Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

zuzika30
15. júl 2011

@blovitc120 no viesco uz som to aj napisala ,ale som to zmazala, vaham ci zverejnit tie mena porodnikov, v podstate ten porodnik potom makal celu noc aby ma zachranil , skor to pokaslali ty 3 co ma vysmiali, ked som ich prosila, nech to ukoncia skor
jasne uz mi je dobre, i ked to 6nedelie bolo fuj hrozne, ale uz som plna sili a deturence su uzasne, je to naozaj pravda, ze ked ich uvidis na vsetko zle zabudnes 🙂

denduska
15. júl 2011

@zuzika30 mna by tiez tie mena zaujimali 😅 😅 ja aj moja spolubyvajuca sme mali blbu skusenost nastastie len s jednou sestrickou, ale meno si nepamatam... 😒 inac tam je vseobecne taky trend ze to drzia drzia a cisarsky az uplne posledna moznost...neviem ci nemaju dost anesteziologov alebo proste nestihacka na vsetkych frontoch..

ale co ma prekvapilo ze postelne pradlo si mas sama prezliect..? to co je 😀 🙄

blovitc120
15. júl 2011

@zuzika30 napis mi to prosim ta aspon do IP, meno vsetkych doktorov, vdaka

@denduska, ja som sa rozpravala s kamosom porodnikom a on mi povedal, ze oni vo vseobecnosti nie velmi radi pristupuju k sekcii bez 100% indikacie, ze nechavaju radsej rodit spontanne, pokial je to mozne, aj kvoli zene aj kvoli detom a pobytu na JIS. Co samozrejme v Zuzkinom pripade bolo bezpredmetne, ona cakala dvojicky a tam by mali podla mna postupovat inak...

Baby to vazne? Ja som si postele prezliekala sama a na novorodeneckom mi pili krv vsetky sestricky az na jednu

denduska
15. júl 2011

@blovitc120 tak ja som si neprezliekala sama..som panska 😀 ale nie, vtedy som videla aj inde ze prezliekala sanitarka.. 😕
No urcite je lepsie porodit normalnou cestou (v kosiciach napriklad kazdu druhu rezu 🙄 ), len napr.ta baba co bola so mnou na izbe naposledy, to bolo vyslovene ze si ju tak pohadzovali - najprv som ju videla este s bruskom hore na 6/3 kedze ma nemali kam dat...4 krat jej pichali vyvolavacku, nic, pustili vodu, nic, kazdy den lezala 6 hodin v kuse na pasoch... a nakoniec uprosila dakoho v sluzbe (uz vyse 2,5 tyzdna po termine)..a spravili sekciu..maly dvakrat omotana snura okolo krku, takze jasne ze sa "nevedel narodit" chudak... a potom sme sa zasa stretli na izbe, ked uz bola po porode. A vtedy tam bol nenormalny natresk, v jeden den 5 deti za par hodin.

@zuzika30 aj ja chcem mena tych dr, ak by si bola taka dobra..ved co ked sa tam este dostanem, aj ked neplanujem 😅 dakujem

blovitc120
15. júl 2011

@denduska ja som chcela napísať, že som si NEprezliekala sama postele, chybička se vloudila, to by ma nedonútili, ale sanitárka bola príjemná a aj košele mi menila 2x denne

denduska
15. júl 2011

@blovitc120 myslela som ze si asi chcela napisat ze si si neprezliekala... ja tiez nemozem povedat na sanitarku nic zle, stale sa vypytovala ci netreba nic ciste.

panacea1
17. júl 2011

Povodne som tento prispevok zverejnila inde, ale bola som nasmerovana sem, tak kopirujem:

Na porodnicu v Martine pocujem same chvaly, ale v noci som mala inu skusenost a rada by som vedela, ci to uz niekto zazil, alebo som mala jednoducho smolu...prisla som s manzelom o polnoci na vysetrenie pre mensie krvacanie v 31.tt. Predtym som mala dost neprijemne kontrakcie, pravidelne kazdych par minut, tak sme pre istotu chceli vediet ci je vsetko OK. Sestricka nas vo dverach namiesto pozdravu privitala otazkou "to ste vy s tym vibratorom?" a ked jej manzel podal moje doklady, pozrela sa na mna "ci som babatko, ze jej to neviem podat sama". Ulozili ma na CTG na pol hodinu, prisiel tam lekar, ktory ma ani nepozdravil ani sa na mna nepozrel, postavil sa k oknu a utrusil "ktory tyzden", nevedela som ci sa pyta mna alebo sestricky, kedze stal ku mne chrbtom. Spytal sa ake silne bolo krvacanie a odisiel. Prisiel dalsi lekar, nepozdravil, spytal sa nieco sestricky a odisiel. Ked sa po pol hodine CTG zaznamu vratil 1. lekar, vysetril ma za pol minuty, dost nesetrnym sposobom, zazila som par gynekologov, ale toto este nie (dovtedy som bolesti nemala, po vysetreni ano). Povedal mi par viet o tom, ze je to v poriadku a sadol si za pocitac, kde zacal pisat spravu. Stala som v nemocnicnej koseli vo vysetr. miestnosti a asi to sestricke prislo hlupe tak sa spytala doktora, ci ma pacientka cakat alebo sa moze obliect- "nech sa ide obliect"...ked som vysla von, manzel bol na schodoch, pretoze ho nenechali ani stat za dverami porodnice. Lekar nam prisiel odovzdat spravu, v ktorej bolo napisane okrem ineho "bez kontrakcii, subjektivne bez tazkosti"...
Doteraz som brala tehotenstvo aj myslienky na porod prirodzene a bez strachu (a pritom bezproblemove tehotenstvo nemam), no po tejto skusenosti neviem ci chcem rodit v Martine, lebo neutralny pristup znesiem, ale aby mi niekto stazoval uz aj tak tazku zivotnu chvilu...nato sa necitim.

zuzika30
21. júl 2011

@panacea1 uplne chapem ,presne to je pristup akoze normalny podla lekarov ,alebo stojis pri doktorovi a on povie sestricke co mas ty urobit, nie aby sa prihovoril ludsky zene, asi chceme moc
citala si moj prispevok ? a nerozmyslala si nad Banskou Stiavnicou, vraj su uplne uzasny , ja som tam nesla nakolko mi v Heliose povedali ,ze pre dvojicky je lepsie rodit v Martine, tak neviem co si mysliet ,vraj je tam porodnica osobitne od nemocnice

ju11i
21. júl 2011

@papanea1 mala som podobnú skúsenosť ako ty. Prišla som podvečer s kontrakciami. Najskôr sa na mňa sestričky oborili, čo tam robím, keď mám bližšie k bydlisku inú pôrodnicu. Potom sa ma to dosť podráždene pýtali aj doktori namiesto pozdravu:( Manžel ma čakal na chodbe, kým ho sestričky nevyhnali na schodisko - podotýkam - vonku mrzlo a čakal ma min. 3 hodiny. Za ten čas som bola 2krát na CTG. Zažili sme asi rovnakého "citlivého" doktora pri vyšetrení ☹ Myslela som, že mi ide vyrvať vnútornosti... no strašné... Našťastie to boli falošné kontrakcie a ráno ma pustili domov. Ale keď prišli tie pravé, tiež som rozmýšľala, či nemám ísť rodiť niekde inde... Nakoniec som predsa len išla do Martina a až na pár maličkostí neľutujem. S prvým zážitkom sa to nedalo porovnať. Doktori celkom milý, sestričky tiež...

panacea1
21. júl 2011

@zuzika30 Tvoj prispevok som citala, dokonca tiez robim v nemocnici a aj manzel, o to viac sme boli zhrozeni spravanim ludi, s ktorymi sa na obede bezne zdravime a prajeme si dobru chut.....o Stiavnici som nic nepocula, zda sa mi celkom daleko a hlavne som neplanovala nejak vymyslat, sama nemam rada rozpistanych pacientov🙂 to len tato skusenost ma zneistila.....kazdopadne dakujem za radu a prajem vam- celej rodinke uz len krajsie zazitky

panacea1
21. júl 2011

@ju11i Chvalabohu, ze ked to prislo naostro, prebehlo uz vsetko pre vas dobre...a pravdupovediac mi je o cosi lahsie, ked viem, ze sa to stalo aj niekomu inemu, obavala som sa, ze je to mozno osobne- vzhladom k tomu, ze nas v nemocnici poznaju...to by som tam naozaj nemohla ist rodit. Dakujem za odpoved, dodala mi nadej, ze to dopadne dobre🙂 pekny vecer

ju11i
21. júl 2011

@panacea1 niet za čo. Rozhodnutie je už len na tebe, kam pôjdeš rodiť. Neviem síce aká bola situácia, keď si bola na vyšetrení ale podľa mojej skúsenosti, veľa záleží od počtu pôrodov. Keď ich je veľa naraz, sú všetci nervóznejší. A to bol môj prípad. A taktiež musíš mať šťastie na pôrodníka...

pettrunka
21. júl 2011

@panacea1
ahoj,podobnu skusenost som zazila aj ja,ked som v 38 tyzdni prisla do porodnice pre krvacanie,nemenovany stary pan doktor/skor masiar/ uplne arogantne sa na mna ocapil ze co tam vlastne robim a ja v 38.tyzdni a vyprevadil ma domov zo slovami,ze sa uvidime za mesiac.
O dva dni nato som dostala kontrakcie pravidelne,do nemocky ma prijali 9,15 a 10,41 bola moja laska na svete.Na moj porod nemozem povedat ani jedno zle slovo,bolo to rychle a velmi krasne.Odrodil ma moj dlhorocny kamarat a naozaj sa snazil,nakoniec nato ze som bola prvodicka priam ukazkove. 🙂

panacea1
22. júl 2011

@ju11i Bola som tam sama...a za porodnika sa modlim🙂

panacea1
22. júl 2011

@pettrunka Tak to blahozelam🙂 kiez by to bolo tak, ze clovek musi mat negativnu skusenost, aby to hlavne dopadlo dobre...spravanie spominanych doktorov- kolegov:(( je ale neospravedlnitelne. Prajem vam vela zdravia a radosti

pettrunka
23. júl 2011

@panacea1 Dakujem velmi pekne,podobne prajeme vsetko dobre 🙂

denduska
23. júl 2011

@panacea1 ja som mala prvy porod super uzasny, vsetci boli mili, a pri druhom som nadabila na taku "super" sestricku... 🙄 🙄 a to tam sedel moj muz, ktory tiez robi v nemocnici...ona akoby naschval bola protivna..nastastie okrem nej vsetci boli v pohode 🙂 neboj urcite bude vsetko v poriadku 😉

panacea1
23. júl 2011

@denduska dakujem velmi pekne za povzbudive slova🙂 vsetko dobre

torticka40
8. aug 2011

mamicky,rodila niektora z Vas pri dr.Dokusovi?boli ste spokojne?

veroveronika
9. aug 2011

@torticka40 nerodila som sice pri nom, ale bol mojim izbovym lekarom, ked som lezala v nemocnici
podla mna je to jeden z najlepsich lekarov na gynekologii po profesionalnej i ludskej stranke 😉

blovitc120
9. aug 2011

@torticka40 s MUDr. Dókušom boli spokojné podľa mňa všetky pacientky 😉

denduska
10. aug 2011

@torticka40 pri mojom druhom porode bol. Bol uplne v pohode. Povedal ze mam tlacit vtedy ked sa mne ziada, ziaden nastrih a super sitie 😅 Mala som z neho taky pocit ze zbytocne nekafre do porodu ak netreba.

ingmiriama
13. aug 2011

mamičky viete mi povedať ako je to s pôrodom do vody v Martine...ja nie som z Martina ale som sa sem nedávno prisťahovala.... a chcela by som tu rodiť

blovitc120
13. aug 2011

@ingmiriama vana sice v jednom porodnom boxe je, ale nemyslim si, ze ti v nej dovolia tlacit. Ani neviem, ci sa vobec pouziva, mne pripadala nepouzivana. PA nam povedala, ked sme lezali v nemocnici, ze ani doktori nie su nadseni porodom do vody. Mozno pocas kontrakcii ta v nej nechaju, ale tlacit isto musis von, vo vani sa k tebe dr. moc nedostane. Nech napise aj niekto dalsi, ak je to inak.

cillikat
13. aug 2011

ja by som sa pripojila tiez k nazoru, ze Mudr. Dokus je perfektny odbornik, rodila som pri nom a bol super, tiez ma nenastrihoval a bol trpezlivy a ludsky. a s porodom do vody je to tak, ze porodna vana na porodnej sale je, moznost porodu do vody je, ale zatial mali malo takychto porodov, ale treba sa ist na porodnicu pozriet este pred porodom, su tam vsetci zlati, ukazu buducej mamicke aj izby a urcite podaju vsetky informacie, treba sa len opytat 🙂 😉

ingmiriama
13. aug 2011

@blovitc120 ďakujem za informáciu čítala som to na internete čo martinská pôrodnica ponúka...pri každom pôrode do vody lekár len veľmi málo zasahuje do pôrodu...

ingmiriama
13. aug 2011

@cillikat no s manželom sa tam chystáme pozrieť len neviem kedy je ten vhodný čas aby som ich nevyrušila pri vizitách alebo pri niečom inom....neviem ktorý deň a ani hodinu tam mám ísť pozrieť

cillikat
13. aug 2011

myslim, ze je to v podstate jedno, vizity su rano medzi 7. a 9. hod. a maju tam stanicnu sestru, ktora sa okrem ineho venuje aj tomuto

lenkaa222
13. aug 2011

ja som rodila pred 2 týždnami v MT... robili mi akutnu sekciu...pred sekciou som tam ležala den..došla som tam tak prístup doktora hrozný..vraj som v poriadku čo tam robím..vyšetrili ma (tiež to riadne bolelo), prišli mi kontrakcie..napichali ma infuzkami na udržanie, celu noc sa nikto na mna neprišiel pozrieť..na druhý den sa vymenili doktori a bol tam užasný doktor..všetko mi vysvetlil, robili mi aj sekciu a na druhý den sa prišiel na mna pozrieť a dovysvetloval mi okolnosti..so sestričkami aj na 6/3 aj na 6/2 som bola spokojná, boli strašne mile..horšie je to so sestričkami na novorodeneckom na 6/3 aj na 6/2... vôbec nie su mile, ako keby ich ta robota otravovala..česť výnimkám 😉

ingmiriama
14. aug 2011

@lenkaa222 náhodou meno toho zlého lekára nevieš 🙂 ja by som si asi aj priplatila aby tam nebol...teda v nemocnici v Považskej Bystrici sa to dá ja som inak odtiaľ...už mám všetko presondované čo sa týka pôrodnice v PB ešte mi chýba Martinská pôrodnica ale dnes tam asi pôjdem stále to odkladám

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre