Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

mackopuf
2. jún 2010

@katrinka8 prepac,ja som ti aj zabudla odpovedat,ze ako sa nam dari 😵 . Maly je dobry,pribera tiez statocne (za mesiac pribral kilo 😅 ). Len nas trapia vyrazky,tak nam dneska dala na to doktorka nejaky olejcek alebo co ,ktory mu pridavam do kupela a daku masticku,ktora mi moc nevonia 😝 ale ak mu to ma pomoct,tak pretrpim 😎 . Dufam,ze sa to do tyzdna zmizne,lebo ak nie,tak budem musiet behat po koznom a to sa mi nechce 😝 😒 . Ale inac vsetko o.k.

mackopuf
2. jún 2010

@romy01 no krce su riadne neprijemna a bolestiva vec 😖 😖 😖 . Ja som ich ale mavala skor predtym,ako v tehotenstve..Kolkokrat ma zobudil krc v lytku v noci a som myslela,ze to nikdy neprejde,aj ked to trva iba chvilku,ale zda sa to ako vecnost 😝 . Ja som vtedy este nevedela o nicom,co pomaha,len som si to snazila rozmasirovat,ked ma to "chytilo" v noci..Ale dik za info,aspon budem vediet,ak by cosi...len dufam,ze to nebude potrebne.

katrinka8
3. jún 2010

Caute babule, ja som mala tiez tie kce, ale iba 2xi, ale ked som trosku pomasirovala, tak to preslo. To bolo ale tak davnejsie a uz to potom nemala veru. Ale dost neprijemne to bolo... Ale nespominala som to doktorke. Obcas si dam pohar Magnezie, ale neviem, ci to dako moze ucinkovat.. Romy, neboj, to prejde, uz len par dni a mas to cele za sebou 😉

Mackopuf, to som rada, ze sa mate OK a maly je dobry 😉 Snad olejcek aj masticka zaberu a nebudete musiet behat po doktoroch. Malicke deticky su nachylne veru na kadejake veci. Treba verit, ze to bude dobre coskoro. Ja som zas citala, ze prenasanae babatka maju suchu pokozku, takze nas asi bude toto zase trapit, no co uz narobime. Hlavne, ze nie je nic horsie. A ako berie Vanesska braceka? Neziarli?

O Evine neviete nikto nic? Predpokladam, ze uz ma tiez babuliatko pri sebe... 🙂 Snad sa tu coskoro objavi a povie nam.

zuzadula
3. jún 2010

mackopuf 🙂... potvrdzujem.. ten krem na vyrazky je dost hnusny, ale mam s nim vyborne skusenosti!!! Moja dcera sa cela vyhadzala.. tvar, aj hrdlielko.. bolo to dost skarede.. myslim, ze aj zapalene.. ale po tom kreme sa to rychlo stabilizovalo a postupne zmizlo!!! 🙂... takze kremujte.. fakt to zabera!!! 🙂

romy01
3. jún 2010

zrejme hovorite o tej rybacej masti. Tu pouzila aj moja svagrina ked sa jej mala vyhadzala po tym parfemovanych pamperskach sleep and play. Nepomahali bezne kremy ale ta rybacia mast zabrala skoro ihned.

kati aj tak sa divim ze ta nezobrali do nemocky trosku skor a nechaju ta prenasat cely tyzden. Ci je to tak bezne ? Boze dufam ze ja to prenasat nebudem, lebo moj krpec je podla sona vacsi a teda nerada by som rodila priliz velke babatko ☹

inak bola som na pasoch a vcera v poradni. Vsetko je ok, neotvaram sa a na pasoch tam drobec robil bordel - teda trepal sa tam ako ryba na suchu a vkuse celych 10 min kopal a vrtel sa a aj sa mu ckalo, tak bol najhlucnejsie babatko na izbe 😀 😀 😀

katrinka8
3. jún 2010

Romzy, neviem, ci je to bezne, vlastne to ma nechaju viac ako tyzden - tyzden bude v sobotu akurat. Ale mne termin vyratala DR len podla MS. Podla sona (ktore vsak akosi nebrali do vypoctu terminu do uvahy, neviem preco) by som mala mat termin aj tak neskor, takze ono v podstate ja som si aj myslela od zaciatku myslela, ze to bude az skor - len dufam, ze mala nebude moc velka... 🙂

No, gratulujem, vidim, ze aj Ty mas akcneho drobceka 😀 Ale super, ze je vsetko OK. Nasa to iste, na pasoch sa mece ako ryba na suchu a je tam vzdy najhlucnejsia - ale ja to pripisujem tomu, ze to nema rada a nepaci sa jej to, lebo ona doslova kopala do tych diod a hned, ako to dala sestricka prec, ani sa nepohla. Minule tiez chcela do toho kopat, ale asi uz nedociahla na ne, tak to slo kusok vedla 😉 Idem tam zajtra, tak uvidim, co sa bude zase diat...

Minule som citala taky clanok kdesi o tom, ze deticky nemaju radi ani sona - ze preto sa mnohe z nich "skryvaju", zakryvaju si tvaricky a rozne sa otacaju... Ktovie, co je na tom pravdy, ale na nasu to teda sedi, ona sa mece aj pri tom beznom pocuvani srdiecka u DR - vzdy ju treba nahanat. Dokonca tam bolo, ze niekde v zahranici uz niekde zakazali aj 3D sona robit, ze len v pripade, ze je podozrenie na nejaku vadu a toto moze pomoct pri diagnostike a tie dvojrozmerne robia len co je najmenej nutne pocas tehotenstva. Ale nebolo tam napisane, ze v akej krajine to je. Zaujimavy clanok to bol, skoda, ze si nepamatam, kde to bolo...

mirko
3. jún 2010

ajojte, ked som isla rodit, tak mi povedali, ze beru na prijem na vyvolanie az 10dni po vypocitanom termine, neviem ci mi to povedali len preto ze mali plnooooo alebo je to bezne....

milyangel
3. jún 2010

Je to bezne, v MFN sa naozaj prijima az 10 dní po termíne a nie preto, ze maju toho vela a nechce sa im, ale preto, ze ziadny termin nie je presny a tych10 dni je normalna rezerva.....

mirko
3. jún 2010

nepovedala som ze sa im nechce 😉

mackopuf
3. jún 2010

S tym prenasanim je to tak,ako pise milyangel. Ja som Vanessku prenasala a moj dr mi povedal,ze ak neporodim,tak na 10.den po termine sa mam hlasit na prijme.

mackopuf
3. jún 2010

@romy01 nehovorili sme o rybacej masti na zadocek,ale o Holtovej masti(kreme),lebo maly ma vyrazky na tvaricke a sem-tam po tele.
@zuzadula dik za info 😉 Chcem sa este spytat,ci ho mam natierat tym kremom iba po kupani alebo viackrat za den a ci mozem tou mastickou natierat aj oblast okolo oci.

katrinka8
4. jún 2010

Babule, ja som dnes bola na pasoch - ziadna zmena, nic sa nedeje, malej sa stale este nechce 🙂 Ale rozpravala som sa s Dr. Zigom (nahodou len) a sa pytal, kedy mame termin. Som povedala, ze bol v sobotu a ze mi povedala moja Dr. ze ak nic do utorka, co bude vlastne tych 10 dni, ze mi daju listok do porodnice. Tak on povedal, ze nech len teda pekne pridem v stredu, ale ze je aj tak lepsie, ak babatko pride prirodzene samo a ze to je v podstate este cas 🙂 Este si robil srandu, ci nechcem tam rovno ostat, ze dnes maju velmi dobry den - dokocna mi doniesli ukazat parminutove babenko (sli s nim totiz okolo na oddelenie rovno zo saly). Baby, krasne dievcatko, malo absolutne nadhernu tvaricku, ani naznak, ze by preslo dakymi porodnymi cestami, cistulinka, ruzovucka, nadherna babulka, tvaricka ako z porcelanu, ruzovucka 🙂

romy01
4. jún 2010

jej kati tak to si mala pekny zazitok.
Ja sa dnes vytesujem, kupila som sudokrem a som ho aj otvorila lebo som bolazvedava ako vonia a vonia moc pekne - tak detsky ako original babatkovsky 😀 😀 😀 Aj malickost potesi 😀
Ja som myslela ze sa caka jeden tyzden cize tych 7 dni. No neviem keby som prenasala viac asi by som bola nervozna a bala sa o babatko. Ale ak hovorite ze je to bezne tak potom ok asi sa nic nedeje

ivka1984
7. jún 2010

katrinka aj moja svagrina rodila 4.6. 🙂 ale ona rodila rano tak to nemohla byt oana

romy01
7. jún 2010

ahoj karinka asi uz si v nemocke, ci nie ? Som na teba zvedava tak sa skoro ozvi 🙂

zuzanockamt
8. jún 2010

Ahojte 🙂
chcela by som sa vas spytat, ze ked si chcem ist prezriet porodnicu, ci tam mozem prist kedykolvek - napr. doobeda a ci mam ist hned tam na druhe poschodie, alebo to treba vopred u niekoho nahlasit ... chcela by som ist cim skor kuknut

barboragondova
8. jún 2010

@zuzanockamt MOzes ist kedykolvek, su tam velmi zlate setry, aj vrchna sestra, poukazuju ti porodne boxy bez problemov. Ak ti mozem poradit, najlepsie je tam ist okolo 12.00, ked je po vizitach .....

zuzanockamt
8. jún 2010

@barboragondova dakujem ti velmi pekne za info 🙂 ... si zlata ... a mozem tam ist aj s MM? ... ci len sama ... aj ked neviem, ci sa mi tam podari MM dotiahnut 😅
a este jedna vec ma napadla, nevie nahodou niektora z vas, ci moze byt MM pri mne pocas 1. porodnej doby? ... kym budem mat len kontrakcie a nepojdem na salu? ... lebo pri porode nebude, ale rada by som aspon predtym, nech tam nie som sama

barboragondova
8. jún 2010

@zuzanockamt Podla mna tam mozes ist s manzelom, asi to zavisi od toho, ci budu porody, alebo aka bude situacia... . Ale na 100% moze byt pri tebe pocas 1.p.d. .....a mozno aj ostane 🙂 🙂 🙂

zuzanockamt
8. jún 2010

dakujem 🙂

milyangel
9. jún 2010

zuzanockamt - obzriet si porodnicke oddelenie mozes kedykolvek, najlepsie v dopoludnajsich hodinach, no na samotnu porodnicu sa prehliadka konat nebude, nie je to zvykom vodit ludi na porodnu salu a co sa tyka toho manzela, moze byt pri tebe v 1.d.p. no budes si ho platit, akokeby bol aj pri porode, aj ked pri nom nebude...

zuzanockamt
9. jún 2010

@milyangel vdaka za info, popytam sa este tam, ako to presne je ... ale viem, ze v niektorych porodniciach ukazu aj porodne boxy, jednoducho vsetko 😕

milyangel
9. jún 2010

No v martinskej porodnici to nie je zvykom, pretoze aj tak su porodne boxy vacsinou obsadene, ale mozno ked tam pojdes a budu mat prazdnejsie a pekne ich poprosis, tak mozno Ti vyjdu v ustrety,aj ked zase nie je az tak co obdivovat 🙂 ked pojdes rodit, tak sa naobzeras az az 🙂

denka1
9. jún 2010

Ja som este v MFN.Som tu druhy den a preto pisem svoju skusenost.
Na sale ma prijal Dr Zubor.Velmi zla skusenost.Jeho vysetrenie bolo velmi drsne a surove,keby som nemala dohodnuteho Dr.Gala,neviem,ako by dopadol moj porod.Dr.Zubor nemal ocividne naladu a preto svoj hnev prenasal na pacientky a cele okolie.Som rada,ze ma odrodil Dr,Galo.Je to vyborny doktor,kludny,jemny pri vysetreni a suciti so zenou pri porode,az do konca.O vsetkom mamicku informuje.Ostatny personal,ci uz na novorodeneckom,alebo na porodnici sestry,su prijemne a ustretove.MFN iba odporucam,az na jedneho Dr...na ktoreho zvazujeme pisomnu staznost.

barboragondova
9. jún 2010

Porodne boxy urcite ukazuju, iba ak by boli rozbehnute porody, vtedy nie. Osobne som sa rozpravala s vrchnou sestrou a ta mi to potvrdila. 🙂
Je dolezite pre psychiku mamicky vopred sa oboznamit s prostredim, v ktorom pride na svet jej milovane dieta ...mat pocit, ze ked pride do porodnice, je to prostredie, ktore aspon videla a nie je jej uplne cudzie, vie kadial prejst na wc .........

barboragondova
9. jún 2010

@denka1 Srdecne blahozelam a prajem vsetko len to najlepsie!!!!!!!!

mirko
9. jún 2010

denka, aj mna prijimal DR.Zubor,ale to som bola na 6/3 a tiez "uzasna" skusenost, vrtal sa vo mne ako v krave 😒 , no mozno mi s tym aj pomohol ze som sa otvorila za hodinu z 2 na 6 cm....ale pristup otras....nakoniec ma tiez odrodil iny doktor, taky ktoreho som sa obavala najviac,ale bol uplne super....

denka1
9. jún 2010

mirko tu na Dr.Zubora len nadavaju.Ze sa nevie chovat k zenam,dokonca ze mu sposobuje radost,ked zena trpi ☹
Neviem,moj nazor je taky,ze Dr na takomto oddeleni ,by mal milovat svoju pracu a nie byt znechuteny zo zien,ktere sem pridu plne ocakavania,aj s manzelom,ze privedu na svet svoje vytuzene dieta a on urobi zene traumu do konca zivota,len preto,ze nema naladu,alebo,ze ma vela zien na sale!
barboragondova Dakujem krasne za blahozelanie.Som rada,ze vsetko dobre dopadlo a ze mam malinku konecne pri sebe.Tesime sa aj s manzelom a aj nase dve deturence sa nevedia dockat sestricky,kedy prideme domov.Dakujem!!!!

zuzanockamt
9. jún 2010

ten dr. Zubor nie je velmi stary, vsak?

zuzanockamt
9. jún 2010

@milyangel no budem sa snazit vidiet vsetko, co bude mozne, preto tam chcem ist, nech som pripravena ... a pri porode budem mat ine starosti a budem rada, ze budem vnimat okolie, nie to este kukat hore dole 😝 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre