Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

mimac
19. júl 2012

@blovitc120 no a ďaľšia vec je že ty niesi prvorodička ako ja, či si myslíš,že by som mohla tak rýchlo porodiť?neviem neviem...

blovitc120
19. júl 2012

@mimac aj prve som velmi rychlo porodila, 2h po prichode do porodnice

mimac
19. júl 2012

@blovitc120 tak to si jedna z mála čo poznám

romy01
20. júl 2012

ahojte kočky, už som sa predtým pýtala na Vaše názory ohľadne lekárov, ale stále sa mi zdá, že mám málo info. O mesiac čakáme bábo a chcem si zajednať lekára. Viete mi niekoho doporučiť? Pôvodne som zvažovala Dokiho Krivuša alebo Dokuša no dve kočky, čo robia v nemocnici sa zhodli na Matušekovi. No zas viem, že on je dosť náladový a aj keď je zrejme odborník, mám obavu, že ma pošle kade ľahšie.
Dajte nejaké tipy - vraj je dobré si zajednať aj niekoho z mladých lekárov, vraj Kapustová je dobrá, ale zrejme nemá všetky kvalifikácie napr nna cisarsky alebo kliešte a pod a v prípade komplikáci by asi musela volať iného lekára.

sorciera24
20. júl 2012

@romy01 mna rodil Matusek a veeelka spokojnost (kocku pri mne rodil prave Krivus a ten ju narychlo zasil za 3 minuty.....ze ona este 2 mesiace po porode si nemohla riadne sadnut a ja som na druhy den behala jak veverica a bolesti zaidne....).....myslim, ze nikdy nemas nic iste u nikoho (ja osobne som nikoho vopred nezajednavala a odrodil ma Matusek....ale spokojnost🙂)

romy01
21. júl 2012

@sorciera24
ahoj. ďakujem za reakciu. Ani ja som si pri prvom dieťatku nezajednávala lekára, no nastali komlikácie a vadilo mi, že za tých 12 hodín na sále ( celkovo to ale trvalo 20 hodín ) sa vystriedali asi 5 ti lekári a každý to viedol inak a nakoniec to dopadlo zle. Trochu sa obávam, že sa to zopakuje, lebo aj teraz bude bábatko veľké ako bol Timko a tak by som bola rrada, aby tam bol jeden lekár, na ktorého sa budem spoliehať. Tiež si myslím, že Matušek je dobrý, len keď je taký náladový a asi nie je moc komunikatívny.

sorciera24
21. júl 2012

@romy01 tak ja som rodila 15 hodin, ale v noci....to sa boli kukat na mna 2ja dr. a porodila som rano, ked sa prestriedali akurat sluzby....a bola este aj sobota a leto...takze asi preto tam nebolo tolko doktorov....ako je pravda, ze Matusek nejak nekomunikoval...ale fakt, ze je super odbornik.....a to je dolezite.....tak prajem, nech to tentokrat dopadne dobre...

martincankasr
25. júl 2012

@romy01 ahoj ja s matusekom nemam dobru skusenot...dost po mne ziapal ked som spadla a prisla na pohotovost ale mna rodila dr.moricova a dr.dokus obrovska vdaka su fakt skvelí.vsetko mi vysvetlili co mi idu robit co mi pichaju co ma caka ...proste podporovali ma moj porod bol najkrajsi den v mojom zivote...ked pocuvas lekara ako kas dychat a tlacit tak vsetko prebehne v pohode drzim vam vsetkym palceky vela sil pri porode a zdravucke deticky

petka035
25. júl 2012

@romy01 ja som bola v nedelu na pohotovosti a ordinovala dr.Kapustová a bola som maximálne spokojná s jej prístupom 😵 Aj ked teda určite nemá tolko skúseností ako starší lekári,ale prišlo mi,že sa celkom vyzná-hm je ťažké asi skombinovať ludskosť a odbornosť 😅

brita
25. júl 2012

@martincankasr Ahoj, ja sa mam zajtra stretnut s Mudr. Dokušom, tak som zvedava. 😉 Chcela by som ho k porodu a aby mi naplanoval cisarak, tak uvidim, co a ako 😉 To je nejaky starsi pan doktor alebo mlady?

andje
26. júl 2012

@petka035 ahoj, rodila som pred 5 tyzdnami a pri porode som mala prave doktorku Kapustovu. A myslim, ze aj napriek svojmu veku je to skvela odbornicka. Vsetci doktrori tam nastrihavali jedna radost, ale ona ma nenastrihla a vobec som sa neroztrhla. Takze z mojej strany maximalna spokojnost aj s pristupom aj s odbornostou 🙂

petka035
26. júl 2012

@andje jéj, tak super. No ja si neplánujem zazmluvniť dr ,ale tak možno budem mať šťastie práve na nu 😅 😵 A veru mna pri prvom porode dr nastrihol automaticky a to malo dieťa len 2380g 😒

petka035
26. júl 2012

@brita Dokuš je fajn, je to taký 30tnik by som povedala-možno niečo nad 35 a vyššie má.Takže skúseností má určite dosť,ale nie je ani nejaký zastaralý v postupoch 😉

andje
26. júl 2012

@petka035 ja som ju tiez nemala zazmluvnenu. mala som len stastie 🙂

brita
13. aug 2012

@petka035 Ahoj, tak nakoniec by ma mal rodit Dokus. 🙂 Je fakt mily, mala som z neho dobry pocit. A aj ine kocky ho chvalia. Cisarsky mi naplanoval na den, kedy ma sluzbu, samozrejme, ak to nahodou nepride na mna skor, lebo este cely tento tyzden ma dovolenku, ale potom uz ten dalsi tam bude a ja mam rodit 23.8.. 😉

petka035
13. aug 2012

@brita tak super,urcite s nim budes spokojna a veru on je aj velmi empaticky🙂ale si si ho normalne zazmluvnila?

brita
13. aug 2012

@petka035 Viac-menej to mam vybavene po znamosti, tak neviem...V kazdom pripade si beriem so sebou aj peniaze. 😉

petka035
13. aug 2012

@brita no tak ale ked uz bude mat tu sluzbu tak by nemusel pytat😀 😉budem drzat palce sby vsetko dopadlo ok. Daj potom vediet ako si to zvladla🙂

martincankasr
14. aug 2012

@brita ahoj ako sa vam dari?este 3v1 ako sa citis ako buduca maminka ...uz to za par dni budes mat za sebou..velm ti drzim palceky vela sil a hlavne zdravia...potom daj info ako ste dopadli...myslim ja teba ...davaj si na seba pozor.

brita
14. aug 2012

@martincankasr Ahoj moja, dakujem ti krasne. 🙂 Veru este stale 3 v 1 😀 Uz sa velmi tesim na drobcekov a chcem to mat uz za sebou 😉 Hned, ked pridem domov a budem moct, napisem na konika. 😉

martincankasr
14. aug 2012

@brita v pohode velmi sa tesim...dudam ze vsetko dopadne v pohode a aby si sa rychlo zotavila p porode a mena prezradis? uz vsetko prichystane?hlavne aby ste boli zdravucky...budm na teba mysliet

brita
15. aug 2012

@martincankasr Ahoj, mena mame uz vybrate. Chceme Petrika a Ivanku 🙂 Prichystane mam fakt vsetko a stale len doma upratujem a periem, aby tu bol poriadok, ked pojdem do nemocky, kedze clovek nikdy nevie, ci to aj nepride skor 😉

sempro
19. aug 2012

@romy01 ja by som ti doporučila Dr. Matušeka, ja som ho mala a veľmi super doktor. Bola som veľmi spokojná. Je to doktor s praxou a aj odborník. Keby sa niečo zomlelo, máš istotu že budeš o.k.

romy01
21. aug 2012

Ahojte. Tak len info. Nakoniec som si nikoho nestihla zajednať, lebo som rodila v 36 tt nečakane mi odtiekla voda a hneď ako sme prišli do nemocky mi robili cisarák, lebo malý mal zlé ozvy, dusil sa pupočníkom. Službu mal doktor Dokuš a bol síce v pohode, no cítila som nervozitu od sestričiek aj od neho, lebo to bolo asi dosť vážne s malým . Prosto sa hoodne ponáhľali, no celé to na mňa pôsobilo profesionálne a bola som v kľude, nebála som sa ani o seba ani o bábo. Tomáško je krásny zdravý chlapček, už je doma a už si zvykol ja na prsíčka - neviem sa ho zbaviť hehehe

Dievčence držkajte sa, nech Vám všetko dobre dopadne.

martincankasr
2. sep 2012

@brita ahoj mojaaaaa no co ako sa mate?dufam ze ste ok!

brita
2. sep 2012

@martincankasr Ahoj, dakujem, mame sa dobre, len nic nestiham 😀 😀 😀

martincankasr
2. sep 2012

@brita ahooj rada pocujem ze ste ok.ako sa hoji rana?mliecka mas dufam pre deticky dost.joooj ale su krasne! nadherne babatka..ked budes mat viac casu popis ako to zvladas ako sa citis ako maminka atd.aky pristup v porodnici...ci si bola spokojna ako to vlastne skoncilo s tym lekarom..atd.som zvedavucka hlavne aby ste boli zdravi.teeim sa s tebou..my sme momentalne chori mame antibiotika..hmm sople teploty ..ach jaj ale uz je to lepsie..

blovitc120
2. sep 2012

@brita gratulujem 🙂

snehovavlockapp
3. okt 2012

baby , viete mi podľa svojich skúsenosti , doporučiť doktora k pôrodu v Martinskej nemocnici ?
Ďakujeeeeem

brita
4. okt 2012

@snehovavlockapp Ahoj, ja som rodila teraz v auguste a zaplatila som si Mudr. Dokuša. Jednoznacne odporucam, je to odbornik a aj ako clovek je velmi mily. Mne robil cisarsky rez. Kocky ho tu velmi chvalili. Ale dobre referencie mam aj na Mudr. Žiga, Krivuša, primára Krkošku, Moricovu, Biringera. Ja som zo Ziliny, ale jednoznacne som chcela rodit v Martine a bola som maximalne spokojna aj na porodnom, aj potom na zenskom a novorodeneckom. Vsetci su tam hrozne mili a ustretovi, nemam jedinu zlu skusenost, iba same velmi pozitivne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre