichnut, to je jasne , No ak by som mala to stastie a porod dlho netrval pokusim sa to zvladnut aj bez toho. Predsa len je pre babo lepsie ked sa mu nedostane taky sajrajt do krvi

doseti
9. jún 2010

dievčence ja vás čítam a spomínali ste Dr.Žubora tak som si spomenula že mi bol pri poslednom pôrode a bol naozaj HROZNÝÝÝ...ak to niekoho bude zaujímať tak napíšem konkrétne prečo...

takže @denka1 môžeš sa sťažovať aj za mňa 😠

inak je lepšie keď je pri pôrode manžel (alebo niekto iný) lebo fakt sa ku vám inak správajú...pri prvom pôrode mm nebol pri dalších dvoch áno...takže viem posúdiť...

gratulujem ku bábätkám a držím palce aj ostatným mamičkám tu...

denka1
9. jún 2010

Tu vraveli mamicky,ze dr.Zubor sa ovlada,ked je manzel pri porode,ale napr ta mamicka,co bola pri mne na sale ,po porode,tej MM nepustil.POvedal,ze to nie je sukromna klinika.Aj to som dnes povedala Doc.Dankovi.Vela zien sa boji ozvat,lebo sa boja.Ale tu sa ho boja a ndavaju na neho aj sestricky,ale tiez sa boja ozvat,lebo sa boja o pracu.Danko sa sice ospravedlnil,ale to mi nestaci.Ospravedlnil sa aj tej mamicke co bola na sale a ta povedala,ze uz staznost nepoda a dopadla teda horsie nez ja,lebo on ju odrodil a aj tak skoncila na sale na cisteni,lebo zacala krvacat.Je to o tom,aky je clovek a do akej miery si neha skakat po hlave.Sme v dobe,kedy si mozeme povedat svoj nazor a to aj urobim.Aj keby sa ospravedlnil dr.Zubor,tak mu to neuverim.Je to na nom vidiet z dialky,ze je to ...Nemam slov...

doseti
9. jún 2010

ale ja som mala mm pri pôrode a tento doktor bol aj tak protivný...teraz sa mi to nechce rozpisovať lebo sa toho stalo strašne veľa...zajtra napíšem viac...dobrú noc

doseti
9. jún 2010

a s tým mm pri pôrode nechápem však ked ho mala zaplateného tak ho musel pustiť nie?

zuzanockamt
10. jún 2010

baby, uz nestraste, lebo ani do tej porodnice nevkrocim 😀

denka1
10. jún 2010

My nestrasime,piseme len skusenosti.Nie je sa tu coho bat.Je tu super strostlivost.Aj o maminku,aj o babatenko.
doseti Zuborovi je jedno,ci mas nieco priplatene.Jednoducho si to vie zariadit tak,aby nebol skodny.Povie,ze nepustil manzela,lebo tam mal vela zien,ako povedal mne.Ale ja som sa nedala.A jemu vsetko prejde,prejde ,lebo je velky kamarat a buduci nastupca doc Danka.Takze asi tak.Preto sa nebudem pisomne stazovat u Danka,ale priamo u hl sefa MFN. 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre