Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

ulu465
22. mar 2013

Dievcata, viete mi povedat co si so sebou zobrat do porodnice? Samozrejme ze tam este pred porodom pojdeme ale ak viete napiste mi info aby som aspon mala nejaky prehlad. Dakujem

kobrtko
22. mar 2013

@ulu465 tak ak budú pindať, povedz, že ste boli na návšteve u známych napríklad... a tam ťa to chytilo...inak každá rodička si má právo vybrať pôrodnicu... 😉
Veď na druhej strane sa môže fakt stať, že si mimo domova a vtedy ťa to chytí...neboj, choď do mt, nezjedia ťa tam 😀

ulu465
22. mar 2013

@kobrtko ked som sa na to pytala, vraj by to nemal byt problem a este ked si zaplatim lekara k porodu tak by nemali namietat 😉

monkovec
22. mar 2013

@ulu465 na prvom poschodí (tam kde sa chodí na sono a tuším aj na pásy) je nástenka a tam to je všetko rozpísané 🙂Zhruba asi toto:
Čo si zobrať do pôrodnice

Doklady:
Preukaz pre tehotné
Preukaz o zdravotnom poistení
Občiansky preukaz
Zápisnicu o určení otcovstva k nenarodenému dieťaťu so súhlasným vyjadrením oboch rodičov
Výsledky špeciálnych vyšetrení v tehotenstve alebo z minulosti
Pre mamičku:
župan, osušky, uterák na tvár, nočné košele (ideálne vpredu na zapínanie), jednorazové nohavičky, dojčenské podprsenky, vložky do podprsenky, pôrodnícke vložky, jednorazové podložky do postele, ponožky, papuče, gumené prezuvky do sprchy, žiletku na oholenie pred pôrodom, masť na ošetrenie bradaviek, osobné hygienické potreby, mobil, (odsávačku na materské mlieko).

Pre dieťa:
jednorazové plienky, vlhčené obrúsky, 2 -3 bavlnené plienky, pre prípad potreby: bavlnené body, čiapočka, rukavičky, svetrík, dupačky, ponožky, ortopedické (Poštolkove) nohavičky (podľa zvyklosti pôrodnice), oblečenie na prevoz domov podľa ročného obdobia.
Do Martina si zober pre istotu aj toaletný papier, príbor a pohárik ;)

ulu465
22. mar 2013

@monkovec Dakujem. Takze si mam zobrat aj vecicky pre babo, ktore bude nosit v nemocnici plus vecicky pri odchode? Prvy krat som rodila v CA a tam to nevyzadovali, doniesli sme len vecicky pre babo pri odchode.

monkovec
22. mar 2013

@ulu465 pre bábätko stačia vecičky na cestu domov, môžeš si doniesť aj na pobyt v nemocnici ale potom sa už s nimi môžeš podľa mňa rozlúčiť.Oni tam majú svoje, takže netreba ;) Ja som ešte nerodila, ale takto viem od ostatných mamičiek.

blovitc120
22. mar 2013

@ulu465 v nemocnici oblecenie pre babatka maju, hoci moje deti boli drobnejsie a vsetko im bolo obrovske. Ak si donesies svoje, vzdy treba sestricky upozornit, ked vezmu deti na kupanie a pod. Ale rukavicky proti poskrabaniu nemaju (moje deti z nich obidve zurili, tak som ich ani nepotrebovala). Nocne kosele som vzdy pouzivala erarne, svojich by som nemala dost pri mojej intenzite krvacania.
Inak veci odporucam zabalit do 2 tasiek, resp rozdelit, lebo oni ti daju obliecku z vankusa, ktoru pouzijes ako tasku a v nej si vezmes veci do porodnej saly. Tak aby si to nemusela potom triedit v nemocnici

maruska256
22. mar 2013

ahojte, ide niekto na ctg-cko aj pocas velkej noci? zaujimalo by ma ci ho tam budu normalne robit aj na velk.piatok alebo cez vikend? a treba mat aj nejaky listok? ja chodim na ctg ku svojej dr a nie som z okresu, tak preto ma to zaujima. diky 🙂

ulu465
22. mar 2013

@blovitc120 no ved ak tam vecicky pre babo maju tak donesiem len tie, v ktorom potom pojde mimi domov. Som myslela ze si musi kazdy nosit vecicky na cely pobyt v nemocke.
A ako si mam rozdelit tie veci? Nepochopila som 😕

blovitc120
22. mar 2013

@ulu465 ze nie vsetko ulozit do jednej tasky, ale veci, ktore si vezmes priamo do porodnej saly, si daj tak nakopu, aby si potom v kontrakciach nemusela triedit 🙂, napr si ich daj do igelitky a tak do velkej cestovnej tasky navrch (dajme tomu beries si 4 baliky vlozirk, tak jeden si supni bokom akoze na salu a tak). Lebo batozinu a oblecenie si nechas v satni a dovezu ti ho potom do izby. Takto len vezmes veci urcene priamo k porodu a prehodis si ich do tej obliecky na vankus. Ja som tak mala pripravene 1 balik vloziek, 2 podlozky do postele, 2 plienky, ponozky-po porode mi vzdy je strasidelna zima, doklady, mobil, sobasny list, tenku knizku (ak by som chcela citat) a neviem co este a ani som si to nestihla do vankusa prehodit, lebo som porodila 5 minut po prichode 😀.
Tie vecicky pre dieta, ja som nemala ani raz svoje, ale nabuduce by som si uz zobrala aspon body. Maly sa mi vzdy precural a prekakal a ked som sla pytat nove, nemali take malicke a body mu vzdy cez obe plecia spadlo, mal ich hole a gate padali na kolena 😀

ulu465
22. mar 2013

@blovitc120 aha uz rozumiem, pri prvom porode mi nechali moje veci cely cas pri sebe tak preto som nechapala 🙂 A rodila si v svojej koseli alebo si si vypytala nemocnicnu? ja som rodila v nemocnicnej a potom ked som sa osprchovala tak som sa preziekla do svojej, ale neviem ako to bezi v MT. A tie 2plienky to myslis jednorazovky alebo bavlnene? Asi jednorazovky, vsak? 😕 A dakujem za rady 😉

blovitc120
22. mar 2013

@ulu465 to myslim jednorazovky, hoci keby si nemala, daju erarne. V MT je prakticky nemozne mat pri sebe veci, lebo ides cez tu satnu, kde ti to zoberu. Ja som svoju nocnu koselu nepouzila ani pri jednom dietati, pri oboch som riadne krvacala a denne som menila aj 3x. Navyse svoju nemam s dobrym zapinanim. Mne vyhovovali tie ich. Pytat si ich nemusis, v MT ich vyslovene nukaju a myslim, ze rodit priam musis ist v tej erarnej. Daju ti ju v satni, kde sa vyzlecies

ulu465
22. mar 2013

@blovitc120 ja som mala svoje dve a stacili na cely pobyt, nastastie som nepretiekla ale je super ze tam s tym nemaju problem ak by bolo treba. A koho si mala pri porode? bola si spokojna?Kludne mozes aj IP, budem rada.

ipurple
1. máj 2013

ahojte,chcela by som sa opytat na mudr.dokusa ci ma niektora skusenost s nim ako s porodnikom diabeticky,nieco som citala tu na mk a aj vy ho tu chvalite tak chcem vediet konkretne,zial riesim to na poslednu chvilu,ale po skusenostiach v nasom meste mi nic ine neostava.a ak by ste mi vedeli este poradit kontak kde by som s nim mohla konzultovat aspon.dakujeeem

barboritta
2. máj 2013

ahojte žienky,chcem sa vás opýtať,boli ste niektorá cezpoľná rodiť v martinskej pôrodnici po termíne?s tým že ste prišli normálne na príjem,že ste po termíne?ak nie som odtiaľ,nepošlú ma preč do inej?ja chcem tam ísť,len sa bojím že sa mi nespustí pôrod sám a potom ma pošlú preč nech idem do žilinskej...a čo plánovaná sekcia?niečo také som počula,tak si to chcem overiť,či má niekto takú skúsenosť.dik za info

ingmiriama
3. máj 2013

@barboritta ahoj ja som v PB a rodila som v Mt...teda povedala som svojej lekárke že chcem rodiť martine a ona mi vystavila papier ktorý som dala lekárovi v MT po termíne pôrodu som išla za lekárom v MT a už on mi určoval u neho priehliadky a bolo to

mrsinka
5. máj 2013

ahojte baby, som zo Ziliny a chcem ist rodit tiez do MT. Pocula som na MT-porodnicu len pozitiva, takze dufam ze to stihneme a nebude zapcha pod Strecnom 🙂 Chcela by som tam chodit aj na ctg (pasy) - musim mat nejake potvrdenie od svojej doktorky alebo ma tam v pohode zoberu len tak? Diky 😉

barboritta
5. máj 2013

@mrsinka a prečo tam chceš chodiť na pasy?mne dr.povedal,že radšej do žiliny a potom až rodiť tam.je to od ruky a veeeeeľa pacientiek.poznám viacero mamičiek čo chodili do za na pasy a tam šli rodiť.kamoške samotná sestrička z mt povedala nech príde tam len na pôrod.ale ako chceš

mrsinka
6. máj 2013

@barboritta no ja som vychadzala z toho ze ak by si sa pri tych pasoch zistil nejaky problem alebo nieco tak ze by si ma tam mohli uz nechat a potom je uz nerealne ist rodit do MT ☹ tak neviem teda ako to spravit..😒

barboritta
6. máj 2013

@mrsinka no tak ja neviem,ale podľa mňa ťa nemôžu tam držať nasilu,ak povieš že chceš ísť preč ešte.je malá pravdepodobnosť že tam niečo bude zobrazené na tých pásoch.ja do mt rodiť a na pasy pôjdem určite do žiliny.bola som tak už pri oboch dcérach a v pohodičke.tak aj dve sesternice,aj 4 kamošky.ale ako chceš.mne bolo povedané že mám ísť na pásy ku nám.ale rozhodni sa podľa seba 🙂

mrsinka
6. máj 2013

@barboritta tak sa este teda rozhodnem, v kazdom pripade dik za info 🙂 a kedy mas termin? ja 4.jula 🙂

barboritta
6. máj 2013

@mrsinka no to keby som vedela,asi 17.júna... 😀 ale mám písané aj 12.6,aj 24.6...sama neviem.

mamuna55
4. jún 2013

Ahojte prosim ako je to s dietatkom po pôrode? Po bežných vysetreniach môže byt so mnou alebo musí ist do vyhrevneho boxu? Je vyhrevny box v miestnosti kde ja alebo je mimo? Velmi mi na tom záleží, vopred dakujem za odpoved.

barboritta
5. jún 2013

@mamuna55 mne povedali sestričky že každé bábo dajú na chvíľu do inkubátora,potom ho prinesú mamičke a už je stále s ňou na izbe

ingmiriama
6. jún 2013

@mamuna55 no ja som rodila pred rokom a pol a...porodila som odniesli ho na meranie a váženie s ním bol manžel ....a potom ho aj manžel doniesol ku mne a po dvoch hodinách ma previezli na izbu a potom tam bol somnou ale prvú noc bol u sestričiek tak som to aj chcela doniesli mi ho na kojenie lebo som bola úplne nevládna a nedalo sa mi ani postaviť ....ale potom bol stále somnou

katrinka8
9. jún 2013

@mamuna55 - ja som sice rodila pred 3 rokmi, ale babatko hned po porode zobrali odsat (nahltala sa vela vody + ta voda uz bola zelena 😒 ), ale hned, cca do 5 minut som ju mala spat. Myslim, ze keby bola mala v tomto OK, tak keby som povedala, tak mi ju aj hned daju (ved za 2 hodiny nepriberie a ani sa nepredlzi 😀 ) MM bol s dcerkou pri tomto "ukone", dokonca ju aj balil do perinky. Babo neumyvaju, len ho utru. Po 2 hodinach som sla na izbu, dcerka zatial bola na novorodeneckom, ale hned ked som sa osprchovala (to ide s Tebou sestricka), vypytala som si ju a bez problemov mi ju doniesli sestricky. Na 1. noc deticky beru na novorodenecke, ale ak si ho chces nechat pri sebe aj prvu noc, tak nie je problem. Inak ich prinesu vsetkym cca okolo 5-tej hodiny rano a uz ostavaju s Tebou na izbe stale - ak vsak nejaka mamicka si chce aj v ine noci oddychnut, tak na poziadanie deticky zoberu na novorodenecke. Ale to musi uz kazdy poziadat, kto chce.

barboritta
11. jún 2013

tak ja mám úplne čerstvé zážitky z tejto pôrodnice,opäť raz som bola nadmieru spokojná.môžem každému len odporučiť.zažila som spontánny pôrod po predošlej sekcii,takže som vdačná že mi to umožnili a vzorne sa o mňa starali a kontrolovali môj stav.všetko čo písala katrinka8 je pravda

loulou02811
17. jún 2013

Stále sa neviem rozhodnúť kam ísť rodiť, preto prosím o info tie z vás, ktoré ste tam rodili nedávno. Dá sa tam rodiť aj v inej polohe ako po ležiačky na chrbte s vyviazanými nohami? Myslím, aspoň nejaký polosed, ale aby mi nohy neuväzovali.

blovitc120
17. jún 2013

@loulou02811 kresla su polohovatelne, tak to skus nadhodit a nohy ked nechces, neuviazu. Aspon mne nie

barboritta
18. jún 2013

@loulou02811 ja som bola skoro stále naboku,na tlačenie som sa pretočila na chrbát,nohy som vyviazané nemala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre