Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

torticka40
15. aug 2011

@lenkaa222 prosim Ta ,kto bol ten zly doktor? ako sa vola? a ten dobry doktor,co Ti robil sekciu sa ako vola?dakujem 😎 ak chces,napi mi prosim Ta aj do IP...dakujem

lenkaa222
15. aug 2011

@torticka40 juuj teraz si absolutne nespomeniem ani na jedno meno... ty tam chodíš?? poznaš doktorov aspon z videnia??

blovitc120
15. aug 2011

@lenkaa222 to by aj mna zaujimalo, lebo tam poznam skoro vsetkych doktorov.

torticka40
15. aug 2011

@lenkaa222 praveze nepoznam z videnia, iba z pocutia 🙂 ...moja dcera ma rodit v decembri,tak zistujem ,ktory porodnik je tam najlepsi, hlavne ludsky...

ingmiriama
15. aug 2011

dnes som sa bola pozrieť osobne na pôrodnici ale musím povedať krajšiu pôrodnicu som nevidela myslím tie izby a pôrodné sály...na to že som z PB...a som rada že budem rodiť v Martine sestričky sú tam suprové teda tie čo mali službu...no len strach mám z toho lekára čo tu spomínate

lenkaa222
16. aug 2011

@blovitc120 @torticka40 no fakt baby neviem jak sa volali ty doktori.. ako všetci ostatný doktori mi tam prišli milý, iba tento sa mi nejak nezdal.. bol taký tučnejší mohol mať tak okolo 40-45 a okuliare..a taký nasratý chodil...
aa ten čo mi robil sekciu, tak ten už bol starší, tak okolo 50-55..chudší..a taku briadku mal... ak viete mená skuste napísať možno si spomeniem.. nemam už ani správu z nemocky tak nemôžem kuknúť tie mená

zuzika30
17. aug 2011

@lenkaa222 ten tucnejsi nemohol byt Matusek a ten 50-55 chudsi Buocik, ale teraz si nespominam ci ma briadku

maminka142
25. aug 2011

@blovitc120
@cillikat
@denduska Neviete, či ten doktor Dokus, robí aj sekcie? A dali ste si niektora pri nom aj epiduralku? Da sa aj tento lekar "objednať" ku pôrodu? Ďakujem 🙂

denduska
26. aug 2011

@maminka142 zazmluvnit sa urcite da, ci robi sekcie tak to neviem ale predpokladam ze ano. Ja som epi uz pri nom nestihla...malicka bola na svete skor nez som si rozmyslela 🙂

ingmiriama
26. aug 2011

@denduska tak to ti trošíčka závidím...keby to aj u mňa tak prebiehalo že by to bolo také rýchle

denduska
26. aug 2011

@ingmiriama no to len preto ze to bol druhy porod 😅 ...ale mozem ti povedat ze na prvy spominam lepsie aj ked bol omnoho dlhsi...pri tom druhom som to az tak dobre nezvladala...ale to psychika zapracovala, to je najdolezitejsie. Neboj zachvilocku to uz mas za sebou, drzim palce nech vsetko dobre vyjde 😎

ingmiriama
26. aug 2011

@denduska ahá...no to čakanie je ťažké...ale čo iné mi ani nezostáva len čakať 😀

maminka142
26. aug 2011

@ingmiriama ahooooooj, dlhšie som ťa tu nevidela, už som si myslela, že si v pôrodnici a už som len čakala, že mi napíšeš, ako si to zvládla 😉 Držkaj sa 😉

maminka142
26. aug 2011

@denduska to mi je luto, že si ju už nestihla.... A keby si ju chcela, tak ti ju daju v pohode bez nejakeho odhovarania?

ingmiriama
26. aug 2011

@maminka142 no sa načakám ešte nechce sa mu ísť von a už som aj sama na seba trocha nervozna

maminka142
26. aug 2011

@ingmiriama Ja viem to čakanie, je najhoršie 😒 Ale nebojkaj, už sa to kráti a nech ti to všetko dobre dopadne 😉 Nezabudni sa mi prosím ťa potom ozvať, ako si tam bola spokojna 🙂 Ďakujem 😉

ingmiriama
26. aug 2011

@maminka142 jasné dám vedieť a ďakujem za podporu 🙂

denduska
27. aug 2011

@ingmiriama ja som obe rodila po termine, do terminu som bola v pohode ale hned po tom datume som uz bola nervozna strasne...ale urcite to pride neboj 😉

@maminka142 jasne, pri prvom som mala, tam som stihala v pohode 😀 ale pri druhom nie, aj ked mi este stihli vziat krv kvoli tomu - robi sa predtym vysetrenie, no ale este ani vysledky neboli a malicka uz bola na svete.

maminka142
27. aug 2011

@denduska fuha to počujem prvykrat, mne žiadne vysledky nebrali a hned mi dali epi 😕

denduska
27. aug 2011

@maminka142 mne pri prvej tiez nie, az pri druhej...tak neviem ako je to aktualne

maminka142
27. aug 2011

@denduska a citila si nejaku bolest po podani epi? Myslim či si citila pôrod 🙂

denduska
27. aug 2011

@maminka142 citila ale omnoho slabsiu...tak som si easte pospala asi 4 hodiny trosku...ucinkuje to cca 2 hodiny, potom treba dopichnut...mne ju davali o pol 12.vecer, potom dopichovali o 2. a o 4....a potom som si uz nedala..vlastne aj ta o 4. uz ktovieako neucinkovala..starsia dcerka sa narodila 6.30, to uz som citila vsetko 😅

sorciera24
27. aug 2011

@maminka142 aj ja som mala epi, tiez mi nerobili ziadne vysetrenia predtym.....popravde, mne velmi pomohla, mne odtiekla plodova voda o 16tej, potom som sa dlho otvarala, kontrakcie nabehli az tak okolo 19tej....prvu davku mi dali okolo pol3tej v noci! (ale velka ulava, ze som si aj pospala na porodnej sale 😉 ) a druhu mi pichli okolo pol7ej rano a tretiu uz nebolo treba, lebo o pol8ej bol maly na svete, kontrakcie vdaka nej necitis, jedine, co citis, su tlaky uz pri samotnom tlaceni....

maminka142
27. aug 2011

@denduska a prečo si si potom už nedala? Mne ju dopichovali v ZA pravidelne, aby som nemala bolesti 😕 A kde si rodila prve?

maminka142
27. aug 2011

@sorciera24 a prečo ti ju nepichali každe 2 hodiny? 😒 Da sa to na vyžiadanie, aby mi ju pichali úravidelne?

sorciera24
27. aug 2011

@maminka142 oni, ju pichaju, ked o to poziadas, niekomu davka vydrzi 2 hodiny, niekomu viac...popravde, ja som ani nevedla, ze su 3 davky, iba ked sa ma o 6rano spytali, ci nemam bolesti, ci nechem dalsiu.....a ja som mala slabe, tak som si ju dala o pol7ej, ked sa bolesti zas rozbiehali....takze ked ti prestane ucinkovat, urcite si pytaj dalsiu 😉

maminka142
27. aug 2011

@sorciera24 počkaj to jedna epi ma len tri davky? Dobre som to pochopila? Ja som dostala určite viac 😕

sorciera24
27. aug 2011

@maminka142 no, mne povedali, ze 3 davky, ze mne este jedna zvysila 😀 ....ale inak pomimo mi davali este nejake oblbovaky..... 😅

cillikat
27. aug 2011

@maminka142 dr. Dokus robi aj sekcie, epiduralku picha vzdy anesteziolog, a "objednat" sa asi da, treba sa s nim ist dohodnut dopredu 🙂

denduska
27. aug 2011

@maminka142 rodila som obe v MT...nedala som si ju lebo uz to vyzeralo ze cochvila rodime tak som to chcela mat chytro za sebou...dopichuju kedy poziadas ale prilis caste dopichovanie moze aj spomalit porod...najlepsie je aj trochu vytrpiet aby si presne zistila kedy to uz neucinkuje..kazda sme ina 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre