Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

marika17
6. aug 2010

ja len tak trochu na povzbudenie,ste tu milé babaenky,uz som si myslela ze odchadzam.Ste fajn .majte sa .

katrinka8
6. aug 2010

@andrejkaz - to som nevedela, ze uz nepoziciavaju ☹ Skoda, aspon by si mamicka vyskusala, ci jej ten typ pomaha...

ikulka
6. aug 2010

@zuzanockamt @sorciera24 nenutili nás kupiť ale myslela som to tak, že ked bolo treba nemali erárne musela si každá doniesť vlastnu.... 😉

zuzanockamt
6. aug 2010

@ikulka no tak to je smola, ze nemaju na zapozicanie pocas pobytu v nemocke ... ja to kupovat zatial nechcem, mozno ju ani nevyuzijem a na co mi bude zbytocne lezat doma nevyuzita

denduska
6. aug 2010

ahojte,
@mackopuf prepanajana, asi by ma porazilo ☹ zvladla si to super, ja by som hysacila urcite ako sa poznam.

odsavacku ja som mala vlastnu, pred dvoma rokmi mi este pozicali, ja som si kupila potom cez bazar, riadne som ju vyumyvala vyvarila niekolkokrat a velmi som ju vyuzila aj zo zaciatku po oboch porodoch, aj starsej potom na prikrmy som jej odsavala mliecko do kase. Doteraz funguje, akurat som si dokupila novy ventilcek za nejake 2 eura. Ale viem ze niekto to absolutne nevyuzije, tak skoda ze nepoziciavaju..mohli by to zalohovat 😀

mackopuf
6. aug 2010

ahojte
no poviem vam baby,ze mi nebolo vsetko jedno ☹ . Ale vdaka Bohu sa nasla a uz je vsetko dobre a pili nam nervy dalej 😅 😀 .

zuzadula
7. aug 2010

@mackopuf 🙂)) vdaka bohu, ze si to " pilenie " mozete uzivat 😅

a k tej odsavacke.. netreba kupovat odsavacku este pred tym, ako je nutne ju pouzit... ved rovnako vzdy nie je nutne ani odsavat.. a v pripade potreby je mozne ju kupit aj okamzite a priniest do nemocky .. ale hlavne mame jednu dobru stale po ruke.. nase dva prsty.. teda palec a ukazovak. a na zaciatok sa ako prevencia proti naliatiu daju pouzit krasne aj tie a hlavne setrnejsie voci bradavkam, ako odsavacky!!! .. chce to len rosku treningu 🙂

mackopuf
10. aug 2010

@zuzadula no to hej... 🙂 Som rada,ze sa jej nic nestalo a ze vsetko nakoniec dobre skoncilo 🙂

zuzadula
10. aug 2010

@mackopuf to urcite 🙂.. a ako na to reaguje mala.. oamata si nieco z toho dna? rozpravali ste sa o tom, preco sa to stalo?
inak vidim, ze aj ty dost dlho tahas.. ach no co, to je si nas udel maminkovsky.. vsetko doma postihat, este aj pismenka na nete kuknut.. nech aspon trosku pookrejeme 😉

mackopuf
11. aug 2010

@zuzadula ahoj,no ona si to ani moc neuvedomila,ze co spravila...tak som ju nechcela za to nejako pokarhat,iba som jej povedala,ze to uz nikdy ale nikdy nesmie urobit...snazila som sa jej ukazat,ze mi tym ublizila,ze som aj plakala,ze som nevedela,kde je a tak...ak by ju cosi take este napadlo,tak nech ma v sebe,ze to nesmie urobit,lebo ze by som bola smutna.

... vdaka Bohu netaham tak dlho preto,ze by som si musela doma porobit a ze az takto neskoro stiham ist na net,ale ja som vzdy byvala dlho hore
Cez den sa mi da porobit,co treba a ked vsetci zaspia,tak ja som na nete,vacsinou si piseme s kamoskou aj do 1-2 v noci 😅
Maly je strasne dobry aj Vanesska je vacsia,takze sa mi da popri nich poriadit a tak. Len zehlenie nechavam,az ked je Vanesska u mojej maminy,alebo kdesi s mm,lebo ona je dost akcna ako ste si uz urcite stihli vsimnut a bojim sa,aby na seba nejako nestrhla zehlicku 😒 . Ale ostatne domace prace sa mi daju robit pri tych mojich detvakoch 🙂 .Niekedy hodime poobede(ked dospavam noc 😀 ) vsetci traja spanok. Minule sme spali 3 hodiny 😕 😀

mircova
12. aug 2010

Dievčatá chodili ste na predpôrodné cvičenie???

zuzanockamt
12. aug 2010

@mircova ja nechodim, dost som si na nete a v knihach/casopisoch precitala o porode a ked to pride, tak aj tak vsetko zabudnem 😅

katrinka8
12. aug 2010

@mircova ani ja som nechodila, ale chcela som. Dlho som sa nevedela dopatrat, kedy to je a kde. Potom mi ktosi poradil, ze v Okresnej kniznici v meste, ale to sa mi nedalo z roboty, lebo to bolo v takej hodine nevhodnej pre mna. No a potom mi mali volat z Martinskeho rodinneho centra, kedy sa mal organizovat kurz pripravy, ale napriek tomu, ze som tam volala a aj posielala mail viackrat a slubili sa ozvat, nik sa mi doteraz neozval ☹ Ale ta predporodna v kniznici je vraj fajn, hoc ja by som sla asi len na samotnu pripravu na porod a cvicenie (je tam vraj aj straostlivost o novorenca a pod. - to je, myslim, zbytocne, kazda lekcia stoji az 10€ 😠 ) Ked pojdem rodit druhykrat, tak isto by som si to uz ustriehla, to dychanie pri porode je velmi dolezite 😉

mircova
15. aug 2010

Ďakujem za odpovede. Ja som tie cvičenia aj zvažovala, ale sa mi to vidí dosť 10€ 😠
Tiež som si kadečo pozrela na nete a prečítala v knihách a časopisoch. Hádam mi aj priamo v pôrodnici povedia čo robiť 🙂 Tiež si myslím, že keď príde na vec všetko zabudnem 🙂
A inak máte niečo nové???
Ja už robím len budúci týždeň a idem na dovolenku 🙂 Sa už celkom teším aspoň sa doma pochytáme na príchod nášho drobca 🙂

ivka1984
16. aug 2010

no co sa tyka tej predporodnej pripravy do tej kniznice chodim teraz to budem "moja 4.hodina" ale tak ako som si myslela ze pojdem len na 1 tak sa teraz kazdy utorok tesim clovek sa tam toooolko veci podozveda ja som velmi rada ze som sa na to dala na nete sice toho je az az ale aj tak mi ta priprava dava dost vela .....si pocvicime podozvedame sa a ideme domov tie 2 hodiny tam vzdy tak uletia.... 🙂 teraz sa mi to uz akosi vlecie uz by som kludne aj porodila 😀

mircova
16. aug 2010

@ivka1984 a stojí to cvičenie 10€ za každú hodinu?
...tebe sa to teda pekne blíži, držím ti palce, aby všetko dobre dopadlo 😉
Plánuješ mať manžela pri pôrode a chceš epi?

zuzanockamt
16. aug 2010

@ivka1984
@mircova mne uz ide vsetko co sa tyka tehu a porodu neskutocne na nervy 😝 😀 ... ja by som tam na priprave ani nevydrzala a co sa tyka rodenia, tak by som isla kludne uz aj dnes, nech to uz mam z krku, nech je to akokolvek hrozne ... porodu sa sice obavam, ale hadam nejako prezijem

ivka1984
16. aug 2010

ano kazda hodina 10€ zuzka kazdy ma na to svoj nazor nikomu ho neberiem 😀 ja uz by som tiez najradsej rodila.... mircova cim viac sa to blizi tym som netrpezlivejsia neohrabanejsia a nervozna

zuzanockamt
16. aug 2010

@ivka1984 a manzel bude pri porode?

ivka1984
17. aug 2010

nie nie nebude on nejak sa do toho nehrnul a pravdupovediac ja sm na tom tiez nejak nebazirovala

katrinka8
17. aug 2010

Babule, nebojte sa, ubehne Vam to ako voda a ani sa nenazdate, budete mat babuliatka pri sebe. Ked si ich budete drzat v naruci, bude sa Vam zdat, ze to obdobie, ked boli v brusku, bolo strasne davno a uz si mozno ani nebudete vediet predstavit, ako ste s tymi bruskami mohli fungovat 🙂 Velmi rychlo to leti 😀

@zuzanockamt, neboj sa, porod vobec nie je hrozny. Ja keby som vopred vedela, ako to bude prebiehat, tak sa ani zamak tak neobavam, ako som sa predtym trochu. Kludne by som isla este raz 😀 Ten pocit, ked si chytis babatko a prvykrat sa mu pozries do tvaricky, je neopakovatelny zazrak. Naozaj je pravda, ze v tom momente zabudnes na akukolvek bolest a aj "neohrabanosti" tehotenstva 😀 Jasne, ze nejaka ta bolest tam pri kontrakciach je, ale mozem zodpovedne povedat, ze bolest zubov je 1000x horsia - aspon teda ja som si so zubami pred rokom toho teda uzila az az a porod bol oproti tomu prijemny relax! Ale pravda je, ze po porode je clovek viac "ohrabany" a dakedy sa este aj teraz preberiem, ked vstavam k malej, ze: Wow, ved ja uz nemam brucho 😀

Babule, prajem Vam, aby ste mali len tie najprijemnejsie spomienky na porod a co najskor drobcekov v naruci.

zuzanockamt
17. aug 2010

@katrinka8 dakujem za skusenost, ktoru si opisala ... ja sa uz tak tesim, ze nebudem mat brucho a budem moct spat na bruchu a konecne si obleciem normalne rifle a normalne sa zohnem 😀

mackopuf
17. aug 2010

AHOJTE
nestiham vas dozadu citat,ale snad je vsetko o.k. a tie co uz maju deturence pri sebe,tak dufam ze pocuvaju 😉

@zuzanockamt nechcem ti brat iluzie,ale co sa tyka toho spania na bruchu,tak by som sa na tvojom mieste moc netesila 😅 Ja som si tiez vravela,ze sa tesiiiim ako si lahnem na brucho a budem tak spat,ale zabudla som na jeden "malinky" detail...KOJENIE 😅
@ivka1984 no Ivka,uz to mas za par 😵 A ako sa inak citis? Uz mavas aj kontrakcie,ci este nie?

zuzanockamt
17. aug 2010

@mackopuf no ja to s kojenim velmi ruzovo nevidim, uvidime ... ale ak budem kojit, tak jasne, ze na bruchu sa nevyspim

sorciera24
17. aug 2010

@zuzanockamt a preco to nevidis s kojenim ruzovo?

zuzanockamt
17. aug 2010

@sorciera24 moja mama kojila minimalne, sestra ledva mesiac, tak uvidime, co bude so mnou, prsia sa mi nezväcsili, kolostrum nikde, ked pocuvam niektore baby, ze uz maju aj od polky tehu kolostrum

sorciera24
17. aug 2010

@zuzanockamt zuzi, takto aj mna strasili...mama kojila mesiac, starka tiez a aj vsetky zeny z nasej rodiny,lebo nemali mlieko....a ja kojim doteraz....vtedy nepoznali laktacne krizy a ako ich prekonavat, teraz sa to da....u nas stacilo len casto prikaldat,kazde 2 hodky a obcas vypit vIneu a mliecka bolo...

zuzanockamt
17. aug 2010

@sorciera24 ved snazit sa budem to je jasne 🙂

sorciera24
17. aug 2010

@zuzanockamt jasne, ja len tak, ze nehadz flintu do zita uz teraz....aj ja som bola tak nastavena a vidis ho...kojime sa o dusu doteraz....ani ziadne prikrmy sme nepotrebovali do polroka 😉

zuzanockamt
17. aug 2010

@sorciera24 no ak budem kojit, tak urcite len do pol roka, dlhsie nie ... potom uz zacne pekne papat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre