Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

maminka142
27. aug 2011

@cillikat a myslíš si, že je ten lekar dobry? Alebo akeho by si mi ty odporučila ku pôrodu? Ktory je najlepší? Ďakujem 🙂

ingmiriama
27. aug 2011

@denduska ahoj práve som sa tu dočítala že si rodila v MT no aj ja chcem rodiť MT vieš mi povedať aké sú tvoje pocity z pôrodnice v MT?? čo sa týka doktorov sestričiek ...či prikladajú bábetká hneď po narodení a také iné veci čo ťa napadnú 🙂

denduska
27. aug 2011

@ingmiriama az na jednu hroznu sestricku ktoru som mala pri druhom porode a "vdaka" ktorej to slo tak zle, nemozem povedat krive slovo na nikoho...Neviem ako je to teraz ale ked som bola druhykrat tam bol natresk tak bolo na nich vidiet ze uz nevedia kam skor.. ale snazili sa..ved ma aj pustili o den skor ked som poziadala, aspon sa uvolnil flek 😅 Ak aj natrafis na niekoho kto je skupy na slovo, treba sa pytat, vacsinou su ochotni, hoci aj v noci za sestrickou v pohode sa da ist, mne malicka druhorodena plakala ze uz som nevedela co s nou, tak som sla na novorodenecke bezradna 😀
Ano babatka prikladaju na prsnik hned po narodeni, potom odnesu odmeraju povazia zabalia do kosielky a donesu naspat na dlhsi cas..ja som tam mala aj mm, on mi tlacil po porode brucho tak som mala volne ruky pre malicku... 🙂 Ak este nieco, kludna sa pytaj, predsa mne uz podrobnosti vyfucali z hlavy 😅

pettrunka
27. aug 2011

@ingmiriama ahoj ak sa mozem pridat,tak ja mam velmi dobre skusenosti co sa samotneho porodu tyka,odrodil ma moj spoluziak zaco som mu dnes nesmierne vdacna,ale nemeni to nic na tom ze vacsina lekarov su skvely a sestricky a porodne asistentky taktiez.Mne malu neprilozili hned,najprv ju odniesli umyt,premerat a manzel isiel s nimi kde uz mohol natocit jej prve sekundy a potom mi ju priniesli,manzel mi drzal brucho tak som mohla v pohode mojkat malinku.

ingmiriama
27. aug 2011

@denduska ďakujem...tak sa nemusím báť to som rada...lebo bolo tu že nejaký doktor je zlý no nie zlý ale odmeraný skôr...mám už po termíne tak čakám kým to príde..inak to je dobré že bábätká prikladajú lebo v PB vidíš svoje dieťa až po dvoch hodinách poprípade až keď bude mať jesť

ingmiriama
27. aug 2011

@pettrunka ahoj jasné že môžeš som rada že je vás viac a stále čítam len dobré veci o pôrodnici...tak verím že som si zle nevybrala 🙂

pettrunka
27. aug 2011

@ingmiriama urcite si si vybrala spravne drzim palceky ak nieco tak sa pytaj,rada odpoviem

denduska
27. aug 2011

@ingmiriama urcite vsetko dobre dopadne 🙂 A keby bol niekto husty ako na mna ta sestra, tak si len treba otvorit usta, samozrejme slusne ale razne..ja som tiez zdravotnicka aj keby som chcela byt kolegialna, no zas sa nenecham presviedcat o blbostiach, hlavne ked ide o moje dieta. Ale verim ze je tam siroko daleko jedina, co si potrebovala nieco dokazovat...no v mojom pripade si vybrala zlu osobu 😝 Vsetci ostatni co som stretla boli mili alebo taki normalni, a bola som tam dvakrat. Takze sa urcite neboj..a potom sa ozvi 😉

martula68
27. aug 2011

Ahoj mamina ja som rodila v mt sice este v roku 2007 ale mozem povedat ti ludia tam maju zlate srdce ja som mala velke zdravotne komplikacie a mala sa narodila v 31 tyzdni ale dakujem vsetkym tym ludom tam ze sa o nas dve tak vzorne starali keby som ostala doma v bojniciach asi by to tak nedopadlo dobre dakujem aj lekarom z bojnic ze ma vcas previezli a tym zachranili nas obe

cillikat
27. aug 2011

@maminka142 ja myslim ze dr. Dokus je naozaj dobry, ale viem ze ma toho vela, tak niekedy je tazko zastihnutelny a co sa Tyka inych doktorov, neviem ktory je najlepsi, ale dobry je aj dr. Hasko a dr. Biringer, ale aj ostatni su tam fajn, hlavne ti mladsi, lebo ti odvadzaju dost vela porodov. 🙂

maminka142
28. aug 2011

@cillikat Ďakujem, za info 😉

anicka26
28. aug 2011

Ja na Martin nedám dopustiť.Odrodila som tam 2xcisárskym(planovaným,kôli zdravot.komplikáciám)doktory aj sestričky,či už na prijme,alebo na pooperačke,alebo na izbách všetci milý ústretový,keďže sme sa nenarodili zdravý ako som očakávala a malá bola na JISke novorodeneckej,aj tam boli sestričky velmi ochotné,dokonca mi ju dovolili prikladať(čo o pár dní v Bystrici mi nepovolili,možno kôli tomu som musela iba odsávať a možno nie,pretože malá ma razstep)Jediné čo by som vytkla,že po pôrode mi to nikto hned neoznámil,až na druhý deň keď mi ju prišli ukázať.Ale možno ma len nechceli stresovať hned potom ako som sa prebrala z narkozy.A ešte jedna trošku negativna skusenost bola som na izbe bez bábätka a dali ma na izbu s maminkami s bábätkami čo bolo pre mna strašne ťažké,,,ale asi ma nemali kam umiestniť.Ale inak to hodnotím ako 3hviezdičkový hotel all inclusive 😀 Naozaj si odtial väčšina odnesie len pozitívne zážitky 🙂

ingmiriama
28. aug 2011

tieto vaše príspevky sa krásne čítajú a na mňa veľmi dobre vplývajú 🙂 a utvrdzujú ma vtom, že som si super vybrala len už aby som tam bola...lebo malému sa nechce ísť na svet....dnes chodím od rána ako bez duše nič ma nebaví...veľmi by som chcela rodiť...už od včera som bez nálady....aspoň tieto hodnotenia ma tešia 🙂

anicka26
28. aug 2011

Určite sa neboj.Nevidela som tam ani jedneho arogantneho doktora ba naopak.Dokonca som prišla o osmej večer a to v nedelu a nečakali na nič,malá bola o deviatej von.Ale to zas ten cisárskyVšetci sa snažili vytvoriť dobru náladu a pozitívny prístup,sestričky sa starali ako vedeli a vždy s úsmevom.Mne postelne pradlo menili sanitarky,kedze som bola po cisarskom,ale verim,že stači poprosiť...Všade čiso,izby útulné,strava naozaj super,aj ked nemocničná.Naproti nemocnici v BB na kojeneckom sestričky neochotne,nik nám neporadil,strava humus ale človek prežije všetkoPrajem pekny pôrod bez komplikácií,nech to už máš rýchlo za sebou a miminko pri sebe 🙂

ingmiriama
7. sep 2011

ahojte tak už mám potom moje pocity s nemocnice sú fantastické všetci od upratovačky cez sestričky po primára sú tak dobrý ľudia...poradia, pomôžu...dobre som si vybrala...ODPORÚČAM VŠETKÝM MAMINKÁM

denduska
8. sep 2011

@ingmiriama jeeeej gratulujem a napis potom ako to prebehlo! A miery su kde??? 😀 😉 Vela zdravicka mamicke aj babu 😉

monulienkamt
8. sep 2011

ahojte. tak uz aj ja mozem napisat svoje dojmy z martinskej porodnice. Odrodil ma doktor Kudela, taky sympaticky mlady muz 🙂, akurat vodu mi prepichoval doktor Buocik, sestricky v pohode. Na oddeleni super sestricky, aj z novorodeneckeho boli zlate (az na jednu, co mi prisla taka dost dolezita, ale potom bola v pohode), pomahali ked sme nieco nevedeli, aj lekari co chodili na vizity boli v pohode, najma doktor Zigo, ten bol zlaty, fakt ludsky pristup, porozpraval sa, posrandoval. Jediny problem bol, ze hned rano po porode prisla jedna pani sanitarka, dala nam z cisteho pradla co potrebujeme a odisla a ze prezlecte si to same. Mne s tym pomohla mamina, ktora robi v nemocnici, co sa dozvedela aj ta sanitarka, tak vyzerala byt dost nastvana, ze preco som jej nepovedala, ze by mi to prezliekla. Ale odvtedy uz s tym problem nebol, vzdy nam vsetko prezliekli. No a este mi detska doktora nepovedala, ze moj maly dostava antibiotika, neviem ci zabudla alebo nestihala, dozvedela som sa to od sestriciek. Inak ta detska pani doktorka bola zlata, nemozem na nu povedat zleho slova. No a co sa tyka upratovania, tak klasika, neutrete parapety, bol na nich prach, ale sprchy boli ciste. Akurat nevyhoda bola, kedze som rodila v casoch horucav, ze v izbach bolo feeeest teplo, nedalo sa ani vetrat kvoli detickam, lebo bol prievan.

deninka27
8. sep 2011

Aj ja som rodila v Martine, ale tak pred tromi rokmi 🙂 aj mne sa pacilo skoro vsetko nemala som problem s nicim a nikym 🙂 vsetci boli mily, vzdy rady pomohli 🙂 Mala som mladeho velmi mileho doktora, ktory sa mi maximalne venoval 🙂 a pri porode som mala10 porodnych asistentiek/este len studentiek/🙂odrodila ma studentka s doktorom 🙂 takze sranda 🙂

lady511
12. sep 2011

ahojte mamičky a buduce mamičky mám dilemu...a preto vás prosím o radu..ja mam gynekologa v Bratislave ale od toho 36týždna ked sa už musí chodit do nemocnice každý týžden myslíte že sa to dá od toho 36 týždna aby som chodila do nemocnice aj v mieste bydliska(bývam v martine a tu mám aj trvalý pobyt)mám sa totiž stahovat do ba ale sa to skomplikovalo..prosím poradte ak máte skusenosti

petraslov
13. sep 2011

@ingmiriama gratulujem k Jožkovi, videla som ho dnes v Turčianskych novinách, krásny chlapček a 55 cm -riadna dĺžka, no chlap ako sa patrí, prajem vám obom veľa zdravia, rýchle zotavenie po pôrode a z malého veľa veľa radosti. Držím palce , aby ste si na seba rýchlo zvykli a tešili sa spolu z každého dňa;-D

denduska
14. sep 2011

@lady511 ja som tiez chodila ku gynekologovi uplne inde (a daleko 😀), lenze pocas tehu sme sa prestahovali sem tak potom som isla od toho 36.tyzdna normalne do MT na kontroly 😉

ingmiriama
14. sep 2011

@petraslov jeej tak to ma príjemne zaskočilo som rada že aj takto sa to dá....veľmi som sa potešila ďakujeme 🙂

petraslov
14. sep 2011

@ingmiriama v Turčianskych novinách v spoločenskej rubrike vždy uverejňujú novorodeniatka, samozrejme, pokiaľ im dovolíš tvoje bábo odfotiť a pokiaľ ťa v pôrodnici zastihnú, lebo chodia vari tak raz do týždňa

helenka26
15. sep 2011

@lady511 Ja som na tom podobne ako ty. Som rodena martincanka, ale byvam aj trvale bydlisko uz mam v BA. Po tom, ako som si bola obzriet bratislavske porodnice, som sa rozhodla, ze pridem radsej rodit sem. V Martine to funguje tak, ze nechodis od 36 tt do poradne do nemocnice, tak ako to je zvykom v BA porodniciach. Tu si musis si vybrat nejakeho gynekologa, ku ktoremu pojdes do poradne. Ja osobne som prisla do MT 10 dni pred terminom a vybrala som si MUDr. Reznakovu na Ladovni (k nej som chodila, kym som byvala v MT), u ktorej som bola od prichodu do MT 2x v poradni. Bez problemov ma vysetrila, aj ked nie som jej pacientka. Len som sa vopred ohlasila a celu situaciu jej vysvetlila. Poslala ma na CTG, ktore sa absolvuje v nemocnici. Ja mam uz 5 dni po termine a zajtra idem na dalsie CTG. Dufam, ze posledne... Ak neporodim do pondelka, mam prist na poslednu poradnu, kedy ma doktorka vypise na hospitalizaciu v nemocnici... Drzim Ti palce.

lady511
29. sep 2011

Ahojte maminy teda ...neviete ako je to s tými hodinami v martinskej nemocnicic?v utorok mám íst tam na prvu poradnu a neviem o kolkej asi,,,,??????

lady511
30. sep 2011

baby poradíte mi?????? mala by som začat chodit do poradne v martine ale neviem o kolkej ráno sa tam chodí niektoré tehulky mi vravel že na tie poradne ani nechodili tak neviem...aké máte skusenosti????????????

miss_shy
30. sep 2011

@lady511 no ja som o ziadnej poradni v nemocnici nepocula 😅 ja som si vybrala porodnika a chodila som k nemu na kontroly, vzdy som mu zavolala a prisla som ked mal sluzbu. jedine co som chodila na "pasy" a tam sa chodi rano tusim od siedmej ak sa nic nezmenilo.

januss24
1. okt 2011

@lady511 a nemyslíš náhodou, že máš isť na pásy do nemocnice??..tam sa chodieva väčšinou okolo toho 36.týždňa...ak to je ono, tak ja som chodievala už pred siedmou ráno, sestrička prišla o siedmej, otvorila čakáreň a tam sme sa zapisovali,tak ako sme prišli v poradí..spravia ti monitor, počkáš na výsledky a s tým pôjdeš k svojmu gynekológovi...

lady511
1. okt 2011

nie na žaidne pásy nemám chodit ....som sa na tie pásy pítala svojho gyndoša a povedal že to sa robí tesne pred porodom

lady511
1. okt 2011

ja sa v tom envyznám a nnikto mi tu nevie dat jednoznačnu odpoved...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre