Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

zuzanockamt
9. sep 2010

@ivka1984 to mas ozaj zlate dieta 🙂 ... dufam, ze aj moj bude poslusny 😀 ... no ja zatial nic 😝 ... vcera som bola na poradni a dokina povedala, ze sa este urcite uvidime aj o tyzden - mam sa prist ukazat 16.9., co je aj moj oficialny termin ... zatial to vobec nevyzera na porod ... bojim sa, ze budem prenasat a budu musiet vyvolavat 🙄

mircova
9. sep 2010

@katrinka8 jééj ty si to tak krásne opísala, ja sa už stašne teším, keď budem môcť odivovať môjho drobčeka 🙂
Aj som na chvíľku zabudla, že sa bojím pôrodu 😉 idem myslieť len na to pekné čo bude potom 🙂 🙂 🙂

Fakt ten čas letí, len pred chvíľkou si písala, že už ste doma a to je už 3 mesiace ani sa mi veriť nechce, že to tak beží.
Pekne si užívaj tie krásne okamihy, lebo na deťoch najviac vidieť ako letí čas 😉

@ivka1984 tvoj malý je fakt pokladík, dúfam, že mu to vydrží čo najdlhšie 🙂
A tie čísla čo dávajú tebe aj bábätku to je ako náramok, alebo čo?

barboragondova
9. sep 2010

Netreba sa bat porodu! Kazdej z Vas prajem krasny zazitok z prichodu dietatka na svet. Je to neopakovatelna chvila!

ivka1984
9. sep 2010

mircova je to nas pokladik to mas pravdu no je to cislo na takej snurke to ti uviazu na ruku len skoda ze to moc nedrzi.... tak len aby si vedela ze sa obcas mrkni ci ho mas ....a neboj sa porodu mne vsetci tvrdili ze som kludna a aj porod bol potom v pohode nechceli verit ze to je moje prve babo

katrinka8
9. sep 2010

@mircova - dakujem - to su take moje pocity z celeho porodu a tychto prvych mesiacov 😉 Sa mi to zatial zda taka pohodicka, mala je zlatucka a naozaj na tych detoch vidno, ako leti cas 🙂 Neboj sa, ani sa nenazdas a aj Ty tu uz budes pisat, ze drobcek ma 3 mesiace 😉

@ivka1984 - ja som dokonca ten naramok s cislom malej musela na 2. den odviazat, pretoze si stale sermovala rucickami (to jej ostalo doteraz 😀 ) a stale sa mi zdalo, ze si ide nim vypichnut ocko... mala meno na nozicke a aj na perinke, tak som sa ani nebala, ze by mi ju vymenili - a to by som aj tak hned spoznala 😀 Ale to som netusila, ze sa za to plati 5€, ked ho stratis 😕 Riadna palka za taky kusok umelej hmoty, navyse ked ju pravdepodobne niekde aj tak najdu, kedze von ju nik nevyniesol! Inak, gratulujem k malickemu este raz - zlatucky babaticko, aj Vas pekne necha vyspat a aj pekne papa sikulko sikovny 🙂

mircova
10. sep 2010

Dievčatá, chcem sa spýtať, či treba so sebou priniesť originál sobášneho listu, alebo stačí fotokópia?

@ivka1984 som si mrkla fotku malého, zlatučký drobček 🙂 Aj ja sa snažím byť kľudná 😉, ale uvidím tak z 3-4 týždne 😝

zuzanockamt
10. sep 2010

@mircova ja beriem len tu kopiu, co nam dali pri sobasi k originalu ... davali nam 3 kopie k tomu ... a je na nich cervena peciatka tak ako na originale, tak snad im to bude stacit

mircova
10. sep 2010

@zuzanockamt aj ja beriem radšej kópiu 🙂 a ak by nestačilo tak potom manžel prinesie originál 🙂
Ma to napadlo preto, že keď mal brat svadbu (a to bolo tento rok) tak doniesol kópiu rod. listu vystavenú na matrike a nestačilo mu to, tak prevrátil dom hore nohami kým našil originál 🙂 ale to je asi iné 😀

zuzanockamt
10. sep 2010

@mircova pri vybavovani svadby na matrike treba original rodneho listu, tiez sme dlho doma hladali 😀 ... ale myslim si, ze v porodnici im bude stacit aj toto

ivka1984
10. sep 2010

staci kopia uplne bohate no len som dnes trochu nervozna lebo nemame dost mliecka tak neciem ci je to len docasne alebo co

mircova
10. sep 2010

@zuzanockamt ja som sa vydávala 2007 a mala som len tú kópiu z matriky, a stačilo, ale teraz som tiež hľadala originál 😝

zuzanockamt
10. sep 2010

@mircova ja som mala tiez svadbu v aprili 2007 a chceli original, odo mna urcite, lebo som sa narodila mimo okres MT a ani odtialto nepochadzam, ale mam taky pocit, ze sme aj MM brali original

ivka1984
10. sep 2010

JEJ MIRCOVA TY MAS TERMIN PRESNE NA MOJE NARODENINY 😉

mircova
10. sep 2010

🙂 @ivka1984 len či to bude toho 22.10. veď aj tvoj malý sa trošku poponáhľal 😀
Akurát som dnes vravela manželovi, že nemáme ešte nikoho v rodine ani on, ani ja narodeného v októbri a on že aspoň další mesiac v roku, čo sa bude niečo oslavovať 😉

ivka1984
12. sep 2010

no ved jasne treba si to nejak rozlozit :o)

strelka11
13. sep 2010

Tak tehulky,akurat som sa dozvedela,ze v porodnici je tolko rodiciek,ze uz aj po cisarskom vas pustia na 5den domov a to aj cez vikend,lebo som myslela,ze po cisarskom musi byt rodicka aspon tyzden v nemocnici,predsa je to operacny zakrok,no tak fajn,neviem ci sa mam tesit,ze nebudem dlho v nemocnic alebo sa mam obavat aby z takeho zhonu neprehliadli doktory nieco dolezite ☹

katrinka8
13. sep 2010

@strelka11 - to sa neboj, situacia s rodickami sa stale meni, ked pojdes do porodnice Ty, moze tam byt malo rodiciek 😉 Urcite maju taketo situacie "zmaknute" a vedia si s nimi poradit. Ja ked som rodila, prislo nas v priebehu noci naraz 8 (porodnych miest je len polovica, cize 4 😀 ) a bolo to v pohode, vsetko sa zvladlo, vsetky sme postupne porodili a nic nebolo zanedbane 😉 Ak by si nebola v poriadku, domov by Ta urcite nepustili. Myslim, ze tamojsi lekari su v tomto zodpovedni 😉

milyangel
14. sep 2010

@strelka11 neplaš, po spontánnom pôrode ostávaju maminky 4 dni, ak je všetko ok, a po cisárskom 5 dní, nepúšťajú ich len preto na piaty deň, lebo nie sú miesta,ale preto lebo ak je všetko v poriadku, nie je dôvod na dlhodobejšiu hospitalizáciu. Ak je nutné zo strany maminky aby zostala dlhšie, tak ju určite nepošlú domov, len kôli tomu, že nie je miesto. A nikde nie je napísané, že práve Ty budeš mať cisársky, tak kľud!!

mircova
14. sep 2010

@strelka11 však to je dobre, že je toľko rodičiek, kým ty pôjdeš rodiť v novembri, tak budú mať takéto situácie zmáknuté a nič ich nezaskočí, tak sa neboj 🙂 🙂 🙂

mircova
14. sep 2010

Dievčatá, ako to je keď je manžel pri Vás pri pôrode? Konkrétne, kde je a čo môže. Ja chcem, aby bol len prvú dobu pôrodnú, ak sa bude dať a potom už radšej nie. On s tým aj súhlasil, len mám pocit, že už mu nie je všetko jedno a preto zvažujem, že možno aj radšej , aby tam nebol 😒

strelka11
14. sep 2010

@mircova tak to by aj mna zaujimalo,lebo moj muz sa chysta ist ku porodu 😅

barboragondova
14. sep 2010

Manzel je s vami v porodnom boxe tak dlho, ako chcete.
Sestricky mu daju oblecenie, vas zatial pripravia (oholenie, klystir ...) a potom ste spolu. Ako som uz pisala, vsetko zavisi od priebehu porodu. Vacsinou su mamicky na posteli pripojene na monitor, takze otecko moze sediet na stolicke pri vasej hlave, aby nezavadzal sestrickam, ci lekarovi, ked Vas pridu kontrolovat. Ak sa porod vyvija pomaly a mamicka pospava, moze to byt pre otecka velmi unavne. Na druhej strane ak su kontrakcie intenzivnejsie, aspon vam moze poutierat celo, podat vodu, ist na wc, aby ste za kazdym nemuseli volat sestricku.

mircova
14. sep 2010

@barboragondova keď príde z práce tak mu to prečítam, aby som ho trochu upokojila, že asi ako to približne bude prebiehať 😉, lebo včera sa ma na to pýtal a ja že neviem veď idem rodiť prvý krát, aj som mu povedala, že asi ako by to malo byť, len som nevedela, či netrepem 🙂 ak by sa na niečo pýtal ešte napíšem 🙂

barboragondova
14. sep 2010

@mircova Rada poradim. bLizka osoba je dolezita pri porode, pomaha odburavat stres. Ak je maminka v pohode a v istote, lahsie prebieha porod,.

katrinka8
14. sep 2010

@mircova - ako napisala Barborka, otecko sedi pri mamickinej hlave a priamo porod nevidi - cize odpadnutie by sa konat nemalo 😀 Ale kuk starsie prispevky, uz sa ktosi na to pisal a opisovala som to tam - ako je to pocas prvej doby prodnej s oteckom. Taktiez vela zavisi od toho, ako su volne porodne saly a izby. Ale potesit ho mozes, nie je to hrozne. Ani moj MM najprv nechcel ist a nakoniec siel a je rad. A ja tiez, velmi mi pomohlo, ze tam so mnou (s nami) bol, ked sa Terezka narodila 🙂

mircova
16. sep 2010

@zuzanockamt Ahoj, už dávno si nepísala ako sa máte??? Dnes je 16.09., tak ma napadlo či si ešte 2v1, alebo už máš drobčeka pri sebe? 🙂 Držkejte sa a daj vedieť ako sa máte. 😉

chorale1
16. sep 2010

ahojte, prepáčte že som vám sem vbehla. tiež som rodila v martinskej nemocnici a bolo to super. mala som pri pôrode muža a odporúčam to každej. veľmi mi to pomohlo napr. neviem si predstaviť že ked som mala kontrakcie každú minutu že by som si mala ovlažiť pery. bola som rada že to zvládam predýchavať. vždy pri kontrakciách som mu stískala ruku takže ked prišiel domov na ruke mal samé bodky z mojich nechtov 🙂 ale bolo to fakt super. odporúčam každej. keby niečo kľudne sa opýtajte pa

mircova
17. sep 2010

@chorale1 Ahoj, som rada, že si sa s nami podelila o tvoje skúsenosti 😉 Asi ako každá prvorodička mám trochu obavy, čo ma čaká, ale keď tu točítam ako to pekne dievčatá opíšu, tak mi to vždy dodá odvahu, že aj ja to zvládnem a ostanú mi len pekné spomienky 🙂 A kedy si rodila?

chorale1
17. sep 2010

ja som sa pôrodu vobec nebála. povedala som si že ked pôrod toľko žien zvládlo musím aj ja.možno preto to aj tak ľahko išlo a porodila som za 5 hodín. fakt som bola uplne v pohode, žiadne stresy. 1. apríla 2010 som rodila.

mircova
18. sep 2010

@chorale1 tak to máš fakt čerstvé skúsenosti 😉 a super rýchli pôrod, a s personálom si bola spokojná?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre