Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

denduska
24. apr 2010

mackopuf, nechcem ta strasit ale mne to pri prvom porode povedal rano dr. a vecer som sa vratila do porodnice rodit 😀 a teraz to povedala ta gestapacka sestricka ked som dosla a ze na 7 cm...no ale ona bola z inej planety 😅 Mne vlastne stale kazdy hovoril len ze je to vysoko... 🙄

ozaj baby, tej druhej sestricke by som strasne rada odniesla nejaky maly darcek, nejaku pozornost, lebo bola uzasna...bez nej asi neporodim..nemate nejaky tip? 😅

naomi23
24. apr 2010

Mackopuf, ja zatial OK, obcas ma chytaju riadne stahy aj bolesti krizov, ale zatial nic pravidelne (a to som PN od 30. tt, lebo som mavala predcasne kontrakcie aj niekolkokrat tyzdenne). Zajtra mam ist za Krivusom na kontrolu a este mam termin aj do poradne na buduci stvrtok u svojho gyn., termin mam v stredu. Tak uvidim, ako sa to vyvinie. Vcera som bola este na skuske v skole, to bola posledna, co som si naplanovala pred porodom, tak uz mozem ist rodit 🙂
Uz by som bola najradsej, keby som to mala za sebou. Ale aj tak som vo stvrtok na poradni nedovolila mojmu dr. urobit mi Hamiltonov hmat. Bojim sa toho, pocula som vela negativneho, hoci on mi hovoril, ze je to fajn a ze mi to urychli porod. Tak som mu povedala, ze mozno o tyzden... radsej by som bola, keby sa to pustilo same... 😖

mackopuf
24. apr 2010

denduska-tak som este v kope,nic sa nepohlo 😎 ,tak mozno u mna je to fakt tak ako mi vravel doktor 😀 . Este dneska vydrzat a od zajtra mozem ist,tak hadam to zvladnem. A nevies nahodou tie rozpisy sluzieb? 😵
naomi-ja nemam ani bolesti,obcas mi tvrdne brusko,ale nic nezvycajne. No ja by som chcela ist 26.-ho rodit,tak uvidime,ci sa maly rozhybe 😅 . A mozno sa tam fakt stretneme,potom ma oslov,kedze ty nemas fotku,tak by som si asi tazko domyslala,ktora si to ty 😀

denduska
24. apr 2010

mackopuf, no mne tu doma vsetci tvrdia ze nikto nic nevyhodil, tak potom ten papier asi dostal nohy a odisiel 😠 ale moj muz sluzi dnes, tak mi slubil ze ked pojde na gyndu na konzilium, tak sa pozrie (ak nezabudne, lebo on je tiez expert 😅 )

naomi, ja mam prave podozrenie ze mi pred prvym porodom urobili ten Hamiltonov hmat (uz som bola po termine)..aj ked mne doki nic nepovedal..tak si nie som ista...len viem ze to trochu bolelo, aj ked nic hrozne a vecer som prisla rodit..takze mozno on to zapricinil 😀 , ale ozaj si nie som ista. Ak to bolo toto, da sa to v pohode vydrzat.

mackopuf
24. apr 2010

denduska,to poznam ked veci dostavaju nohy 😀 . Tak ak nezabudne a cosi zisti,tak mi daj vediet 😉 Diky moc.

romy01
25. apr 2010

ahojte kočky
tak už dve to mate na spadnutie - baby drzim palce nech porodite cobydup.

Baby viet mi poradit nieco o lekaroch ? Ja som viacmenej rozhodnuta si vziat k porodu dulu no neviem ako to lekari beru - ci nie su potom navruseni. Vacsina bab na nete mi dulu doporucuje, hlavne tie co sli ako prvorodicky a nevedeli co ich caka tak pisali ze keby vedeli, ze si dulu urcite zoberu, no svagrina ma zas nahovara aby som si radsej zaplatila lekara - no ja teraz neviem, predsa len ta dula sa o mna bude starat nielen rodit babatko. Ale zas ak ma byt lekar protivny a aby so mnou nekomunikoval pocas porodu tak to nechcem. Co si o tom myslite a ak poznate martinskych lekarov - ktoreho by ste mi doporucili ?

barboragondova
25. apr 2010

Romy, ja som ti sice pisala cez IP, ale este takto : lekari aj porodne asistentky v Martine sa velmi tesia na spolupracu s dulami. Bola som tam osobne, osobne som rozpravala aj s lekarmi aj porodnymi asistentkami. Nevidim ani najmensi dovod, aby bol lekar protivny pre to, ze mas pri porode dulu. To su uplne neopravnene obavy ... . Ale ak sa budes lepsie citit, ked si zajednas lekara, tak to tak urob. Ide o to, aby si sa ty citila spokojna, ze si urobila pre seba i babatko to najlepsie.

naomi23
26. apr 2010

Ja mam dohodnutého lekára, keď bude po tom, dám vedieť, či sa to oplatilo. Inak, včera, keď sme s manželom prišli do nemocnice, mali tam riadne fofry, hoci bola nedeľa. Keď som ležala na monitore, počula som jednu ženu kričať od bolesti, keď jej pichali epidurálku. Normálne ma to vydesilo. Bola som rada, že odchádzam 😒 A to som druhorodička!! Ale istá miera strachu je asi prirodzená 😖 No, už nech je to za mnou...

katrinka8
26. apr 2010

Babule, riadne ste sa rozpisali, ja cez vikend nestihala 😀 Same novinky, naomi, mackopuf, este ste 2 v 1? Dnes je 26-ho 😉
Dufam, ze to budete mat cim skor za sebou, drzim paste, nech je to co najprijemnejsie.
Naomi, vraj sa teraz rodi strasne vela deti, preto tie fofry...
Ozaj, baby, a neviete, ako to je, ked napr. pridete do porodnice a uz je viac -menej jasne, ze porodite v ten deñ (proste uz Vas neposlu domov), ale nie "hned" - moze tam byt s Vami manzel az kym neporodite, napr. aj niekolko hodin? Ci musi odist a prist len na samotny porod?

romy01
26. apr 2010

kati tak toto ja vobec netusim. O tom ze v MT je to ako za komoušov som tiež počula ale to su dovolenkove deticky - cize za dva mesiace by to malo byt lepsie. Ja som bola dnes u diabetologicky a jej sa moje vysledky stale nepacia - nevie si poradit s vysledkami a teda sa rozhodla pre dalsie krvne testy ale nie len na cukor ale aj na krvne dosticky ci cervene krvinky - uz neviem presne. A poslala ma aj do nemocnice ku dokimu MAtesekovi, ale nemal cas tak mi kazal prist az zajtra. Vobec netusim ze naco k nemu idem a vo sa bude diat. Mate s nim niektora skusenost ? No lebo sa mi zda skupy na slovo a to na mna zas taky dobry dojem neurobilo.

mackopuf
26. apr 2010

katrinka-tak ja som este kinderko 🙂 . Uvidime dokedy 😵 . Dakujem,aj ja dufam,ze to bude rychle a pohodove 😎

romy01
26. apr 2010

mackopuf ty to uz mas zratane doslova na hodiny - ako sa inak citis?

mackopuf
26. apr 2010

romy- uz by som bola rada,keby sme uz mali maleho pri sebe . Citim sa ako keby som nabrala druhy dych. Vsetko sa mi zrazu chce,upratujem jak diva a dneska som poumyvala okna v celom byte a aj oprala zaclony,tak cakam,ci sa to nejak nerozbehne 😎 . Vobec nemam poslickov,teda obcas,ked sedim na tvrdej stolicke,tak ma boli v podbrusku a tvrdne mi brusko ale inak vsetko o.k., tak uvidime kedy sa maly vypyta von 🙂

naomi23
27. apr 2010

Mackopuf, ja som na tom podobne, dnes som od rana upratovala ako diva 😀 Zajtra je moj termin a je vraj spln 😕 a ja som prvu dcerku porodila tiez pocas splnu, tak sa spolieham, ze sa mi to spusti... 🙂
Katrinka, manzela zrejme nechaju pri tebe aj dlhsie, moja kamoska, co rodila v MT pred 3 tyzdnami tam bola dva dni, kym porodila a manzel bol pri nej stale (to bola ta, co bola hodiny na monitore, a preto sa jej to zastavilo)

mackopuf
27. apr 2010

naomi-to je ale riadna sila,clovek si mysli,ze na konci uz zena ma dost z tehotenstva a ze len lezi a fuci 😅 a ja prave naopak ,ako tak citam tak aj ty 😉 . No uvidime,kedy TO pride,ale uz sa nevieme s manzelom dockat 😵 😵 😵 . Mozno sa stretneme 😀 😉

denduska
27. apr 2010

ahojte, jej vy dve ste este kinderka? tak chytro rodit! 😀
katrinka, so mnou bol muz cely cas..aj pri prvom aj druhom...
romy, neviem, nemyslis Matuseka? To akurat viem ktory je, ale vraj je pohodak.

katrinka8
27. apr 2010

Juj, baby, ste ma potesili s tym manzelom 😀
Vy ste nejake akcne, pocujte, ze okna umyvat 😀 Mna chyta akurat asi ten syndrom hniezdenia, ci ako sa to vola, ze chystat vecicky a izbu a tak. - ale okna umyvat, tak to sa mi teda nechce 😀 A ako je vonku krasne v tychto dnoch, tak este aj balkon by som zveladovala, ze nech si mame kde hoviet s vylozenymi nohami.
Romy, neboj sa, mozno bol skupy na slovo preto, ze nemal cas a zajtra Ti vsetko vysvetli 😉
A Vy, kinderka, mozno z toho upratovania naozaj este dnes porodite, moja mamina ked ma cakala, zacala umyvat okna a do vecera sup, sup do porodnice 😀

naomi23
27. apr 2010

No aj uz by som isla, ale co ked malej sa zatial nechce... 🙂
Mackopuf, ides si dat epiduralku? Ci to chces zvladnut bez nej? Ja este len uvidim. Pri prvom som chcela epi, ale nestihli mi ju dat. Teraz uvidim, ako to bude... podla situacie 😖

romy01
27. apr 2010

Ahojte kočky, ešte ste 2 v 1?
Ja som sa prave vrátila z nemocnice od doktora MAtušeka a presne ako si napisala Kati - všetko mi vysvetlil a bol úplne v pohode. Uistil ma že je všetko v poriadku a žetie vysledky sú uplne v norme. Aj keď je babatko vačšie vraj aj to je ešte v norme no a kázal mi prísť na sono budúci týždeň - že to odsledujeme ako rastie. Tak som náramne spokojná. 🙂

zuzadula
27. apr 2010

romy 🙂.. tak to je vyyyyyyborna sprava 🙂.. nech vam to aj dalejtak pekne pokracuje 🙂.. a si sa musela pytat, ci ti sam od seba vysvetli?

romy01
27. apr 2010

az som bola prekvapena ale sam od seba mi vsetko povedal, v podstate som sa ho ani nic nepytala, lebo vsetko co som sa chcela opytat mi povedal. Sice som musela riadne natrcat usi, lebo tam sa vydristavali vo dverach doktori so sestrami ale milo ma prekvapil, Som zvedava na to sono ako drobec rastie. AK to bude OK možem pocitat s normalnym porodom co by som bola fakt rada keby som sa cisarskemu vyhla

zuzadula
27. apr 2010

no ved to je vyborne!!! 🙂... je fajn, ze aspon niekde to ide 🙂!!!. romy,tak nech to sono dopadne dobre.. aby to bolo presne tak, ako si to najviac prajes 🙂

mackopuf
27. apr 2010

katrinka-ved prave preto ze uz chcem ist rodit som si umyla vsetky okna,ale aj preto ,ze mam asi fakt syndrom druheho dychu pred porodom 😵 No uvidime,ci zaberie...zatial nic 😒
naomi-ani pri prvom som nemala EPI a dalo sa to vydrzat 😎 ,no spolieham sa na to,ze druhy porod budem mat rychlejsi a lepsi,tak v tejto nadeji zatial epiduralku neplanujem 😅 . Uvidime.. 😉

katrinka8
28. apr 2010

Romy, perfektna sprava 😉 Super, super, tesim sa s Tebou! Ja idem tiez buduci tyzdeñ na sono, aby sa videlo, v akej polohe je mala, naposledy bola v priecnej, ale Dr vcera prehmatom zhodnotila, ze sa zda, ze uz je dako inak otocena, ale nevie urcit bez sona, ci je dole hlavicka alebo zadocek. Ale vraj ma este aj tak cas, bo mi kukala aj krcok a vraj este nic, ze este pekne drzi. Tak uvidime...
Mackopuf, este sa vraj odporuca sex na spustenie porodu 😀 Mimochodom, ja ked som chcela umyt jedno jedine okno minuly tyzdeñ a spomenula som to pred kolegyñami v praci a pred maminou, skoro ma preklali pohladom, ze vraj: A si ty normalna??? Ved to sa nesmie ku koncu tehotenstva...(vraj preto, ze sa pri tom natahujes a mozes si vyvolat predcasny porod asi, ci co). No ja neviem, zda sa mi to divne, ale tak aby mali dusu na mieste, tak som to nechala radsej tak 😀
Baby, ale je dobre, ze v Martine si nemusite objednavat vopred EPI, ze ked si to priebezne premyslite, tak nie je problem. V niektorych porodniciach si vraj treba zajednat vopred. Drzim paste, aby sme vsetky co najmenej trpeli bolestou 🙂

mackopuf
28. apr 2010

katrinka-okrem okien,skusame aj sex 😵 a stale nic. Tak to berem tak,ze ked pride cas,tak to bude 😎 . Moje vsetky kamosky umyvali okna ked prenasali a ani im to nejak porod neurychlilo 😕 ,tak neviem. Skor si myslim,ze kolegyne mali problem s inou vecou ako predcasny porod (babske povery 🙄 )
Tiez si myslim,ze to v MT je super,ze si nemusis zajednat vopred EPI. V niektorych porodniciach si ju nielenze zajednavaju,ale aj zaplatia hned pri zajednani 😝 .

mackopuf
28. apr 2010

romy-to su fakt super spravy 😉 . Tesim sa s tebou. Tak nech vsetko klape nadalej ako ma,aby si nemala ziadne komplikacie a ani babatko 🙂 Drz sa

romy01
28. apr 2010

Baby ako to bezi v MT nemocnici co sa tyka sona ? Lebo mam prist v utorok rano na krv no kedy mam prist na sono mi nepovedal, iba napisal ze o tyzden v utorok., Chodi sa doobeda ci poobede?

romy01
28. apr 2010

mackopuf - aj ja sa chystam vyliezť na okna v juni okolo terminu. Tiez som pocula ze sa moze pri miernej namahe spustit porod, tak ak by som nahodou prenasala tak si to planujem ako poistku 😀

mackopuf
28. apr 2010

romy-co sa tyka sona v nemocnici,tak to neviem,ja som chodila na sono do protirakovinoveho centra oproti nemocnici,ale tam sa hroozne dlho cakalo 😠 . A co sa tyka tych okien,tak zatial mi k urychleniu nepomohli 😵

romy01
28. apr 2010

no mackopuf uz len ozaj pockaj kedy sa drobec vyberie na svet. 🙂 No a na pasy si nechodila do nemocky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre