Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

zuzanockamt
29. aug 2010

@strelka11 aj september bude dost urodny, tak ja sa tiez obavam, ze tam bude plno 😅

ivka1984
29. aug 2010

ani som nikomu radsej zatial nic nepovedala nech nie je panika

zuzanockamt
29. aug 2010

@ivka1984 no podla toho ako ti to dlho trva a ci je to pravidelne ... a neprechadza to ani, ked si lahnes alebo si das teplu sprchu?

ivka1984
29. aug 2010

nie vobec to neprechadza a mam pocit ze je to v kuse..... este pockam a ak to neprejde tak sa asi vyberieme pre istotu do tej nemocnice

zuzanockamt
29. aug 2010

@ivka1984 no ako ti bude fajn, ak budes uz zajtra mat maleho na svete 🙂 ... ja by som isla uz hned rodit... a tiez mam z tohoto najväcsiu obavu, ze nebudem vediet, kedy su to kontrakcie a kedy len plany poplach ... preto dufam, ze mi odide plodova voda

ivka1984
29. aug 2010

zuzi dam vediet ako to dopadlo..... 🙂 dakujem za radu

zuzanockamt
29. aug 2010

@ivka1984 drzim palce, ak to uz teda je tu 🙂

katrinka8
29. aug 2010

@strelka11 neboj sa, oni to dako poriesia, nenechavaju vraj potom zeny na sale po porode tak dlho ako obvykle a sleduju ich na izbe 😉 Neboj, na chodbe rodit nebudes 😀

@ivka1984 - ano, mozes mat kontrakcie aj predtym, ako Ti odtecie voda. Mne zacali pravidlene kontrakcie o cca 20-tej v nedelu a vodu mi "pustil" primar na velkej vizite o 08-ej rano v pondelok v porodnej sale 😀 Sleduj si cas tych kontrakcii. Ak su pravidelne, su to kontrakcie. Ak sa Ti to meni, prip. Ti na nejaku dobu prestanu uplne, su to poslickovia. Ja som napr. mala uz v sobotu kontrakcie najprv kazdych 10 minut, potom kazdych 7, ale potom sa to vratilo na nejakych 15 a v noci to prestalo uplne az do rana... to boli poslickovia. V nedelu sa mi spustili rano a potom poobede uz na kazdych 10, potom 7 atd. Sleduj si to nejaku hodinku - dve (ak vydrzis a je to pre Teba znesitelne) a uvidis. Ak to bude pravidelne a bude sa Ti interval zmensovat, tak si zober veci a pekne odchod do porodnice a priprav sa na drobceka 😀 Tam Ta napoja na pasy a povedia Ti, co to je. Ak to budu poslickovia, poslu Ta domov - radsej prist 3x zbytocne ako raz neprist, ked treba 😉 Hlavne sa neboj, uz sa blizi cas, ked si babuliatko zovries v naruci. Skus mysliet na to, ze ta bolest Ta priblizuje k tej chvili 🙂 Drzim paste, nech uz je to cim skor!

strelka11
30. aug 2010

Dievcence ako dlho mozem cakat,ked mi odtecie plodova voda na pravidelne kontrakcie,alebo po odteceni plodovej vody musim ist hned do nemocnice?

sorciera24
30. aug 2010

@strelka11 po odteceni plodovej vody sa treba dostavit do 2 hodin do porodnice....lebo kontrakcie mozu nastat ovela neskor...ako mne, odtiekla voda, som prisla do nemocky bez bolesti a tie nastupili, mozno az tak o 5 hodin...aj to nie este take silne...

strelka11
30. aug 2010

@sorciera24 tak dakujem za info,lebo som myslela,ze sa caka este aj na kontrakcie...ale moze sa stat aj opacna situacia,ze pridu kontrakcie ale plodova voda este neodtecie?

sorciera24
30. aug 2010

@strelka11 samozrejme, potom treba sledovat pravidelnost kontrakcii auz ked budu na par minut, sup do nemocky...

mircova
30. aug 2010

@zuzanockamt tak 20 min. na pásoch to bude hádam pohoda 😉
Aj ja by som to tak chcela aby zo začiatku bol manžel pri mne a potom radšej nech počká na chodbe, bude to tak lepšie pre mňa a určite aj pre neho 😉

@ivka1984 ahoj tak ako je, si v pohode??? bol to len planý poplach?
...................a možno nie a už čo chvíľka napíšeš, že ste doma s drobčekom 🙂 🙂 🙂 Držím palce 🙂

zuzanockamt
30. aug 2010

@mircova tych 20 minut sa da ... potom ked uz ked to bolo dlhsie a s pichnutym oxytocinom tak to bolo trosku horsie 😀 😝 ... ja myslim, ze ivka uz ma maleho pri sebe 🙂

mircova
30. aug 2010

@zuzanockamt asi áno,lebo dnes nepíše 🙂 tak a teraz si na rade ty 🙂

zuzanockamt
30. aug 2010

@mircova no dufam, ze to budem mat aj ja uz coskoro za sebou 😝

mackopuf
30. aug 2010

ahojte baby, tak Ivka1984 uz ma synceka Filipka 🙂 ... Podrobnosti necham na nu a vlastne ich ani neviem 😀,len som zahliadla gratulacie na facebooku 😅

mircova
31. aug 2010

@mackopuf tak to je super správa, už sa teším keď nám napíše 🙂

zuzanockamt
31. aug 2010

jeeej, tak ivka predsa len nemala falosny poplach a maly je uz tu 🙂 ... pekne 🙂 ... tak jej blahozelam 🙂

strelka11
31. aug 2010

@ivka1984 blahozelam k syncekovi,to je super,ze si to mala tak rychlo za sebou 😵 😵 😵

mackopuf
31. aug 2010

@mircova no ani ja sa uz neviem dockat,kedy napise podrobnosti... 🙂

zuzanockamt
31. aug 2010

dufam, ze ivkine podrobnosti z porodu stihnem skor ako nastupim ja ... som zvedava 🙂

katrinka8
1. sep 2010

Jej, @mackopuf super sprava 😉 A co inak nove? AKo sa maju deturence? Nasa Terezka rastie ako z vody, sikovnica sikovna 😀

@ivka1984 gratulujem, uzivajte si spolocne chvilky - babatko rychlo rastie 😀

mackopuf
1. sep 2010

@katrinka8 ahoj, to mas pravdu,deti straaaaaasne rychlo rastu... Vanesska ide zajtra prvykrat do skolky 😵 . Inac sa mame dobre,maly je zlaty 🙂 Uz sa aj tesim na troska ticha doma 😅,malej sa nezavru usta cely den 😀..

A ako Terezka,este sa kojite? Ako spinkava v noci?

denka1
2. sep 2010

@mackopuf Ahoj a kam chodite do skolky?My mame tiez doma malu skolkarku prvacku a synator prestupil do rovnakej skolky,ako Vanesska,takze dnes spolu v novej skolke. 🙂

mackopuf
2. sep 2010

@denka1 ahoj, Vanesska chodi do skolky na ul.kpt. Nalepku pri Lidli 🙂 Aj vy tam chodite?

ivka1984
4. sep 2010

ahojte kocky tak uz sme doma s porodnice vcera nas pustili sme zdraví, vsetko je v pohode maly je uplne zlaty napapa sa a spinka vydrzi 4 hodinky v pohode tuto noc dokonca 5,5 hodiny napapal sa a zas spinkal....
k porodu teda trosku napisem-baby neviem vobec kto ma odrodil on sa akosi nepredstavil a ja som ho nepoznala 🙂 nebol to najprijemnejsi doktor ale kedze som nemala ziadne komplikacie a bolo to cele rychle bolo mi to jedno drzy alebo nejaky masochysticky nebol takze fajn....sestricky boli zato uzasne velmi mile a ustretove.... no zacalo ma to trochu chyta bolo 20:00 ale nebolo to nejake uplne pravidelne ani nic co by sa nedalo zmaknut, no postupne sa to zacalo zhorsovat a okolo 10 som to uz citila teda poriadne vsak som sem este stihla aj pisat lebo plodova voda nakoniec doma ani neodtiekla ale o 23:00 uz teda mi bolo povedane nech sa obliekam ze radsej ideme do porodnice tak som tam prisla 23:30 bola som otvorena na 3 cm dali mi klistyr pripli ma naspat na pasy a do hodinky som uz aj rodila vsetci zostali prekvapeni ze sa tak rychlo otvaram ale ja som bola rada ze to budem mat za sebou lebo niekedy ta bolest teda bola poriadna no a o 2:12 bol Filipko na svete bez nastrihu bez sitia vsetko v poriadku. maly nemal ani zltacku je zdravucky. mlieko som mala na druhy den takze je to vlastne vsetko v pohode

zuzanockamt
4. sep 2010

@ivka1984 blahozelam este raz k malinkemu ... podla tvojho opisu si mala celkom fajn porod a na prvorodicku ozaj rychlo to islo ... aj ja taky chcem 😅 .. a epi si nemala? ... ja nad nou uvazujem, ak by to dlho trvalo alebo ak budu velke bolesti ... tak nech ste zdravi a spokojni obaja 🙂

ivka1984
4. sep 2010

no ja som nad epiduralkou uvazovala ale kedze to slo tak rychlo ani mi ju nestihli pichnut a bolo by to aj zbytocne chcela som ju keby to vyzeralo na dlhsie ze dsa neotvaram ale takto som nemala dovod.... a co ty? ako to pokracuje? este to nevyzera na porod?

zuzanockamt
4. sep 2010

@ivka1984 ja tiez uvidim podla toho ako to pojde a rozhodnem sa ... zatial nic ... dufam, ze nebudem prenasat, lebo porod s vyvolavackou je horsi ako ten spontanny ... prvy termin budem mat teraz vo stvrtok a ked nic, tak este druhy termin 16.9., a potom neviem co sa bude diat ... uz by som to mala rada za sebou, v pondelok idem na CTG a v stredu na poradnu, tak uvidim, co povedia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre