Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

romy01
16. jún 2010

milyanjel - to je jasne ze ked sa porod rozbehne a pocase sa nieco skomplikuje tak to nikto nemohol vediet dopredu a ten cisarsky je jedine spravne riesenie. Ja som mala skor na mysli, ze sa stava ze babatko je priliz velke a vtedy moze fakt dojst k tomu ze to babo jednoducho nema sancu prejst cez porodne cesty a ak aj ano potom len vakuom a pod. Vtedy je riziko poskodenia babatka a ani nehovoriac o moznosti a riziku poskodenia zeny. Prekvapuje ma ze ked uz sa teda robia tie povinne sono vysetrenia a na poslednom sone v 30 tt sa ukaze ze babatko je vacsie ako by malo byt, ze to nikto neskontroluje pred porodom, alebo aspon zene nedoporucia si sono aj zaplatit a na zaklade toho aspon uvazovat o moznosti sekcie. Osobne b udem fest stastna ak by som sa sekcii vyhla normalnym porodom, ale zas ak sa to ma skoncit kliestami alebo vakuom kvoli velkosti babatka tak si myslim ze sekcia by bola mensim zlom - hlavne pre babatko

evina0
16. jún 2010

romy mne robili sono den pred porodom a ako som povedala videli ze Majko bude velky ale netusili ze az tak ze skoncime sekciou.ale mne robili sekciu aj koli inym komplikaciam nie len koli velkosti.az porodis poslem ti link kde som popisala cely porod 😉 treba mysliet pozitivne a vsetko bude dobre. ja som chytila kontrakcie o 6.15 pravidelne a porodila som tou sekciou 16.58 cize necelych 11 hod ale nastastie som mala epiduralku.a to bola ulava ...

romy01
16. jún 2010

evina a ked si mala epi tak si potom mala aj sekciu s epi ci ta supli do celkovej narkozy ?

katrinka8
16. jún 2010

Evina, gratulujem k malickemu, nech je zdravucky a pekne rastie 😉

Romy, podla mña tie udaje zo sona o vahe su nie moc presne, v porodnici bola jedna babula, ta mala ist sekciou, lebo vraj ma velke babatko a ona bola mala (naozaj bola nizucka) a nakoniec jej dietatko bolo male, malo 50 cm a 3 kg. Mne ked hovoril doki orientacnu vahu na poslednom sone v nejakom 34 ci 35 tt, tak mi aj povedal, ze to je len velmi orientacne odhadnuta vaha. Vtedy mala 2.800 g. No a nakoniec mala 3.750 g a 54 cm a porodila som ju normalne a ani ma velmi nenastrihli... takze ziadna panika 😉

Ale je pravda, ze oni tu sekciu robia len vtedy, ked je naozaj nevyhnutna. Takisto klieste - toto viem z vlastnej skusenosti - moc sa im do nich nechcelo a dali tolko sanci, kolko sa dalo, aby nemuseli pouzit. Ale keby slo o zivot teba alebo babatku, urcite urobia to, co treba. Takze sa neobavaj, ale pozitivne mysli a bude to fajn 😉

Denka, mne sa zda, ze sme sa stretli vo dverach u sestriciek, ked som si sla pre prepustacie spravy 😀 Teda, myslim, ze si to bola Ty. Mne davali spravu a Ty si asi stala vo dverach vtedy a tiez cakala na spravu. A ako to dopadlo s tou staznostou?

mircova
16. jún 2010

Ahoj, prosim ťa kde si bola na tom sone v 30 tt.? A to sa už potom nechodí do pôrodu na žiadne sono? Hmmm... 😖

denka1
16. jún 2010

katrinka no vidis,tak sme sa nakoniec stretli,ty si mala tiez pekne velke babo 🙂 Hlavne,ze nam vsetko dobre dopadlo 🙂 Tie sestricky boli naozaj dobre,ochotne a mile.Nemozem na ne nic zle povedat.
Na staznosti sa pracuje a este tento tyz sa posiela do MFN.Sama som zvedava,ako to dopadne a ci nam odpisu.Urcite vam dam vediet,len tak t nenecham 😉

evina0
16. jún 2010

roma mala som 3 davky epi ale nakoniec som sla do celkovej anestezi tam sa vraj inak ani nerobi 😉 ale ako pisu maminky , netreba sa bat vsetko sa da zvladnut ..lekari su tam skvely a vedia co robia.

katrinka, denka ja som asi odchadzala domov s porodnice ked vy ste rodili 🙂 mozno sme sa aj stretli na chodbe ..

romy01
16. jún 2010

mircova - sono sa bezne robi povinne trikrat za cele tehulkovanie - 10 - 20 a 30 ty tyzden, no zalezi od teba aj od doktorky. Ak by sa jej nieco nezdalo, moze ta na sono poslat aj viackrat. Kam pojdes na sono je na tebe - mas viacero moznosti - robia ho v nemocke, v sanatoriu Helios na LAdovni, potom v tom centre proti rakovine pri nemocke. Ja som chodila na sono aj do heliosu a potom k mojej doktorke - ma dobre sono a robi aj dvd zaznam aj fotky. Ceny su rozne - ja som doplacala 15 eur za sono, v heliku je to okolo 17 eur, inde neviem ake su ceny. Tiez si mozes vybrat ci chces bezne sono alebo 3D alebo 4D sono.

kati - viem ze tie odhady nie su uplne presne ale zas nerobia sa len tak pre srandu kralikov. Podla mna ked odhad ukazuje na velke babo, mali by to sono este aspon raz zopakovat.
Ale nechcem vypadat ze sa bojim porodu alebo co. Naopak, ja si celkom stale tehotenstvo uzivam -stale sa citim dobre a som aj kondicne na tom dobre aj ked uz mam 20 kil navyse - ale co sa nezastrelim. Dnes som mala poradnu a som otvorena na 1 cm - takze sa to pomaly rozbieha 🙂 Moooc sa na drobceka tesiiim

zuzanockamt
16. jún 2010

@mircova este mozes ist aj do femicare ... je to blizko nemocnice
a potom to co spominala romy

ivka1984
17. jún 2010

ja idem na sono do femicare teraz v pondelok tak sa uz neviem dockat 🙂

mackopuf
17. jún 2010

@ivka1984 tak daj potom vediet 😉

ivka1984
17. jún 2010

jasneee ako inak 🙂 a ty sa mas ako? aj s drobcekom?

mackopuf
17. jún 2010

@ivka1984 my sa mame super. Maly je dobrucky,niekedy ani nevieme,ze ho mame 😵 😎 . V noci sa zobudi iba raz,tak sa aj vyspim 🙂

ivka1984
17. jún 2010

no tak to je super to som rada

mackopuf
17. jún 2010

@ivka1984 a ako sa citis? ako zvladas horucavy?

ivka1984
17. jún 2010

ale zatial celkom fajn 🙂 ale uz sa tesim na matersku

mackopuf
17. jún 2010

@ivka1984 to ti verim. Si to budes riadne uzivat,uvidis 😉

romy01
17. jún 2010

ahojte

dnes som bola na pasoch a zas som lezala len chvilku - nejakych asi 10 - 15 min , takze super. Naplanovali mi kontrolu buduci tyzden, tak uz mi zacina pomaly dochadzat, ze sa to asi blizi 😀

denka1
17. jún 2010

romy01 uz to pojde rychlo.Ja som bola otvorena skoro 2 tyz na 2,5cm a kazdy den som citila,ako malinka klesa.Po dvoch porodoch som pocitila,ako odteka plodova voda.Myslela som si,ze odtecie a bude pokoj,ale ked som sa prezliekla a zase zacala odtekat,tak mi doslo,ze to nebude tak rychlo.Drzim strasne palce,aby si co najskor mala drobceka pri sebe 🙂

mircova
17. jún 2010

Ahojte,
romi01 - Pýtala som sa preto, že by ma zaujímalo, kde ti povedali že bábo je väčšie.
Ale neboj sa, keď sa chodí len 3 krát a už ťa na ďalšie neposlali asi to bude o.k.
Aj ja držím palčeky 😅

Ja som bola v 19 tt. na sone vo femicare u Mudr. Grochala a bol veľmi fajn venoval sa mi dobrých 45 min., bol tam so mnou aj manžel, dostala som 3D foto môjho drobčeka a stálo to 32€, ešte tam chcem ísť aj v 30tt., potom je to už vraj lacnejšie.

Ak sa potom už do pôrodu nejde na sono ako vedia či bábätko nemá omotanú pup. šnúru okolo telíčka?
Alebo potom sa už tak nekrúti ako teraz a už to nehrozí ak je v 30tt všetko o.k? Ja mám teraz denne brušku disco 😀 hlavne večer keď si ľahnem kým si bábo nájde polohu 😅

romy01
18. jún 2010

ahoj mircova

Na dr Grochala som pocula same chvaly, tak super ze si bola aj ty spokojna. Co sa tyka toho omotania, vraj az 30 % babatiek je omotanych a nic to neznamena. Ja som sa na to pytala v tom 30 tt a doktorka na monitore cosi prepla aby sme ten pupocnik videli cervenou farbou a vinul sa az k hlavicke ale doktorka povedala ze sa neda urcit ci ide len popred hlavicku alebo je aj obtoceny, vraj sa to neda. No pokial je babo v brusku ono je nadlahcovane vodou a nic by sa nemalo stat. Horsie je to potom pri porode, ale ako hovorim az 30 % babatiek je omotanych a dnes to uz nepredstavuje take velke riziko ak mas skuseneho lekara.
denka nestras, ze dva tyzdne otvorena - ved to by mi vychadzalo ze budem prenasat a to ja veru nechcem 🙂

zuzanockamt
18. jún 2010

ja som sa tiez pytala na ten pupocnik, lebo nas ho ma tiez nejkao divne popri hlave, ale doki povedal, ze to sa presne neda povedat, ci ide aj okolo krku ... uvidim teraz v 30 tt, ci sa nieco zmenilo
a chvaly na Dr.Grochala mozem len potvrdit ... keby sa dalo, hned by som ho brala k porodu

ivka1984
18. jún 2010

zuzka a kedy ides na sono uz si objednana ci este nie?

denka1
18. jún 2010

romy a mas uz njake ine pocity?Citis njake zmeny?Nasa mala bola omotana raz a bola v pohode a kamaratka mala maleho 2 krat omotaneho a je tiez ok.Takze sa neboj,ze by to bol velky problem.Doktor vie posudit,kedy je babetko v nebespeci.Budes napojena na monitor skoro cely porod,takze budes presne vidiet,ako babetko reaguje pocas porodu 😉

zuzanockamt
18. jún 2010

@ivka1984 idem 7.7., ale pojdem ku mojej lekarke, bude to cosi lacnejsie, lebo uz sme na sonach dost minuli 😅

ivka1984
18. jún 2010

ja idem teraz v pondelok tak som zvedava

zuzanockamt
18. jún 2010

no ja som bola v 25 tt na 4D a teraz budem v 31 tt ked pojdem, to uz je za chvilu 🙂

ivka1984
18. jún 2010

no ja musim ist v 30 tt lebo hned v utorok mam zas poradnu tak aby som sono uz mala hotove

zuzanockamt
18. jún 2010

ja mam dalsiu poradnu az 21.7.

ivka1984
18. jún 2010

aha no ja 22.6. to budem ten 30 tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre